Νέα

Μου πάσσαραν 16χρονη σε έναν γάμο στην Θεσσαλονίκη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 198
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
νταξει ρε παιδια προφανως αυτο ενοιωσε ο ανθρωπος απο τις ερωτησεις την ολη σταση κτλ μην ειστε περιεργοι

Εμείς πολλά μπορεί να νομίζουμε.. Το ότι άλλαζε φορέματα το 16 χρόνο και είχε εξτένσιονς στο μαλλί δεν σημαίνει ότι την έβαζαν οι δικοί της να τα κάνει για να τον καβλώσει.. Και ότι τους μετέφεραν κλπ δεν αποδεικνύει τπτ.. Ο τύπος όχι μόνο αναφέρει αυτό αλλά γενικεύει και την κατάσταση θέλοντας να το παρουσιάσει σαν φαινόμενο της εποχής  :2funny:
 

sakhs_go

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2011
Μηνύματα
432
Like
4
Πόντοι
1
Κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις, είσαι αφελής, σε δουλειά να βρίσκεσαι ή και τα τρία παραπάνω;

Φυσικά και ΔΕΝ μου είπαν κάτι άμεσα, παντρέψου την αύριο (δεν γίναμε ακόμη Υεμένη) ούτε με λένε Al Mulazmeen Ebeed Khatif. Το όλο όμως σκηνικό ήταν σαφώς στημένο, από αυτά που ξέρεις ότι γίνονται (οικογενειακοί κύκλοι κλπ) να γνωρισθώ με την οικογένεια και φυσικά αφού είμαι άνδρας και ΚΥΝΗΓΟΣ θα αναμένετο από εμένα να προχωρήσω σε περαιτέρω γνωριμία.

αλλα εσυ τελικα της γυρισες την πλατη (αν και ανηλικο )και εβλεπες τους χορους και το βραδυ επεξες το 40 ετων πουλι σου και κοιμηθηκες με την αναμνηση της μικρης γιδι
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
εγω απλα ρωτησα παντως επειδη απο τα γραφομενα δεν ειδα κατι τετοιο...γι'αυτο ρωτησα μηπως εγινε και κατι αλλο το οποιο δεν εγραψε ή το οποιο δεν πηρα χαμπαρι
κοιτα εγω δεχομαι οτι του την πασαραν δεν ειπε οτι του κωλοτριβοταν αλλα οτι οι γονεις ηταν πιο πολυ θετικοι. απλα δεν δεχομαι την αναλυση λογω κρισης και φαινομενο της εποχης οτι θελαν να καβατζωσουν γαμπρο καιοτι ναναι. γενικα θεωρω οτι η ελληνικη χωριατικη οπισθοδρομικη κοινωνια ειναι ετσι να καβατζωσω καλο γαμπρο. οχι λογω κρισης και σημερα. συνδρομα παλαιοθεν φερμενα..μαζι με αυτα του αλλου θρεντ η γυναικα ειναι πουτανα αν πηδιεται ο αντρας μαγκας κτλ
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Εμείς πολλά μπορεί να νομίζουμε.. Το ότι άλλαζε φορέματα το 16 χρόνο και είχε εξτένσιονς στο μαλλί δεν σημαίνει ότι την έβαζαν οι δικοί της να τα κάνει για να τον καβλώσει.. Και ότι τους μετέφεραν κλπ δεν αποδεικνύει τπτ.. Ο τύπος όχι μόνο αναφέρει αυτό αλλά γενικεύει και την κατάσταση θέλοντας να το παρουσιάσει σαν φαινόμενο της εποχής  :2funny:

ανεφερε με τα εξτε το στυλακι ρε μπειμπι ..μην τον κακιωνετε του εκανε εντυπωση. Απο κει και περα οντως δεν θεωρω οτι ειναι φαινομενο εποχης το σκηνικο. τα εξτε ναι !χχαχαχα
 

Επισκέπτης
Κι ομως του την πασαραν. Αν διαβασετε προσεκτικα την ιστορια φαινεται ξεκαθαρα. Και σιγουρα ειναι φαινομενο της εποχης. Ειμαι σιγουρος, γιατι παρομοια περιπτωση ετυχε και σε μενα πριν καμια βδομαδα.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
κοιτα εγω δεχομαι οτι του την πασαραν δεν ειπε οτι του κωλοτριβοταν αλλα οτι οι γονεις ηταν πιο πολυ θετικοι. απλα δεν δεχομαι την αναλυση λογω κρισης και φαινομενο της εποχης οτι θελαν να καβατζωσουν γαμπρο καιοτι ναναι. γενικα θεωρω οτι η ελληνικη χωριατικη οπισθοδρομικη κοινωνια ειναι ετσι να καβατζωσω καλο γαμπρο. οχι λογω κρισης και σημερα. συνδρομα παλαιοθεν φερμενα..μαζι με αυτα του αλλου θρεντ η γυναικα ειναι πουτανα αν πηδιεται ο αντρας μαγκας κτλ

αρχικα δε μπορουμε να μιλαμε για ενα γεγονος εαν δεν διευκρινησουμε οτι οντως εγινε ποσο μαλλον να το χαρακτηρισουμε φαινομενο...αντικειμενικα εννοω...οχι τι ενιωσα τι καταλαβα τι αισθανθηκα...αφ' ετερου ισως να ειναι ενα περιστατικο που πιθανον να συναντησεις στην επαρχια αλλα δεν ξερω σε τι εκταση...και οπως ειπωθηκε αυτο το μικροπαντρεμα γινοταν ανεκαθεν σε αρκετα χωρια δεν ειναι νεα μοδα...ισως απλα να ενισχυεται λογω των συνθηκων
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Για την erinal:, μάλλον είχαν οικονομικό πρόβλημα με την έννοια οτι το αμάξι τους ήταν μέσων δεκαετίας 90 και ο μπαμπάς μιλούσε πολύ αγχωμένα για την οικονομική κατάσταση, τους άνεργους γνωστούς του κλπ.

Όσο για τα τρία φορέματα και το extensions, τα extensions τα θεωρώ πολύ υπερβολη για 16χρονο αλλά τέλος πάντων, προσωπική άποψη. Τα τρία φορέματα ήταν μάλλον μια επένδυση για τους ανθρώπους νομίζω. Εσύ αλλάζεις φόρεμα για δεξίωση αμέσως μετά τον γάμο;
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
αμέσως μπήκαν οι μπαζογκόμενες του σάιτ

θα ήθελαν πολύ να είναι στη θέση της 16χρόνης!!!!!
 

sakhs_go

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2011
Μηνύματα
432
Like
4
Πόντοι
1
αμέσως μπήκαν οι μπαζογκόμενες του σάιτ

θα ήθελαν πολύ να είναι στη θέση της 16χρόνης!!!!!

το χιροτερο αδερφε ειναι οτι περνουν στα σοβαρα και απαντουν τον μαλακα που ανοιξε το θρεντ και γραφει τις φαντασιωσεις του
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Για την erinal:, μάλλον είχαν οικονομικό πρόβλημα με την έννοια οτι το αμάξι τους ήταν μέσων δεκαετίας 90 και ο μπαμπάς μιλούσε πολύ αγχωμένα για την οικονομική κατάσταση, τους άνεργους γνωστούς του κλπ.

Όσο για τα τρία φορέματα και το extensions, τα extensions τα θεωρώ πολύ υπερβολη για 16χρονο αλλά τέλος πάντων, προσωπική άποψη. Τα τρία φορέματα ήταν μάλλον μια επένδυση για τους ανθρώπους νομίζω. Εσύ αλλάζεις φόρεμα για δεξίωση αμέσως μετά τον γάμο;

δεν εχω τετοιο ψωνιο και αυτα τα θεωρω ανασφαλειες και υπερβολες, δικαιολογουνται λογω της ηλικιας (εφηβεια) σε ενα βαθμο, και επιμενω οτι συμβαινουν σε χωρια  
 

Επισκέπτης
το χιροτερο αδερφε ειναι οτι περνουν στα σοβαρα και απαντουν τον μαλακα που ανοιξε το θρεντ και γραφει τις φαντασιωσεις του

Γιατι ρε φιλε εισαι τοσο αρνητικος ? Αφου σου λεμε οτι εχει τυχει και σε αλλους.
 

Επισκέπτης
Έχω πάει σε γάμο στην Θεσσαλονίκη, την ιδιαίτερη πατρίδα μου. Ο γάμος γίνεται Κυριακή και την Παρασκευή το βράδι επισκέπτομαι το σπίτι της νύφης όπου θα φέρουν το νυφικό και θα γίνει κάποιο ψιλογλεντάκι με φαγητό μουσική κλπ. Όταν φτάνω με βάζουν να κάτσω δίπλα σε οικογένεια όπου υπήρχε 16χρονη μαθήτρια, κοντό φόρεμα μαύρο, ψηλό τακούνι. Το σκίζεις άνετα.

Στο τραπέζι συζήτηση περί των πάντων, σχέσεις, τους λέω είμαι χωρισμένος, οι γονείς δεν πτοούνται αφού βλέπουν άνθρωπο με καλή δουλειά, δε βαριέσαι, συγχωρείται το παρελθόν. (το ότι γράφω στο bourdela.com δεν το είπα).

Το κοριτσάκι σχετικά εντάξει σαν συμπεριφορά εκτός από δύο φορές που ψιλοδιέταξε τους γονείς της κάτι και ένα αει σιχτίρ που έριξε (την ενοχλούσε ένα αντικωνωπικό φιδάκι που έκαιγε πίσω της) κατά τα άλλα «καλό κορίτσι»

Συνεχίζουμε, την Κυριακή στο γάμο. Έχει έρθει με άλλο φόρεμα (η 16χρονη μαθήτρια επαναλαμβάνω) Μετά την τελετή έχουν ήδη συνεννοηθεί και ευγενέστατα οι γονείς της 16χρονης θα μας πάνε (εμένα και την μητέρα μου) εκεί που γίνεται η δεξίωση αλλά πριν, πάμε στο σπίτι τους για να αλλάξει η 16χρονη και να βάλει το τρίτο κατά σειρά φόρεμα της για αυτό τον γάμο. Στο σπίτι κατά την διάρκεια συζήτησης και με άλλους συμμετέχοντες στο γάμο διαπιστώνεται ότι η 16χρονη έχει βάλει και extensions (sic!!!) στα μαλλιά της.

Στην δεξίωση καθόμαστε και εκεί μαζί όπου το μόνο αξιοπρόσεκτο είναι που σε ερώτημα της 16χρονης πώς θα γυρίσω πίσω στην Αθήνα, ακούγοντας την απάντηση «με τραίνο», σκάει μία ψιλογκριμάτσα απογοήτευσης και λέει «αχ έξι ώρες δεν κάνει;» αλλά με ύφος τρελλά μπλαζέ μιλάμε.

Στο τέλος επειδή έπρεπε να στρίψω την καρέκλα μου για να βλέπω την πίστα του χορού και την είχα αρκετή ώρα με την πλάτη προς εκείνη, μπορεί να τα πήραν (και αυτή και οι γονείς – υποψήφιοι πεθεροί) και έφυγαν χωρίς να με χαιρετήσει η 16χρονη.

Καλά για το σπίτι πήραμε ταξί.

Γιατί τα έγραψα όλα αυτά έτσι. Για να κουβεντιάσουμε λίγο κοινωνιολογικώς ρε παιδιά.

Πρώτον φανταστείτε τι απόγνωση υπάρχει στον πληθυσμό λόγω της οικονομικής κατάστασης ώστε ακόμη και 16χρονες μαθήτριες τις βγάζουν στο κλαρί για 40χρονους όπως εγώ. Μία αγροτική οπισθοδρομική κοινωνία ήμασταν πάντα βέβαια αλλά το πράγμα χειροτερεύει. Αυτοί οι γονείς σκεφτείτε, θα ήθελαν να αποφύγουν και το να σπουδάσει το παιδί τους (θα μου πεις που θα σπουδάσει, με τι λεφτά, εδώ ακόμη αποφεύγουν και να δηλώσουν ΑΕΙ εκτός πατρικής πόλης κλπ). Δεν βαριέσαι, καλύτερα να παντρευτεί, παιδιά, χωρίζουμε, και μετά, στην χειρότερη περίπτωση πάμε στα «Παρατράγουδα».

Μήπως όμως αυτή η νοοτροπία μας έφτασε εδώ; Αντί αυτό το κοριτσάκι να ψηθεί λίγο σπουδάζοντας σε μία πόλη εκτός πατρικής εστίας, όπου θα χρηματοδοτήσει τις σπουδές του δουλεύοντας για να βγάλει κανά χαρτζιλικάκι, ράβοντας μόνη τα ρουχαλάκια της ή αγοράζοντας μεταχειρισμένα όπως η Γερμανίδα (230 δις $ το τρέχον πλεόνασμα στο ισοζύγιο τρεχουσών συναλλαγών της Γερμανίας)  γαλουχείται να βρεί τον επόμενο προμηθευτή φορεμάτων και extensions. Kαι να γίνει και η αυριανή δημόσια υπάλληλος του καθισιού. Για να δείτε πως συνδέονται όλα.

Και βέβαια οι έξι ώρες του τραίνου είναι μεγάλη ταλαιπωρία, θυμάμαι τώρα ότι και ο πατέρας της με ρώτησε κάποια στιγμή πως θα πάω Αθήνα, αεροπορικώς;, μόνο εκκαθαριστικό δεν έδωσα παιδιά. Το να μάθουν όμως κάποια πράγματα για μένα, για τις σπουδές μου, για το ποιο ποτό μου αρέσει, για την προσωπικότητα μου δεν ρώτησαν, αυτό είναι αδιάφορο στην Ελλάδα ως προς αυτόν που θα παντρευτείς.

Κάθε σχόλιο δεκτό. Μόνο αν επιτρέπεται μη το βάλουμε στην βάση Ελλεηνίδες κλπ γιατί εδώ υπήρξε και συνέργεια άνδρα (πατέρα). Θα μου πείτε βέβαια τρία φορέματα και extensions πλήρωσε για τον γάμο ό άνθρωπος, τι να κάνει;

Που βαδίζουμε κύριοι;
μηπως γνωριζεις αν εχουν και αλλο κοριτσι  :) και πιο μικρο να ειναι δεν με πειραζει. 
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.133
Κριτικές
166
Like
26.953
Πόντοι
34.538
H Mαμα της ελεγε τιποτα? Καλη? :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
erinal¨"επιμένω οτι συμβαίνουν σε χωριά"

εντάξει, ως έξυπνη γυναίκα ( σε αντίθεση με αυνάνες του φύλου μου που κυκλοφορούν εδώ μέσα) έπιασες κάτι.

Το περιστατικό συνέβη στο Ασβεστοχώρι, πρόσεξε όμως είναι στον Περιφερειακό της Θεσσαλονίκης , δέκα λεπτά από το κέντρο. δεν θα το χαρακτήριζα χωριό αλλά τουλάχιστον ημιαστική περιοχή αν όχι προάστιο, δίπλα του είναι το Ρετζίκι που είναι φουλ στις μαιζονέτες.
 

gtp_x

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2010
Μηνύματα
155
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
κοιτα τα πουρα που κανουν και τους δυσκολους
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
:think: :think: :think: :think: :think:

 Όταν δεν σου έχει τύχει... φυσικό είναι να μην το πιστεύεις. Ούτε εγώ δεν θα το πίστευα αν δεν το ζούσα...


Αυτό το πράγμα που συμβαίνει όμως σήμερα δεν το χω ξαναδεί... έχουν βαλθει όλες και όλοι να με ξαναπαντρέψουν με το ζόρι.

 Όταν βέβαια ακούνε κάνα γαμοσταυρίδι, παίρνουν το μισοκακόμοιρο ύφος του ανθρώπου που μου έκανε χάρη που ασχολήθηκε μαζί μου για να μου βρει ταίρι...
 
 Ρε αει σιχτίρ... άμα θέλω να βρω γκόμενα βρίσκω... εγώ δεν γουστάρω...

Πιο καλά με τις πουτάνες... Τίμιες συναλλαγές. Πληρώνω - πηδάω - φεύγω...


Αυτές οι μαλακισμένες με τους γάμους και τα λουλούδια μια ζωή πληρώνεις σαν μαλάκας, κολάς και ΙΚΑ πρέπει μετά να δώσεις και εφάπαξ.

 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.238
Κριτικές
46
Like
3.743
Πόντοι
4.365
Καλα οι γονεις... μπορει να ψηνοστουσαν για να γινει το νταλαβερι...
Η μικρη ομως....??? :think:

Απο οτι περιεγραψες ηταν ατιθαση..Οποτε χλωμο να επεζαι μπαλιτσα με 45αρη...!!! :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom