Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Αχ ρε παιδιά... Γιατί μου σκαλίζετε πληγές και μου ξυπνάτε μνήμες. Μεγάλωσα παναθεμα με... Έκλεισα σαν αναβάτης η μάλλον σαν αναβάτης που θέλω να είμαι εγώ... Τέλος πάντων...

Άντε, λίγες φωτο με R1 στο Eastern Creek στην Αυστραλία αλλά και στους δρόμους της, που η ποιότητα ασφάλτου ήταν ίδια με την πίστα (να μη πω και καλύτερη)...

Ξαναχαζεύω τις εικόνες μου με μεγάλη αγάπη και νοσταλγία...

  Για πεςμας γιαυτο το R1
  Την γνωμη σου,θελω να πω...

  Ειχε ενας φιλος στην εκδρομη,ακουγοτανε πολυ ωραια με τις Ακραπες στο Μουραλιονε,καθως
  ανεβαιναμε,σαν V-4 ο ηχος...

  Πως ειναι απο την δικη σου σκοπια,σε σχεση με τα αλλα της κατηγοριας του;
  (ακαδημαικη η ερωτηση για μενα,αλλα ειπαμε...φιλομαθεια)
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
ωωππ σορρυ ειναι το παλιο R1

για το καινουργιο εννοουσα,την αποψη σου εαν το εχεις οδηγησει
 

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
ωωππ σορρυ ειναι το παλιο R1

για το καινουργιο εννοουσα,την αποψη σου εαν το εχεις οδηγησει


O Big Bang κινητήρας δεν παίζεται... Βλέπε το Νο 1 στην Extreme κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος ταχύτητας. Όσο για τον ήχο του είναι πραγματικά αλλού. Τώρα οδηγικά¨Γεμάτο παντού, μεσαίες που σε κάνουν να ανεβαίνεις στροφιλίκια με μια επάνω, αναρτήσεις που η ασφάλεια τους και το διάβασμα του δρόμου είναι σε επίπεδα motoGP αλλά και με καλύτερη θέση οδιγησης. Πάντως για να σας ξεκαθαρίσω κάτι λόγω εμπειρίας: Αυτές τις μοτοσυκλέττες τις απολαμβάνεισ πραγματικά και αληθινά μόνο στην πίστα και όχι στους δρόμους. Μεγάλη προσοχή στο δρόμο παιδιά και ας σας πουν και κότες. Ένα track day στα Μέγαρα ή στις Σέρρες είναι η καλύτερη λύση....
Καλά, πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα να έχετε...
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
: Αυτές τις μοτοσυκλέττες τις απολαμβάνεισ πραγματικά και αληθινά μόνο στην πίστα και όχι στους δρόμους. Μεγάλη προσοχή στο δρόμο παιδιά και ας σας πουν και κότες. Ένα track day στα Μέγαρα ή στις Σέρρες είναι η καλύτερη λύση....
Καλά, πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα να έχετε...

  Εεετσιιιιιιιιιιιι

 
 

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
  Εεετσιιιιιιιιιιιι

 


Να μη ξεχνάτε τη ρήση του μεγάλου Δ. Παπανδρέου (για να μαθαίνουν οι νεώτεροι και να θυμούνται οι παλιοί - είναι ο μοναδικός έλληνας που έχει τρέξει και έχει τερματίσει, έχει βαθμολογηθεί, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα, με αντιπαλους Spenser, Lowson και άλλα ιερά τέρατα των δίχρονων 500). Το γκάζι δεν είναι ποτέ αρκετό αλλά πάντα δεν υπάρχει αρκετό μυαλό για να διαχειριστεί το υπάρχον. Και αν έχετε τα Motosport, διαβάστετα και θα μάθετε πολλά οι νεώτεροι...
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
ουτε ετσι. συ που ειδες και δολομιτες πως σου φαινονται τα Μεγαρα τωρα? χαααχαχαχαχαχαχαχα

  Δεν παω μεγαρα,ειχα παει παλια αρκετες φορες με Σκουμπι
  Και οι σερρες ειναι μακρια
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
  Δεν παω μεγαρα,ειχα παει παλια αρκετες φορες με Σκουμπι
  Και οι σερρες ειναι μακρια

αυστρια να δεις. γυαλιζε ο δρομος σα να ειχε διαμαντακια πανω, ρωτησα και βαζουνε λεει στο κοκτεηλ της ασφαλτου και κομματια γυαλι για καλυτερη προσφυση. με ψιλοβροχο και μιλαμε αν μουλαρωνα τις μποτες κατω θα ξεκολλαγα πρωτα την ασφαλτο και μετα θα γλυστραγα.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
αυστρια να δεις. γυαλιζε ο δρομος σα να ειχε διαμαντακια πανω, ρωτησα και βαζουνε λεει στο κοκτεηλ της ασφαλτου και κομματια γυαλι για καλυτερη προσφυση. με ψιλοβροχο και μιλαμε αν μουλαρωνα τις μποτες κατω θα ξεκολλαγα πρωτα την ασφαλτο και μετα θα γλυστραγα.

Αυτοί αλλάζουν λάστιχα κάθε εξάμηνο εμείς αμορτισέρ κάθε χρόνο.... Sounds fair. :2funny:
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
δεν αλλαζουν λογω φθορας, εχουν χειμερινα και θερινα λαστιχα ολοι.

Χούμορ έκανα γι'αυτό που είπες περί πρόσφυσης... Αυτό με τα χειμερινά-καλοκαιρινά το ήξερα για τα τουτου. Δεν ήξερα ότι ισχύει και για τις μηχανές. Κάτι μάθαμε και σήμερις!
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Χούμορ έκανα γι'αυτό που είπες περί πρόσφυσης... Αυτό με τα χειμερινά-καλοκαιρινά το ήξερα για τα τουτου. Δεν ήξερα ότι ισχύει και για τις μηχανές. Κάτι μάθαμε και σήμερις!

α για μηχανες δεν ειμαι σιγουρος και γω...νομιζα για αυτοκινητα λες. τι αμορτισερ αλλαζουν οι μηχανες καθε χρονο ρε?
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
α για μηχανες δεν ειμαι σιγουρος και γω...νομιζα για αυτοκινητα λες. τι αμορτισερ αλλαζουν οι μηχανες καθε χρονο ρε?

Πουτάνα τα κάναμε! :2funny: :2funny: :2funny:

Εγώ για αυτοκίνητα εννοούσα αλλά έτσι όπως απάντησες νόμιζα ότι εννοούσες για μηχανές και πάει λέγοντας.

Next time θα τα καταφέρουμε που θα πάει! :2funny:
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.959
Πόντοι
12.056
Αltec, αν και πενηντάρισα, είμαι στη διάθεση σοθ για μερικά γυρολόγια. Έτσι για να έχουμε κάτι να κάνουμε μετά στο Photoshop....

Χιουμορ ηταν παικτη μου.... :grin:

Ετσι τους πειραζω ολους  :grin:
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.959
Πόντοι
12.056
Οποτε θες....ραντεβου στα Μεγαρα να σε κερασω ενα Lipton iced tea  :2funny: :2funny:
img0714f.jpg
 

lalak

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.736
Κριτικές
52
Like
656
Πόντοι
4.995
Nα ερθω και γω ? :grin:
 

Συνημμένα

  • lipton.jpg
    lipton.jpg
    67,3 KB · Εμφανίσεις: 18
  • lipton 1.jpg
    lipton 1.jpg
    84,6 KB · Εμφανίσεις: 23

lalak

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.736
Κριτικές
52
Like
656
Πόντοι
4.995

Συνημμένα

  • capo.jpg
    capo.jpg
    84,6 KB · Εμφανίσεις: 19

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom