Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Φιλίστωρ φίλε φυλλορροούν οι υπερφίαλοι φασίστες (φφφφφφσσσσσσσσσσσστττττττττττ, εδώ έπαθε φούϊτ η συνήχηση).
 

son10

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2008
Μηνύματα
123
Like
1
Πόντοι
1
Οι αναλύσεις περί έθνους, φυλής κλπ οπωσδήποτε ωφελούν αλλά το ζητούμενο κατα την γνώμη μου είναι η καθημερινή πραγματικότητα. Το να γίνει αφομοίωση ή όπως θέλει κανείς να το πει , είναι δύσκολο αν όχι αδύνατο. Έγινε αφομοίωση στα Σκόπια μεταξύ Σκοπιανών και Αλβανών, στην Γαλλία μεταξύ μαύρων και λευκών, στη Αμερική, στην Αλβανία μεταξύ Βορειοηπειρωτών και Αλβανών κλπ; Ας δούμε τους πραγματικούς υπεύθυνους της ανθρώπινης εξαθλίωσης. Όταν οι λαθρομετανάστες φεύγουν από την φτώχεια και την μιζέρια για να βρούνε καλύτερη τύχη και κάποιοι τους διευκολύνουν όπως οι Τούρκοι κλπ, όταν μπαίνουν σε ένα αφύλακτο και διαλυμένο κράτος  και παγιδεύονται γιατί ούτε πίσω τους δέχονται αλλά και ούτε τους αφήνουν να πάνε σε άλλα κράτη και οδηγούνται στην πλήρη εξαθλίωση, τι θα κάνουν; Δν θα γίνουν κλέφτες για να φάνε ή να ζήσουν; Ας φτύσουμε κατάμουτρα τους πολιτικούς μας για το κράτος που δημιούργησαν και τους εαυτούς μας που τους ψηφίζουμε. Γιατί τα προοδευτικά κράτη Βορρά και Δύσης βάζουν περιορισμούς στους λαθρομετανάστες; Γιατί εμείς να φυλάμε την Πάτρα και τους Ευζώνους; Ας φυλάξουν και οι Ιταλοί, οι Αλβανοί και οι Σκοπιανοί τα συνορά τους. Δεν μιλάω πολιτικά γιατί τους σιχάθηκα όλους μηδενός εξαιρουμένου.
 

farkeli

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
7.572
Κριτικές
101
Like
204
Πόντοι
1.886

Πρόκειται για γνωστή πλαστογραφία που κυκλοφορούσε στο Διαδίκτυο για τον ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ πρωθυπουργό της Αυστραλίας, τον John Howard:

[size=14pt]Το αντίθετο μάλιστα συμβαίνει[/size] όπως φαίνεται εδώ για παράδειγμα:
www.secularism.org.uk/australianstotaketheemphasisoffr.html]Australians to take the emphasis off religion in a new attempt to integrate Muslims[/url]
δηλαδή για να ενσωματώσουν τους Μουσουλμάνους οι Αυστραλοί προσπαθούν να περιορίσουν τον ρόλο των θρησκευτικών φανατικών ηγετών και να κινητοποιήσουν ολόκληρη την μουσουλμανική κοινότητα.

[size=14pt]Δύο αντίθετες αναφορές[/size] για το ίδιο ζήτημα...  :rolleyes:

...που [size=14pt]ίσως[/size] να είναι δύο [size=14pt]ακραίες[/size] αντίθετες αναφορές.

Δεν έχω ζήσει στην Αυστραλία, ούτε έχω πάει πρόσφατα έτσι ώστε να έχω άμεση εκτίμηση για την κατάσταση που επικρατεί σε αυτήν την χώρα ως προς τους μετανάστες.

Αν αυτές οι αναφορές γίνονταν για την Ελλάδα, τότε θα έλεγα ότι απέχουν πολύ από την πραγματικότητα.

Νομίζω...

Συνήθως οι ακραίες αναφορές και προσεγγίσεις πάνω σε ένα ζήτημα απέχουν πολύ από την αλήθεια και συνήθως εξυπηρετούν ακραίες θεωρήσεις και σκοπιμότητες,  οι οποίες δεν έχουν κάποιο όφελος για τους λοιπούς πολίτες.

[size=14pt]με εκτίμηση[/size]

Farkeli

[size=14pt]Ρε [/size]φίλε, τι είναι αυτά που λες;
Κατάλαβες τι διάβασες;

Το ένα αναφέρει ότι είναι hoax, δηλαδή φάρσα και παραποίηση.

ΠΟΥ τις είδες τις δύο αναφορές;;;

Και γιατί είναι ακραίες;;;

[size=14pt]Έχουμε πάρει οριστικό διαζύγιο με την κοινή λογική πλέον.[/size]

[size=14pt]Αγαπητέ[/size] voltaire45 καλησπέρα

1) Στο πρώτο σου ποστ, σημείωσες και εσύ ότι πρόκειται για [size=14pt]αντίθετες[/size] ..."αναφορές" ή όπως αλλιώς επιθυμείς να χαρακτηρισθούν.

Το ίδιο είπα και εγώ...  :sunglasses:

2) Για τον δικό μου χαρακτηρισμό [size=14pt]"ακραίες"[/size] να υπενθυμίσω ότι σημείωσα [size=14pt]"ίσως"[/size]

3) Θεωρώ και πιστεύω ότι έχεις καλοπροαίρετη στάση στην συζήτηση. [size=14pt]Το ίδιο ισχύει αποδεδειγμένα και για εμένα[/size]

Εκτιμώ ότι πιθανόν δεν έγινε κατανοητό το σκεπτικό μου και ζητάω συγγνώμη για αυτό.

Πιστεύω ότι θα μας δοθούν αρκετές ευκαρίες στη δημόσια συζήτηση να επικοινωνήσουμε και να ανταλλάξουμε σκέψεις, απόψεις και προβληματισμούς.

και πάλι με εκτίμηση
Farkeli

 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
. Το να γίνει αφομοίωση ή όπως θέλει κανείς να το πει , είναι δύσκολο αν όχι αδύνατο. Έγινε αφομοίωση στα Σκόπια μεταξύ Σκοπιανών και Αλβανών, στην Γαλλία μεταξύ μαύρων και λευκών, στη Αμερική, στην Αλβανία μεταξύ Βορειοηπειρωτών και Αλβανών κλπ;
το ζητουμενο δεν ειναι οι αφομιωση αλλα ο σεβασμος στο διαφορετικο και απο μας και απο τους ξενους.
Η αφομιωση γινεται και καθημερινα.
Εδω ο Terens Quick ειναι Ελληναράς γιατι να μην γινει Ελληνας καποιος αλλος αλλοδαπος
ή μηπως ειναι Terence?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Έλληνας ήταν ο Σωκράτης, Έλληνας ήταν ο Εφιάλτης, Έλληνας ήταν και ο Αλκιβιάδης...
Έλληνας ήταν και ο Κολοκοτρώνης, Έλληνας ήταν και ο Πήλιος Γούσης...
Έλληνας ήταν και ο Μαρδοχαίος Φριζής, Έλληνας ήταν και ο "φον" Γιοσμας...

Η φιλοσοφία του Σωκράτη είναι κοινή κληρονομιά της ανθρωπότητας αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι ήταν Έλληνας, όπως Έλληνες ήταν και αυτοί που αποφάσισαν τη θανάτωσή του...

Δεν θυμάμαι να μίλησε κανείς για DNA ή για ανωτερότητα...

Απλή ιστορική καταγραφή είναι...

Και όσο για το πόσο εκτιμούσε αυτούς που αποφάσισαν την εκτέλεσή του, η στάση του λέει πολλά...

Η στάση του κατά την εκτέλεση δείχνει ότι εκτιμούσε απεριόριστα την αξιοπρέπειά του.
Οι λοιπές παρερμηνείες είναι όπως είπα από άτομα με χαμηλή προσωπική αυτοεκτίμηση και έλλειψη προσωπικότητας.
Οσο πιο πολύ αναπτύσσεσαι πνευματικά τόσο λογότερη σημασία έχει η ανάγκη ένταξης σε φυλές, γένη, κόμματα, θρησκείες κτλ.

Η μόνη ιδιότητα που μπορεί να εξυψώσει έναν εγκέφαλο πνευματικό είναι η μοναδική αλήθεια ότι ανήκει στο ανθρώπινο γένος....
Ολα τα άλλα είναι για να περνά οι ώρα και να καλύπτουν τις αδυναμίες τους οι διάφοροι μεταλλαγμένοι....
στ αρχίδια μου ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ. ΣΤ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΟΣ.
Οι μεγάλες προσωπικότητες ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΟΥΤΕ ΤΑΜΠΕΛΑ.
ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ.
Δε με ενδιαφέρει εάν ο ΙΗΣΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΟ.
Δε με ενδιαφέρει εάν ο Τσε έκανε ΚΟΥΒΑΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ και ο πατέρας του ήταν Αργεντίνος.

ΜΕ ενδιαφέρουν οι ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ και όχι η ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ...
Από το πρώτο υπάρχει πενία. Από το 2ο έχουμε γιομίσει ΦΟ ΜΠΙΖΟΥ.
 

son10

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2008
Μηνύματα
123
Like
1
Πόντοι
1
το ζητουμενο δεν ειναι οι αφομιωση αλλα ο σεβασμος στο διαφορετικο και απο μας και απο τους ξενους.
Η αφομιωση γινεται και καθημερινα.
Εδω ο Terens Quick ειναι Ελληναράς γιατι να μην γινει Ελληνας καποιος αλλος αλλοδαπος
ή μηπως ειναι Terence?
Συμφωνώ, αλλά πως θα γίνει όταν οι άνθρωποι αυτοί είναι εξαθλιωμένοι και πεινάνε; ¨οταν πολλοί κοιτάνε να τους εκμεταλλευτούν; όταν ο απλός Έλληνας φοβάται για την ζωή του; όταν οι λαθρομετανάστες είναι εκλωβισμένοι μέσα σε ένα ανύπαρκτο οργανωτικά κράτος; Όσο αφορά τους δημοσιογράφους μην μου τους αναφέρεις ξανά σε παρακαλώ. Είναι ανθρώπινες κρεατομηχανές που τρώνε σάρκες και ψυχές με χρυσές μασέλες.
 

dgomez

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
69
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
0
και σ'αυτο που λεει ο 1personanongrata συμφωνω, δν εχει σημασια απο που εισαι αλλα ποιος εισαι και τι προσφερεις
ξερω ενα καρο παραγεμισμενο ελληνες που δν προσφερουν τπτ υπερ της πατριδας παρα μονο κατα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Συμφωνώ, αλλά πως θα γίνει όταν οι άνθρωποι αυτοί είναι εξαθλιωμένοι και πεινάνε; ¨οταν πολλοί κοιτάνε να τους εκμεταλλευτούν; όταν ο απλός Έλληνας φοβάται για την ζωή του; όταν οι λαθρομετανάστες είναι εκλωβισμένοι μέσα σε ένα ανύπαρκτο οργανωτικά κράτος; Όσο αφορά τους δημοσιογράφους μην μου τους αναφέρεις ξανά σε παρακαλώ. Είναι ανθρώπινες κρεατομηχανές που τρώνε σάρκες και ψυχές με χρυσές μασέλες.

η μετάβασή σου στο αυτόφωρο μια ή δυό το πολύ φορές θα σου δώσει μια σαφή εικόνα για το τι συμβαίνει με τους λαθρομετανάστες.....

ανθρωποι που πεινάνε, ρακέντυτοι, άπλυτοι, εγκλωβισμένοι στην αέναη προσπάθεια να βρουν ένα καλύτερο αύριο οδηγούνται με χειροπέδες στο αυτόφωτο να δικαστούν για παράνομη είσοδο στη χώρα...........και στη συνέχεια αφού καταδικαστούν σε φυλάκιση οδηγούνται στο μεταγωγών για απέλαση.
Από την άλλη οι συμμορίες αλβανών και λοιπών λυμαίνονται τη χώρα, δολοφονούν και κλέβουν.
Βέβαια το μέγα πρόβλημά μας (πληρώνουμε δικαστές, ασφαλίτες και αστυνομικούς) είναι οι λαθρομετανάστες που μπαίνουν λαθραία ???? (ποιός τους φέρνει; ποιός τους εκμεταλλεύεται;) στη γη της επαγγελίας.......
Ο Πολιτισμός της Ευρώπης είναι εδώ.

και για όλα φταίνε οι αλβανοί και οι λαθρομετανάστες.....
ρε δε γαμιέστε λέω εγώ.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
kai sayto p leei o 1personanongrata symfono
dn exei shmasia apo pou eisai alla pios eisai kai ti prosfereis
ksero ena karo paragemismeno ellhnes pou den prosferoun tpt yper ths patridas tous para mono kata


Σύμφωνα με τους Κανόνες Λειτουργίας του Forum απαγορεύεται η χρήση greekglish...

Σε παρακαλώ ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΑΜΕΣΩΣ (ξαναγράψε) τα μηνυματά σου, αλλιώς θα διαγραφούν!
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
η μετάβασή σου στο αυτόφωρο μια ή δυό το πολύ φορές θα σου δώσει μια σαφή εικόνα για το τι συμβαίνει με τους λαθρομετανάστες.....

ανθρωποι που πεινάνε, ρακέντυτοι, άπλυτοι, εγκλωβισμένοι στην αέναη προσπάθεια να βρουν ένα καλύτερο αύριο οδηγούνται με χειροπέδες στο αυτόφωτο να δικαστούν για παράνομη είσοδο στη χώρα...........και στη συνέχεια αφού καταδικαστούν σε φυλάκιση οδηγούνται στο μεταγωγών για απέλαση.
Από την άλλη οι συμμορίες αλβανών και λοιπών λυμαίνονται τη χώρα, δολοφονούν και κλέβουν.
Βέβαια το μέγα πρόβλημά μας (πληρώνουμε δικαστές, ασφαλίτες και αστυνομικούς) είναι οι λαθρομετανάστες που μπαίνουν λαθραία ???? (ποιός τους φέρνει; ποιός τους εκμεταλλεύεται;) στη γη της επαγγελίας.......
Ο Πολιτισμός της Ευρώπης είναι εδώ.

και για όλα φταίνε οι αλβανοί και οι λαθρομετανάστες.....
ρε δε γαμιέστε λέω εγώ.
σοστα εγο ιμε και απο τιν αλμπα και λαθρομεκαναστις πρεπι να παο θα παο στο λεο εγο

ΜΟΝΟ ΕΛΙΝΕΣ ΣΤΙΝ ΕΛΑΔΑ,διλαδισ αφτι που κατεχουν τιν ελινικι πεδια,διλαδι ποσι ινε αφτι????
 

Επισκέπτης
σοστα εγο ιμε και απο τιν αλμπα και λαθρομεκαναστις πρεπι να παο θα παο στο λεο εγο

ΜΟΝΟ ΕΛΙΝΕΣ ΣΤΙΝ ΕΛΑΔΑ,διλαδισ αφτι που κατεχουν τιν ελινικι πεδια,διλαδι ποσι ινε αφτι????

Ο Πολύδωρας μήπως?

Και να ρωτήσω κάτι σαν αφελής που είμαι?
Και ποιά είναι αυτή η περιβόητη Ελληνική παιδεία και γιατί ντε και καλά είναι καλή αυτή η παιδεία?

Και μην αρχίσει κανένας με τον Πλάτωνα και τον Αριστοτέλη γιατί αυτή είναι αρχαιο-ελληνική παιδεία και σίγουρα κανένας νεο-έλληνας δεν την κατέχει!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Και μην αρχίσει κανένας με τον Πλάτωνα και τον Αριστοτέλη γιατί αυτή είναι αρχαιο-ελληνική παιδεία και σίγουρα κανένας νεο-έλληνας δεν την κατέχει!

την κατέχουν όμως πολλοί βορειοευρωπαίοι που τη σπουδάζουν για χρόνια ολόκληρα.......

βέβαια ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΕΘΑ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ Η ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΤΟΥΣ.
τι να μας πουν οι κουτόφραγκοι;
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
εγο τιν κατεχο, σιγουρα τι νεολινικι πεδια

λιπον εν σιντρομια

ακουσ ελινικι μουσικι διλαδι απο φιβο (αλιοσ απολονα) οσ τσικολουλα τσικινταιν και ζιγκουαλα


πλενισ το αμαξι καθε μερα αλα εσι ποτεσ,ικονομια στο νερο

ισε αμεπτοσ αλα εχισ θιο στι βουλι για πασα νοσο κε εδεχομενο

και κιριοσ ισε προτοσ σε ολα αλα σε αδικισε το σιστιμα η ξενι κε η ατιχια



γενικα ισε ο ΕΛΙΝ Ο ΣΟΣΤΟΣ ο τουρκοφαγοσ ,που θα κοψι λαριγκια αλα λαχανιαζισ αμα πασ μεχρι το περιπτερο για τσιγαρα,αμα βρεθισ ομοσ στο καθαρο αερα του εβρου (τισ ισπανιασ) θα πετασ ....

ΖΙΤΟ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΖΙΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(θιε μπομπολα σε λατρεβο ολα τα εργα εχασεσ σεμνα κε ταπινα)
 

Επισκέπτης
την κατέχουν όμως πολλοί βορειοευρωπαίοι που τη σπουδάζουν για χρόνια ολόκληρα.......

βέβαια ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΕΘΑ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ Η ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΤΟΥΣ.
τι να μας πουν οι κουτόφραγκοι;

Αυτό ακριβώς θέλω  να πω.Ακόμα και τα θεωρήματα του Πυθαγόρα και του Ευκλείδη οι "κουτόφραγκοι" τα μελέτησαν, τα έκαναν εφαρμοσμένη επιστήμη και μας άνοιξαν τα μάτια αλλά εμείς εκεί! Απόγονοί τους και καλά,και τόσες ελληνικές λέξεις έχει η αγγλική γλώσσα
και δικοί μας ήταν οι Ολυμπιακοί αγώνες (και λοιπόν?) και διάφορες τέτοιες παπαριές για να φουσκώνει από υπερηφάνεια το αχυροκέφαλο του μέσου νεο-έλληνα.
(Άμα κάτσει κιόλας και κανένας Καζακστανός με εντελώς ασιατική φάτσα που να μην αφήνει καμμία αμφιβολία για την εθνικότητά του και ξέρει καλό τζούντο τον βαφτίζουμε κι αυτόν Ελληναρά απόγονο των περι ου ο λόγος μήπως και τσιμπήσουμε κανένα χρυσό για να φουσκώσουμε πάλι από εθνική υπερηφάνεια.)
 

Επισκέπτης
εγο τιν κατεχο, σιγουρα τι νεολινικι πεδια

λιπον εν σιντρομια

ακουσ ελινικι μουσικι διλαδι απο φιβο (αλιοσ απολονα) οσ τσικολουλα τσικινταιν και ζιγκουαλα


πλενισ το αμαξι καθε μερα αλα εσι ποτεσ,ικονομια στο νερο

ισε αμεπτοσ αλα εχισ θιο στι βουλι για πασα νοσο κε εδεχομενο

και κιριοσ ισε προτοσ σε ολα αλα σε αδικισε το σιστιμα η ξενι κε η ατιχια



γενικα ισε ο ΕΛΙΝ Ο ΣΟΣΤΟΣ ο τουρκοφαγοσ ,που θα κοψι λαριγκια αλα λαχανιαζισ αμα πασ μεχρι το περιπτερο για τσιγαρα,αμα βρεθισ ομοσ στο καθαρο αερα του εβρου (τισ ισπανιασ) θα πετασ ....

ΖΙΤΟ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΖΙΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(θιε μπομπολα σε λατρεβο ολα τα εργα εχασεσ σεμνα κε ταπινα)

Έλα ρε ξάδερφε εσύ είσαι?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αυτό ακριβώς θέλω  να πω.Ακόμα και τα θεωρήματα του Πυθαγόρα και του Ευκλείδη οι "κουτόφραγκοι" τα μελέτησαν, τα έκαναν εφαρμοσμένη επιστήμη και μας άνοιξαν τα μάτια αλλά εμείς εκεί! Απόγονοί τους και καλά,και τόσες ελληνικές λέξεις έχει η αγγλική γλώσσα
και δικοί μας ήταν οι Ολυμπιακοί αγώνες (και λοιπόν?) και διάφορες τέτοιες παπαριές για να φουσκώνει από υπερηφάνεια το αχυροκέφαλο του μέσου νεο-έλληνα.
(Άμα κάτσει κιόλας και κανένας Καζακστανός με εντελώς ασιατική φάτσα που να μην αφήνει καμμία αμφιβολία για την εθνικότητά του και ξέρει καλό τζούντο τον βαφτίζουμε κι αυτόν Ελληναρά απόγονο των περι ου ο λόγος μήπως και τσιμπήσουμε κανένα χρυσό για να φουσκώσουμε πάλι από εθνική υπερηφάνεια.)

και απαντώ λοιπόν ΞΑΝΑ στο
ναι αλλά ο Σωκράτης ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΑΣ.......

"Ε ΚΑΙ;"
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
και κανενας Γερμανος δεν θα πει ποτε, ο Νιτσε ηταν και Γερμανος
απλα θα πει ηταν μεγαλος φιλοσοφος
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
και κανενας Γερμανος δεν θα πει ποτε, ο Νιτσε ηταν και Γερμανος
απλα θα πει ηταν μεγαλος φιλοσοφος
ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα αυτής της φάρας αγαπητέ είναι ο έμμεσος ρατσισμός...

Είμαι απόγονος του τάδε άρα είμαι ανώτερος........

Και αυτό δεν είναι μόνο προγονικό σύνδρομο....
είναι και απογονικό......

Αυτός είναι γιος μου...........
Ε και ρε;
Αυτό είναι το σημαντικό ή αυτά που έπραξε;

η αποθέωση της μετριότητας ενός ανθρώπου, είτε ως γένος, είτε ως μονάδα, είτε ως φυλή είτε ως δεν ξέρω γω τι άλλο είναι ο σφετερισμός των επιτευγμάτων άλλων......

Ο αρχαιοελληνικός πολιτισμός είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.
είμαι υποχρεωμένος να τον σέβομαι και να τον τιμώ, αλλά είναι μέγιστη μικρότητα και ξιπασιά να σφετερίζομαι τα κατορθώματά του 7 αιώνες μετά.......
Εγώ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ, όχι γι αυτά που έπραξα, αλλά γι αυτά που θα μπορούσα  κατ αναλογία να έχω πράξει και δεν τα έπραξα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom