Νέα

Μεγάλος σεισμός στην Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cretan336
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 473
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.681
Πόντοι
6.536
FoSUDqWXsAAtLUE.jpeg


Το πρώτο από 3 κλιμάκια του Π.Σ που φεύγει για Τουρκία.
Αυτή την Ελλάδα θέλουμε.
:hi: :hi: :hi:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
αχαστο τυπε,σιγουρο κερδος :thumbsup::confused::confused::confused:
και στη σμυρνη αγαπημενοι ειμαστε με τους τουρκου,και μας πετσοκοψαν με στοργη και συναδελφωση :confused::confused::confused:
τα ιδια και σε κωνσταντινουπολη και κυπρο :confused::confused::confused:
Ε ναι μωρέ, προχθές δηλαδή.

Ρε, κοιτάτε να πάει μπροστά ο κόσμος που έχετε μείνει 50&100 χρόνια πίσω.
Βούτυρο στο ψωμί είναι οι απόψεις σας για τους ηγέτες κάθε χώρας να θυσαυριζουν από τις μίζες με τα όπλα.
Τα οποία όπλα είναι από την δικιά σας τσέπη, και δεν θα χρησιμοποιηθούν ποτέ εννοείται.
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.264
Κριτικές
9
Like
8.114
Πόντοι
2.036
Η ιστορία μας και ο πολιτισμός μας, σχεδόν επιβάλει να συνδράμουμε. Όχι όμως να υπερβάλουμε...
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.571
Πόντοι
3.656
Όποιος ζει στο παρελθόν είναι καταδικασμένος να συνεχίσει να ζει εκεί.
Και όταν -κούφια η ώρα- έρθει η στιγμή να πέσει κι εσένα το ταβάνι στο κεφαλι σου έπειτα από μεγάλο σεισμό, μην δεχτείς βοήθεια από κανέναν Τούρκο, κι απλά πες του το κειμενάκι που έγραψες.
Ακόμη κι έτσι όμως, αυτός θα σε βοηθήσει, έπειτα σκότωσε τον να νιώσεις καλυτερα.

τυπε οι τουρκοι οπως και η εμακ πηγαν να βοηθησουν γιατι διαταχθηκαν.ασ'τους ελευθερους και θα δεις τι πραγματικα θα θελουν να κανουν :confused::confused::confused:
να τα λεμε κι αυτα :hi::hi::hi:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.681
Πόντοι
6.536
Μήπως γνωρίζεις ποιοι ήταν αυτοί που σκότωναν αιχμάλωτους και αμάχους στην Κύπρο μας το '74; Ποιοι ήταν αυτοί που βίαζαν γυναίκες, κοριτσάκια, μέχρι και γριούλες; Θα σου πω εγώ, που σε διαβεβαιώ ότι γνωρίζω πολύ καλά. Οι περισσότεροι λοιπόν ήταν από αυτές τις περιοχές και να είσαι σίγουρος ότι χιλιάδες απ' αυτούς, βίωσαν τον συγκεκριμένο σεισμό. Τους εύχομαι να είναι ακόμα ζωντανοί, κάτω από τα χαλάσματα και να ψοφήσουν μετά από λίγες μέρες, πριν προλάβουν να τους βγάλουν έξω. Κι επειδή είσαι ευαισθητούλης, όχι φιλαράκι μου δεν μου περισσεύουν δάκρυα γι αυτούς (εκτός παιδιών). Μου στερέψαν το '74. το '96 και σε κάθε δυστύχημα που συμβαίνει σε στελέχη των ενόπλων μας δυνάμεων, όπως το πρόσφατο με τα δύο παλληκάρια της πολεμικής μας αεροπορίας.
ΓΚΕΚΕ;
Τι σχέση έχουν αυτά που λες ρε τυπε.
Είσαι και Μακεδόνας....
Ντροπή σου....

Αυτοί λοιπόν που σκότωναν γυναικόπαιδα ήταν Τουρκοκύπριοι κυρίως και Κούρδοι σε μικρότερο βαθμό.

Άσχετο εντελώς με τον σεισμό.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.681
Πόντοι
6.536
Ούτε κι εσύ τυπε.
Αντε, πήγαινε στο μέτωπο να τους πολεμήσεις.

Εγώ θα την αράξω με τους Τούρκους που δεν συμμερίζονται τις απόψεις του Τσαβούσογλου, και θα γελάμε με εσάς που θα πολεμάτε μεταξύ σας.
Καλά αυτό που λές δεν παίζει.....
Από απέναντι αυτούς τους φίλους Τούρκους που λές θα τους εκτελέσουν από πριν....
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.264
Κριτικές
9
Like
8.114
Πόντοι
2.036
Τι σχέση έχουν αυτά που λες ρε τυπε.
Είσαι και Μακεδόνας....
Ντροπή σου....

Αυτοί λοιπόν που σκότωναν γυναικόπαιδα ήταν Τουρκοκύπριοι κυρίως και Κούρδοι σε μικρότερο βαθμό.

Άσχετο εντελώς με τον σεισμό.
Δεν μπορώ να σου πω πολλά άλλα οι περισσότεροι ήταν από την ευρύτερη περιοχή του Ντιγιαρμπακίρ, Άδανα και κοντά(!) στην Καζιαντέπ. Εάν είχες χρόνο να ψάξεις, θα μπορούσες να αλιεύσεις αυτό που είπα. Τα υπόλοιπα που είπες, άστα καλύτερα...
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.571
Πόντοι
3.656
Ε ναι μωρέ, προχθές δηλαδή.

Ρε, κοιτάτε να πάει μπροστά ο κόσμος που έχετε μείνει 50&100 χρόνια πίσω.
Βούτυρο στο ψωμί είναι οι απόψεις σας για τους ηγέτες κάθε χώρας να θυσαυριζουν από τις μίζες με τα όπλα.
Τα οποία όπλα είναι από την δικιά σας τσέπη, και δεν θα χρησιμοποιηθούν ποτέ εννοείται.

τυπε και ο τσε γκεβαρα ηταν πριν 60 χρονια,αλλα ακομα μας ζαλιζουν τα αρχιδια :confused::confused::confused:
εκει αβαβα :confused::confused::confused:
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Απο οτι ακουσα αυτο ειναι ανεξαρτητο ρηγμα και δεν επηρεαζεται απο το συγκεκριμενο.
Πιο πιθανο ειναι να δωσει σεισμο στην Κυπρο οπου ομως ειναι πολυ καλα χτισμενα τα σπιτια.
Δεν ειμαι ειδικος, απλα αυτο ακουσα!
Ισχύει
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Αναλογα με τον σεισμό πάει και η μαλακία;
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Massa

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.451
Like
795
Πόντοι
96
Προσοχή ! Θα ξαναρχίσει η διπλωματία των σεισμών ! Δηλαδή οι καημένοι οι Τούρκοι, να τους βοηθήσουμε, να πάρουν την Σάμο , να πάρουν και δέκα βραχονησίδες , να πάρουν και τα f 16, να πάρουν λεφτά , να.... Οι πολιτικοί ψάχναν να βρουν ένα εύσχημο τρόπο να υποχωρήσουν και τον βρήκαν .Το έργο το έχουμε ξαναδεί με τον Παπαβλάκα . Τότε δώσαμε βοήθεια και από τότε οι διεκδικήσεις ανέβηκαν 1000% . Ο Τούρκος φίλος δεν πιάνεται. Κάνει ότι του λέει η ηγεσία του. Μέχρι ο Τούρκος να αναπτύξει δημοκρατικές ευαισθησίες θα μας έχει εξαφανίσει! Θα είμαστε μουσειακό είδος και θα λέει στα παιδιά του είχαμε κάτι μαλάκες που μας δώσαν την χώρα τους για να είμαστε φίλοι και θα γελάνε με τον υπολαό μας ! :headbang:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.681
Πόντοι
6.536
Δεν μπορώ να σου πω πολλά άλλα οι περισσότεροι ήταν από την ευρύτερη περιοχή του Ντιγιαρμπακίρ, Άδανα και κοντά(!) στην Καζιαντέπ. Εάν είχες χρόνο να ψάξεις, θα μπορούσες να αλιεύσεις αυτό που είπα. Τα υπόλοιπα που είπες, άστα καλύτερα...
Είναι άσχετο με τον σεισμό.
Εντελώς όμως....
Νοιώσε λίγο άνθρωπος ρε φίλε Μακεδόνα.

Αν θες όμως....
Έχω ζήσει κάποια χρόνια στην Τουρκία και έχω άποψη και γνώση για το 1974 και απο την άλλη πλευρά.
Έχω υπηρετήσει και στην μονάδα που πήγε εκεί με τα Νοράτλας.
Μας έχουν μιλήσει άνθρωποι,πολίτες(τότε έφεδροι)και πρώην αξιωματικοί που πολέμησαν εκεί....
Άτομο του στενού οικογενειακού κύκλου ήταν μέσα στο Νοράτλας που έπεσε,γεγονός που με έκανε να ασχοληθώ ιδιαίτερα....
Είσαι πολύ μακρυά,έχεις μάθει την ιστορία από λάθος πηγές....

:hi:
 

ffsub

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2021
Μηνύματα
51
Like
186
Πόντοι
0
Οι γενετικές αποτυχίες του ανθρωπίνου είδους που γελάνε, ειρωνεύονται και αισθάνονται κάποιου είδους ικανοποίηση με το συγκεκριμένο συμβάν, όντως αισθάνονται κάποια δικαίωση για την πολιτική ιστορία της ελληνοτουρκικής κόντρας ας πούμε; Όντως;
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Καλά αυτό που λές δεν παίζει.....
Από απέναντι αυτούς τους φίλους Τούρκους που λές θα τους εκτελέσουν από πριν....
Όλη η συζήτηση είναι παραμύθι για την ακρίβεια, από την επίθεση που δήθεν θα μας κάνουν, μέχρι και η βοήθεια που δεν θα δεχθούν οι εδώ πατριώτες.
Σε ένα παραμύθι απαντάς με τον ίδιο τρόπο .
 

dremisa

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2019
Μηνύματα
34
Like
286
Πόντοι
20
Λοιπον μαγκες,για να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα.Αλλο ειναι αν μπορω να βοηθησω την δυστυχια του οποιοδηποτε αλλου,και αλλο ειναι να υπερασπιζομαι τη πατριδα μου και να μη ξεχνω τι μου εχουν κανει οι οποιοδηποτε αλλοι.Σαν ανθρωπος να βοηθησω οσο μπορω,σαν πατριωτης να γαμησω οποιον μου την εχει πεσει,η θελει.Οι χωρες εχουν κυβερνησεις που υποτιθεται τις ψηφιζουν οι λαοι,αλλα ολοι ξερουμε οτι τα συμφεροντα των δυνατων του πλανητη,ειναι πανω απο απο συναισθηματα και συμπαθειες.Ναι,οι Τουρκοι σαν πολιτισμικη νοοτροπια, εχουν επεκτατικες βλεψεις παντοτε,κατι που εμεις λογω αδελφοκτονας μαλακιας που μας δερνει,το σταματησαμε το 22 στη Μ.Ασια.Ναι,αν γινει καποια συραξη μεταξυ μας,και δεν ανακατευτουν αλλοι,θελω να πιστεβω εχουμε ψυχη πιο τσαμπουκαλεμενη απ αυτους.Το 87 ημουν φανταρος στο τσαμπουκα που ειχε γινει,και ολοι λεγαμε ας ερθουν.Σαν πολιτης εχω παει τρεις φορες στη χωρα τους.Αυτο που λεγεται οτι ο απλος λαος μας γουσταρει,εχει μεγαλο ποσοστο αληθειας.Δεν κυβερνα ομως ο απλος λαος.Ο απλος λαος ΠΑΝΤΟΥ και ΠΑΝΤΑ ειναι το θυμα,ιδιως αν δεν εχει την εξυπναδα με τη σταση του να δινει ισχυρα μυνηματα στους εκαστοτε κυβερνοντες,για να ξερουν κι αυτοι μεχρι που τους παιρνει.Απο ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗΣ πλευρας,θα ειμαι παντα κοντα στο Τουρκο,στον Αλβανο,στον Βουλγαρο και οποιονδηποτε εχει αναγκη.Γιατι πρωτα θελω να ειμαι Ανθρωπος και μετα Πατριωτης.Αν μπορουσαν ολοι να ηταν πρωτα Ανθρωποι ισως να μη χρειαζοταν να ειναι και Πατριωτες.....
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
τυπε οι τουρκοι οπως και η εμακ πηγαν να βοηθησουν γιατι διαταχθηκαν.ασ'τους ελευθερους και θα δεις τι πραγματικα θα θελουν να κανουν :confused::confused::confused:
να τα λεμε κι αυτα :hi::hi::hi:
Ε.Μ.Α.Κ = Ειδική μονάδα αντιμετώπισης καταστροφών.

Αντιμετώπισης, οχι πρόκλησης.

:hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom