Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

catwoman20

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.190
Like
0
Πόντοι
16
Αναμένουμε με αγωνία τα επεισόδια και κυρίως το ενδιαφέρον είναι στο τι έχει γίνει
αφού πυροδοτήθηκε η βόμβα και δολοφονήθηκε ο Τζέικομπ.Επίσης σκοτεινό παραμένει ποιός είναι και αν είναι ο Λοκ,αφού το πτώμα του υπάρχει.Παρεπιπτόντως Τζον Λοκ είναι το όνομα του γνωστού
φιλόσοφου.Τέλος,η σειρά όντως ολοκληρώνεται με τον έκτο κύκλo; :think: :rockon:

Ναι ολοκληρωνεται με τον 6ο κυκλο σνιφ σνιφ  :'( :'(
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Στον 6ο κύκλο δεν θα υπάρχει καμία επιείκεια από τη μεριά μου.
Θέλω απαντήσεις σε όλα.
Αν δεν καταφέρουν να μου δώσουν απαντήσεις της προκοπής και αφήσουν τα ερωτήματα αναπάντητα θα τη θεωρήσω αποτυχημένη όλη τη σειρά.
Αντιθέτως, αν δοθούν απαντήσεις λογικές ή έστω αποδεκτές (παπαριές για εξωγήινους δεν δέχομαι) θα θεωρήσω τη σειρά από τις καλύτερες που έχω δει.

 

irons

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Ιαν 2008
Μηνύματα
264
Κριτικές
13
Like
0
Πόντοι
1.225
Στα διεθνή φόρουμ που γίνεται συζήτηση για το Lost, έχω βαρεθεί να βλέπω αναφορές στη βίβλο, τις αγίες γραφές και άλλες χριστιανικές παπαριές.

Ξεκολλάτε χριστιανοί, έχετε καταντήσει αυτιστικοί, το σενάριο του Lost ουδεμία σχέση έχει με τις μυθολογίες σας.

Ή θα είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας, ή θα έχει σχέση με αρχαίους Ελληνικούς και Αιγυπτιακούς μύθους, ή με τραβηγμένα λογικοφανή και θεωρητικά μόνο σενάρια.

Σωστοςςςς :rockon: :rockon: :rockon:
 

catwoman20

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.190
Like
0
Πόντοι
16
Στον 6ο κύκλο δεν θα υπάρχει καμία επιείκεια από τη μεριά μου.
Θέλω απαντήσεις σε όλα.
Αν δεν καταφέρουν να μου δώσουν απαντήσεις της προκοπής και αφήσουν τα ερωτήματα αναπάντητα θα τη θεωρήσω αποτυχημένη όλη τη σειρά.
Αντιθέτως, αν δοθούν απαντήσεις λογικές ή έστω αποδεκτές (παπαριές για εξωγήινους δεν δέχομαι) θα θεωρήσω τη σειρά από τις καλύτερες που έχω δει.

δεν νομιζω να δωθουν απαντησεις δε ολα και αυτο ειναι και η γοητεια του αλλωστε...
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Στον 6ο κύκλο δεν θα υπάρχει καμία επιείκεια από τη μεριά μου.
Θέλω απαντήσεις σε όλα.
Αν δεν καταφέρουν να μου δώσουν απαντήσεις της προκοπής και αφήσουν τα ερωτήματα αναπάντητα θα τη θεωρήσω αποτυχημένη όλη τη σειρά.
Αντιθέτως, αν δοθούν απαντήσεις λογικές ή έστω αποδεκτές (παπαριές για εξωγήινους δεν δέχομαι) θα θεωρήσω τη σειρά από τις καλύτερες που έχω δει.
+10000
το εχουν παρατραβηξει...
Υ.Γ.Οφ τοπικ,τι αβαταρ ειναι αυτο προστυχοκοριτσο??? :kissass: :grin: :grin: :grin: :rolleyes:
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
δεν νομιζω να δωθουν απαντησεις δε ολα και αυτο ειναι και η γοητεια του αλλωστε...

Όχι δεν είναι έτσι. Αυτή ήταν η γοητεία του στην αρχή. Πλέον τα αναπάντητα ερωτήματα κάνουν την όρεξη του τηλεθεατή να σέρνετε και να λιμνάζει.
Αν στον τελευταίο κύκλο δεν δοθούν απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματα θα είναι λόγο ανεπάρκειας της ομάδας των σεναριογράφων και όχι λόγο "γοητείας".

Ελπίζω να μας εκπλήξουν και να δώσουν δυναμικές απαντήσεις.
Στον τελευταίο κύκλο οι παραγωγοί και σεναριογράφοι θα έχουν ρόλο "απολογητικό", αν θέλουν την εκτίμησή μας. Δεν θα υπάρχει πλέον η σχέση παραμυθά-εκπλησσόμενου, αλλά σχέση ίσου προς ίσο. Θα πρέπει να σεβαστούν το ότι στηνόμαστε στις οθόνες εδώ και 5 χρόνια. Θέλουμε σοβαρές απαντήσεις. Οτιδήποτε διαφορετικό θα μας κάνει να τους βαριόμαστε. Και πιστεύω ότι το ξέρουν.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Άντε σύντομα και η 6η να τελειώνουμε.

www.sport-fm.gr/article/205488][size=15pt]Έρχεται το LOST![/size][/url]

Φανατικοί του Lost ενωθείτε. Η αγωνία και η ανησυχία που νιώθετε τον τελευταίο καιρό οφείλετε σε ένα και μόνο πράγμα. Η έναρξη της τελευταίας σεζόν της καλύτερης τηλεοπτικής σειράς όλων των εποχών (υπερβολή;) πλησιάζει.

Όπως ανακοίνωσε το ABC, που προβάλλει τη σειρά, η έναρξη του έκτου κύκλου έχει πλέον επίσημη ημερομηνία. 2 Φεβρουαρίου 2010. Η τελευταία σεζόν θα ολοκληρωθεί σε 18 επεισόδια, ενώ δύο από αυτά θα αποτελούν την πρεμιέρα.

Όπως έχει γίνει γνωστό από τους παραγωγούς οι περισσότεροι από τους χαρακτήρες που μας έχουν αποχαιρετήσει θα κάνουν ένα πέρασμα από την τελευταία σεζόν κάτι που μπορείτε να δείτε και στην promo αφίσα.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε μέχρι τις 2 Φεβρουαρίου είναι υπομονή…

[youtube=640,385]OXjlRBXjSJ8[/youtube]
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.710
Κριτικές
3
Like
4.729
Πόντοι
606
Η DHARMA, στην προσπάθειά της να αλλοιώσει τις τιμές των συντελεστών 4,8,15,16,23,42 με σκοπό να σώσει την ανθρωπότητα, χρησιμοποίησε κάτι από το νησί (κάποιο ορυκτό ίσως; ) με το οποίο κατασκεύασε 'κάτι' που θα μπορούσε να αλλάξει την πορεία των γεγονότων. Αυτό το 'κάτι', πιθανώς πολύ ισχυρό και ανεξέλεγκτο, προκαλούσε 'εναλλακτικές πραγματικότητες' και έπρεπε να εκφορτίζεται ανά χρονικά διαστήματα 108 λεπτών (το οποίο όπως ξέρετε είναι το άθροισμα των συντελεστών, άγνωστο γιατί). Για αυτό και το αεροπλάνο βρέθηκε με όλους τους επιβάτες νεκρούς (η εκφόρτιση του μαγνήτη λόγω της καθυστέρησης του Ντέσμοντ προκάλεσε διακλάδωση της πραγματικότητας, με τους επιβάτες τόσο να σκοτώνονται κατά τη συντριβή, όσο και να γλυτώνουν), για αυτό και το κουνέλι εμφανίστηκε ξανά κατά τη διάρκεια του orientation video - και μάλιστα, με τον επιστήμονα να ουρλιάζει να μην βρεθούν κοντά τα δύο κουνέλια, τι θα μπορούσε να συμβεί τότε; ). Η θεωρία των εναλλακτικών πραγματικοτήτων ενισχύεται από το γεγονός ότι ο Ντεσμοντ, από τη στιγμή που κατέστρεψε τον 'μαγνήτη' (και βρέθηκε πολύ κοντά σε αυτόν) ουσιαστικά έχει τη δυνατότητα να βλέπει εναλλακτικές εκδοχές του μέλλοντος, και να τις αλλάζει προς όφελός του.
ενδιαφερον post αν και ακυρωθηκε απ'τη συνεχεια...
 

Επισκέπτης
ααααχχ..
πανε 5 χρονια...
μακραν η καλύτερη σειρα που εχω δει  :smitten:
καθε πεμπτη βραδυ το εβλεπα και μετα καιγομουν σε φορουμ που ανελυαν και την παραμικρη κινηση..
δε θελω να τελειωσει  :'( :'(
 

panosbr

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
118
Like
1
Πόντοι
1
ααααχχ..
πανε 5 χρονια...
μακραν η καλύτερη σειρα που εχω δει  :smitten:
καθε πεμπτη βραδυ το εβλεπα και μετα καιγομουν σε φορουμ που ανελυαν και την παραμικρη κινηση..
δε θελω να τελειωσει  :'( :'(


ουτε εγω αλλα πρεπει,τραβηξε μακρια η βαλιτσα :helpplea:
 

josephaek

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
226
Like
0
Πόντοι
1
Να ρωτήσω τον vlachodeutsch αν και που μπορούμε να βρούμε μεταφρασμένα τα 5 επεξηγηματικά επισόδεια που προέβαλε το abc, γνωρίζει κανείς...?
Συμφωνώ με τον Nearxo , ότι θα πρέπει να δωθούν πολλές αρκετά πιστικές εξηγήσεις σε πολλά αν όχι σε όλα τα ζητήματα, αλλιώς θα πρόκειται για μεγάλη απάτη, θα είναι κρίμα τα 5 χρόνια που το παρακαλουθούσαμε σαν τρελοί...
Πιστεύω όμως επειδή είδα αμετάφραστο το 1 από τα 5 επεξηγηματικά του abc,  ότι γίνεται μια προσπάθεια σύνδεσης, όσοι το είδαν θα έφεραν στο μυαλό τους τις πύλες του ανεξήγητου του Χαρδαβέλα...(περιοχή 51, γνωστά βίντεο που υποτίθεται κλάπηκαν από nasa, κλπ).
 

Επισκέπτης
ουτε εγω αλλα πρεπει,τραβηξε μακρια η βαλιτσα :helpplea:
ετσι ελεγα στην τριτη (;) σεζον νομιζω, αλλα η πεμπτη ηταν τοσο ρισπεκτ  :rockon: :rockon: που δεν μπορω να με φανταστω να μην περιμενω με τοοοση ανυπομονησια το γεναρη! ακουγομαι υπερβολικη, αλλα αληθεια εχω κολλημα!!
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
ετσι ελεγα στην τριτη (;) σεζον νομιζω, αλλα η πεμπτη ηταν τοσο ρισπεκτ  :rockon: :rockon: που δεν μπορω να με φανταστω να μην περιμενω με τοοοση ανυπομονησια το γεναρη! ακουγομαι υπερβολικη, αλλα αληθεια εχω κολλημα!!


Αγαπητή velvy, εγώ δεν τη βρήκα και τόσο «ρισπεκτ» την πέμπτη σεζόν.
Μάλλον σερνόταν. Ίσως αυτό να οφείλεται στο ότι βαρέθηκα να μου δίνουν ερωτήματα τα οποία μένουν συνεχώς αναπάντητα και ποτέ να μην παίρνω απαντήσεις για τίποτα. Βαρέθηκα να κάθομαι στην τηλεόραση και να εκπλήσσομαι σαν μικρό παιδάκι με την ιστοριούλα τους.
Περισσότερο από όλες με είχε γοητεύσει η πρώτη σεζόν, και για αυτό είδα ανελλιπώς όλα τα επόμενα επεισόδια.

Στον έκτο κύκλο επαναλαμβάνω, μηδενική επιείκεια!
 

Επισκέπτης
Αγαπητή velvy, εγώ δεν τη βρήκα και τόσο «ρισπεκτ» την πέμπτη σεζόν.
Μάλλον σερνόταν. Ίσως αυτό να οφείλεται στο ότι βαρέθηκα να μου δίνουν ερωτήματα τα οποία μένουν συνεχώς αναπάντητα και ποτέ να μην παίρνω απαντήσεις για τίποτα. Βαρέθηκα να κάθομαι στην τηλεόραση και να εκπλήσσομαι σαν μικρό παιδάκι με την ιστοριούλα τους.
Περισσότερο από όλες με είχε γοητεύσει η πρώτη σεζόν, και για αυτό είδα ανελλιπώς όλα τα επόμενα επεισόδια.

Στον έκτο κύκλο επαναλαμβάνω, μηδενική επιείκεια!

συνεχη ερωτηματα στην πεμπτη σεζον;;; ρε συ, εδωσε τις περισσοτερες απαντησεις απο καθε αλλη σεζον και μου ειχαν λυθει παααρα πολλες αποριες. χωρις πλακα. τωρα πρεπει να κανω ενα φρεσκαρισμα γτ δεν την ξαναειδα απο τοτε που σταματησε και εχω ξεχασει τα περισσοτερα, μαλλον θα δω ολη τη σειρα απο την αρχη.
απλα εβλεπα καθε επεισοδιο πεμπτη βραδυ κατα τις 10, και μετα μεχρι τις 2-3, ελιωνα στο φορουμ του greektvsubs και σε οτι λινκς εδιναν απο εκει, και ειλικρινα δεν ειχα πολλες αποριες.. (ναι ειμαι καμμενη, αμα ρωτησει κανεις).
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Δηλαδή σε τί ακριβώς έδωσε απαντήσεις η πέμπτη σεζόν ;
 

Επισκέπτης
Δηλαδή σε τί ακριβώς έδωσε απαντήσεις η πέμπτη σεζόν ;

ειπα και πριν βρε, οτι δεν ειμαι πια σε lost mode.. εχω ξεχασει τα περισσοτερα. γι αυτο πρεπει να κανω επαναληψη χεχε!

ρωτα συγκεκριμενα να σου πω ο,τι θυμαμαι  :dancing:

εσυ εβλεπες το επεισοδιο και αυτο ηταν, ή το εψαχνες?
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
63 και σήμερα !  :headbang2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom