Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Προσπαθούν όμως να μας περάσουν ότι κανείς δεν δύναται να σταθεί δίπλα στον Μέσσι... :jerking: :jerking: :jerking:
κοιτα αν και ειναι γνωστο πως δεν ειμαι μπαρτσελονα και ο μεσσι λογικα θα περασει στο πανθεον και ισως ξεπερασει ολους αυτους που ανεφερες παραπανω..ειναι 23 χρονων και φαινεται αρκετα προσγειωμενος και σταθερος παικτης(δεν πιστευω να τον φαει το φαι και οι γκομενες)...ιδωμεν..
φυσικα εχει την τυχη να συνυπαρχει με χαφαρες του στυλ ινιεστα-τσαβι οι οποιες το βοηθουν να φανει περισσοτερο,αλλα αυτο δεν αναιρει την αξια του..
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Προσπαθούν όμως να μας περάσουν ότι κανείς δεν δύναται να σταθεί δίπλα στον Μέσσι... :jerking: :jerking: :jerking:

Μέσσι και Κ.Ρονάλντο εννοείται πως θα πάρουν κάποια στιγμή τη θέση τους στο "hall of fame", αλλά κάθε 2 χρόνια να λέμε "ο καλύτερος όλων των εποχών" (και για το Μέσσι άνευ σύγκρισης επιπλέον) καταντά γελοίο.

Παιχταράδες, αλλά έχουν ψωμιά να φάνε ακόμα...
Η παπαρολογία των βλαχοδημοσιογράφων δεν έχει όριο...
Δεν γίνεται 22χρονοι, όσο παιχταράδες κι αν είναι, να σταθούν δίπλα σε ιερά τέρατα που είδαμε τί έκαναν στην καριέρα τους...
Προς το παρόν, όχι με το Μαραντόνα και τον Πελέ και τον Κρόιφ δεν μπορούν να συγκριθούν, αλλά ούτε και με Ζιντάν, Μπεστ, Φαν Μπάστεν (να μην πω και Λόταρ Ματέους)...
Μακάρι να μην τραυματιστούν και να είναι "γεμάτη" η καριέρα τους, τόσο για το καλό τους, όσο και για το καλό των φίλων του αθλήματος...
:rockon: :rockon: :rockon:
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
κοιτα αν και ειναι γνωστο πως δεν ειμαι μπαρτσελονα και ο μεσσι λογικα θα περασει στο πανθεον και ισως ξεπερασει ολους αυτους που ανεφερες παραπανω..ειναι 23 χρονων και φαινεται αρκετα προσγειωμενος και σταθερος παικτης(δεν πιστευω να τον φαει το φαι και οι γκομενες)...ιδωμεν..
φυσικα εχει την τυχη να συνυπαρχει με χαφαρες του στυλ ινιεστα-τσαβι οι οποιες το βοηθουν να φανει περισσοτερο,αλλα αυτο δεν αναιρει την αξια του..
Έτσι ακριβώς. Τα ΜΜΕ όμως παραλείπουν σκοπίμως αυτό το "ίσως" που λες και έχει ήδη βάλει 15 γκολ σε Μουντιάλ.
Τώρα που με το Μουρίνιο λογικά θα στρώσει η Ρεάλ, πιστεύω πως και ο Κ.Ρονάλντο θα έχει δυνατότητα να διεκδικήσει τον τίτλο του κορυφαίου όλων των εποχών επί ίσοις όροις με το Μέσσι. Γιατί η σύγκριση είναι άδικη με τον ένα φέτος να παίζει σε ομάδα μοντέλο και τον άλλο σε ομάδα μπουρδέλο.

Είναι μεγάλη ψωνάρα βέβαια, αλλά και παιδί του Φέρκιουνσον μην ξεχνάμε. Δε νομίζω να έχει πρόβλημα με τον "Special One".

Παιχταράδες, αλλά έχουν ψωμιά να φάνε ακόμα...
Η παπαρολογία των βλαχοδημοσιογράφων δεν έχει όριο...
Δεν γίνεται 22χρονοι, όσο παιχταράδες κι αν είναι, να σταθούν δίπλα σε ιερά τέρατα που είδαμε τί έκαναν στην καριέρα τους...
Προς το παρόν, όχι με το Μαραντόνα και τον Πελέ και τον Κρόιφ δεν μπορούν να συγκριθούν, αλλά ούτε και με Ζιντάν, Μπεστ, Φαν Μπάστεν (να μην πω και Λόταρ Ματέους)...
Μακάρι να μην τραυματιστούν και να είναι "γεμάτη" η καριέρα τους, τόσο για το καλό τους, όσο και για το καλό των φίλων του αθλήματος...
:rockon: :rockon: :rockon:

Μην ξεχνάμε και τον Ντελ Πιέρο. :rockon: :rockon: :rockon:
Κι αυτός με σοβαρό τραυματισμό δυστυχώς. Πριν τραυματιστεί ήταν καλύτερος του Ζιντάν κατά τη γνώμη μου.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Έτσι ακριβώς. Τα ΜΜΕ όμως παραλείπουν σκοπίμως αυτό το "ίσως" που λες και έχει ήδη βάλει 15 γκολ σε Μουντιάλ.
Τώρα που με το Μουρίνιο λογικά θα στρώσει η Ρεάλ, πιστεύω πως και ο Κ.Ρονάλντο θα έχει δυνατότητα να διεκδικήσει τον τίτλο του κορυφαίου όλων των εποχών επί ίσοις όροις με το Μέσσι. Γιατί η σύγκριση είναι άδικη με τον ένα φέτος να παίζει σε ομάδα μοντέλο και τον άλλο σε ομάδα μπουρδέλο.

Είναι μεγάλη ψωνάρα βέβαια, αλλά και παιδί του Φέρκιουνσον μην ξεχνάμε. Δε νομίζω να έχει πρόβλημα με τον "Special One".

Μην ξεχνάμε και τον Ντελ Πιέρο. :rockon: :rockon: :rockon:
Κι αυτός με σοβαρό τραυματισμό δυστυχώς. Πριν τραυματιστεί ήταν καλύτερος του Ζιντάν κατά τη γνώμη μου.

Παιχταράς, ποδοσφαιρική λατρεία, αλλά όλο και κάποιον θα ξεχάσω :rockon:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Ο καλύτερος παίχτης όλων τον εποχών δε γίνεται να μην είναι χαφ( ή τουλάχιστον να συμπεριφέρεται έτσι στο παιχνίδι)
 

nautipu$$

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
567
Like
0
Πόντοι
6
Μην ξεχνάμε και τον Ντελ Πιέρο. :rockon: :rockon: :rockon:
Κι αυτός με σοβαρό τραυματισμό δυστυχώς. Πριν τραυματιστεί ήταν καλύτερος του Ζιντάν κατά τη γνώμη μου.

Μπραβο ρε μαγκα, εισαι ωραιος. Παντα το ελεγα και θα το λεω , αν ο Ζινταν εγινε αυτο που εγινε (παιχτουρα) το χρωσταει στον Αλεξ. Την μπαλα που επαιζε ο Ντελ Πιερο στα 20-26, ο Ζινταν στα ονειρα του μονο. Ο Ζινταν εμαθε το τοπι στην Γιουβε, διπλα στον Μεγαλεξανδρο.
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Μπραβο ρε μαγκα, εισαι ωραιος. Παντα το ελεγα και θα το λεω , αν ο Ζινταν εγινε αυτο που εγινε (παιχτουρα) το χρωσταει στον Αλεξ. Την μπαλα που επαιζε ο Ντελ Πιερο στα 20-26, ο Ζινταν στα ονειρα του μονο. Ο Ζινταν εμαθε το τοπι στην Γιουβε, διπλα στον Μεγαλεξανδρο.

Μου έχει μείνει χαραγμένη στη μνήμη η ατάκα ενός συμμαθητή μου,
τότε που ο Ντελ Πιέρο είχε βάλει 20 γκολ στο Cl μέσα σε 2 χρόνια και ο Ζιντάν ήταν ακόμα στη σκιά του:

"Και εκείνος ο Ζιντάν της Γιουβέντους είναι παιχταράς". :S
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Ο καλύτερος παίχτης όλων τον εποχών δε γίνεται να μην είναι χαφ( ή τουλάχιστον να συμπεριφέρεται έτσι στο παιχνίδι)
γενικοτερα αυτη η συζητηση ειναι ηλιθια καθως πρεπει να κανεις αρκετες υπεραπλουστευσεις και γενικευσεις για να φτασεις σε συμπερασμα..το ποσο ηλιθια ειναι φαινεται απο το γεγονος οτι συμμετεχουν ΜΟΝΟ επιθετικογενεις παικτες...εχει ομως μια γοητεια και μια ιντριγκα για αυτο και γινεται επι δεκαετιες..

π.χ.ο μεσσι γιατι ειναι πιο χρησιμος για τη μπαρτσα απο οτι ο εσσιεν για την τσελσυ?
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
τότε που ο Ντελ Πιέρο είχε βάλει 20 γκολ στο Cl μέσα σε 2 χρόνια και ο Ζιντάν ήταν ακόμα στη σκιά του:

Τα φάουλ τα θυμάσαι;
θυμάσαι κάτι τροχιές που διέγραφε η μπάλλα;
Μόνο ο Ρόι στο "Αγόρι" τα έβαζε αυτά  :2funny:
 

nautipu$$

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
567
Like
0
Πόντοι
6
Μου έχει μείνει χαραγμένη στη μνήμη η ατάκα ενός συμμαθητή μου,
τότε που ο Ντελ Πιέρο είχε βάλει 20 γκολ στο Cl μέσα σε 2 χρόνια και ο Ζιντάν ήταν ακόμα στη σκιά του:

"Και εκείνος ο Ζιντάν της Γιουβέντους είναι παιχταράς". :S
Ετσι ειναι.

Και θα σου πω και καποιον αλλον, που και αυτος ηταν καλυτερος του Ζινταν, αλλα ο αντι-Ιταλισμος που επικρατει γενικα στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο, τον εχει πλασαρει για κατωτερο του Ζινταν.

Ρομπερτο Μπατζιο!!!

Ποδοσφαιρικη ιδιοφυια!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ετσι ειναι.

Και θα σου πω και καποιον αλλον, που και αυτος ηταν καλυτερος του Ζινταν, αλλα ο αντι-Ιταλισμος που επικρατει γενικα στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο, τον εχει πλασαρει για κατωτερο του Ζινταν.

Ρομπερτο Μπατζιο!!!

Ποδοσφαιρικη ιδιοφυια!

Και πού κατάντησε ρε φίλε η Ιταλία!!!
Δεν είχε τίποτα να δείξει στη Νότιο Αφρική!!!
 

nautipu$$

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
567
Like
0
Πόντοι
6
Και πού κατάντησε ρε φίλε η Ιταλία!!!
Δεν είχε τίποτα να δείξει στη Νότιο Αφρική!!!

Ας ειναι καλα ο Λιπι και η μαλακια που τον δερνει.

Η πλακα ξερεις ποια ειναι? Αυτη η σαπια Ιταλια, ειναι 1 επιπεδο πανω απο την Αγγλια που περασε στους 16.

 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ας ειναι καλα ο Λιπι και η μαλακια που τον δερνει.

Η πλακα ξερεις ποια ειναι? Αυτη η σαπια Ιταλια, ειναι 1 επιπεδο πανω απο την Αγγλια που περασε στους 16.

Η πλάκα είναι ότι στο γυρισμό τα ακούσανε οι παίκτες και ο Λίπι έμεινε στο απυρόβλητο!!!

Κατά τη γνώμη μου, η Ιταλία έπεσε θύμα των μύθων που έχει δημιουργήσει και που τους πίστεψε η ίδια περισσότερο από τους άλλους...
Όπως, για παράδειγμα, "αφού λεγόμαστε Ιταλία έχουμε άμυνα μπετόν παίξουμε δεν παίξουμε, αποκλείεται να φάμε γκολ, κι ένα γκολ θα το βρούμε άκοπα για να κλειδώσουμε το ματσάκι"
Φαίνεται ότι τους μύθους δεν τους πίστεψε κανένας άλλος, απόδειξη ότι κανένας δεν τρομοκρατήθηκε, με αποκορύφωμα αυτούς τους θρασύτατους Σλοβάκους που τόλμησαν και της έβαλαν 3 γκολ!!!
Η Ιταλία, σε αυτό το Μουντιάλ, ήταν η χαρακτηριστική τεμπέλικη ομάδα του "έλα μωρέ με τους πουθενάδες, σιγά μην ιδρώσω για να κερδείσω τους άμπαλους"...
Πήρε δυνατό μάθημα  :rockon:
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Για πρώτη φορα σε αυτο το μουντιαλ ακουγωνται πιο πολυ οι οπαδοι απο της βουβουζέλες  :jerking: :jerking: :jerking:
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Παρτετα πουσταρδελες αγγλοι  :fuck1: :fuck1: :fuck1:
 

ta

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
761
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
6
ποιός τέρρυ ρε πούστη μου....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom