Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

panosbr

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
118
Like
1
Πόντοι
1
Εγω το μονο που ξερω ειναι οτι η ΚΕΙΤ ειναι μουναρος!!!!!!!!!!!

ειναι αλλα δεν βλεπω να τη φυστικωνει κανενας τωρα :2funny:
πραγματικα αναρωτιεμαι τι θα γινει στην 6η σεζον,εχω μπευρδευτει τελειως :huh:
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Εγω το μονο που ξερω ειναι οτι η ΚΕΙΤ ειναι μουναρος!!!!!!!!!!!


Διαφωνώ!

Εμένα με καυλώνει αφάνταστα η γνήσια κοκκινομάλα φιλενάδα του Φάραντεϋ που δυστυχώς πέθανε  :(
Επίσης μεγάλο σεβασμό μου εμπνέουν οι στρογγυλοί, γήινοι, και περήφανοι μαστοί της ξανθιάς γκόμενας του Σόγιερ που έπεσε στο πηγάδι.  :tits:

Τη φακιδιάρα θα την είχα μόνο για spanking.  :s&m_1:
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
Διαφωνώ!

Εμένα με καυλώνει αφάνταστα η γνήσια κοκκινομάλα φιλενάδα του Φάραντεϋ που δυστυχώς πέθανε  :(
Επίσης μεγάλο σεβασμό μου εμπνέουν οι στρογγυλοί, γήινοι, και περήφανοι μαστοί της ξανθιάς γκόμενας του Σόγιερ που έπεσε στο πηγάδι.  :tits:

Τη φακιδιάρα θα την είχα μόνο για spanking.  :s&m_1:

:think: :think:
απο τις πιο ωραιες γυναικες πιστευω της σειρας ειναι η πεννυ του ντεσμοντ(και αυτος κουκλος ειναι)
γενικα παντως οι γυναικες της σειρας δεν ειναι κατι το σουπερ σε σχεση με τους αντρες που ακομα και οι αραβες(σαγιντ) και οι κορεατες(τζιν) ειναι πολυ ομορφοι, με καλυτερο μακραν βεβαια τον σογιερ που περιμενω και ευχομαι μολις τελιωσει η σειρα να τον δω και σε αρκετες ταινιες ;) :cheesy:

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
ο πιο ωραιος άντρας ειναι ο Hurley.
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Επίσης καλή είναι και η μητέρα του Φαραντεϋ στα νιάτα της.
 

cockpit

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.626
Like
0
Πόντοι
16
Το ιστιοφόρο είναι πιθανότατα το δουλεμπορικό "Black Rock",  το οποίο στο "παρόν" είναι προσαραγμένο κατά μυστηριώδη τρόπο καταμεσής του νησιού (στο αμπάρι του οποίου ο James σκότωσε τον original Saywer).

Κατι μου λέει για κατακλυσμό του νώε
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Εμένα για Ατλαντίδα.
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Το βρίκα πολύ ενδειαφέρον.
Που το τσίμπισες ;

Αν δεν είχε έρθει η επιτυχία με το Lost λοιπόν, ίσως να τη βλέπαμε και σε κανένα cast του οίκου Hustler.
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
Είναι από την τηλεταινία "www.imdb.com/title/tt0123865/]Gia[/url]" (έχει προβληθεί παλιότερα σε ελληνικό κανάλι - δεν το είχα δει),
που βασίζεται στην "αληθινή" ιστορία ενός γνωστού πλην αυτοκαταστροφικού μοντέλου
(την υποδυόταν η Jolie).

Το Λιζάκι είναι www.imdb.com/name/nm0593310/]σοβαρή ηθοποιά[/url], όχι κανένα τυχαίο ξεκωλάκι :-p

Για να επανέλθουμε στο Lost, ιδού το "παλμαρέ" της Juliette:

Τα έφτιαξε με τον (παντρεμένο) Goodwin (τον σκότωσε η Ana Lucia).
Την καψουρεύτηκε χωρίς ανταπόκριση ο Ben.
Απέσπασε προσωρινά τον Jack από την Kate.
"Νοικοκυρεύτηκε" με τον James.

Δεν βρήκα και στο YouTube το σημείο που ήταν στο κρεβάτι με τον Goodwin  :boobies:
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Μμμ, 39 είναι. Τα έχει τα χρονάκια της.
Για την κοκκινομάλα φίλη του Φάραντεϋ που με καυλώνει αφάνταστα, έχεις καμιά πληροφορία ;
 

Συνημμένα

  • redhead.jpg
    redhead.jpg
    35,5 KB · Εμφανίσεις: 20
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Στα διεθνή φόρουμ που γίνεται συζήτηση για το Lost, έχω βαρεθεί να βλέπω αναφορές στη βίβλο, τις αγίες γραφές και άλλες χριστιανικές παπαριές.

Ξεκολλάτε χριστιανοί, έχετε καταντήσει αυτιστικοί, το σενάριο του Lost ουδεμία σχέση έχει με τις μυθολογίες σας.

Ή θα είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας, ή θα έχει σχέση με αρχαίους Ελληνικούς και Αιγυπτιακούς μύθους, ή με τραβηγμένα λογικοφανή και θεωρητικά μόνο σενάρια.
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Κάπως έτσι θα είναι εκεί κάτω το γλυκό μου  :smitten:
 

Συνημμένα

  • Rebeca.jpg
    Rebeca.jpg
    28,7 KB · Εμφανίσεις: 19
  • true red.jpg
    true red.jpg
    120,3 KB · Εμφανίσεις: 42

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
Και εμείς αγαπήσαμε, αλλά δεν κάναμε έτσι...

:2funny:  :2funny:  :2funny:
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Πάντως αυτό το γαλάζιο (όχι μπλε) μάτι, σε συνδοιασμό με το χάλκινο μαλλί, και την υπόσχεση για ρόδινο μουνί που δίνει, δεν μπορώ να την αφήσω απλά να προσπεράσει ...
 

zaxoss

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2007
Μηνύματα
346
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Στα διεθνή φόρουμ που γίνεται συζήτηση για το Lost, έχω βαρεθεί να βλέπω αναφορές στη βίβλο, τις αγίες γραφές και άλλες χριστιανικές παπαριές.

Ξεκολλάτε χριστιανοί, έχετε καταντήσει αυτιστικοί, το σενάριο του Lost ουδεμία σχέση έχει με τις μυθολογίες σας.

Ή θα είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας, ή θα έχει σχέση με αρχαίους Ελληνικούς και Αιγυπτιακούς μύθους, ή με τραβηγμένα λογικοφανή και θεωρητικά μόνο σενάρια.
αναρωτιεμαι πως μπορουν να εμπλεξουν την θεματολογια του λοστ με την βιβλο τον θεο τις 10 εντολες και δεν ξερω και γω τι αλλο...
καποιοι νομιζουν οτι τα παντα περιστρεφονται γυρω απο αυτους....
 

josephaek

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
226
Like
0
Πόντοι
1
ολα τα λεφτά η καυλιάρα Juliette,
οπως επίσης μια άλλη καυλιάρα που είχε ερωτετευτεί ο  Χοντρός, και είχε πυροβοληθεί από τον μαύρο (δεν θυμάμε ονόματα)
Αλήθεια θυμήθηκα ένα περιστατικό που είχε συμβεί στον 4ο κύκλο: ένα ζευγάρι που θαύτηκε ζωντανό στην άμμο...μου είχε δώσει την  εντύπωση πως θα εμφανισθούν στο μέλλον...
Συμφωνώ με την άποψη για ελληνικούς και αιγυπτιακούς μύθους που έρχονται στην επιφάνεια...
 

cockpit

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.626
Like
0
Πόντοι
16
Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει ένας γενικότερος συμβολισμός κυρίως της εβραικής παράδοσης. Αιγυπτιακό έχει δείξει λίγο ενώ ελληνικό εκτός από τις προτάσεις από την Οδύσσεια γίνεται μια ψιλοαναφορά από Σώγιερ περί Πλάτωνα (αυτός μίλησε περί Ατλαντίδος)αλλά και ο αργαλειός θυμίζει Πηνελόπη. Δε νομίζω να παίξουν ιδιαίτερο ρόλο αλλά σίγουρα έχουν παρθεί κάποιες ιδέες.

Εγώ γενικότερα όταν είδα το τελευταίο επεισόδιο ψιλοσκέφτηκα περί καιν και αβελ. Και έπειτα βρήκα κάποια στοιχεία που ψιλουποστηρίζουν την εικασία μου.
Ο αβελ ήταν δίκαιος (τζεικομπ) ενώ ο καιν αδελφοκτόνος ( ο άλλος αν και τεχνικά τον σκότωσε ο μπεν, όμως όπως μας είπαν μάλλον παίζεται ένα παιχνίδι όπου ο ένας δε μπορεί να σκοτώσει τον άλλον)
Ο ανταμ και η ευα που είχαμε δει στον πρώτο κύκλο πεθαμένους σε μια σπηλιά
Σύμφωνα με τους εβραίους όταν ο αβελ έκανε θυσία στον θεό ο καπνός της φωτιάς πήγε κατευθείαν στον ουρανό ενώ όταν έκανε ο καιν ο καπνός τριγύριζε στη γη
Ο αβελ πίστευε πως ότι είχε ήταν δώρο του θεού ( σαφής αναφορά στον αργαλειό του άβελ)
 

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
ολα τα λεφτά η καυλιάρα Juliette,
οπως επίσης μια άλλη καυλιάρα που είχε ερωτετευτεί ο  Χοντρός, και είχε πυροβοληθεί από τον μαύρο (δεν θυμάμε ονόματα)
Αλήθεια θυμήθηκα ένα περιστατικό που είχε συμβεί στον 4ο κύκλο: ένα ζευγάρι που θαύτηκε ζωντανό στην άμμο...μου είχε δώσει την  εντύπωση πως θα εμφανισθούν στο μέλλον...
Συμφωνώ με την άποψη για ελληνικούς και αιγυπτιακούς μύθους που έρχονται στην επιφάνεια...

1. Οντως η τζουλιετ...σε 17 επεισοδια τελειωνει μια καιμ καλη η σειρα, ελπιζω να γινει κανα θαυμα και να ξαναεμφανιστει..
2. Ξενερωσα με το ποσο ευκολα παρεδωσε πνευμα ο Τζεικομπ, ελπιζω να ξαναεμφανιστει
3. Ηθελα να 'ξερα πως στο διαολο εσπασε το αγαλμα
4. Η γκομενα λεγοταν Λιμπι.

Οι πιο πολλες εκει ηταν για πολλα  :fuck2: :fuck2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom