Νέα

Μασατζίδικα στη Θεσσαλονίκη

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
Επίσκεψη σημερα κατα της μια το μεσημέρι στο μαγαζι του Μιχάλη στο Ζεσι σπα.Ηταν παρουσες δυο κοπελες.Η Τζινα ψιλη νταρντανα αδιαφορη εμφανισιακα γύρω στα 45 χρονον και η Μαρια γυρω στα 30 ωραία κοπελα αλλα με αρνητικες κριτικες.Περασα με το στοματικο στα 50 ευρω με την Μαρια.Το πρωτο που κανανε πριν περασω ηταν να με ενημερωσουν οτι αυτο το πρόγραμμα εγινε ξανα 30 λεπτον διαρκεια επειδή εγινε μειωση της τιμης.Θα το καταλαβαινα αυτο το πράγμα αν το μαγαζι ειχε τοσο πολυ δουλεια και δεν προλαβαινε τους πελατες.Σε αυτο πιστεύω οτι υπεύθυνες ειναι οι κοπελες που θεωρουν οτι με το πενηνταρικο που πληρωνουμε δικαιουμαστε ακριβως ενα μισαωρο τιποτα περισσότερο.Κριμα γιατι την προηγούμενη φορά που πηρα το ιδιο πρόγραμμα με την Ρια περασα μια ωρα καταπληκτικα και πιστευα οτι βελτιώθηκε το μαγαζι.Στα του αγωνα με την Μαρια συμπαθητικο μασαζ και τυπική διαδικασία το στοματικο
Προσωπικα δεν θα την ξαναεπαιρνα παρόλο που ειναι η πιο ωραια εκει μεσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: GALLAS

GALLAS

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
51
Like
6.277
Πόντοι
7.636
Επίσκεψη σημερα κατα της μια το μεσημέρι στο μαγαζι του Μιχάλη στο Ζεσι σπα.Ηταν παρουσες δυο κοπελες.Η Τζινα ψιλη νταρντανα αδιαφορη εμφανισιακα γύρω στα 45 χρονον και η Μαρια γυρω στα 30 ωραία κοπελα αλλα με αρνητικες κριτικες.Περασα με το στοματικο στα 50 ευρω με την Μαρια.Το πρωτο που κανανε πριν περασω ηταν να με ενημερωσουν οτι αυτο το πρόγραμμα εγινε ξανα 30 λεπτον διαρκεια επειδή εγινε μειωση της τιμης.Θα το καταλαβαινα αυτο το πράγμα αν το μαγαζι ειχε τοσο πολυ δουλεια και δεν προλαβαινε τους πελατες.Σε αυτο πιστεύω οτι υπεύθυνες ειναι οι κοπελες που θεωρουν οτι με το πενηνταρικο που πληρωνουμε δικαιουμαστε ακριβως ενα μισαωρο τιποτα περισσότερο.Κριμα γιατι την προηγούμενη φορά που πηρα το ιδιο πρόγραμμα με την Ρια περασα μια ωρα καταπληκτικα και πιστευα οτι βελτιώθηκε το μαγαζι.Στα του αγωνα με την Μαρια συμπαθητικο μασαζ και τυπική διαδικασία το στοματικο
Προσωπικα δεν θα την ξαναεπαιρνα παρόλο που ειναι η πιο ωραια εκει μεσα.

DAMES έχεις τίποτα καλό?
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
Πάντως αυτοι που χάνουν περισσότερο απο αυτην την συμπεριφορά ειναι τα ιδια τα μαγαζια.Για παράδειγμα οσο ηταν η Μαγκυ επι χρονια δεν πηγαινα σε αλλο μαγαζι και πηγαινα 4 με 8 φορες το μηνα.Τωρα λόγο το οτι δεν βρισκω της αναλογες υπηρεσιες αλλαζω τα μαγαζια ψαχνω καινούργια αλλα ΔΕΝ.Για αυτο το λογο εφτασα στο σημείο να πηγαινω μια το πολυ δυο φορες το μηνα.Να θελεις να τους δωσεις λεφτα και ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ να τα παρουν.
 

GALLAS

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
51
Like
6.277
Πόντοι
7.636
Πάντως αυτοι που χάνουν περισσότερο απο αυτην την συμπεριφορά ειναι τα ιδια τα μαγαζια.Για παράδειγμα οσο ηταν η Μαγκυ επι χρονια δεν πηγαινα σε αλλο μαγαζι και πηγαινα 4 με 8 φορες το μηνα.Τωρα λόγο το οτι δεν βρισκω της αναλογες υπηρεσιες αλλαζω τα μαγαζια ψαχνω καινούργια αλλα ΔΕΝ.Για αυτο το λογο εφτασα στο σημείο να πηγαινω μια το πολυ δυο φορες το μηνα.Να θελεις να τους δωσεις λεφτα και ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ να τα παρουν.

Γάμησετα αυτό που το πας...
Να θες να αδειάσεις την τσέπη σου και να μην μπορείς...
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
Γάμησετα αυτό που το πας...
Να θες να αδειάσεις την τσέπη σου και να μην μπορείς...
Ετσι ακριβώς αδερφε μου.Να ειναι όμως vfm οχι να μας τα παίρνουν τζαμπα όπως θέλουν αυτοι.
 
Εγγρ.
15 Φεβ 2006
Μηνύματα
185
Like
564
Πόντοι
81
Αν ο κάθε μαγαζάτορας του εκάστοτε σοβαρού ελαιοτριβείου άκουγε τις παπάτζες διαφόρων εδώ μέσα (κλώνων και μη), θα πεινούσαν ακόμη περισσότερες οικογένειες. Επειδή το συγκεκριμένο άθλημα είναι ευκόλως παρεξηγήσιμο και κάποιος προσπαθήσει "να παίξει μπάλα" με την κοπέλα στο εκάστοτε σοβαρό ελαιοτριβείο θεωρώ πως είναι στο χέρι της μασατζούς και του καταστηματάρχη αντίστοιχα πως θα το διαχειριστεί. Επίσης πιστεύετε ότι και στα επίσημα ελαιοτριβεία δεν έχουν παιχτεί φάσεις;;; Είτε εις γνώση των καταστηματαρχών είτε όχι... Απλά αυτά είναι incognito και δεν δημοσιεύονται ποτέ.

Και κάτι ακόμα.... Επειδή λοιπόν κι εσύ τύπε κατηγορείς δημόσια τον άλλον με τα δικά σου νομίσματα, μάθε λοιπόν ότι η συγκεκριμένη κοπέλα από το Animus έκανε την πρακτική της κι έφυγε να δουλέψει για σεζόν εκτός Θεσσαλονίκης.

Συνίσταται λοιπόν τα νομίσματα να τα κρατάτε στις τσέπες σας και τις μπαρούφες να μην τις αμολάτε έτσι, γιατί εκτίθεστε! :woldman:
 

φιλε μου σίγουρα σε αυτα τα μαγαζια τα σοβαρά τα χλιδατα παίζονται πολλα που μενουν εκει μεσα το ξερω και  να το εχω ζήσει κιόλας,οχι στο συγκεκριμένο σε άλλο μαγαζί 
αλλα δεν ξερεις ο καθε μαγαζάτορας πως μπορεί να φερθεί για να το κρατήσει στα εσω της επιχειρήσεις του κατι τέτοιο
Οσο για την κοπελα μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες . γιατι εγω δεν νόμισα κατι αλλα έκανα μια διαπίστωση που εντόπισα και εξέφρασα μια άποψη γιατι εχει παρα παει το κακο με μερικούς 
κάποτε ειχα κουβέντα με μια απο αυτες που κρατάνε  τέτοια μαγαζια την γνωστή Μαγκη και μου ειχε πει επειδή διάβαζε το φόρουμ εδώ οτι οταν γραφόταν κάτι για μια κοπέλα συνήθως καλο χτυπούσαν τα τηλέφωνα απο νωρίς και την  ζητούσαν ή αν πηγαίναν και δεν του έκανε αυτό που μπορεί να διάβαζαν οτι κάνει έκαναν φασαρία
 

jimgusto

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2017
Μηνύματα
379
Like
280
Πόντοι
21
DAMES έχεις τίποτα καλό?

πηγα την Κυριακη που μας περασε και ειχε 2 μπαζα.Μια 35αρα ψηλη αδυνατη που μου ειπε οτι δεν δινει γλωσσοφιλα και μια μελαχροινη 27χρ Γεωργιανη κανονικη στα κιλα που την ηξερα απ τον Μιχαλη και ητανε χαλια μεσα στο δωματιο.Εννοειται οτι εφυγα τρεχωντας.
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
πηγα την Κυριακη που μας περασε και ειχε 2 μπαζα.Μια 35αρα ψηλη αδυνατη που μου ειπε οτι δεν δινει γλωσσοφιλα και μια μελαχροινη 27χρ Γεωργιανη κανονικη στα κιλα που την ηξερα απ τον Μιχαλη και ητανε χαλια μεσα στο δωματιο.Εννοειται οτι εφυγα τρεχωντας.
Παρακμή δηλαδή φιλε μου στα φρι μαγαζιά.
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.937
Κριτικές
2
Like
5.915
Πόντοι
1.056
πηγα την Κυριακη που μας περασε και ειχε 2 μπαζα.Μια 35αρα ψηλη αδυνατη που μου ειπε οτι δεν δινει γλωσσοφιλα και μια μελαχροινη 27χρ Γεωργιανη κανονικη στα κιλα που την ηξερα απ τον Μιχαλη και ητανε χαλια μεσα στο δωματιο.Εννοειται οτι εφυγα τρεχωντας.

ευτυχώς με έσωσες..
 

jimgusto

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2017
Μηνύματα
379
Like
280
Πόντοι
21
Παρακμή δηλαδή φιλε μου στα φρι μαγαζιά.

το συγκεκριμενο ηταν παρακμη και παραμενει.Επισης ο Μιχαλης στην μοναστηριου συνεχιζει να το δουλευει με χαλια κοπελες οποτε και εκει παρακμη.Και σαν να μην εφτανε αυτο την 1 ωρα μας την εκανε 30 λεπτα.Συνελθε Μιχαλη γιατι θα κανουμε να πατησουμε 2 σεζον μεχρι να βαλεις μυαλο!
 

jimgusto

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2017
Μηνύματα
379
Like
280
Πόντοι
21
Οσο για τον Νικολα εκει να δεις παρακμη.Κατι μπαζογριες σαν τις καθαριστριες που εχω στην πολυκατοικια μου και ζηταει και 80 ευρω για μιση ωρα.Απορω με αυτους που του τα ακουμπανε!
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.449
Κριτικές
5
Like
477
Πόντοι
36
Επιτέλους ρε παιδιά, φτάνει με αυτή τη γκρίνια! Ποιος σας είπε να πηγαίνετε αφού είναι όλα τόσο μαύρα και άραχνα, συμβόλαιο έχετε? Ρίξτε μια μούντζα και κάντε κάτι άλλο, βρείτε κοπέλα πχ. Αν όμως συνεχίσετε να πηγαίνετε, κάντε το με στυλ. Δείτε το θετικά και περάστε καλά. Παντού υπάρχουν λόγοι και να περάσεις καλά και να μην περάσεις καλά. Ανάλογα με το χαρακτήρα μας επιλέγουμε τι από τα δύο θα επικρατήσει.
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
Οσο για τον Νικολα εκει να δεις παρακμη.Κατι μπαζογριες σαν τις καθαριστριες που εχω στην πολυκατοικια μου και ζηταει και 80 ευρω για μιση ωρα.Απορω με αυτους που του τα ακουμπανε!
Αν υπήρχε ενα φρι μαγαζι αυτη την στιγμη με εμφάνισημες κοπελες με σωστες τιμες και ανάλογο χρόνο πρόγραμματος θα επαιρνε ολο το χρημα.Ετσι δυστύχως περιπλανιομαστε απο το ενα μαγαζι στο αλλο μόλις μαθουμε οτι μια κοπελα προσφέρει καλες υπηρεσιες μέχρι να χαλασει και αυτη.Μας βλεπουν εμας που γραφουμε εδω μεσα σαν εχθροι που θελουμε να τις στερησουμε το μεροκαματο αλλα ξεχνουν ποσες φορες δωσαμε τα ευσημα σε αυτες που καναν καλα την δουλειά τους και αυξησαμε την πελατεια τους.Δεν είμαστε κακοπροαιρετοι απλα θέλουμε να σεβονται τα λεφτα που παίρνουν. Ας κανουν σωστά την δουλειά τους για να βγουν ολοι κερδισμενοι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: GALLAS

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
Επιτέλους ρε παιδιά, φτάνει με αυτή τη γκρίνια! Ποιος σας είπε να πηγαίνετε αφού είναι όλα τόσο μαύρα και άραχνα, συμβόλαιο έχετε? Ρίξτε μια μούντζα και κάντε κάτι άλλο, βρείτε κοπέλα πχ. Αν όμως συνεχίσετε να πηγαίνετε, κάντε το με στυλ. Δείτε το θετικά και περάστε καλά. Παντού υπάρχουν λόγοι και να περάσεις καλά και να μην περάσεις καλά. Ανάλογα με το χαρακτήρα μας επιλέγουμε τι από τα δύο θα επικρατήσει.
Αδερφακι μου καλα το θετεις το θεμα ελα όμως που πολλοι απο εμας είμαστε παντρεμενοι και δεν θέλουμε καμιά γκομενα να χαλασουμε το γάμο μας.Απο την αλλη όμως είμαστε λατρεις αυτου του σπορ που δυσκολα κόβεται παρολο που τις περισσότερες φορές ξέρουμε εξαρχής οτι δεν θα περασουμε καλα.Γιαυτο εκφραζουμε τα παραπονα μας εδω μεσα ελπίζοντας οτι θα διαβασουν τα καταληλα ατομα και θα αλλάξουν τα πραγματα προς το καλυτερο.Η Ελπιδα πεθαινει τελευταία.
 
  • Like
Αντιδράσεις: GALLAS

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
Χαρηκα πάντως που σε ειδα να γρσφεις καιρο ειχα να μαθω νεα σου.Να εισαι παντα καλα και να γραφεις ποιο συχνα να μαθαίνουμε τα νεα σου.
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.449
Κριτικές
5
Like
477
Πόντοι
36
Αδερφέ μου Χυσέα ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ανταποδίδω την ευγένεια και το ενδιαφέρον. Δεν ασχολούμαι πλέον με τα μασατζίδικα πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Όταν πάω όμως προσπαθώ να το απολαύσω και να αφήσω στην άκρη τη γκρίνια και τον αρνητισμό. Αυτό θέλω ως παλιότερος να πω και στα αδέλφια μας εδώ μέσα, να δουν θετικά το 40λεπτο ή 60λεπτο που πάνε για μασάζ και να το απολαύσουν. Μια απόφαση είναι.
Ξέρω υπάρχουν πολλοί λόγοι να γκρινιάζουμε για το εν λόγω θέμα. Δεν ωφελεί όμως. Τίποτα δε θα αλλάξει. Το site αυτό είναι 1-2% των πελατών των μαγαζιών. Σκεφτείτε λοιπόν ότι τα χρήματά σας πιάνουν τόπο μόνο αν περάσετε καλά. Αν γκρινιάζετε είναι σαν να τα πετάτε.

Και κάτι άλλο φίλτατε. Κι εγώ παντρεμένος είμαι αλλά, πίστεψέ με, όταν βρίσκω γκόμενα περνάω πολύ καλύτερα και νοιώθω πιο ελεύθερος απ'ότι όταν επισκέπτομαι αυτά τα μαγαζιά που πληρώνεις χρυσάφι λίγα λεπτά χαλάρωσης. Καταρχήν όταν έχεις γκόμενα ανεβαίνει η ψυχολογία. Καμία σχέση με το να μπαίνεις σε ένα μασατζίδικο και να σε κοιτάνε από πάνω μέχρι κάτω με υφάκι του στυλ "ήρθε το κορόιδο" για να μην πω τίποτ'άλλο..
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
Αδερφέ μου Χυσέα ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ανταποδίδω την ευγένεια και το ενδιαφέρον. Δεν ασχολούμαι πλέον με τα μασατζίδικα πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Όταν πάω όμως προσπαθώ να το απολαύσω και να αφήσω στην άκρη τη γκρίνια και τον αρνητισμό. Αυτό θέλω ως παλιότερος να πω και στα αδέλφια μας εδώ μέσα, να δουν θετικά το 40λεπτο ή 60λεπτο που πάνε για μασάζ και να το απολαύσουν. Μια απόφαση είναι.
Ξέρω υπάρχουν πολλοί λόγοι να γκρινιάζουμε για το εν λόγω θέμα. Δεν ωφελεί όμως. Τίποτα δε θα αλλάξει. Το site αυτό είναι 1-2% των πελατών των μαγαζιών. Σκεφτείτε λοιπόν ότι τα χρήματά σας πιάνουν τόπο μόνο αν περάσετε καλά. Αν γκρινιάζετε είναι σαν να τα πετάτε.

Και κάτι άλλο φίλτατε. Κι εγώ παντρεμένος είμαι αλλά, πίστεψέ με, όταν βρίσκω γκόμενα περνάω πολύ καλύτερα και νοιώθω πιο ελεύθερος απ'ότι όταν επισκέπτομαι αυτά τα μαγαζιά που πληρώνεις χρυσάφι λίγα λεπτά χαλάρωσης. Καταρχήν όταν έχεις γκόμενα ανεβαίνει η ψυχολογία. Καμία σχέση με το να μπαίνεις σε ένα μασατζίδικο και να σε κοιτάνε από πάνω μέχρι κάτω με υφάκι του στυλ "ήρθε το κορόιδο" για να μην πω τίποτ'άλλο..
Σε καταλαβαίνω απολυτα αδερφε.Απλος σαν νιοπαντρος κάποτε πριν πολλα χρονια παραλιγο να χωρισω εξαιτίας μιας γκομενας και απο τοτε υποσχεθηκα στον εαυτό μου να μην το ξανακανω γιατι δεν αξιζε.Και μέχρι στιγμης το τηρησα.
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
1.291
Πόντοι
216
Μια βοήθεια απο συναθλητη να λυσω μια απορια.Η Μαρια απο το Ζεσι σπα μήπως δούλεψε πριν κανα χρόνο στις Νταμες με το ονομα Κατερινα;Μου φάνηκε οτι μοιάζουν πολυ αλλα δεν ήμουν σίγουρος γιατί στις Νταμες εχω περασει μονο μια φορά μαζι της οπως και στο Ζεσι που χθες την πηρα πρώτη φορά.
 

Humax

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Νοε 2007
Μηνύματα
5.298
Like
8.909
Πόντοι
2.356
Μια βοήθεια απο συναθλητη να λυσω μια απορια.Η Μαρια απο το Ζεσι σπα μήπως δούλεψε πριν κανα χρόνο στις Νταμες με το ονομα Κατερινα;Μου φάνηκε οτι μοιάζουν πολυ αλλα δεν ήμουν σίγουρος γιατί στις Νταμες εχω περασει μονο μια φορά μαζι της οπως και στο Ζεσι που χθες την πηρα πρώτη φορά.
η Μαρία στον Μιχάλη είναι η ίδια πού ήταν πριν 7/8 μήνες στις αρχές δηλαδή του Μιχάλη η άλλη

Αν θες κανε μία περιγραφή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom