Νέα

Man..η απόλαυση να είσαι άνδρας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα AssFiller
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 289
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
σωστά είναι αξιοζήλευτο να χάνεις τις τρίχες απ'το κεφάλι σου και να τις ξαναβρίσκεις σε σημεία που ΔΕΝ τις θέλεις, π.χ. στ'αυτιά, στη μύτη, στην πλάτη..

να μην ξέρεις να αυτοσυντηρηθείς χωρίς τη μανούλα/αδερφή/γκόμενα να σου σιδερώσει ένα πουκάμισο και να φτιάξει κι ένα φαϊ της προκοπής εκτός από αυγά μάτια..

να ξέρεις ότι θα πεθάνεις πρώτος, και να το εύχεσαι γιατί τί θα κάνεις εσύ μόνος σου 80 χρονών χήρος?

φανταστικό!

Δε βρίσκω λόγο να αρπάζεσαι. Το όλο thread είναι σε χαλαρό ύφος και το post σου βγάζει λίγη κακία  :)
Τις τρίχες, τις κόβουμε κι αν ενοχλούν και πολύ, τις εξαφανίζουμε  ;)
Νταξει τώρα, το ασιδέρωτο πουκάμισο και το φαγητό, τα αναφέρεις ως σοβαρά προβλήματα ? Σαν να σου πω ότι θα ζοριστείτε να πάτε το αυτοκίνητο στο συνεργείο ...
Αναφορικά με το τελευταίο : αποκλείεται να είμαστε 80 ετών, χήροι. Αφού εσείς μας θάβετε  ;)
 
OP
OP
A

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
66
να μην ξέρεις να αυτοσυντηρηθείς χωρίς τη μανούλα/αδερφή/γκόμενα να σου σιδερώσει ένα πουκάμισο και να φτιάξει κι ένα φαϊ της προκοπής εκτός από αυγά μάτια..
Ζεις στην Ελλάδα αγαπητή .....Not in the sex and the city  wonderland... ;)

Το θέμα ποτέ δεν ήταν η ικανότητα αυτοσυντήρησης ..όλο το θέμα είναι ο ερωτισμός που βγάζει η γυναίκα ή γκόμενα σε status ''Φροντίζω το αρσενικό μου..''.... μια από τις απολαύσεις να είσαι άνδρας…  :grin:

Επιπρόσθετα…έχεις ιδέα πόσο δυνατές είναι οι γονιδιακές πληροφορίες??





Υ.Γ ..Ούτε κουτσοί ,ούτε στραβοί και άκρως αρτιμελής…χάνεις τη ουσία sweet girl….  ;)

 

Επισκέπτης
Ζεις στην Ελλάδα αγαπητή .....Not in the sex and the city  wonderland... ;)

Το θέμα ποτέ δεν ήταν η ικανότητα αυτοσυντήρησης ..όλο το θέμα είναι ο ερωτισμός που βγάζει η γυναίκα ή γκόμενα σε status ''Φροντίζω το αρσενικό μου..''.... μια από τις απολαύσεις να είσαι άνδρας…  :grin:

Επιπρόσθετα…έχεις ιδέα πόσο δυνατές είναι οι γονιδιακές πληροφορίες??
ποναει πολυ η αληθεια..
 

Agent_Nina

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2007
Μηνύματα
168
Like
2
Πόντοι
1
@ pleasuregiver

Η γενετική εντολή που διακυρήττεις ισχύει και για τα δύο φύλλα.
Το αυξάνεσθαι και πληθύνεσθαι ανήκει σε ένα δόγμα που δεν υπερασπίζομαι.
Λογικός και κανονικός, είναι δύο επίθετα που για μένα δεν έχουν καμία οντότητα, καθώς αποτελούν υποκειμενικές μονάδες μέτρησης.
Και, τέλος, ημίτρελες το πολύ πολύ να καταλήξουν αυτές που ΘΕΛΟΥΝ παιδιά. Κι αν θέλουν ας τα κάνουν και να τα λουστούν. Εγώ δεν τους φταίω σε τίποτα να πρέπει να συμβιβαστώ στο τετριμένο "30άρισα, πότε θα γίνω μάνα"..
Χέστηκα. Έχω πιτ μπουλ, δεν μου χρειάζονται κι άλλα σκατά.

@ azaas

Συγνώμη αν σε έθιξα, ή αν σε στεναχώρησα με κάποιον τρόπο, αλλά εδώ και εννιά σελίδες ακούω για το πόσο τέλειο και φανταστικό είναι να είσαι άντρας, πόσο μαλακισμένες/καριόλες/πουτάνες/τελειωμένες/πεταμένα λεφτά είναι οι γυναίκες και τί καλά που είμαστε άντρες και το παινευόμαστε. Και συγνώμη που έχω γνώμη και τη λέω..
 

Επισκέπτης
@ pleasuregiver

Η γενετική εντολή που διακυρήττεις ισχύει και για τα δύο φύλλα.
Το αυξάνεσθαι και πληθύνεσθαι ανήκει σε ένα δόγμα που δεν υπερασπίζομαι.
Λογικός και κανονικός, είναι δύο επίθετα που για μένα δεν έχουν καμία οντότητα, καθώς αποτελούν υποκειμενικές μονάδες μέτρησης.
Και, τέλος, ημίτρελες το πολύ πολύ να καταλήξουν αυτές που ΘΕΛΟΥΝ παιδιά. Κι αν θέλουν ας τα κάνουν και να τα λουστούν. Εγώ δεν τους φταίω σε τίποτα να πρέπει να συμβιβαστώ στο τετριμένο "30άρισα, πότε θα γίνω μάνα"..
Χέστηκα. Έχω πιτ μπουλ, δεν μου χρειάζονται κι άλλα σκατά.

@ azaas

Συγνώμη αν σε έθιξα, ή αν σε στεναχώρησα με κάποιον τρόπο, αλλά εδώ και εννιά σελίδες ακούω για το πόσο τέλειο και φανταστικό είναι να είσαι άντρας, πόσο μαλακισμένες/καριόλες/πουτάνες/τελειωμένες/πεταμένα λεφτά είναι οι γυναίκες και τί καλά που είμαστε άντρες και το παινευόμαστε. Και συγνώμη που έχω γνώμη και τη λέω..
η γεννετικη εντολη που εχει ο αντρας ειναι να σπερνει συνεχως & παντου,οχι να τεκνοποιει..η τεκνοποιηση δεν ειναι θεμα επιλογης αλλα εσωτερικης αναγκης που δεν ελενχεται με ΤΙΠΟΤΕ & γι αυτο ακριβως τον λογο σας βαραει η τρελλα κατακουτελα..
 

Agent_Nina

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2007
Μηνύματα
168
Like
2
Πόντοι
1
"Ούτε κουτσοί ,ούτε στραβοί και άκρως αρτιμελής"
αυτό δεν κατάλαβα καθόλου πού αναφέρεται..


"πόσο δυνατές είναι οι γονιδιακές πληροφορίες??"
Απόλυτη γνώση έχω. Αυτό που δεν καταλαβαίνεις αγαπητέ είναι ότι οι επιλογές μου με χαρακτηρίζουν απλώς όχι όπως με χαρακτηρίζεις εσύ, δηλαδή μισότρελη γεροντοκόρη..

Επίσης, η διαδικασία "φροντίζω τον άντρα μου τον πασά μου την κολώνα του σπιτιού μου τη μεσιακιά", είναι το καλύτερό μου, αλλά δεν θα μετατραπώ σε γυναικούλα λιγούρισα για στεφάνι. Μπορώ και χωρίς.
 

Agent_Nina

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2007
Μηνύματα
168
Like
2
Πόντοι
1
δεν ειναι θεμα επιλογης αλλα εσωτερικης αναγκης που δεν ελενχεται με ΤΙΠΟΤΕ

αμπελοφιλοσοφίας το ανάγνωσμα...
ρε αγόρι, τί του λες και τί σου λέει..

απλά πράματα.

ξεκόλα, δεν είναι όλες οι γυναίκες μαλακισμένες, ούτε ψάχνονται όλες για γάμο.
δεν είσαστε όλοι μπάζα, υπάρχουν και καλά παλικαράκια. απόδειξη, έχω έναν.
καλά είναι να'σαι άντρας, καλά είναι να'σαι και γυναίκα.
αλλά μη μου αρχίζεις 'είμαστε οι καλυτεροτερότεροι, είμαστε θεοί, δεν παιζόμαστε' γιατί ούτε εμείς ούτε εσείς αξίζουμε διθυράμβους..
 
OP
OP
A

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
66
"Ούτε κουτσοί ,ούτε στραβοί και άκρως αρτιμελής"
αυτό δεν κατάλαβα καθόλου πού αναφέρεται..
Είναι σχετικό με τη ικανότητα των ανδρών για αυτοσυντήρηση ..
"πόσο δυνατές είναι οι γονιδιακές πληροφορίες??"
Απόλυτη γνώση έχω. Αυτό που δεν καταλαβαίνεις αγαπητέ είναι ότι οι επιλογές μου με χαρακτηρίζουν απλώς όχι όπως με χαρακτηρίζεις εσύ, δηλαδή μισότρελη γεροντοκόρη..
Εγώ γλυκιά μου (μιας και αναφέρεσαι σε εμένα) έχω κάνει παράθεση σε συγκεκριμένο μέρος ενός συγκεκριμένου σου ποστ..

Ουδέποτε μίλησα για μισότρελη γεροντοκόρη….μήπως έχεις μπερδευτεί dear ??  :think:
Επίσης, η διαδικασία "φροντίζω τον άντρα μου τον πασά μου την κολώνα του σπιτιού μου τη μεσιακιά", είναι το καλύτερό μου, αλλά δεν θα μετατραπώ σε γυναικούλα λιγούρισα για στεφάνι. Μπορώ και χωρίς.
Επίσης το σχόλιο μου δεν είχε καμιά σχέση με αυτό ..

 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
μπα μπα...

μας τελείωσαν τα επιχειρήματα κι αρχίσαμε τις προσβολίτσες??
μπράβο σας βρε!

Κάνεις λάθος μέγα άρα βέβαια αποδεικνύεται το αυταπόδεικτο. Ότι δεν κατέχεις "απόλυτη γνώση"(ύβρις)
Μιας όμως και αναφέρεσαι σε επιχειρήματα, θα διαπιστώσεις ότι δεν επιχειρημάτισα πουθενά υπέρ κάποιου φύλου, μόνο προσέβαλα.
 

Agent_Nina

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2007
Μηνύματα
168
Like
2
Πόντοι
1
Ζεις στην Ελλάδα αγαπητή .....Not in the sex and the city  wonderland... ;)
Το θέμα ποτέ δεν ήταν η ικανότητα αυτοσυντήρησης ..όλο το θέμα είναι ο ερωτισμός που βγάζει η γυναίκα ή γκόμενα σε status ''Φροντίζω το αρσενικό μου..''.... μια από τις απολαύσεις να είσαι άνδρας…  :grin:
Επιπρόσθετα…έχεις ιδέα πόσο δυνατές είναι οι γονιδιακές πληροφορίες??
Υ.Γ ..Ούτε κουτσοί ,ούτε στραβοί και άκρως αρτιμελής…χάνεις τη ουσία sweet girl….  ;)

ωραία λοιπόν, ας το συζητήσουμε.. τί εννοείς με τα ως άνω γραφόμενα?
 

Επισκέπτης
αμπελοφιλοσοφίας το ανάγνωσμα...
ρε αγόρι, τί του λες και τί σου λέει..

απλά πράματα.

ξεκόλα, δεν είναι όλες οι γυναίκες μαλακισμένες, ούτε ψάχνονται όλες για γάμο.
δεν είσαστε όλοι μπάζα, υπάρχουν και καλά παλικαράκια. απόδειξη, έχω έναν.
καλά είναι να'σαι άντρας, καλά είναι να'σαι και γυναίκα.
αλλά μη μου αρχίζεις 'είμαστε οι καλυτεροτερότεροι, είμαστε θεοί, δεν παιζόμαστε' γιατί ούτε εμείς ούτε εσείς αξίζουμε διθυράμβους..
τα εχεις χασει τελειως???που εγραψα ΕΓΩ οτι ολες οι γυναικες ειναι μαλακισμενες κλπ???οσο για τις αμπελο φιλοσοφιες,επαναλαμβανω οτι η αληθεια ειναι πολυ δυσκολη & παρα πολυ πικρη..
 

Agent_Nina

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2007
Μηνύματα
168
Like
2
Πόντοι
1
τί θες τώρα.. να το πιάσω όλο το thread σελίδα προς σελίδα για να κάθομαι να κάνω παραθέσεις??

οκ, μπορεί να τα'χω βάλει και με λάθος άνθρωπο, με συγχωρείς που αντιτίθεμαι σε έναν άνθρωπο που χαρακτηρίζει τις γυναίκες στην κατάσταση που βρίσκομαι μισότρελες γιατί δεν έχουμε αναπαραχθεί ακόμα και θα χάσει η βενετιά βελόνι..

στην τελική, ε, δεν έχω και κάνα σπουδαίο DNA να θέλω ντε και καλά να το διαιωνίσω..
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Πάντως όσες μου έλεγαν ότι αδιαφορούν πλήρως για το γάμο και δεν τις ενδιαφέρει καθόλου ήταν και οι πιο λυσσασμένες για αποκατάσταση. Δεν τις ενδιέφερε καθόλου το γαμήσι, παρά κοίταζαν πως θα μάθουν οικονομική κατάσταση και πρόθεση γάμου.
 

Agent_Nina

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2007
Μηνύματα
168
Like
2
Πόντοι
1
Συνήθως έτσι γίνεται, ειδικά αν οι κιουρίες είναι και χαμηλού οικονομικού επιπέδου.
Αν ήδη έχεις κάποια λεφτά δε σε πολυκαίει ο 'πλούσιος γαμπρός'.

Πάντως εγώ δεν είπα ποτέ ότι εγώ δεν θα παντρευτώ ποτέ.. αυτό που λέω είναι ότι είμαι καλύτερα χωρίς και προς το παρόν το προτιμώ. Εδώ ένα σκύλο έχω, και τον αφήνω νυστικό, πότε θα με καταπιεί δεν ξέρω..!

(σας τα'πρηξα το βουλώνω)
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Μου φαίνεται 'οτι οι απόψεις της Agent_Nina διαφέρουν από την πλεοψηφία των γυναικών ως προς πως αντιμετωπίζουν τη ζωή.
Επίσης φαίνεται ότι πλησιάζει το πρότυπο της ιδανικής γυναίκας για ένα άνδρα (ούτε γάμος, ούτε παιδιά).

Να προσθέσω ότι οι άντρες είμαστε πιο έντιμοι σε αντίθεση με τις γυναίκες γιατί σε μία αντροπαρέα δε συζητιέται σχεδόν ποτέ ο τρόπος που γάμησε κάποιος την γκόμενά του,
σε αντίθεση με τις γυναίκες που μπορούν να συζητάνε ακόμα και τι γεύση είχαν τα χύσια του φίλου τους.
Επίσης οι άντρες έχουν αληθινές φιλίες χωρίς ξεκατινιάσματα και πισωμαχαιρώματα.
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
...
Να προσθέσω ότι οι άντρες είμαστε πιο έντιμοι σε αντίθεση με τις γυναίκες γιατί σε μία αντροπαρέα δε συζητιέται σχεδόν ποτέ ο τρόπος που γάμησε κάποιος την γκόμενά του,
σε αντίθεση με τις γυναίκες που μπορούν να συζητάνε ακόμα και τι γεύση είχαν τα χύσια του φίλου τους.
....

Ίσως. Και μόνο την γκόμενα του, τις ξεπέτες ή τις φρέσκιες τις σχολιάζουμε.

Μάλλον έχουμε διαφορετικούς τύπους φίλων με τον Xartinos  :)
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Ναι, αλλά τότε τις ενδιαφέρει απεγνωσμένα να βρουν κάποιον να τους κάνει παιδί. Οπότε και ψάχνουν δωρητή σπερματος με την πρόθεση να τον χωρίσουν μετά το γκάστρωμα.
 
OP
OP
A

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
66
ωραία λοιπόν, ας το συζητήσουμε.. τί εννοείς με τα ως άνω γραφόμενα?
Βρε ομορφιά τι πράγμα θέλει περαιτέρω επεξήγηση…??? anyway.

1)Θεωρώ ότι η γυναίκα σε κατάσταση  ''φροντίζω το αρσενικό '' είναι από μόνη της μια πράξη ερωτική , διαφορετικά, εκπέμπει ερωτισμό ..έστω και υποσυνείδητα .. .. (εκφέρω προσωπική άποψη ..)..νομίζω ότι είναι κατανοητό  ..
2)Ταυτόχρονα θεωρώ ότι οι γονιδιακές πληροφορίες  συνήθως θέλουν τον άνδρα να αποζητάει τη γυναικεία ''φροντίδα'' ( ακόμα και αν δεν την έχει άμεσα ανάγκη ) όπως και τη γυναίκα την ''ασφάλεια'' που δίνει ο άνδρας ( ακόμα και αν δεν την έχει άμεσα ανάγκη )…

Και κατά την προσωπική μου άποψη πάντα ..εδώ έχει βάλει το χεράκι της και η φύση…και στις δυο περιπτώσεις ένα από τα θετικά είναι ότι και τα δυο φύλα αντιλαμβάνονται τη μοναδικότητα από το άλλο φύλο, συστατικό απαραίτητο σε μια ερωτική σχέση…

Επίσης ακόμα και αν το παραπάνω δεν γίνεται με ''φυσικό'' τρόπο .Κατά την προσωπική μου άποψη  θα πρέπει να γίνεται τεχνητά .. αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία για άλλο θέμα.

Εξού λοιπόν και ''η απόλαυση να είσαι άντρας ''(μια ακόμα). Η προσμονή και τελικώς η βίωση της γυναικείας φροντίδας… 

Υ.Γ  Το παρών thread διόλου δεν έχει να κάνει με την απαξίωση του γυναικείου φύλου..και ως υπεύθυνος για το άνοιγμα το συγκεκριμένου θέματος....επεξηγώ...

Ουσιαστικά είναι ένα thread / υπενθύμιση σε όλους μας της ''απόλαυσης να είσαι άνδρας'' (και όχι σε αντίθεση ή με διάθεση απαξίωσης του γυναικείου φύλου) σε άμεση σχέση με τα βασικά χαρακτηριστικά της πλειονότητας των ανδρών…

Οπότε κυριολεκτικά….

Το θέμα μας είναι ''η απόλαυση να είσαι άνδρας ''  ;) και όχι η γυναίκα καριόλα ,δούλα,φασόλα ή γεροντοκόρη  ...Αυτά σε άλλα thread..  :grin:

Υ.Γ Νο2    Δρ. Ασκητή ελπίζω να διαβάζεις το θέμα .. η καρέκλα σου τρίζει ..  :grin: 

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom