Νέα

Μασατζίδικα στη Θεσσαλονίκη

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.177
Κριτικές
166
Like
27.037
Πόντοι
34.538
Είμαι μέλος από το 2014. Αν δεν βαριέσαι, αναζήτησε το ιστορικό μηνυμάτων μου στο forum. Δεν είναι και πολλά καθώς γράφω σπάνια. Τα πρώτα δύο χρόνια σχεδόν παρακαλούσα να μου δοθεί πληροφορία για κάποιο ίδρυμα. Προσπάθησα μέσω PM ή μέσω γνωριμιών αλλά τίποτα. Το μόνο που κατάφερα είναι 1-2 επισκέψεις στην Μάγκυ πριν κλείσει στην Εγνατία. Έπειτα κουράστικα, βαρέθηκα κι άρχισα να παρακολουθώ τα της Αθήνας. Εκεί που είναι να δώσω 60€-70€ στην Θεσσαλονίκη, μια φορά στους δύο μήνες που κατεβαίνω Αθήνα για δουλειές, τα χώνω εκεί που έχω ποικιλία κι αφθονία σε κριτικές.

Καταλαβαίνω τους λόγους του να διατηρηθούν κάποια ιδρύματα PRIVE αλλά στην Θεσσαλονίκη το βγάζουμε τα μάτια. Τα κρατικά μυστικά πιο εύκολα τα μαθαίνεις. Anyway. Η αλήθεια κρύβεται στο post του Καρδινάλιου κι όχι στους SEX PISTOLS.

Peace.
Δεν βλεπω καμμια κριτικη σου στην Αθηνα ρε φιλε,
ποσο μαλλον σε σφθονια..
 

vasagia

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
70
Κριτικές
6
Like
156
Πόντοι
280
ΦΑΚΙΡΗΣ όπως προανέφερα, δυστυχώς δεν γράφω συχνά. Θα δεχτώ όλα όσα σκέφτεσαι, π.χ. Ναι αλλά γιατί να σε πιστέψω, πρέπει να γράφουμε, πρέπει.. Θα σου πω ότι έχεις δίκιο. Αλλά όλοι έχουμε τα σκαλώματα μας. Δεν μου βγαίνει εύκολα η κριτική αν και έχω γράψει για τα FFK, Ευζήν και κανά δύο ακόμα αν θυμάμαι καλά. Τέλη Ιούλη θα είμαι κάτω πάλι. Όποιο ίδρυμα επιλέξω, θα κάνω κριτική.

Το θέμα μας όμως δεν είναι η κριτικές μου αλλά η απελπιστικά υπερβολική εχεμύθεια των μασαζοιδρυμάτων της Θεσσαλονίκης. Ευχαριστώ. 
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.177
Κριτικές
166
Like
27.037
Πόντοι
34.538
ΦΑΚΙΡΗΣ όπως προανέφερα, δυστυχώς δεν γράφω συχνά. Θα δεχτώ όλα όσα σκέφτεσαι, π.χ. Ναι αλλά γιατί να σε πιστέψω, πρέπει να γράφουμε, πρέπει.. Θα σου πω ότι έχεις δίκιο. Αλλά όλοι έχουμε τα σκαλώματα μας. Δεν μου βγαίνει εύκολα η κριτική αν και έχω γράψει για τα FFK, Ευζήν και κανά δύο ακόμα αν θυμάμαι καλά. Τέλη Ιούλη θα είμαι κάτω πάλι. Όποιο ίδρυμα επιλέξω, θα κάνω κριτική.

Το θέμα μας όμως δεν είναι η κριτικές μου αλλά η απελπιστικά υπερβολική εχεμύθεια των μασαζοιδρυμάτων της Θεσσαλονίκης. Ευχαριστώ. 
Δεν το εγραψα κακοπροαιρετα,ουτε αμφισβητω αυτα που λες,
απλα λες οτι εχεις κριτικες απο ΑΘΗΝΑ και δεν τις βρισκω..
Τις αλλες τις ειδα..
 

gagarin

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.161
Κριτικές
10
Like
6.192
Πόντοι
7.095
Εκεί που είναι να δώσω 60€-70€ στην Θεσσαλονίκη, μια φορά στους δύο μήνες που κατεβαίνω Αθήνα για δουλειές, τα χώνω εκεί που έχω ποικιλία κι αφθονία σε κριτικές.

Δεν βλεπω καμμια κριτικη σου στην Αθηνα ρε φιλε,
ποσο μαλλον σε σφθονια..

Εννοεί ότι επιλέγει να τα χώσει εκεί που έχει ποικιλία επιλογών και άφθονες κριτικές, άρα μπορεί να επιλέξει με ασφάλεια.
Χρωστάς ένα μασάζ για το μάθημα.
 

Mulaomerovic

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
270
Πόντοι
21
Δλδ φίλτατοι,έχεις κερδίσει κάτι ψιλά στο άσο κι οβερ του Γάλλου,θες να πας να ηρεμήσεις κάπου διακριτικά,ανατρεχεις σε παλιότερα θρεντ, αντιλαμβάνεσαι ότι το πριβέ που θες να πας είναι πλησίον της γειτονιάς σου,προσπαθείς να μάθεις από πιο έμπειρους,κάνεις αccount μπας φιλοτιμηθει κ σου λεν γραψε κάνα χρόνο κριτικές κ θα πας όταν γίνει το μετρό;;
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.432
Κριτικές
217
Like
17.592
Πόντοι
38.177
Δλδ φίλτατοι,έχεις κερδίσει κάτι ψιλά στο άσο κι οβερ του Γάλλου,θες να πας να ηρεμήσεις κάπου διακριτικά,ανατρεχεις σε παλιότερα θρεντ, αντιλαμβάνεσαι ότι το πριβέ που θες να πας είναι πλησίον της γειτονιάς σου,προσπαθείς να μάθεις από πιο έμπειρους,κάνεις αccount μπας φιλοτιμηθει κ σου λεν γραψε κάνα χρόνο κριτικές κ θα πας όταν γίνει το μετρό;;

Πανέξυπνα λόγια από κάποιον που ανακάλυψε ξαφνικά το bourdela.com μόλις πριν λίγες εβδομάδες αλλά θέλει να γαμησει όλα τα μουνια του κόσμου σε 24 ώρες...
 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346
Δλδ φίλτατοι,έχεις κερδίσει κάτι ψιλά στο άσο κι οβερ του Γάλλου,θες να πας να ηρεμήσεις κάπου διακριτικά,ανατρεχεις σε παλιότερα θρεντ, αντιλαμβάνεσαι ότι το πριβέ που θες να πας είναι πλησίον της γειτονιάς σου,προσπαθείς να μάθεις από πιο έμπειρους,κάνεις αccount μπας φιλοτιμηθει κ σου λεν γραψε κάνα χρόνο κριτικές κ θα πας όταν γίνει το μετρό;;
Μέτρο προφύλαξης, αγαπητέ. Δεν είναι δυνατόν να εγγυηθείς σε μαγαζιά και ανθρώπους που σε ξέρουν χρόνια και σε εμπιστεύονται, για μέλη που είναι εδώ μέσα 5-10 μέρες...
Ποιος μου διασφαλίζει εμένα , πχ, ότι δεν είσαι στρουμφάκι; Κι αν , παρ' ελπίδα, είσαι, και εγώ εγγυηθώ για σένα και γίνει πέσιμο στο μαγαζί, μετά θα χαλάσουν και οι δικές μου σχέσεις με το μαγαζί. Έτσι δεν είναι;
 

masazomanis

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2017
Μηνύματα
940
Like
404
Πόντοι
26
Μετά από μια μίνι έρευνα που έχω κάνει, έχω διαπιστώσει ότι πολλά από αυτά που γράφονται εδώ μέσα είναι ασύστολα ψέματα. Από τα 100 που διαβάζετε να πιστεύετε μόνο τα 20 και πολλά είπα. Δεν ξέρω τι σκοπό έχουν οι φίλοι που το κάνουν αυτό, προφανώς έχουν απωθημένα με κάποιες κοπέλες που δεν τους κάθισαν στο τζάμπα και προσπαθούν να τις βγάλουν τρελά πορνίδια. Αν δε δείτε κάτι, μην το πιστέψετε. Αν δεν ισχύει σε σας, δεν ισχύει σε κανένα...ή σχεδόν σε κανένα. Από τους πιο φερέγγυους και φιλαλήθεις του θρεντ είναι ο Θοδωρής αλλά και οι Χυσέας, Καρδινάλιος, Akarnan και stallion41. Λένε τα πράγματα ως έχουν χωρίς υπερβολές και φαντασιοπληξίες.
πσιχ φαν καλε ανθρωπε ! !
 

masazomanis

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2017
Μηνύματα
940
Like
404
Πόντοι
26
ΦΑΚΙΡΗΣ όπως προανέφερα, δυστυχώς δεν γράφω συχνά. Θα δεχτώ όλα όσα σκέφτεσαι, π.χ. Ναι αλλά γιατί να σε πιστέψω, πρέπει να γράφουμε, πρέπει.. Θα σου πω ότι έχεις δίκιο. Αλλά όλοι έχουμε τα σκαλώματα μας. Δεν μου βγαίνει εύκολα η κριτική αν και έχω γράψει για τα FFK, Ευζήν και κανά δύο ακόμα αν θυμάμαι καλά. Τέλη Ιούλη θα είμαι κάτω πάλι. Όποιο ίδρυμα επιλέξω, θα κάνω κριτική.

Το θέμα μας όμως δεν είναι η κριτικές μου αλλά η απελπιστικά υπερβολική εχεμύθεια των μασαζοιδρυμάτων της Θεσσαλονίκης. Ευχαριστώ. 
η εχεμυθεια ειναι λογικη για την πολη της θεσσαλονικης οτι αφορα τα ιδρυματα που ειναι πριβε .
 

Mulaomerovic

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
270
Πόντοι
21
Πανέξυπνα λόγια από κάποιον που ανακάλυψε ξαφνικά το bourdela.com μόλις πριν λίγες εβδομάδες αλλά θέλει να γαμησει όλα τα μουνια του κόσμου σε 24 ώρες...
δλδ το να έχεις πάρει πολλές,να παρακολουθείς διακριτικά κουβέντες κ κριτικές αλλά να αποφεύγεις για Χ,y λόγους να κάνεις λογαριασμό κ να μην έχεις καθόλου χλμ στο εν λόγω σπορ δε παίζει σαν ενδεχόμενο;-εχεις δει πολλά στρουμφ με τέτοια ορθογραφία;;
 

Humax

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Νοε 2007
Μηνύματα
5.298
Like
8.913
Πόντοι
2.356
Αυτο με τους κλωνους εχει παραγινει τυπε..
Θυμαμαι εναν Χιουμαξ,παλι καλα που προλαβαν και τον μπαναραν και δεν γραφει αλλο εδω μεσα  :embarrased:
ρε μπας κ είσαι κλώνος του humax τώρα πού το αναφέρεις σαν κάτι να θυμάμαι

Φιλέ φορντ φιατ πως σε λένε εφημερίδα παράμασχαλα έχει ένα σωρό
κανε καμία αναφορά κ μετά βλέπουμε τι θα κάνουν οι scorpions

Ετσι ξεκινήσαμε όλοι
 

Mulaomerovic

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
239
Κριτικές
2
Like
270
Πόντοι
21
Ρε παιδιά όχι Φόρντ.Σάκλφορντ
παλιός σέντερ
 

masazomanis

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2017
Μηνύματα
940
Like
404
Πόντοι
26
δλδ το να έχεις πάρει πολλές,να παρακολουθείς διακριτικά κουβέντες κ κριτικές αλλά να αποφεύγεις για Χ,y λόγους να κάνεις λογαριασμό κ να μην έχεις καθόλου χλμ στο εν λόγω σπορ δε παίζει σαν ενδεχόμενο;-εχεις δει πολλά στρουμφ με τέτοια ορθογραφία;;
φιλε μου φορντ ξεκινα με τα απλα μαγαζια και στο μελλον θα μπεις και σε αλλα ολα θελουν τον χρονο τους στη ζωη αυτη καλο ξημερωμα
 

masazomanis

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2017
Μηνύματα
940
Like
404
Πόντοι
26
Ρε παιδιά όχι Φόρντ.Σάκλφορντ
παλιός σέντερ
χαχα προτιμουσα τον μπαρκλευ φιλαρακο ο σακλφορντ επαιζε βρωμικα παιχνιδια ακομα κι ο ρομπινσον-ναυαρχος καλυτερος ηταν
 

gagarin

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.161
Κριτικές
10
Like
6.192
Πόντοι
7.095
χαχα προτιμουσα τον μπαρκλευ φιλαρακο ο σακλφορντ επαιζε βρωμικα παιχνιδια ακομα κι ο ρομπινσον-ναυαρχος καλυτερος ηταν
μεινε στα μασαζ...με μπασκετ δεν το εχεις...ακους εκει ακομα κι ο ρομπινσον καλυτερος του σακλφορντ. συγκρινεις εναν θρυλο του ΝΒΑ με ενα παιδι που επαιξε καποιες χρονιες ΝΒΑ και μετα σε ΠΑΟΚ,Αρη κτλ και που δυστυχως περυσι πεθανε.
 

gagarin

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.161
Κριτικές
10
Like
6.192
Πόντοι
7.095
δλδ το να έχεις πάρει πολλές,να παρακολουθείς διακριτικά κουβέντες κ κριτικές αλλά να αποφεύγεις για Χ,y λόγους να κάνεις λογαριασμό κ να μην έχεις καθόλου χλμ στο εν λόγω σπορ δε παίζει σαν ενδεχόμενο;-εχεις δει πολλά στρουμφ με τέτοια ορθογραφία;;
το να αποφευγουν για Χ,y λογους να σε βοηθησουν, να μη σε χαλαει τοτε
 
  • Like
Αντιδράσεις: azazel

masazomanis

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2017
Μηνύματα
940
Like
404
Πόντοι
26
μεινε στα μασαζ...με μπασκετ δεν το εχεις...ακους εκει ακομα κι ο ρομπινσον καλυτερος του σακλφορντ. συγκρινεις εναν θρυλο του ΝΒΑ με ενα παιδι που επαιξε καποιες χρονιες ΝΒΑ και μετα σε ΠΑΟΚ,Αρη κτλ και που δυστυχως περυσι πεθανε.
φιλαρακο σε μενα τωρα μιλησα για μπαρκλευ αρχικα μην κολλας στον ναυαρχο
 

gagarin

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.161
Κριτικές
10
Like
6.192
Πόντοι
7.095

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom