Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 106K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
387
Πόντοι
6.055
Ειναι περιεργο πως μια σειρα οπου ΔΕΝ υπαρχει εξελιξη υστερα απο 60+ επεισοδια εχει τοσο κολημενο κοινο, μεταξυ αυτων κι εγω, ενω το τι γραφεται σχετικα ειναι απεριγραπτο. Δειτε ενα ενδεικτικο post απο τα χιλιαδες που υπαρχουν για την σειρά.

***************************************************************************

Η DHARMA, στην προσπάθειά της να αλλοιώσει τις τιμές των συντελεστών 4,8,15,16,23,42 με σκοπό να σώσει την ανθρωπότητα, χρησιμοποίησε κάτι από το νησί (κάποιο ορυκτό ίσως; ) με το οποίο κατασκεύασε 'κάτι' που θα μπορούσε να αλλάξει την πορεία των γεγονότων. Αυτό το 'κάτι', πιθανώς πολύ ισχυρό και ανεξέλεγκτο, προκαλούσε 'εναλλακτικές πραγματικότητες' και έπρεπε να εκφορτίζεται ανά χρονικά διαστήματα 108 λεπτών (το οποίο όπως ξέρετε είναι το άθροισμα των συντελεστών, άγνωστο γιατί). Για αυτό και το αεροπλάνο βρέθηκε με όλους τους επιβάτες νεκρούς (η εκφόρτιση του μαγνήτη λόγω της καθυστέρησης του Ντέσμοντ προκάλεσε διακλάδωση της πραγματικότητας, με τους επιβάτες τόσο να σκοτώνονται κατά τη συντριβή, όσο και να γλυτώνουν), για αυτό και το κουνέλι εμφανίστηκε ξανά κατά τη διάρκεια του orientation video - και μάλιστα, με τον επιστήμονα να ουρλιάζει να μην βρεθούν κοντά τα δύο κουνέλια, τι θα μπορούσε να συμβεί τότε; ). Η θεωρία των εναλλακτικών πραγματικοτήτων ενισχύεται από το γεγονός ότι ο Ντεσμοντ, από τη στιγμή που κατέστρεψε τον 'μαγνήτη' (και βρέθηκε πολύ κοντά σε αυτόν) ουσιαστικά έχει τη δυνατότητα να βλέπει εναλλακτικές εκδοχές του μέλλοντος, και να τις αλλάζει προς όφελός του.
 

SPAWN

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2006
Μηνύματα
98
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
To filmnet θα αρχισει να παιζει τον 3 κυκλο απο τεταρτη
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Κορυφαίο το ποστς σου andreoug. Φαίνεται ότι έχεις δει και τον τρίτο κύκλο. Εγώ θα τον δω σε λίγο καιρό. Η αλήθεια είναι ότι όποιος είδε στην αρχή κάποια επεισόδια κόλλησε και μετά μανίας έβλεπε και τα υπόλοιπα. Τουλάχιστον εγώ αυτό έπαθα. Ελπίζω λοιπών στον έκτο και τελευταίο κύκλο οι παραγωγοί να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων. Να δώσουν απαντήσεις στα χιλιάδες ερωτηματικά που μας έχουν εγείρει και η τελική εξήγηση του όλου συμβάντος να είναι μέσα στα πλαίσια του λογικού. Γιατί αν παίξει πολύ παραφυσική κατάσταση με εξωγήινους, ανεξήγητα με τη σημερινή φυσική φαινόμενα και άλλα περίεργα θα ξενερώσω πολύ και μαζί μου πολύ άλλοι πιστεύω.
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Ειναι περιεργο πως μια σειρα οπου ΔΕΝ υπαρχει εξελιξη υστερα απο 60+ επεισοδια εχει τοσο κολημενο κοινο, μεταξυ αυτων κι εγω, ενω το τι γραφεται σχετικα ειναι απεριγραπτο. Δειτε ενα ενδεικτικο post απο τα χιλιαδες που υπαρχουν για την σειρά.

***************************************************************************

Η DHARMA, στην προσπάθειά της να αλλοιώσει τις τιμές των συντελεστών 4,8,15,16,23,42 με σκοπό να σώσει την ανθρωπότητα, χρησιμοποίησε κάτι από το νησί (κάποιο ορυκτό ίσως; ) με το οποίο κατασκεύασε 'κάτι' που θα μπορούσε να αλλάξει την πορεία των γεγονότων. Αυτό το 'κάτι', πιθανώς πολύ ισχυρό και ανεξέλεγκτο, προκαλούσε 'εναλλακτικές πραγματικότητες' και έπρεπε να εκφορτίζεται ανά χρονικά διαστήματα 108 λεπτών (το οποίο όπως ξέρετε είναι το άθροισμα των συντελεστών, άγνωστο γιατί). Για αυτό και το αεροπλάνο βρέθηκε με όλους τους επιβάτες νεκρούς (η εκφόρτιση του μαγνήτη λόγω της καθυστέρησης του Ντέσμοντ προκάλεσε διακλάδωση της πραγματικότητας, με τους επιβάτες τόσο να σκοτώνονται κατά τη συντριβή, όσο και να γλυτώνουν), για αυτό και το κουνέλι εμφανίστηκε ξανά κατά τη διάρκεια του orientation video - και μάλιστα, με τον επιστήμονα να ουρλιάζει να μην βρεθούν κοντά τα δύο κουνέλια, τι θα μπορούσε να συμβεί τότε; ). Η θεωρία των εναλλακτικών πραγματικοτήτων ενισχύεται από το γεγονός ότι ο Ντεσμοντ, από τη στιγμή που κατέστρεψε τον 'μαγνήτη' (και βρέθηκε πολύ κοντά σε αυτόν) ουσιαστικά έχει τη δυνατότητα να βλέπει εναλλακτικές εκδοχές του μέλλοντος, και να τις αλλάζει προς όφελός του.  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

1.Υπάρχει εξέλιξη. Απλά δεν είναι η αναμενόμενη, ή αυτή η οποία εσύ θα επιθυμούσες, ή απλά έχεις φανταστεί.  Κι εγώ για να μαι ειλικρινής, κάπως αλλιώς τα είχα φανταστεί τα πράγματα.
Κάποιες στιγμές (λίγες ευτυχώς) ή σειρά κάνει μικρές 'κοιλιές'. Υπάρχει όμως συνοχή και συνέχεια στα επεισόδια κι αυτό είναι καλό.  Είμαι κι εγώ τρελά κολλημένος....
ΠΟΥ θα καταλήξει αυτή η σειρά είμαι ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ να δω..!!!  Εύχομαι να ΜΗΝ μας απογοητεύσει.




:o
2.Μετά από τέτοια ποστ (όπως αυτό που παρέθεσε ο andreoug) μάλλον το Harvard πρέπει να αρχίσει να σκέφτεται σοβαρά να δημιουργήσει τμήμα Μεταπτυχιακού Τίτλου με θέμα τη συγκεκριμένη σειρά.  :o
Μπράβο πάντως στο παληκάρι που το έγραψε. Επιστημονική τοποθέτηση...

 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
Όσοι ενδιαφέρονται σοβαρά για την εν λόγω σειρά (και δεν φοβούνται μήπως φάνε ακόμη πιο χοντρό κόλλημα :grin: ), και επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, μπορούν να παρακολουθήσουν τα σχετικά threads στο forum , όπου η σειρά συζητείται εξαντλητικά, ενώ αξιοσημείωτο είναι ότι "ανεβαίνουν" ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ υπότιτλοι εξαιρετικής ποιότητας ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ με την προβολή του εκάστοτε επεισοδίου στην Αμερική!

Εκεί υπάρχουν και περαιτέρω παραπομές σε ξένες... "πηγές".

Μετά το τελείως "γειά σου" φινάλε της 3ης σαιζόν (μεγάλη στενοχώρια...), ανυπομονούμε να δούμε τη συνέχεια, η οποία, σε κάθε περίπτωση, θα είναι "σαδιστική", αφού η σειρά θα ολοκληρωθεί, σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση, σε ΑΛΛΕΣ τρεις σαιζον των 16 (μόλις) επεισοδίων η κάθεμία, από Ιανουάριο ως Μάιο 2008 - 2010.

...και αφήστε τους άλλους να βλέπουν "Στο παρά πέντε"...  :jerking:
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
387
Πόντοι
6.055
Μπράβο πάντως στο παληκάρι που το έγραψε. Επιστημονική τοποθέτηση...

Σιγουρα θα υπαρξουν thesis για την σειρά. Αλλωστε εξω δεν ειναι τοσο κολημενοι στην εκπαιδευση. Γνωστη μου που σπουδαζει ιστορια της τεχνης εχει κανει εργασια για τους Simpsons.

Ετσι και αλλιως οι Αμερικάνοι κατ εμέ ΕΝΑ πραγμα κανουν σωστα και αυτο ειναι τηλεόραση. Προτιμω σειρες οπως το West Wing,Prison Break,Heroes, αλλα αυτη μου θυμιζει λιγο και το Twin Peaks. Το χουν παιξει εξυπνα και οι παραγωγοι. Αλλοι 3 κυκλοι με λιγα επεισοδια για να μην ξεχειλωσει δραματικα, βγαζουν βιντεο και καλα της DΗARMA στο δικτυο και δωστου τα χιλιαδες post με ισαριθμες θεωριες. 
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Kαι εγω εχω τρελαθει με το LOST !!!!!!
εχω δει τους 2 πρωτους κυκλους σε dvd
και τον τριτο φετος στην ΝΟVA
τελευταιο επεισοδιο του τριτου κυκλου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ εμεινα αφωνος!!!!!!
ξερω οτι θα παιχτουν ακομα 2 κυκλοι απο λιγα επεισοδια ο καθενας 15-16
και στην Ελλαδα θα ερθει ο τεταρτος Φεβρουαριο στην Nova !!!!!
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Ετσι και αλλιως οι Αμερικάνοι κατ εμέ ΕΝΑ πραγμα κανουν σωστα και αυτο ειναι τηλεόραση. Προτιμω σειρες οπως το West Wing,Prison Break,Heroes, αλλα αυτη μου θυμιζει λιγο και το Twin Peaks.


West Wing --> Δεν την ξέρω αυτή τη σειρά. Για βοήθα λίγο...
Prison Break --> Απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ. Το μόνο που βάζω σε ίδιο επίπεδο θέασης και κολλήματος με το LOST.
Heroes --> Είδα όλο τον 1ο κύκλο. Καλό δε λέω, αλλά και να μην υπάρξει 2ος κύκλος δεν θα κλάψω κιόλας..


Υπάρχουν κι άλλα βέβαια...
Nip/tuck --> Πολύ καλό, βαθιά διείσδηση στην ανθρώπινη προσωπικότητα και τον χαρακτήρα. 
Alias --> Χμμμμ...έτσι κι έτσι...Θυμίζει λίγο Αμερικλάνικη υπερπαραγωγή όπου ένας (μία) γαμάει, δέρνει και σκοτώνει αβέρτα... Βέβαια το κοκκινομάλικο είναι για πολλές  :jerking:  :jerking: ...
24Η --> Είδα τον 1ο κύκλο με την ελπίδα να πετύχω ένα καλό επεισόδιο... Απογοητεύτηκα πλήρως. Αμερικάνικη Προπαγάνδα. Δεν το συνιστώ με τίποτα.


 

SPAWN

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2006
Μηνύματα
98
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
αυριο ξεκιναει στο filmnet ο τριτος κυκλος.
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Ο τρίτος κύκλος δεν κυκλοφορεί επίσημα σε DVD. Ανεπίσημα όμως κυκλοφορεί σε κάποια DVDάδικα. Μήπως κάποιος ξέρει κάποιο τέτοιο DVDάδικο στη Θεσσαλονίκη.
 

Επισκέπτης
Ο τρίτος κύκλος δεν κυκλοφορεί επίσημα σε DVD. Ανεπίσημα όμως κυκλοφορεί σε κάποια DVDάδικα. Μήπως κάποιος ξέρει κάποιο τέτοιο DVDάδικο στη Θεσσαλονίκη.
ελπίζω σε λίγες μέρες να κυκλοφορεί στο /rapidshare.com/ και να τα ανεβάσουμε και εδώ.
 

Επισκέπτης
ΤΡΙΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ

Episode 1 A Tale of Two Cities
Περίληψη Επεισοδίου: Ο Τζακ, η Κέιτ και ο Σώγιερ κρατούνται φυλακισμένοι υπό μοναδικές συνθήκες από τους μυστηριώδεις "Άλλους" στον καταυλισμό τους. Και οι τρείς τους κρατούνται σε ξεχωριστά μέρη καθώς τους νάρκωσαν και ξύπνησαν έχοντάς τους πάρει αίμα. Οι αρχηγοί στον καταυλισμό, o Χένρυ Γκέιλ, o κ. Φρέντλι και μια γυναίκα, η Τζούλιετ, προσπαθούν να κάνουν τους φυλακισμένους τους να προσαρμοστούν στο νέο περιβάλλον, όπως επίσης και να τους προετοιμάσουν για κάποια νέα πειράματα. Τέλος, τα φλάς-μπακ αποκαλύπτουν περισσότερα για το παρελθόν του Τζακ και για τις σχέσεις του με τον πατέρα του και με την γυναίκα του τη Σάρα.
 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Στο πούτσο μου που μπορώ να τα κατεβάσω!
Κάποιοι σε αυτή τη φάση και λόγω ιδιαίτερων συνθηκών έχουμε μόνο dial-up σύνδεση και δεν μπορούμε να κατεβάσουμε επεισόδια. Αν ρωτάω λοιπόν σε ποιο DVDάδικο μπορώ να τα νοικιάσω σε παρακαλώ μην μου απαντάς δίνοντας ιστοσελίδες για να τα κατεβάσω γιατί πρώτον τις βρίσκω και μόνος μου και δεύτερον άλλο ζήτησα.
 

Επισκέπτης
Στο πούτσο μου που μπορώ να τα κατεβάσω!
Κάποιοι σε αυτή τη φάση και λόγω ιδιαίτερων συνθηκών έχουμε μόνο dial-up σύνδεση και δεν μπορούμε να κατεβάσουμε επεισόδια. Αν ρωτάω λοιπόν σε ποιο DVDάδικο μπορώ να τα νοικιάσω σε παρακαλώ μην μου απαντάς δίνοντας ιστοσελίδες για να τα κατεβάσω γιατί πρώτον τις βρίσκω και μόνος μου και δεύτερον άλλο ζήτησα.
κατ αρχήν μην δουλεύεις πολύ τον πούτσο σου γιατί θα στραβώσει και δεύτερον εγώ ανέβασα τα link για όποιον θέλει να τα κατεβάσει δεν ήμαστε εμείς οι δύο μόνο εδώ μέσα.
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Για VideoClub ΔΕΝ μπορώ να βοηθήσω... Σόρρυ.

Τα λινκς πάντως υπάρχουν εδώ και πολύ καιρό στο νετ....




LOST Seasson 3. Links από rapishare.com
Όλα τα επεισόδια. ;)




EPISODE 1:



EPISODE 2:


EPISODE 3:


EPISODE 4:


EPISODE 5:


EPISODE 6:


EPISODE 7:


EPISODE 8:


EPISODE 9:


EPISODE 10:


EPISODE 11:


EPISODE 12:


EPISODE 13:


EPISODE 14:


EPISODE 15:


EPISODE 16:


EPISODE 17:


EPISODE 18:


EPISODE 19:


EPISODE 20:


EPISODE 21:


EPISODE 22:


EPISODE 23:


YPOTITLOI SEASON 3:


PASS GIA SEASON 3:  apohxos/1*#43




 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Ok, sorry για το ύφος. Απλά μου θυμίζεις τη σύνδεσή μου και εκνευρίζομαι.
Παρόλα αυτά, και άλλοι έχουν δώσει πληροφορίες για το που μπορούμε να τα κατεβάσουμε, αλλά κανένας για το που μπορούμε να νοικιάσουμε τον τρίτο κύκλο. Αν κάποιος ξέρει ας βοηθήσει!
 

DIMPIM

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2007
Μηνύματα
272
Like
0
Πόντοι
1
Torents ειναι ποιό απλό να τα κατεβάσεις.


Για VideoClub ΔΕΝ μπορώ να βοηθήσω... Σόρρυ.

Τα λινκς πάντως υπάρχουν εδώ και πολύ καιρό στο νετ....




LOST Seasson 3. Links από rapishare.com
Όλα τα επεισόδια. ;)




EPISODE 1:



EPISODE 2:


EPISODE 3:


EPISODE 4:


EPISODE 5:


EPISODE 6:


EPISODE 7:


EPISODE 8:


EPISODE 9:


EPISODE 10:


EPISODE 11:


EPISODE 12:


EPISODE 13:


EPISODE 14:


EPISODE 15:


EPISODE 16:


EPISODE 17:


EPISODE 18:


EPISODE 19:


EPISODE 20:


EPISODE 21:


EPISODE 22:


EPISODE 23:


YPOTITLOI SEASON 3:


PASS GIA SEASON 3:  apohxos/1*#43
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom