Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Εχεις δικιο καυλεα μου ομως το λευκο κρανος σε κανει καλυτερα ορατο στους αλλους κατι που σημαινει οτι μπορει να σε σωσει απο γυναικες ελλεινηδες οδηγους!!!
Οπως λεει και η απολυτη πηγη γνωσης η wikipedia:
"Although black helmets are popular among motorcyclists, they offer the least visibility to motorists. A rider wearing a plain white helmet rather than a black one reduces his or her chance of collision by 24% because it is so much more visible – day or night."

Το λευκο κρανος οσο ξενερωτο κ αν φαινεται μειωνει τον κινδυνο ατυχηματος κατα 24%!!!!
Γιουπιιιιιιιι  :cum:

Ναι αλλά κινδυνεύεις από "νέες κουμπότρυπες" που είπαν και κάτι παλουκάρια τις προάλλες. :2funny:

Πάρε άσπρο με κανά σχέδιο να είσαι κομπλέ!
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Το XR1000 ειχα παλια,τον προγονο του ΧR1100,και ηταν εξαιρετικη κρανα.

Εννοειται οτι το κουμπωμα με τα διπλα κρικακια ειναι κλασεις ανωτερο απο τον κλασσικο μηχανισμο,και ελαφρυτερο.

Εγώ το XR1100 έχω και είναι μια χαρά μέχρι στιγμής!

Ούτε βαβούρα ούτε τίποτα. Ωραίος εξαερισμός! Γαμεί!
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Το λευκο κρανος οσο ξενερωτο κ αν φαινεται μειωνει τον κινδυνο ατυχηματος κατα 24%!!!!
Γιουπιιιιιιιι  :cum:

αν κατεβαινεις τη σολωνος αυξανει τον κινδυνο ατυχηματος κατα 83%
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Μαγκες ποιο νομιζετε οτι ειναι καλυτερο κρανος? Ποιο θα παιρνατε? Arai viper gt η shoei xr 1100?

Arai:
Shoei:
Δε με νοιαζουν καγκουριες και χρωματα μονοχρομο λευκο θα το παρω.. Λενε oτι το shoei ειναι πιο ελαφρυ και εχει καλυτερη αεροδυναμικη αλλα το arai εχει ενα διαστημικο κ καλα υλικο πολυ γαματο το clc για καλυτερη προστασια... εχω ακουσει διαφορα.. εσεις τι λετε?

Βοηθηστε τον ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟ να παρει το κρανος του!!  :s&m_1:

εξισου καλα και τα δυο. λιγο θορυβο παραπανω το βαιπερ εξαιτιας των καπακιων που πιανει η ζελατινα στο πλαι. και πιο δυσκολο να βγαλεις τη ζελατινα για να τη καθαρισεις/αλλαξεις. σπανε ευκολα αν δε το κανεις σωστα. δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο εχουν υιοθετησει αυτη τη μαλακια.
λιγο καλυτερους αεραγωγους το shoei. αναλογα το ειδος μηχανης, σε στριτ και σπορτ καλυτερη αεροδυναμικη το shoei. σε ον οφ το βαιπερ.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Like
711
Πόντοι
96
αν κατεβαινεις τη σολωνος αυξανει τον κινδυνο ατυχηματος κατα 83%

χαχαχαχα ναι αλλα μαλλον θα παρω ενα honda bros σε κανα μηνα οποτε λιγο δυσκολο να με περασουν για μπατσο με τετοιο σαραβαλο εεε?  :think:
Τωρα θα μου πειτε γιατι θα δωσεις τοσα λεφτα για κρανος με τετοια σκατομηχανη? Απλα λεω να μη σκοτωθω με τη μια μιας κ ειμαι ασχετος και να παρω κατι που να μπορω να κρατησω και στο μελλον!
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.. μαλλον για το shoei με βλεπω!

Τωρα για κανα σχεδιακι πανω στο ασπρο θα το σκεφτω πολυ σοβαρα ειναι κ 50ε παραπανω για μερικες μαυρες γραμμουλες ελεος δηλαδη!  :headbang:
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
χαχαχαχα ναι αλλα μαλλον θα παρω ενα honda bros σε κανα μηνα οποτε λιγο δυσκολο να με περασουν για μπατσο με τετοιο σαραβαλο εεε?  :think:
Τωρα θα μου πειτε γιατι θα δωσεις τοσα λεφτα για κρανος με τετοια σκατομηχανη? Απλα λεω να μη σκοτωθω με τη μια μιας κ ειμαι ασχετος και να παρω κατι που να μπορω να κρατησω και στο μελλον!
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.. μαλλον για το shoei με βλεπω!

Τωρα για κανα σχεδιακι πανω στο ασπρο θα το σκεφτω πολυ σοβαρα ειναι κ 50ε παραπανω για μερικες μαυρες γραμμουλες ελεος δηλαδη!  :headbang:

Οι μερικές μαύρες γραμμούλες έχουν δουλειά παίχτη....

Η καρκάλα σου είναι η ίδια είτε καβαλάς παπί είτε χάγια και πρέπει να την προστατεύεις!
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
Ναι αλλά κινδυνεύεις από "νέες κουμπότρυπες" που είπαν και κάτι παλουκάρια τις προάλλες. :2funny:

Πάρε άσπρο με κανά σχέδιο να είσαι κομπλέ!
λες να φταίει που είχα μαύρο κράνος και με στουκάρανε??? δεν είμαι εγώ στη φωτό πάντως :s&m_1: :s&m_2: :fuck2: :lheel: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :tickedoff: :S
 

Συνημμένα

  • 4267142.jpg
    4267142.jpg
    56,9 KB · Εμφανίσεις: 46

lalak

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.736
Κριτικές
52
Like
656
Πόντοι
4.995
gaba που εισαι μωρη ?  :grin:


2i261xg.png
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.492
Like
30
Πόντοι
66
Υποχρεωτικές οι νέες κάρτες ελέγχου θορύβου για τις μοτοσικλέτες

Από τις αρχές του νέου έτους οι ιδιοκτήτες μοτοσικλετών καλούνται να έχουν μαζί με τα χαρτιά τους και την κάρτα ελέγχου θορύβου. Σκοπός είναι να μειωθούν τα περιστατικά με δίκυκλα που εκπέμπουν πολλά ντεσιμπέλ και «σπάνε» τα νεύρα των πολιτών σε ένα ήδη βεβαρημένο περιβάλλον, όπως αυτό των μεγάλων πόλεων. Την ειδική αυτή κάρτα θα μπορούν να προμηθεύονται από τους μηχανικούς ενώ για όσους κάνουν τα στραβά μάτια θα υπάρχει πρόστιμο που θα φτάνει τα 150 ευρώ. Στην περίπτωση πάντως που η μοτοσικλέτα εκπέμπει πολύ περισσότερα ντεσιμπέλ από το προβλεπόμενο όριο τότε το πρόστιμο θα φτάνει ακόμα και τα 3.000 ευρώ.

www.pixhost.org/show/1576/4238992_image-ashx.jpeg] [/url]

 

politis2

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
358
Like
0
Πόντοι
1
Υποχρεωτικές οι νέες κάρτες ελέγχου θορύβου για τις μοτοσικλέτες

Από τις αρχές του νέου έτους οι ιδιοκτήτες μοτοσικλετών καλούνται να έχουν μαζί με τα χαρτιά τους και την κάρτα ελέγχου θορύβου.

Ο νόμος όμως δεν προβλέπει τα εξής:

1) Ότι πήρες το χαρτί, και ΜΕΤΑ άλλαξες το μπουρί με αυτό που σηκώνει και πεθαμένο.

2) Ότι έγβαλες και την πινακίδα, και γράφεις αυτόν που σε σταματάει στ' @@ σου.
 

argentinos

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2007
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
οπα.
παιδια γεια σας,εγω που εχω ενα παλιο-beverly..κ το φροντιζω,το αγαπαω κ με παει παντου(στην αθηνα),ανηκω σε αυτη την ενοτητα??  μπορω να ποσταρω κ γω?
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.106
Like
28
Πόντοι
166
οπα.
παιδια γεια σας,εγω που εχω ενα παλιο-beverly..κ το φροντιζω,το αγαπαω κ με παει παντου(στην αθηνα),ανηκω σε αυτη την ενοτητα??  μπορω να ποσταρω κ γω?
εδώ ποστάρω εγώ που το μόνο δίκυκλο που είχα ήταν ένα ποδήλατο.
χώσου άγρια.
 

argentinos

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2007
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
Εν τάξει, αλλά άνθρωποι είναι αυτοί που τους φτιάνουν?

κοιτα αν ξεκιναμε κ ερμηνευουμε τους νομους,(ποιος,πως,γιατι)  αστα να πανε.
το θεμα ειναι αν μπορουμε να τους ακολουθησουμε.
τωρα σχετικα με την οδηγικη συμπεριφορα μας....προσωπικα δεν οδηγω επικινδυνα .αλλα με την μηχανη μου,καβαλαω πεζοδρομια,πηγαινω αντιθετα(για λιγα μετρα).
"σπαω" κ κανενα κοκκινο,οταν δεν βλεπω καποιον ...
κανω παρανομιες γενικοτερα..και το εχω σκεφτει ,γιατι τα κανω ολα αυτα.
η απαντηση ειναι..."γιατι με παιρνει"  στο μπουρδελο την Ελλαδα,ολα επιτρεπονται.
θα βγουν πολλοι κ θα πουν..ε βεβαια,με κατι τετοιους σαν κ εσενα,πως να μπουμε σε σειρα,σαν χωρα.
ειμαι κατα των μακροσκελων ποστ,,οποτε ας δουμε κ τους επομενους.
εχω πολλα να πω σχετικα με το θεμα αυτο,αλλα δεν βιαζομαι.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Υποχρεωτικές οι νέες κάρτες ελέγχου θορύβου για τις μοτοσικλέτες

Από τις αρχές του νέου έτους οι ιδιοκτήτες μοτοσικλετών καλούνται να έχουν μαζί με τα χαρτιά τους και την κάρτα ελέγχου θορύβου. Σκοπός είναι να μειωθούν τα περιστατικά με δίκυκλα που εκπέμπουν πολλά ντεσιμπέλ και «σπάνε» τα νεύρα των πολιτών σε ένα ήδη βεβαρημένο περιβάλλον, όπως αυτό των μεγάλων πόλεων. Την ειδική αυτή κάρτα θα μπορούν να προμηθεύονται από τους μηχανικούς ενώ για όσους κάνουν τα στραβά μάτια θα υπάρχει πρόστιμο που θα φτάνει τα 150 ευρώ. Στην περίπτωση πάντως που η μοτοσικλέτα εκπέμπει πολύ περισσότερα ντεσιμπέλ από το προβλεπόμενο όριο τότε το πρόστιμο θα φτάνει ακόμα και τα 3.000 ευρώ.

www.pixhost.org/show/1576/4238992_image-ashx.jpeg] [/url]

κι ολοι αυτοι με τις remus ,akrapovic,yoshimura ,arrow κτλ θα τρεξουν τωρα να τις βγαλουν... :jerking:  ...
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
κοιτα αν ξεκιναμε κ ερμηνευουμε τους νομους,(ποιος,πως,γιατι)  αστα να πανε.
το θεμα ειναι αν μπορουμε να τους ακολουθησουμε.
τωρα σχετικα με την οδηγικη συμπεριφορα μας....προσωπικα δεν οδηγω επικινδυνα .αλλα με την μηχανη μου,καβαλαω πεζοδρομια,πηγαινω αντιθετα(για λιγα μετρα).
"σπαω" κ κανενα κοκκινο,οταν δεν βλεπω καποιον ...
κανω παρανομιες γενικοτερα..και το εχω σκεφτει ,γιατι τα κανω ολα αυτα.
η απαντηση ειναι..."γιατι με παιρνει"  στο μπουρδελο την Ελλαδα,ολα επιτρεπονται.
θα βγουν πολλοι κ θα πουν..ε βεβαια,με κατι τετοιους σαν κ εσενα,πως να μπουμε σε σειρα,σαν χωρα.
ειμαι κατα των μακροσκελων ποστ,,οποτε ας δουμε κ τους επομενους.
εχω πολλα να πω σχετικα με το θεμα αυτο,αλλα δεν βιαζομαι.
οι νομοι φτιαχνονται απο ανθρωπους οι οποιοι προφανως μπορουν και τους επιβαλλουν...

στο ελλαντα η πλειοψηφια των οδηγων αγνοει τους νομους λογω ελλειψης γενικοτερης παιδειας...σε καθε τομεα της χωρας(εκτος της λαμογιας) οι ελληνες ειμαστε πρωτοι στην ελλειψη ουσιαστικης παιδειας...

το να ανεβεις στο πεζοδρομιο με τη μηχανη (κι εγω το κανω οπως και χιλιαδες αλλοι) δε βλαπτει κανεναν παρα μονο εσενα αν σαβουρωθεις και το πεζοδρομιο (που στην ελλαδα πια δεν εχει γωνιες) ... η akrapovic στο tdm ομως βλαπτει οοολη τη γειτονια ενεκα ηχορυπανσης οπως και το βλαμμενο με το φτιαγμενο παπι βλαπτει τους αλλους οδηγους με την επικινδυνη κι ανευθυνη οδηγηση του...

για μενα καποιοι νομοι εινα απλως γελοιοι και καποιοι σωστοι...το ποιος ομως κρινει αυτο ειναι η ουσια ολης της υποθεσης...
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Ωρα ήταν για ένα τετοιο νόμο.
Εχουμε γεμίσει μαλακοκάγκουρες  :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom