Νέα

Μουντιάλ 2010 - Νότια Αφρική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 142K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Ποια χωρα θα κατακτησει το παγκοσμιο ??

  • Ισπανία

    Ψήφοι: 31 63,3%
  • Ολλανδια

    Ψήφοι: 18 36,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    49

Επισκέπτης
Κατά τα άλλα 3 ομάδες πείθουνε για το τρόπαιο:Aργεντινή,Βραζιλία,Ισπανία(με αυτή την σείρα)!!! :sunglasses:

Αντέ κ Γερμανία!!! :P
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μια χαρά ομάδα...και να φανταστείς ότι πριν από λίγα χρόνια γελάγαμε μαζί τους!
υπάρχει λόγος για αυτό.
νομίζω το σπορτταιμ είχε κάνει ανάλυση πριν από 3-4 μέρες του πλάνου ανάπτυξης που κάνανε με τον Κεϊρός που το ονομάσανε νομίζω πρότζεκτ 2010 (και καλά πως με τον τρόπο αυτό θα παίρνανε το μουντιάλ 2010), αλλά η διαφορά στην ομάδα φαίνεται ακόμα κι αν (που σίγουρα) δεν θα το πάρουνε.
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
τυπε τωρα τελευταια το εχω παρατηρησει και εγω αυτο
εχουν ανεβει στην εκτιμηση  :cum: μου αρκετα :2funny:
τυπε ειδα το μεσημερι ενα βιντεακι απο κατι παραλιες στην καλιφορνια και τα μουνια που κανουν μπανιο εκει δεν παιζοντε με τιποτα.
αυτο που λεμε για αμερικανικη ομορφια αν εχεις ακουσει.
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.554
Πόντοι
7.195
εγω βλέπω τώρα ημιτελικά Αργεντινή-Ισπανία και Βραζιλία-Ουρουγουάη
με μια μικρη επιφύλαξη για το δευτερο ζευγάρι....Η Αγγλία και η Γερμανία δεν μου γεμίζουν το μάτι οπότε πιστευω πως η Αργεντινή λογικά θα περάσει και η Ισπανία νομίζω πως θα κάνει πάρτυ με πορτογαλία....Φυσικά με την προυπόθεση πως όλα θα πάνε ομαλά και δεν θα έχουμε καμμια εκπληξη απο τις διασταυρώσεις Ουρουγουάης- κορέας και Ηπα-Γκάνας Γιατί λογικά Βραζιλία πρωτη παίζει με Χιλή που πιστευω πως θα χάσει 1-0η 2-1 απο την Ισπανία και θα περάσει καθως πιστευω επισης πως η ελβετία θα κερδίσει με 1-0 η 2-1 την ονδούρα και θα έχουμε στπυς 16 χιλή -βραζιλία και Πορτογαλία-Ισπανία
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.554
Πόντοι
7.195
και μία επιφύλαξη για την Ολλανδία που ίσως πάει τελικό αν περάσει απο την Βραζιλία .....κάτι που φέτος ισως είναι πιο εφικτό απο οτι άλλες χρονιές....
 

Επισκέπτης
:dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

Συνημμένα

  • Argentinafootballgirl4.jpg
    Argentinafootballgirl4.jpg
    15,2 KB · Εμφανίσεις: 12
  • argentina1.jpg
    argentina1.jpg
    56,1 KB · Εμφανίσεις: 17
  • Colas_Argentina_841062.jpg
    Colas_Argentina_841062.jpg
    35,9 KB · Εμφανίσεις: 16

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
και μία επιφύλαξη για την Ολλανδία που ίσως πάει τελικό αν περάσει απο την Βραζιλία .....κάτι που φέτος ισως είναι πιο εφικτό απο οτι άλλες χρονιές....
η Αργεντινή δεν είχε σοβαρό αντίπαλο ως τώρα. Διαρκώς επίθεση ήτανε. Στους επόμενους γύρους θα φανεί τι απίδια κρατάει η άμυνά της.
Έχει πράγμα ακόμα.
Η Αγγλία σήμερα έδειξε να ξυπνάει. Είναι γενικώς λούζερ ομάδα, αλλά ....
Η Ιταλία είναι μια μέτρια ομάδα, αλλά κι αυτή αν περάσει τελικά θα είναι σκληρό καρύδι.
Η χιλή θα ζορίσει πολύ κόσμο. Παραγουάη επίσης
και πουθενά δεν αναφέρεσαι σε Ισπανία και Πορτογαλία.

έχει δρόμο ακόμα για να πεις με σιγουριά.
Εγώ πιστεύω πως κάποιες "βαριές" ευρωπαϊκές θα αποκλειστούν από αντιπάλους που δεν περιμένουμε
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
καλά μιλάμε πως μπορείς να γράψεις ώρες ώρες τόνους μαλακίας
δηλαδή ή θα παίζουμε με 10 αμυντικούς ή θα παίζουμε με 4 επιθετικούς;;;
πού το είδες να το γράψει κανείς αυτό;

Εδώ λέμε το αυτονόητο.
πως βάζεις κανονικούς χαφ που να μπορούνε να αλλάξουνε μια μπαλιά και ένα κανονικό φουνταριστό επιθετικό και όχι ένα μεσοεπιθετικό που δεν πατάει περιοχή ούτε μπορεί να τρέξει αντεπίθεση.
εντελώς γκασμάς είσαι
τό αποτέλεσμα μετραει πού γιά μένα είναι 0-0
έαν δέν είχαν γίνει οί αλλαγές από τραυματισμούς..
τό μόνο λάθος πού έκανε είναι ότι έβαλε τόν τραγικό νίνη τό παιδί δέν ξέρει ούτε νά μαρκλάρει άσε από ταχύτητα καί πάθος..
θά μού πείς τώρα ότι καί μέ ισοπαλία δέν περνάγαμε??
δές τό παιχνιδι κορεα νιγηρια και τά ξαναλέμε..
δέν τό είδες γι αυτό γράφεις αυτά πού γράφεις..
η νιγηρία ήταν 1 κλάση ανωτερη από τήν κορέα καί αυτό τό ήξερε πολύ καλά ο γερμανός καί γί αυτό έπαιξε γιά το χ.
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
για τον πούτσο καβάλα
φιλαράκο, προφανώς δουλεύεις στο δημόσιο.
η ουσία δεν είναι να πετύχεις κάτι
η ουσία είναι να πετυχαίνεις πάντα κάτι παραπάνω.
και να μη σκαλώνει το μυαλό σου και να μην είσαι υπερφύαλλος και εγωιστής.
Ο "γίγαντας" σαφώς και μας ανέβασε επίπεδο.
σαφώς και συμμάζεψε μια ομάδα που ήταν ανυπόληπτη παγκοσμίως.

Αλλά σκάλωσε και αγγιστρώθηκε στην επιτυχία του. Ζούμε στο 2010, όχι στο 2004.
Όπως ανέβηκες, αν δεν προχωρήσεις είναι πολύ εύκολο να πέσεις.
Και μια που κρατάς τα ποστ μας, κράτα και αυτό.

Η ζημιά που έκανε ο Γερμανός τα τελευταία 6 χρόνια κατά τη γνώμη μου θέλει άλλα 10 χρόνια να φτιαχτεί, γιατί έκαψε μια ολόκληρη νέα φουρνιά.
πρέπει νά σού μάθω μερικά στοιχειώδη
1.ο προπονητής κοιτάει νά φτιαξει μιά ομάδα βάσει τών παικτών πού έχει καί τίς δυνατοτυτες τους
η ελλάδα πλήν παικτών αμυντικών στερείτε από [πάικτες μπαλαδόρους καί από επιθετικούς καλόυς.
2,οί μόνοι παίκτες κλάσης πού διαθέτει είναι ο τοροσίδης ,καί ο παπασταθόπουλος.
3.γιά νά μπορέσεις νά πετύχεις αποτελεσμα μέ αντιπάλους ανώτερους μόνο μέ αμυντικό σχήμα μπορείς...
τέλος πάντων μπορείς νά μού πείς μέ ποιους παικταράδες ήλπιζες νά κερδίσουμε τήν αργεντινή καί μέ ποιο σχήμα διότι αυτά πού γράφεις είναι κλαψουρίσματα,.....
εκτός καί άν μού πείς ότι ό μήτογλου  και ο σαλπι είναι παίκτες παγκοσμίου κλάσης καί τόν μητο έπρεπε νά τόν καλέσει... και τόν σαλπι νά τόν βάλει μέ τήν αργεντινή.. καί νά βγαζε αμυντικό χάφ μέ τόν μελίτε καί τόν μέσι μέσα ελεοσσσσσσσσσσσσσ
 

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
δηλαδη αυτη η ομαδα που μας κερδισε 2-0 ηταν η Αργεντινη?? γιατι εγω δεν ηξερα καν 3-4 παιχτες...
οσο για τον Ρεχαγκελ, πρεπει να του κανουμε αγαλμα, αλλα με απογοητευσε... Κατεβασε 32 σεντερ μπακ και 18 αμυντικα χαφ για να χασει μονο 2-0... Βλεπεις ρε μεγαλε οτι ο αλλος κατεβαζει τα τσικο... ρισκαρε λιγακι... εξαντλησε τις πιθανοτητες σου... Ειναι δυνατον να μην ξεκινας Σαλπιγγιδη?? εστω και τιμης ενεκεν, που μας εφερε εδω με το γκολ στο Κιεβο και για την αποδοση του στα δυο προηγουμενα...
Να το δεχτω για τους τραυματισμους... ομως πρωτος τραυματιστηκε ο Καραγκουνης... αλλαγη στο ημιχρονο και βαζει μεσα τον Σπυροπουλο!!! ελεος... πού θα παιξουν τοσοι αμυντικοι?? δεν χωραγανε και κουτουλαγαν μεταξυ τους...
Καλυτερα να χαναμε 5-2 που λεει ο λογος, παρα αυτο το πραγμα...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
πρέπει νά σού μάθω μερικά στοιχειώδη
1.ο προπονητής κοιτάει νά φτιαξει μιά ομάδα βάσει τών παικτών πού έχει καί τίς δυνατοτυτες τους
η ελλάδα πλήν παικτών αμυντικών στερείτε από [πάικτες μπαλαδόρους καί από επιθετικούς καλόυς.
2,οί μόνοι παίκτες κλάσης πού διαθέτει είναι ο τοροσίδης ,καί ο παπασταθόπουλος.
3.γιά νά μπορέσεις νά πετύχεις αποτελεσμα μέ αντιπάλους ανώτερους μόνο μέ αμυντικό σχήμα μπορείς...
τέλος πάντων μπορείς νά μού πείς μέ ποιους παικταράδες ήλπιζες νά κερδίσουμε τήν αργεντινή καί μέ ποιο σχήμα διότι αυτά πού γράφεις είναι κλαψουρίσματα,.....
εκτός καί άν μού πείς ότι ό μήτογλου  και ο σαλπι είναι παίκτες παγκοσμίου κλάσης καί τόν μητο έπρεπε νά τόν καλέσει... και τόν σαλπι νά τόν βάλει μέ τήν αργεντινή.. καί νά βγαζε αμυντικό χάφ μέ τόν μελίτε καί τόν μέσι μέσα ελεοσσσσσσσσσσσσσ
σιγά σιγά θα έρθεις να πεις αυτά που πρέπει....
ξεκινάμε λοιπόν οτι πάλι ο Περούκας πήρε ένα αχταρμά από παίκτες χωρίς λογική.
Έχει πάρει μαζί του 10 καθαρούς αμυντικούς και από αυτούς έχει βάλει μέσα τους 7 στην ενδεκάδα. Χαραμίζει (αλλά πλέον αυτό μας φαίνεταιέως και φυσιολογικό τόσες φορές που το έχει κάνει) τον τοροσίδη πάλι σε λάθος μεριά.

λες πως η Ελλάδα στερείται επιθετικών. Ποιος του είπε να πάρει αυτούς; Και τέλος πάντων, αυτούς έχει. Οκ, δεν θα χρησιμοποιήσεις κάποιον για να βάλεις γκολ; Για να αλλάξεις πάσα; Για να κρατήσεις την μπάλα;; Μπααααα...εμείς απλά θα παίζουμε άμυνα, δεν παίζουμε ποδόσφαιρο.

Αφού η Νιγηρία είναι κλάσεις ανώτερη από την Κορέα, εξήγησέ μου ποιος ο λόγος που κατέβασε τέτοιες ενδεκάδες και στα δύο αυτά ματς.

Αλλά να παίζεις άμυνα και άλλο να κατεβάζεις 7 αμυντικούς. Ο Πρίττας ήταν ο καλύτερος παίκτης του πρωταθλήματος φέτος και μου βάζεις τον Πάτσα που έχει παίξει φέτος 4-6 ματς όλα κιόλα στην Κύπρο;
Πες μου σε ποια ομάδα μπορεί να σταθεί σοβαρά ο Καραγκούνης. Μπορεί ο Νίνης να είναι για τον πούτσο (δεν είναι αυτή η γνώμη μου), αλλά δεν μπορείς να κρίνεις κάποιον που δεν παίζει.

όσο για το παιχνίδι Κορέα Νιγηρία το είδα μια χαρά. δύο τηλεοράσεις είχα μπροστα μου και τα έβλεπα ταυτόχρονα και χωρίς σχολιασμό πουρουπουπου...
Όλα τα ήξερε ο Περούκας κατεσέ....και γιαυτό αποκλειστήκαμε...

σου είπα...πες του Μαρινάκη να τον κλείσει στον Ολυμπιακό λοιπόν...
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
εγω βλέπω τώρα ημιτελικά Αργεντινή-Ισπανία και Βραζιλία-Ουρουγουάη
με μια μικρη επιφύλαξη για το δευτερο ζευγάρι....Η Αγγλία και η Γερμανία δεν μου γεμίζουν το μάτι οπότε πιστευω πως η Αργεντινή λογικά θα περάσει και η Ισπανία νομίζω πως θα κάνει πάρτυ με πορτογαλία....Φυσικά με την προυπόθεση πως όλα θα πάνε ομαλά και δεν θα έχουμε καμμια εκπληξη απο τις διασταυρώσεις Ουρουγουάης- κορέας και Ηπα-Γκάνας Γιατί λογικά Βραζιλία πρωτη παίζει με Χιλή που πιστευω πως θα χάσει 1-0η 2-1 απο την Ισπανία και θα περάσει καθως πιστευω επισης πως η ελβετία θα κερδίσει με 1-0 η 2-1 την ονδούρα και θα έχουμε στπυς 16 χιλή -βραζιλία και Πορτογαλία-Ισπανία
Απ οτι καταλαβα την Ισπανια την εχεις σιγουρη οτι θα νικησει την Χιλη στο τελευταιο ματς.
Για να δουμε γιατι εγω κραταω κι μια πισινη για αυτο το παιχνιδι.
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.554
Πόντοι
7.195
Απ οτι καταλαβα την Ισπανια την εχεις σιγουρη οτι θα νικησει την Χιλη στο τελευταιο ματς.
Για να δουμε γιατι εγω κραταω κι μια πισινη για αυτο το παιχνιδι.
Είναι πολύ καλή ομάδα η χιλή και όπως είπες και εγώ ειχα μια αμφιβολία αν μπορεί να την κερδίσει η ισπανία την συγκεκριμένη χιλή, αλλα επειδη πιστευω πως και η ισπανία ειναι ομάδα με τα όλα της , θα κερδίσει...
το θετικό θα'ναι αυτο που υπέθεσα για να περάσουν και οι 2
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
οποιος θελει ας το παρει....εγω ενα μονο θελω....να ρουφηξει μια πουτσα να αυτη η λουγκρα ο μαραντονα....... :sunglasses:
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.554
Πόντοι
7.195
η Αργεντινή δεν είχε σοβαρό αντίπαλο ως τώρα. Διαρκώς επίθεση ήτανε. Στους επόμενους γύρους θα φανεί τι απίδια κρατάει η άμυνά της.
Έχει πράγμα ακόμα.
Η Αγγλία σήμερα έδειξε να ξυπνάει. Είναι γενικώς λούζερ ομάδα, αλλά ....
Η Ιταλία είναι μια μέτρια ομάδα, αλλά κι αυτή αν περάσει τελικά θα είναι σκληρό καρύδι.
Η χιλή θα ζορίσει πολύ κόσμο. Παραγουάη επίσης
και πουθενά δεν αναφέρεσαι σε Ισπανία και Πορτογαλία.

έχει δρόμο ακόμα για να πεις με σιγουριά.
Εγώ πιστεύω πως κάποιες "βαριές" ευρωπαϊκές θα αποκλειστούν από αντιπάλους που δεν περιμένουμε

ξέρεις τι πιστευω...οτι η αγγλία θα περάσει με τους γερμανους και θα εχουμε ενα πολυ καλό παιχνίδι μεταξυ αργεντινής και αγγλιας (θεωρώ δεδομένο οτι θα περάσει απο το μεξικό...
απο εκεί και πέρα η ολλανδία θα παίξει με ιταλία και νομίζω πως θα την αποκλείσει για αυτο και είπα πως στους 8 σε εκείνο το γκρούπ θα εχουμε ενα μεγάλο ματς βραζιλιά-ολλανδία και η παραγουάη επίσης θα περάσει λογικά απο δανία η ιαπωνία...για αυτο και νομίζω πως μια εκ των ολλανδια -βραζιλία θα παει τελικό....θα δούμε μπάλα ειναι και γυρίζει....
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
To φοβερο ειναι οτι μια εκ των ΗΠΑ, Γκανα, Ουρουγουαη, Κορεα θα φτασει στους 4! Και εκει λογικα θα βρει την Βραζιλια..ή μηπως την Ισπανια; ;-)
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.895
Πόντοι
266
οποιος θελει ας το παρει....εγω ενα μονο θελω....να ρουφηξει μια πουτσα να αυτη η λουγκρα ο μαραντονα....... :sunglasses:

...ΣΩΣΤΟΣ...Πώς και πώς περιμένω να τους ΞΕΣΚΙΣΕΙ η CELECAO (αν περάσουν το Mexico)...να πάει σπίτι του ο ΜΑΦΙΟΖΟΣ, ΠΡΕΖΑΚΙΑΣ με το ΘΙΑΣΟ που έχει κατεβάσει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom