Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
η λυση ειναι απλη...θα μπορουσε στις κρισιμες φασεις να παγωνει ο χρονος για λιγο και να γινεται χρηση του βιντεο με προβολη της επιμαχης φασης στα ματριξ...ετσι ουτε διαμαρτυριες,ουτε αμφιβολιες ουτε τιποτα..
δε χρειαζονται διαιτητες περιοχης,αρκει να γινει το παραπανω...
υ.γ.τις μαλακιες του στυλ ειναι μερος του παιχνιδιου και χανεται η μαγεια,τις γραφω στα παπαρια μου..
δεν παιζετε με τα φιλαρακια σας στην αλανα με το νικητη να κερδαει ενα καφασι μπυρες ΖΩΝΤΟΒΟΛΑ..
παιζονται μυρια εδω..

  Δεν μου λες τυπε μου,εχεις σκεφτει την δυνατοτητα,με την τεχνολογια που παρεχεται σημερα,
  να "φταιχνονται" παιχνιδια στο αψε-σβησε;;;;;

  Δηλαδη την ωρα του παγωματος που λες,διαφορα αητοπουλα παρασκηνιακα και στα στουντιος,να
  "σενιαρουν" ετσι την φαση,και να φαινεται ενα χερι,ενα φαουλ,ενα πεναλντι,ενα οφσαιντ που
  ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ;;;;;

  Και να προβαλλετε κιολας απο τα ματριξ ωστε να γινετε και πιστευτο;
  Αδυνατο το εχεις,ειδικα στις "δυσκολες" φασεις;

  Προτιμω το οποιο ανθρωπινο λαθος στην διαιτησια,παρα τις δυνατοτητες που δινει η
  τεχνολογια....
  Γιατι μπορει να χρησιμοποιηθουν και για καλο και για κακο....

  Λεω γω τωρα
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
   Δεν μου λες τυπε μου,εχεις σκεφτει την δυνατοτητα,με την τεχνολογια που παρεχεται σημερα,
   να "φταιχνονται" παιχνιδια στο αψε-σβησε;;;;;

   Δηλαδη την ωρα του παγωματος που λες,διαφορα αητοπουλα παρασκηνιακα και στα στουντιος,να
   "σενιαρουν" ετσι την φαση,και να φαινεται ενα χερι,ενα φαουλ,ενα πεναλντι,ενα οφσαιντ που
   ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ;;;;;

   Και να προβαλλετε κιολας απο τα ματριξ ωστε να γινετε και πιστευτο;
   Αδυνατο το εχεις,ειδικα στις "δυσκολες" φασεις;

   Προτιμω το οποιο ανθρωπινο λαθος στην διαιτησια,παρα τις δυνατοτητες που δινει η
   τεχνολογια....
   Γιατι μπορει να χρησιμοποιηθουν και για καλο και για κακο....

   Λεω γω τωρα
εξυπακουεται πως στο στουντιο θα υπαρχει μαζι με το σκηνοθετη της παραγωγης,διαιτητης και εκπροσωποι ΚΑΙ ΤΩΝ 2 ομαδων...
ετσι θα εξασφαλιζεται η ακαιρεοτητα της διαδικασιας και δε θα μπορουν να γινουν τα μαγειρεματα που υπαινισσεσαι..
το θεμα ειναι ΑΝ θελουν να κοψουν μαχαιρι τα <<ανθρωπινα λαθη>>..οτι μπορουν ειναι δεδομενο..
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
εξυπακουεται πως στο στουντιο θα υπαρχει μαζι με το σκηνοθετη της παραγωγης,διαιτητης και εκπροσωποι ΚΑΙ ΤΩΝ 2 ομαδων...
ετσι θα εξασφαλιζεται η ακαιρεοτητα της διαδικασιας και δε θα μπορουν να γινουν τα μαγειρεματα που υπαινισσεσαι..
το θεμα ειναι ΑΝ θελουν να κοψουν μαχαιρι τα <<ανθρωπινα λαθη>>..οτι μπορουν ειναι δεδομενο..

  Κατι ελεγες ομως και για κατι "μυρια" που παιζονται καπου εκει γυρω απο το αθλημα.....

  Χιλιες φορες ενα δυο ανθρωπινα λαθη,παρα στημενα

  Αλλιως να παμε να βλεπουμε εκεινη την εγκεφαλικη μαλακια με τις κολοκυθες που γλιστρανε
  και τους μαλακες με τα σκουπακια που καθαριζουνε τον διαδρομο να γλιστραει η κουραδα...
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Δεν υπάρχει οφσάιντ στο γκολ του Βίγια. Έστω και χωρίς γραμμή φαίνεται καθαρά ότι ένας Πορτογάλος στο πέναλτυ είναι ελάχιστα πιο μπροστά και τον καλύπτει.

Ο Ρονάλντο έχει ο ίδιος αχρηστέψει τον εαυτό σου. Όταν έχεις 2-3 ελεύθερους συμπαίκτες κι'εσύ προτιμάς να σουτάρεις από τα 40-50 μέτρα ή να ντριμπλάρεις μέχρι και τα σημαιάκια του κόρνερ τότε λογικό είναι η προσφορά σου να κρίνεται μηδενική.

Υ.Γ. Τελικά η διαφήμιση της ΝΙΚΕ ήταν σούπερ γρουσούζικη. Ριμπερί, Ρούνεϊ, Ντρογκμπά, Καναβάρο, Ρονάλντο, όλοι όχι μόνο αποκλείστηκαν αλλά έκαναν και κακό Μουντιάλ.

Μόνο ο Ρομπίνιο διασώθηκε.
ριπλει με γραμμη και την καταλληλη καμερα να παγωνει την εικονα τη στιγμη της πασας δεν εδειξε ομως...
ετσι ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει..
υ.γ.οταν μια ομαδα σε 90 λεπτα εχει κανει ΜΙΑ ορθολογικη επιθεση δε σου φταιει ο ροναλντο...
  Κατι ελεγες ομως και για κατι "μυρια" που παιζονται καπου εκει γυρω απο το αθλημα.....

  Χιλιες φορες ενα δυο ανθρωπινα λαθη,παρα στημενα
αν γινει οπως ειπα το αδιαβλητο θα'ναι εξασφαλισμενο σε μεγαλο βαθμο,εφοσον θα εκπροσωπουνται και οι 2 ομαδες στο στουντιο..
μη μενουμε ομως εκει..σιγουρα ομως θα υπαρχουν και αλλες πολλες λυσεις(Εξυπνες μπαλες κλπ)...
το θεμα ειναι η θεληση.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
 Παντως τωρα μολις ακουγα στον 94,6 στον Καρπετοπουλο για αυτο το θεμα
 Συζηταγανε την δηλωση του Μπλατερ οτι απο την επομενη διοργανωση θα λαμβανονται υποψιν τα
 βιντεο στις αποφασεις του διαιτητη.....

 Ωραια τα καταφερανε ο Λαριοντα με τον Ροζεττι
 Τα φτιαξανε με την Αρχη,ο κοσμος "αγανακτησε" με την κακη διαιτησια και παρθηκε η αποφαση
 για τις μεγαλες κονομες....
 Ερωτησις...
 Ο Ροζεττι θα ηταν για πολυ διαιτητης ακομα ή ηταν πολυ κοντα στο οριο που αποσυρονται;
 Θεωριες συνομωσιας......
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
[size=15pt]Πατέρας σκότωσε την κόρη του για να δει Μουντιάλ[/size]


Αντιμέτωπος με την θανατική ποινή ο 27χρονος Αμερικανός


Σοκ έχει προκαλέσει στις Η.Π.Α. η ομολογία του Έκτορ Κάστρο ο οποίος έδειρε μέχρι θανάτου την δίχρονη κόρη του επειδή τα κλάματα της δεν του επέτρεπαν να δει το παιχνίδι των Η.Π.Α. με την Γκάνα για την φάση των «16» του παγκοσμίου Κυπέλλου.

Το δίχρονο κορίτσι είχε δεκάδες σπασμένα κόκαλα στο σώμα του με τον 27χρονο πατέρα να ομολογεί το έγκλημα του ενώπιον του σερίφη του Τέξας Βίκτορ Ροντρίγκεζ.

Ο Κάστρο έχει άλλα τέσσερα παιδιά τα οποία θα δοθούν σε ανάδοχες οικογένειες ενώ ο ίδιος θα δικαστεί την Δευτέρα με την κατηγορία του φόνου πρώτου βαθμού με πιθανότερη τιμωρία την θανατική ποινή.
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :s&m_1:
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Μα τι να την κάνω τη γραμμή όταν φαίνεται με γυμνό μάτι ότι η φάση είναι καθαρή; Δεν θα πιστέψω αυτό που βλέπω και θα περιμένω το κομπιούτερ να μου πει αν είναι οφσαιντ;

  Εαν ομως η διοικηση του σπορ λαμβανει ως σωστο εκεινο που προβαλλουν οι "γραμμες" και τα
  ματριξ,και οχι το γυμνο ματι;;;

  Κατα τα λοιπα συμφωνω,ο Ροναλντο εχει το μεγαλυτερο μερος της ευθυνης
  Δεν του ειπε κανενας οτι η Εθνικη του δεν ειναι η Ρεαλ....
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Και η Πορτογαλία δεν έκανε ορθολογικές επιθέσεις ακριβώς επειδή ο Ρονάλντο τις κατέστρεφε με τον ατομισμό του. Οι Ισπανοί αμυντικοί παρακάλαγαν να πάει η μπάλα στον Ρονάλντο για να τελςιώσει η επίθεση των Πορτογάλων.
ναι..για το γεγονος οτι τα χαφ δε μπορουσαν να βγαλουν μια μπαλια της προκοπης και δε μπορουσαν να κρατησουν τη μπαλα
με συνεπεια η πορτογαλια να μη μπορει να περασει τη σεντρα ο ροναλντο εφταιγε..λες και πηρε μια φορα σωστα τη μπαλα..
ο μονος σοβαρος ηταν ο κοεντραο...
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Για τα πανηγυρια ηταν η πορτογαλια.Δεν μπορουσε να αλλαξει ουτε μια πασα στο κεντρο. Μια ζωη λουζερ.
Ο μαλακας επιρεαστηκα απο το ματς σουπα με τους βραζιλιανους και το επαιξα Χ  :headbang:
Κριμα τα λεφτα  >:(
 

big_lebowski

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
240
Like
0
Πόντοι
1
και οι 2 ομαδες για τα λιονταρια ητανε..συμφωνω για τα οσα ειπατε για την Πορτογαλια αλλα και η Μπαρτσελονο-Ισπανια τι πραγμα ηταν αυτο μωρ αδερφε μου..?? ..58.000 πασες στο μισο μετρο με αποτελεσμα των περισσοτερων επιθεσεων μακρινα σουτ (λιγοστα ηταν επικυνδυνα) και μια μπουκα απο την οποια μπηκε το γκολ-οφσαιντ. Το ιδιο εκαναν και με την Ελβετια...δεν υπηρχε ενας παικτης να κανει μια μπουκα...μια προσωπικη ενεργεια να παρει το ματς πανω του...πασα στην πασα στην πασα, γυρω γυρω ολοι και ααααααμα βγει καμμια καθετη και μας κατσει καμμια σεντρα...ειδαλλως, μακρινα σουτ
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Οι πολλές πάσες τελειώνουν κάπου έξω από τη μεγάλη περιοχή,μετά μακρινά σουτ άντε και κανά ξώφαλτσο μπουκάρισμα.
Ετσι παίζουν Ισπανία,Ολλανδία,Αργεντινή.Εμένα μ αρέσει.
Η Γερμανία παίζει με μακρινές μπαλιές και αντεπιθέσεις.
Κάπου στο ενδιάμεσο συν κάποια μπουκαρίσματα επιπλέον η Βραζιλία.
Περί ορέξεως λοιπόν...
 

big_lebowski

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
240
Like
0
Πόντοι
1
Οι πολλές πάσες τελειώνουν κάπου έξω από τη μεγάλη περιοχή,μετά μακρινά σουτ άντε και κανά ξώφαλτσο μπουκάρισμα.
Ετσι παίζουν Ισπανία,Ολλανδία,Αργεντινή.Εμένα μ αρέσει.
Η Γερμανία παίζει με μακρινές μπαλιές και αντεπιθέσεις.
Κάπου στο ενδιάμεσο συν κάποια μπουκαρίσματα επιπλέον η Βραζιλία.
Περί ορέξεως λοιπόν...

περι ορεξεως δεν αντιλεγω...συμφωνοι...αλλα Ολλανδια και Αργεντινη δεν το κουραζουν τοσο και εχουν περισσοτερους μπουκαδορους...ολοκληρωνουν τις επιθεσεις γρηγοροτερα...η Γερμανια και η Ολλανδια με εχουν εκπληξει θετικα...στρωτο ποδοσφαιρο, αποτελεσματικο και χωρις να κουραζει...
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Νομίζω το πιο αστείο είναι το θέαμα της Βραζιλίας να προσπαθεί να πάιξει σαν Ρεάλ σε κακή μέρα,οκ το τελέντο το έχουν αλλά τίποτα όμορφο και ουσιαστικό.Βραζιλιάνοι τρεχαλαντζήδες?Οκ να το φάμε κι αυτό.
Η Γερμανία είναι μια ομάδα με συνέχεια και ουσιαστική μπάλα αν και χωρίς ιδιάιτερο θέαμα κατά τη γνώμη μου(όχι ακριβώς και το πιο μοντέρνο ποδόσφαιρο).Ο μικρός μέσος όρος ηλικίας φυσικάει την ενισχύει πολύ.
Η Αργεντινή μπορεί σίγουρα καλύτερα,αν πάρει την παρθενιά ο Μέσι θα ξεμπλοκαριστεί.Με όλες τις άμυνες πάνω του έκανε μάγκα τον Ιγκουαίν.
Η Ισπανία έχει τις κόντρες μεταξύ τους που είχε παλιότερα η Ολλανδία.Στον πάγκο της έχει τον ισπανό Αρχοντίδη δυστυχώς.
Η Ολλανδία είμαι φαν δεν μπορώ να πω και πολλά  :2funny:
 

nautipu$$

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
567
Like
0
Πόντοι
6
η Μπαρτσελονο-Ισπανια τι πραγμα ηταν αυτο μωρ αδερφε μου..?? ..58.000 πασες στο μισο μετρο με αποτελεσμα των περισσοτερων επιθεσεων μακρινα σουτ (λιγοστα ηταν επικυνδυνα) και μια μπουκα απο την οποια μπηκε το γκολ-οφσαιντ. Το ιδιο εκαναν και με την Ελβετια...δεν υπηρχε ενας παικτης να κανει μια μπουκα...μια προσωπικη ενεργεια να παρει το ματς πανω του...πασα στην πασα στην πασα, γυρω γυρω ολοι και ααααααμα βγει καμμια καθετη και μας κατσει καμμια σεντρα...ειδαλλως, μακρινα σουτ

Koυραστικη ομαδα πραγματικα. Αυτο το πασινγκ γκειμ τρωει το 60% του αγωνα, χωρις να γινεται τιποτα.

 

geopon

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.639
Κριτικές
18
Like
0
Πόντοι
2.007
Μας τα χουν πρηξει με τις βουβουζελες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

big_lebowski

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
240
Like
0
Πόντοι
1
Νομίζω το πιο αστείο είναι το θέαμα της Βραζιλίας να προσπαθεί να πάιξει σαν Ρεάλ σε κακή μέρα,οκ το τελέντο το έχουν αλλά τίποτα όμορφο και ουσιαστικό.Βραζιλιάνοι τρεχαλαντζήδες?Οκ να το φάμε κι αυτό.
Η Γερμανία είναι μια ομάδα με συνέχεια και ουσιαστική μπάλα αν και χωρίς ιδιάιτερο θέαμα κατά τη γνώμη μου(όχι ακριβώς και το πιο μοντέρνο ποδόσφαιρο).Ο μικρός μέσος όρος ηλικίας φυσικάει την ενισχύει πολύ.
Η Αργεντινή μπορεί σίγουρα καλύτερα,αν πάρει την παρθενιά ο Μέσι θα ξεμπλοκαριστεί.Με όλες τις άμυνες πάνω του έκανε μάγκα τον Ιγκουαίν.
Η Ισπανία έχει τις κόντρες μεταξύ τους που είχε παλιότερα η Ολλανδία.Στον πάγκο της έχει τον ισπανό Αρχοντίδη δυστυχώς.
Η Ολλανδία είμαι φαν δεν μπορώ να πω και πολλά  :2funny:

και εγω φαν της Ολλανδιας ειμαι...εχει αφησει στην ακρη το 4-3-3, παιζει στρωτο ποδοσφιαρο, κατω η μπαλα αλλα μοναδικο της μειονεκτημα ειναι η αμυνα...τοσο και το κεντρικο διδυμο που ειναι για τα λιονταρια οσο και τα μπακ με πρωτο και καλυτερο τον Φαν Μπρονκχορστ!! κοτζαμ Ολλανδια με ακαδημιες και παραγωγη ταλεντων και εχεις αριστερο μπακ τον ξεβαμμενο? αν υπηρχε ποδοσφαιρικη συνταξη, θα ειχε θεμελιεωσει διακιωμα εδω και μερικα χρονια!!

το θεαμα το εχω ξεχασει, δεν το περιμενω βλεποντας τις πιο πολλες ομαδες να κοιτανε τον κωλο τους και τσουκου τσουκου να βαλουν κανα δυο γκολ και να προχωρησουν...μοναδικη εξαιρεση και ελπιδα για θεαμα ειναι η Αργεντινη του προπονητη με τις αγκαλιες και τα φιλακια..
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Και η Πορτογαλία δεν έκανε ορθολογικές επιθέσεις ακριβώς επειδή ο Ρονάλντο τις κατέστρεφε με τον ατομισμό του. Οι Ισπανοί αμυντικοί παρακάλαγαν να πάει η μπάλα στον Ρονάλντο για να τελςιώσει η επίθεση των Πορτογάλων.

Που να τη έδινε; Κοιτούσε αριστερά, άμπαλος. Κοιτούσε δεξιά άμπαλος. Μπρος άμπαλος, πίσω άμπαλοι.
Θυμάσαι το όνομα του "Σέντερ Φορ";; :think: Πολλοί δε θα το θυμούνται.
Αν ήταν και ο Νάνι μέσα ή ο Κουαρέσμα θα ήταν άλλη ομάδα, δε γίνεται να τα περιμένουν όλα από το Ρονάλντο.
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Σωστά τα λες dude, η άμυνα των Οράνιε είναι ολίγον χωνί ας είναι καλά το παλικάρι ο Στεκέλεμπουργκ.
Αλλά οι μέσοι και οι επιθετικοί πέρνουν τα τρελλά λεφτά για συμβόλαια,Ισπανία,Ιταλία,Γερμανία.
Σαν μια κατεξοχήν χώρα παραγωγής "ποδοσφαιριστών μισθοφόρων" λογικό είναι κανένας να μη θέλει να γίνει αμυντικός,κανένας πολύ αξιόλογος τουλάχιστον
 

big_lebowski

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
240
Like
0
Πόντοι
1
Σωστά τα λες dude, η άμυνα των Οράνιε είναι ολίγον χωνί ας είναι καλά το παλικάρι ο Στεκέλεμπουργκ.
Αλλά οι μέσοι και οι επιθετικοί πέρνουν τα τρελλά λεφτά για συμβόλαια,Ισπανία,Ιταλία,Γερμανία.
Σαν μια κατεξοχήν χώρα παραγωγής "ποδοσφαιριστών μισθοφόρων" λογικό είναι κανένας να μη θέλει να γίνει αμυντικός,κανένας πολύ αξιόλογος τουλάχιστον

o Zuiverloon της Φεγενορντ γιατι δε παιζει? πολυ καλο δεξι μπακ με επιταχυνση, με σεντρα, μπουκαδορος και σε καλη ηλικια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom