Νέα

Λίστα γάμου - η μέγιστη ξεφτύλα ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι γνώμη έχετε για την Λίστα Γάμου;

  • Μια χαρά είναι, βοήθεια για το νέο ζευγάρι...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Προτιμώ να μου δώσουν λεφτά...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ξεφτύλα...

    Ψήφοι: 1 100,0%
  • Προίκα θα πάρουμε;

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΔΕΝ παντρεύομαι με τίποτα!

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.402
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
θελω μια νυφη........... τωρα. :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
καλημερα σε ολους τους συναγωνιστες! επειδη εντος του ετους...νυμφευομαι  :fuck2:, θα ηθελα να μπυ πειτε την γνωμη σας σχετικα με το ποιο καταστημα ηλεκτρονικων εχει τις καλυτερες τιμες/ποικιλια/ποιοτητα ωστε να ανοιξω την λιστα γαμου μου εκει. θα χρειαστω tv-dvd-κουζινα-ψυγειο-κλιματιστικα-πλυντηριο και λοιπα ψιλοκοκο.

προφανως θα παιξει ρολο και το deal που θα μου κανει το καθε καταστημα (π.χ. επιστροφη χρηματων αν υπερκαλυφθει το ποσο, χρονο παραδοσης κτλ), απλα θα ηθελα την γνωμη σας για την ποικιλια και τις τιμες!

κατι τελευταιο, επειδη θα υπαρχουν καλεσμενοι απο ολη την ελλαδα, προτιμω μια αλυσιδα με παρουσια σε αρκετες πολεις της χωρας!

ευχαριστω εκ προοιμιου,
χαρης

Η ώρα  καλή ... ποτέ δεν είναι αργά .... ξανασκέψου το ...  :sunglasses:

Για πολυκατάστημα δεν μπορώ να σου προτείνω ... αλλα αν υπερκαλυφθεί το ποσό δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν μετρητά πίσω ...!!!

Θα σου πρότεινα στους δικούς σου ανθρώπους να πεις οτι προτιμάς μετρητά, οπότε διαλέγεις και παίρνεις ότι θες και από όπου θες ...!!!
 

Black Stallion

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
91
Like
0
Πόντοι
0
άλλη μια τεράστια γυνακεία ξεφτιλο-εφέυρεση
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Πιστεύω ότι είναι καλή λύση, διότι με τα χρήματα που μαζεύοντε αγοράζοντε πράγματα χρήσιμα για το νεο ζευγάρι....

...δεν έχετε ακούσει γάμους που μάζεψαν ως δώρα 30 καφετιέρες και 20 μίξερ ???

...δεν έχετε ακούσει ότι σε πολλές περιπτώσεις τα άχρηστα παραπανίσια δώρα δωρίζοντε σε άλλους γάμους για να ξεφορτωθούν ???? 
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Πιστεύω ότι είναι καλή λύση, διότι με τα χρήματα που μαζεύοντε αγοράζοντε πράγματα χρήσιμα για το νεο ζευγάρι....

...δεν έχετε ακούσει γάμους που μάζεψαν ως δώρα 30 καφετιέρες και 20 μίξερ ???

...δεν έχετε ακούσει ότι σε πολλές περιπτώσεις τα άχρηστα παραπανίσια δώρα δωρίζοντε σε άλλους γάμους για να ξεφορτωθούν ????  
ακριβως!!
και μετα αρχιζεις και τα χαριζεις!!
καλυτερα να δωσεις λεφτα! οσα μπορει ο καθενας! τουλαχιστον θα πιασουν και τοπο! θα τα χρησιμοποιησει το ζευγαρι οπως θελει!
καλυτερα να δωσω φραγκα και να πιασουν τοπο παρα να παρω ενα δωρο και να μην τους αρεσει!

μην ξεχναμε οτι καποιοι δεν εχουνε λεφτα και τα υπολογιζουνε! οποτε μην βιαζομαστε να κρινουμε και αμεσως να βαλουμε ταμπελιτσα και να τους πουμε γυφτους!
 

doctore

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
554
Κριτικές
40
Like
0
Πόντοι
606
Η λίστα γάμου δεν  λέει.
Είναι περιορισμός.
Η έννοια του δώρου δεν είναι να κονομήσουμε.
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
...η λίστα γάμου δεν είναι δεσμευτική.

Αν δεν σου αρέσει κάνεις δώρο. Απλά πράγματα....
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
δοκτωρ........
για πολυ κοσμο η λιστα γαμου δεν λεει αλλα οταν ακουσα την γιαγια μου να την εχουνε καλεσμενη σ ενα γαμο και οταν μου ειπε οτι εβαλε λεφτα
1ον το χαρηκα (για το ζευγαρι)
2ον σκεφτηκα τι δωρο θα μπορουσε να παρει μια γιαγια που θ αρεσει στο ζευγαρι
3ον με αυτα τα λεφτα ας παρει οτι θελει το ζευγαρι
4ον βγαινεις απο τον κοπο το να ψαχνεις δωρο!!

και μην ξεχναμε οτι πολλοι δεν εχουνε λεφτα! ενταξει γαμο κανουνε οχι ερανο αλλα οπως και να χει μια βοηθεια για ν ανοιξουνε το σπιτικο τους δεν χαλαει!
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.783
Κριτικές
582
Like
583
Πόντοι
8.805
Εχει τα καλα του, εχει και τα κακα του.

Απο την μια, δεν σε βαζει στο τρυπακι να ψαχνεις τι δωρο να παρεςι στο ζευγαρι, εαν θα εχουν 100 ομοια τετοια δωρα, αν θα τους αρεσει, αν θα πρεπει να το αλλαξουν.

Απο την αλλη ειναι και λιγο απροσωπο, καθαρα οικονομοικη συναλλαγη για να φυγει η υποχρεωση.

θεωρω οτι εαν θα μπεις στην διαδικασια επιλογης δωρου, ή λιστας γαμου μεγαλο ρολο παιζει κατα ποσο εισαι κοντα στο ζευγαρι που παντρευεται.
Αν ειναι κολητοι σου , τους ρωτας τι θελουνε.
Αν ειναι "η κορη, του γνωστου,της μητερας σου"  :grin: :grin: :grin: βαζεις οτι λεφτα διαθετεις στην λιστα γαμου και καθαριζεις

Το καλο της λιστας γαμου ειναι οτι μιας και ενας γαμος πλεον εχει απιστευτα εξοδα, το ζευγαρι "μπαλωνει" καποιες τρυπες.
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
...τα υπέρ είναι περισσότερα από τα κατά της λίστας γάμου, οπότε μπορούν κάλλιστα να συνυπάρξουν και οι δύο λύσεις γαμήλιου δώρου.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Εχει τα καλα του, εχει και τα κακα του.

Απο την μια, δεν σε βαζει στο τρυπακι να ψαχνεις τι δωρο να παρεςι στο ζευγαρι, εαν θα εχουν 100 ομοια τετοια δωρα, αν θα τους αρεσει, αν θα πρεπει να το αλλαξουν.

Απο την αλλη ειναι και λιγο απροσωπο, καθαρα οικονομοικη συναλλαγη για να φυγει η υποχρεωση.

θεωρω οτι εαν θα μπεις στην διαδικασια επιλογης δωρου, ή λιστας γαμου μεγαλο ρολο παιζει κατα ποσο εισαι κοντα στο ζευγαρι που παντρευεται.
Αν ειναι κολητοι σου , τους ρωτας τι θελουνε.
Αν ειναι "η κορη, του γνωστου,της μητερας σου"  :grin: :grin: :grin: βαζεις οτι λεφτα διαθετεις στην λιστα γαμου και καθαριζεις

Το καλο της λιστας γαμου ειναι οτι μιας και ενας γαμος πλεον εχει απιστευτα εξοδα, το ζευγαρι "μπαλωνει" καποιες τρυπες.
συμφωνω μαζι σου αλλα ξερεις τι γινεται....σε κολητο εχει τυχει να ρωτησω τι σ αρεσει.... αλλα αυτες οι τανες οι γυναικες συνεχεια σχολιαζουν μετα απο πισω!
κατι αλλο που δεν μου αρεσε σε παρομοια φαση με δωρο ηταν οτι μια κολητη <απαιτησε> το δωρο της! δηλ το εφερε απ εξω οτι και καλα δεν μου λυπει τπτ.....μονο ενα στερεοφωνικο...μεγαλη πουτανια! και αναγκαστικα πηγανε οι υπολοιποι της παρεας και της το πηρανε! αλλα εγω απο αντιδραση ειπα οχι θα της παρω οτι γουσταρω εγω!!!!
εγω παλι π.χ θεωρω γυφτια να πεις τι δωρο θες! ε τοτε τι σκατα εκπληξη ειναι??

αλλα για μενα καλυτερα να δωσω στο ζευγαρι 100 ευρω π.χ να τα κανει οτι θελει....να πιασουν τοπο....προσωπικη μου αποψη!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom