Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 71K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (2 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,3%
  • Οχι

    Ψήφοι: 692 45,5%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 220 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 381 25,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.520

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
ειναι λιγο off topic αλλα ηθελα να ρωτησω και ας απαντησει καποιος που γνωριζει, εαν ειναι αληθεια οτι ελαχιστοι αυτοκρατορες του βυζαντιου ηταν Ελληνες
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Ρε κουμπαρε,ΕΣΥ δεν εγραψες οτι το Ελληνικο Εθνος υπαρχει εδω και 'γω δεν ξερω ποσες χιλιαδες χρονια?

Και εγω σου λεω οτι μπορει να υπαρχουν Ελληνες εδω και 5000 χρονια,Γαλλοι εδω και 3000 χρονια Τουρκοι εδω και 1000000 χρονια...που να εχουν τον πολιτισμο τους,που εξελισσεται ομως δεν ειναι στατικος,και που να αυτοπροσδιοριζονται ως Ελληνες,Γαλλοι,Τουρκοι και 'γω δεν ξερω τι αλλο.

ΕΘΝΟΣ ομως Ελληνικο,Γαλλικο,Τουρκικο η και γω δεν ξερω τι αλλο υπαρχει εδω και 500-600 χρονια ΜΑΞΙΜΟΥΜ.

Φερε μου εσυ η οποιοσδηποτε αλλος το παραδειγμα ΜΙΑΣ ΕΘΝΙΚΗΣ εξεγερσης του"προαιωνιου Εθνους των Ελληνων" στο μεσοδιαστημα 146π.χ.-1600μ.Χ(περιπου).

Γιατι μην μου πειτε οτι ηταν Ελληνας και ο Ιουστινιανος η ο Θεοδοσιος,του πουστη δλδ.

Ενα παραδειγμα εστω...Παρτο το γαμιολικο,10 ευρω εχει.

Ποιος σου είπε ότι δε το έχω? :cheesy:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
ειναι λιγο off topic αλλα ηθελα να ρωτησω και ας απαντησει καποιος που γνωριζει, εαν ειναι αληθεια οτι ελαχιστοι αυτοκρατορες του βυζαντιου ηταν Ελληνες

Πως οριζόταν τότε ο Έλληνας?
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Ρε κουμπαρε,ΕΣΥ δεν εγραψες οτι το Ελληνικο Εθνος υπαρχει εδω και 'γω δεν ξερω ποσες χιλιαδες χρονια?

Και εγω σου λεω οτι μπορει να υπαρχουν Ελληνες εδω και 5000 χρονια,Γαλλοι εδω και 3000 χρονια Τουρκοι εδω και 1000000 χρονια...που να εχουν τον πολιτισμο τους,που εξελισσεται ομως δεν ειναι στατικος,και που να αυτοπροσδιοριζονται ως Ελληνες,Γαλλοι,Τουρκοι και 'γω δεν ξερω τι αλλο.

ΕΘΝΟΣ ομως Ελληνικο,Γαλλικο,Τουρκικο η και 'γω δεν ξερω τι αλλο υπαρχει εδω και 500-600 χρονια ΜΑΞΙΜΟΥΜ.

Φερε μου εσυ η οποιοσδηποτε αλλος το παραδειγμα ΜΙΑΣ ΕΘΝΙΚΗΣ εξεγερσης του"προαιωνιου Εθνους των Ελληνων" στο μεσοδιαστημα 146π.χ.-1600μ.Χ(περιπου).

Γιατι μην μου πειτε οτι ηταν Ελληνας και ο Ιουστινιανος η ο Θεοδοσιος,του πουστη δλδ.

Ενα παραδειγμα εστω...Παρτο το γαμιολικο,10 ευρω εχει.

Είπα, και ψάξε στις σελίδες πίσω, ότι είχαν εθνική συνείδηση με φυλετική βάση.

Αυτό, από το ότι το Βυζάντιο εξελληνίστικε μόνο :2funny: πολιτισμικά και δεν ήταν Ελληνικό Κράτος, από τον Μεγ. Αλέξανδρο και φυλετικά ομοιογενές από τότε που οι πολυπολιτισμικοί, στέλναν εταίρες στα σκυλάδικα :2funny: είναι :-X
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
εγω δεν υπηρξα μεχρι τα 21 υπηκοος της Ελλαδας αλλα ημουν Ελληνας
 

Επισκέπτης
Ενα παραδειγμα ΜΙΑΣ εξεγερσης του"Εθνους"των Ελληνων στο μεσοδιαστημα 146π.χ.-1600μ.Χ. παρακαλω...
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
και ο Αχμετ ειναι υπηκοος της Ελλαδας,ειναι Ελληνας?
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
σήμερα έλληνας λογίζεται ο υπήκοος του ελληνικού κράτους. Τότε?

Υπήκοος του Ελληνικού Κράτους λογίζεται. Αν πας στη Γερμανία ο Έλληνας λογίζεται υπήκοος του Γερμανικού Κράτους μπορώ να φανταστώ.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Ενα παραδειγμα ΜΙΑΣ εξεγερσης του"Εθνους"των Ελληνων στο μεσοδιαστημα 146π.χ.-1600μ.Χ. παρακαλω...

η εικονομαχία. Η απαγόρευση των εικόνων συνάντησε ισχυρή αντίσταση στις ελληνόφωνες περιοχές της κυρίως Ελλάδας. Η απεικόνιση του θείου ή η απαογόρευση περιείχε ισχυρά στοιχεία πολιτισμικά από πίσω. Δεν ήταν μόνο ζήτημα αν θα είχαν εικόνες ή όχι.

Μη ξεχνάμε κράτησε 150 χρόνια και ήταν σκληρή και έντονη διαμάχη.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
όμαιμον, ομόδοξον, ομόγλωσσον και ομότροπον

Ξέρεις ότι μετά την ίδρυση του ελληνικού κράτου υπήρχε πρόβλημα συννενόησης και επικοινωνίας?Το όμαιμον πως τεκμαίρεται με ασφάλεια?
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Υπήκοος του Ελληνικού Κράτους λογίζεται. Αν πας στη Γερμανία θα λογίζεσαι υπήκοος του Γερμανικού Κράτους μπορώ να φανταστώ.

όχι του ελληνικού. Εκτός αν αλλάξεις σκόπιμα. Και πληρείς τα κριτήρια υηκοότητας του κράτους εκείνου.
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Μετά από τις δόλιες ενέργειες διαχειριστών να σβήσουν αρχικά το θέμα μου
και μετά δήθεν 'για την διευκόλυνση της διαχείρισης' να ενοποιήσουν το θέμα μου
με άλλο παρεμφερές, στο οποίο με καλή πίστη συμφώνησα, αλλά από ότι είδα στην πορεία
έβαζαν συνέχεια εκτός θέματος μηνύματα για να εξαφανιστεί η ουσία σε τόνους σκουπιδιών
ανοίγω ξανά το παρόν θέμα. Γιά να δούμε οι 'δημοκράτες της κουκούλας' μερικοί εκ των
οποίων κάνουν και 'διαχείριση' θα το αφήσουν ή θα το σβήσουν πάλι.

Εγώ ξέρω πως ΔΕΝ πιστέυουν στην Δημοκρατία αλλά μόνο σε ότι τους συμφέρει, καταλάβετέ το και σείς.
Εάν κάποιος διαχειριστής μου πεί οτι το παρόν είναι σχετικό με άλλο λέω από τώρα οτι ΔΕΝ θέλω να
ενοποιηθεί, και οτι ότι μηνύματα στο παρόν θέμα είχαν ποσταριστεί να έρθουν στο τρέχον.

Είναι καιρός να αποδοθούν ευθύνες: πολιτικές, πρωτίστως, αλλά και διοικητικές. Η απόπειρα ανθρωποκτονίας κατά των δύο νεαρών αστυνομικών και συμπολιτών μας, που απλά έκαναν τη δουλειά τους, δεν έπεσε ως κεραυνός εν αιθρία. Ακολούθησε μια συντονισμένη απόπειρα διασυρμού και αποδόμησης της ΕΛΑΣ με αφορμή το συμβάν της 6ης Δεκεμβρίου, που προετοίμασε το έδαφος για τη δράση αντιεξουσιαστών, αριστεριστών και (αλλοδαπών κυρίως) κακοποιών. Το σύνθημα «μπάτσοι, γουρούνια, δολοφόνοι», δούλεψε καλά και προετοίμασε το έδαφος. Και ενώ ουδείς αστικός πολιτικός φορέας δείχνει να ανησυχεί ή διαμαρτύρεται για τις επιθέσεις κατά αστυνομικών, η απείθεια καθίσταται κανόνας, η έννομη τάξη καταρρέει, η κοινωνική συνοχή δοκιμάζεται, ο τρόμος κυριαρχεί πάνω στις πόλεις μας αλλά και στην ύπαιθρο, ενώ ο πολίτης καθίσταται έρμαιο των διαθέσεων του κάθε λαθρομετανάστη και πυρομανή ή μανιακού αριστεριστή, που έχει καταληφθεί από «επαναστατική» διάθεση.

Η κοινωνία μας δείχνει να έχει καταληφθεί από ομάδες αριστεριστών και αλλοδαπών κακοποιών. Καιρός λοιπόν να διεκδικήσουμε πίσω και να ανακαταλάβουμε τις πόλεις μας, πριν βρεθούμε «ελεύθεροι πολιορκημένοι» στα διαμερίσματά μας, ή βιώσουμε την πραγματικότητα των εσωτερικών και φυλασσόμενων πόλεων-οάσεων, που υφίστανται ήδη σε αστικές περιοχές των ΗΠΑ (π.χ. στην Καλιφόρνια) και στη Νότια Αφρική. Ήδη, η Κυψέλη, τα Πατήσια, το Παγκράτι, η Πλατεία Βικτωρίας, η Πλατεία Κουμουνδούρου, ο Άγιος Παντελεήμονας, η Πλατεία Ομόνοιας, η ευρύτερη περιοχή της Λεωφόρου Αχαρνών και η Πλατεία Αττικής, μεταξύ πολλών άλλων, τείνουν να εξελιχθούν σε ζώνες ανεξέλεγκτης εγκληματικότητας. Οι Έλληνες κάτοικοι των παραπάνω συνοικιών της Αθήνας, είναι έκθετοι στις διαθέσεις των εκατοντάδων χιλιάδων λαθρομεταναστών, οι οποίοι, άνευ στοιχειώδους έστω ελέγχου, εγκαταστάθηκαν εδώ ετσιθελικά και δεν κρύβουν την πρόθεσή τους να μείνουν, αλλά και να μετατρέψουν τη γη μας σε μια πολυπολιτισμική αποικία, όπου η ανομία θα αποτελεί τον κανόνα.

Για πολύ καιρό τώρα, τα κόμματα της αριστεράς, ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ, που κόπτονται υπέρ των «δικαιωμάτων» των μεταναστών και των εργαζομένων (εκτός των αστυνομικών φυσικά, αυτοί είναι «γουρούνια και δολοφόνοι»), διαβρώνουν την κοινωνία μας, προσπαθώντας να εμφυτεύσουν στην κοινωνία μας 1.500.000 μετανάστες (Σημ.HotScorpios: 2.500.000+), υποβοηθώντας έτσι την κατάρρευση των μισθών και τη γενικότερη απορύθμιση των εργασιακών σχέσεων. Τώρα, δεν έχουν μια λέξη να αρθρώσουν για την ανθρωπόκτονα επίθεση κατά των δύο αστυνομικών. Σφυρίζουν αδιάφορα. Στις δε οργανώσεις και συνιστώσες της άκρας αριστεράς, επιχαίρουν και δεν το κρύβουν και καθόλου.

Και γιατί να μην επιχαίρουν; Βρίσκονται πολύ κοντά στο στόχο τους να επιβάλλουν τον ερυθρό τρόμο, χρησιμοποιώντας μάλιστα και μεγάλο αριθμό «μισθοφόρων», που έπεσαν ως μάννα εξ ουρανού: τους λαθρομετανάστες. Αν δεν αντιδράσουμε τώρα, βοηθώντας όπου είναι αυτό απαραίτητο τις αρχές, θα βρεθούμε όλοι υπήκοοι ενός απάνθρωπου και ολοκληρωτικού κράτους, όμηροι στα χέρια των εγχώριων μισελλήνων της Νέας Τάξης

Πηγή:
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
η εικονομαχία. Η απαγόρευση των εικόνων συνάντησε ισχυρή αντίσταση στις ελληνόφωνες περιοχές της κυρίως Ελλάδας. Η απεικόνιση του θείου ή η απαογόρευση περιείχε ισχυρά στοιχεία πολιτισμικά από πίσω. Δεν ήταν μόνο ζήτημα αν θα είχαν εικόνες ή όχι.

Μη ξεχνάμε κράτησε 150 χρόνια και ήταν σκληρή και έντονη διαμάχη.

Σωστός. Μα τι στο καλό από το Γυμνάσιο τα θυμάμαι. Πολύ μεγάλοι είστε εδώ μέσα
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
με κινδυνο να πω μια σαχλαμαρα
το ομοδοξον γιατι;
ο Μεγας Αλεξανδρος ηταν δωδεκαηστης,εμεις οχι
Δεν ειμαστε δηλαδη ομοεθνεις του;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom