Νέα

ΛΑ.Ο.Σ. στη Βουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Ρε παιδια, δεν καταλαβαινω  :think:
Αν ψηφισω Πασοκ, Νδ ειμαι συμμετοχοσ στα εγκληματα εις βαρος της χωρας
Αν ψηφισω ΚΚΕ ειναι χειροτεροι οπως λετε
Αν ψηφισω ΛΑΟΣ ανεμομαζωματα
Αν ψηφισω ΣΥΝ ειναι πατεριτσα του Πασοκ
Αν ψηφισω μικρα κομματα ειναι πεταμμενη ψηφος
Αν ψηφισω Λευκο, Ακυρο ή απεχω βοηθαω ουσιαστικα το πρωτο κομμα
Αποφασιστε, κατι απο τα παραπανω θα κανουμε ολοι .  :idiot:
Γαμάτε Χριστιανοί γιατί χανόμαστε.
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
ψηφιστε Βεργη μπας και γαμησουμε κανα καλο μουνι.............
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.393
Κριτικές
1
Like
905
Πόντοι
96
  Για να λυθει ο προβληματισμός του boidopoutsa

 θα eπρεπε να κατεβαινει ο ΜΗΤΣΙΚΩΣΤΑΣ με δικό του κόμμα.

 Ψηφιζεις ΕΝΑΝ που τους εχει όλους μαζί
(ακόμα και τον Ανεβλαβή)

Ασχετο αλλα ποια Εφη κατεβαινει η Θωδη ή η Σαρρή?????
 

Επισκέπτης
  Για να λυθει ο προβληματισμός του boidopoutsa

  θα eπρεπε να κατεβαινει ο ΜΗΤΣΙΚΩΣΤΑΣ με δικό του κόμμα.

  Ψηφιζεις ΕΝΑΝ που τους εχει όλους μαζί
(ακόμα και τον Ανεβλαβή)

Ασχετο αλλα ποια Εφη κατεβαινει η Θωδη ή η Σαρρή?????
δυστυχώς μόνο η Σαρρή αν κατέβαινε και η Θώδη θα είχαμε τσομπάνα ροκ.
 

gstam

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Παίδες αυτά τα θέματα που ανοίγουν και δη από νέους χρήστες είναι ύποπτα είμαι και εγώ μέλος σε κόμμα ενεργό και ξέρω ότι τα επιτελεία όλων των κομμάτων έχουν άτομα και προσπαθούν να προσηλιτίσουν κόσμο είτε με πλάγια είτε με ίση στάση

[/quote]
Aκομη ασχολειστε με κομματα?
 

Επισκέπτης
Παίδες αυτά τα θέματα που ανοίγουν και δη από νέους χρήστες είναι ύποπτα είμαι και εγώ μέλος σε κόμμα ενεργό και ξέρω ότι τα επιτελεία όλων των κομμάτων έχουν άτομα και προσπαθούν να προσηλιτίσουν κόσμο είτε με πλάγια είτε με ίση στάση


Aκομη ασχολειστε με κομματα?
ρε συναγωνιστές μεγάλη τιμή έχουμε κάνει στον Καρατζαφέρη και ασχολούμαστε με το κόμμα του.
όταν ήταν στην ΝΔ δεν εφάρμοζε το πρόγραμμα αυτού του κόμματος? η μήπως ήταν σε κανένα βουνό και τοποθετούσε στύλους της ΔΕΗ?
 

Επισκέπτης
ποια είναι η διαφορά λόγου και ιδεολογίας του Καρατζαφέρη με τον Πολύδωρα?
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
Εγώ προσωπικά θα ψηφίσω μικρό κόμμα, ή ΛΑΟΣ ή ΣΥΝ ή ΚΚΕ ή ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ! Ετσι για να ταραχτούν τα 2 μεγάλα κόμματα επιτέλους. Δεν βλέπετε πως συντηρούμε φατριές ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ-ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ? Οι ίδιοι και οι ίδιοι, με τα ίδια μεγαλόσχημα λόγια...
"Σύγκλιση", "Καυτή πατάτα", "Λαικισμος", και κουραφέξαλα....για το πώς θα φάμε τον επιούσιον κανείς δεν λέει τίποτα.....Απλά όλοι λέμε "Α, τι ωραία που τα λέει, θα τον ψηφίσω, μιλάει ακαδημαικά!".................. :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

anachron

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2006
Μηνύματα
358
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
1
Ρε παιδια, δεν καταλαβαινω   :think:
Αν ψηφισω Πασοκ, Νδ ειμαι συμμετοχοσ στα εγκληματα εις βαρος της χωρας
Αν ψηφισω ΚΚΕ ειναι χειροτεροι οπως λετε
Αν ψηφισω ΛΑΟΣ ανεμομαζωματα
Αν ψηφισω ΣΥΝ ειναι πατεριτσα του Πασοκ
Αν ψηφισω μικρα κομματα ειναι πεταμμενη ψηφος
Αν ψηφισω Λευκο, Ακυρο ή απεχω βοηθαω ουσιαστικα το πρωτο κομμα
Αποφασιστε, κατι απο τα παραπανω θα κανουμε ολοι .  :idiot:
Φίλε μου, εξαρτάται από το τι θέλεις να πετύχεις. Όπως έχω γράψει και σε άλλα threads ένα από τα 2 μεγάλα κόμματα θα βγει ούτως ή άλλως.
Όντως με αποχή-άκυρο-λευκό ουσιαστικά ενισχύεις το πρώτο κόμμα, και δεν επηρεάζεις καθόλου τα ποσοστά τους.
Αν ψηφίσεις κάποιο μικρότερο που θα βγει στη βουλή, ενισχύεις τη φωνή των μικρότερων (δεν είναι απαραίτητο να το θέλεις, εγώ έχω τις αμφιβολίες μου) και μεγαλώνεις τις πιθανότητες μη αυτοδυναμίας μεγάλου κόμματος άρα κυβέρνηση συνεργασίας. (είμαστε όμως τόσο για τα μπάζα που κανένα από τα 5 κόμματα που όπως φαίνεται θα μπουν δεν θέλει συνεργασία με κανένα άλλο- άρα μπορεί να ξαναπάμε σε εκλογές).
Η εναλλακτική που προσανατολίζομαι εγώ είναι μικρό κόμμα –όχι όμως κοινοβουλευτικό γιατί δεν θέλω κανένας πούστης να θεωρήσει πως ενστερνίζομαι και τις απόψεις του. Δηλ κάποιο «της πλάκας» ώστε να  είναι κατανοητό πως είναι ψήφος διαμαρτυρίας (δεν θα πιστέψει κανείς σοβαρά πως ο κόσμος πείστηκε πχ από τον Λεβέντη και τον ψήφισε!) και από την άλλη τα ποσοστά των 2 μεγάλων να πέσουν αισθητά. Οι αριθμοί είναι που μένουν στο τέλος, αν αντί για 35% πάρουν από 255 (υπερβολικό είναι αυτό, σαν παράδειγμα το λέω) ακόμη και να κυβερνήσουν θα ξέρουν πως έχουν «χάσει την πελατεία τους». Μπορεί να μην κάνει καμμία διαφορά, μπορεί και να κάνει. Απλά είναι μια μορφή αντίδρασης.
Άρα δεν θεωρώ πως είναι «πεταμένη ψήφος» στα μικρά κόμματα.
Προσωπική εκτίμηση αυτό, σεβαστή όποια άλλη άποψη.

 

THANASIS(1)

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
78
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Ο καρατζαφερης καλα τα λεει γιατι δεν εχει τιποτα να χασει.
1) θα συνεχισει να ειναι ετσι αν του δωσουν καποιο υπουργειο με σκοπο να συνεγραστει με Πασοκ-Νδ;;;;;;
2) ποιον θα εχει για δεξι του χερι τον αδωνι η την σαρη....ασ γελασω

μπορει τα μικρα κοματα τυπου ΚΚε η ΣΥν να ειναι ακραιοι αλλα εχουν μι στοιχειωδη οργανωση και ελπιζω αξιοκρατια στο ποιουσ βαζουν για υποψηφιους.

καλη ψηφο
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
ΛΑ.Ο.Σ στη βουλή ε????

Για δείτε ....και κλάστε στο γέλιο.!

...Στα χέρια σας σηκώστε με...


[youtube=425,350]xwq-RX0QOwA[/youtube]
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765

Ας το κάνει "σταυρώστε με, στην πούτσα σας σηκώστε με"  :jerking:
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
και πού είναι το αστείο? εδώ στην Ιταλία ο κόσμος έβγαλε την Τσιτσιολίνα στην βουλή για να δείξει την απέχθεια του στα μεγάλα διεφθαρμένα κόμματα.

Σαρρή δαγκωτό! Τρέλλλαααααααααααααααααα!
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
O ΛΑΟΣ. Κόμμα του Καρατζαφέρη.

Ένα γνώρισμά του ο εθνικισμός. Στο Telecity ο Καρατζαφέρης ανέκαθεν προβαλλόταν ως Τουρκοφάγος (του καναπέ εννοείται)και πρόβαλε τη θέση "Πρωτεύουσα της Ελλάδας η Κωνσταντινούπολη"

Άλλο γνώρισμά του ο ρατσισμός. Στέλεχος πρώτης γραμμής του ΛΑΟΣ, ο Μάκης Βορίδης. Ο άνθρωπος που με το "Ελληνικό Μέτωπο" είχε ως βασικό σύνθημα το "Κόκκικη Κάρτα στους Μετανάστες"

Άλλο γνώρισμά του είναι ο φασισμός. Ο Καρατζαφέρης, επί σειρά ετών στο Telecity, νομιμοποιούσε και εκθείαζε τα χουντοβασιλικά καθάρματα. Στις εκλογές του 2000, ως υποψήφιος βουλευτής της (άμοιρης) Νέας Δημοκρατίας είχε πεί σε εκπομπή του ότι "σε μία κυβέρνηση, πρέπει να δοθεί ένα υφυπουργείο και στα Παιδιά της Χρυσής Αυγής - γιατί όχι;" Στα συνέδρια του ΛΑΟΣ νεοναζί χαιρετούν τον Πρόεδρο Καρατζαφέρη με την κλασσική ανάταση της χειρός -και μάλιστα οn camera.

Αλλο γνώρισμά του ο λαϊκισμός. Ο Καρατζαφέρης, προκειμένου να αντλήσει και την τελευταία ψήφο που μπορεί, δε διστάζει μπροστά σε καμία ηθική αρχή και σε κανένα συνειδησιακό εμπόδιο. Δηλώνει κομμουνιστής, οπαδός του Φιντέλ, του Τσέ, λέει πώς κατανοεί το ιδεολογικό περιεχόμενο των προκυρήξεων της 17Ν και άλλα απίστευτα. Επιπλέον, δεν αποτείνεται στα θετικά ένστικτα του πολίτη, αλλά κυρίως κοιτάζει να εξαγριώνει τον κόσμο, χωρίς, φυσικά, να έχει να προσφέρει καμία διέξοδο στα ζητήματα.

Ο Καρατζαφέρης είναι επίσης βρώμικος. Ένας αλήτης στο λόγο και στη σκέψη του. Δε χρειάζεται να 'σαι Νεοδημοκράτης για να βγείς από τα ρούχα σου όταν εξοιμοιώνει τη Νατάσα Καραμανλή με τη Βίκυ Καγιά. Δε χρειάζεται να 'σαι Πασόκος για να θυμώσεις όταν λέει πώς όταν ο Αντρέας έσπερνε το Γιώργο, σίγουρα είχε το μυαλό του αλλού.

Πέρα από αλήτης, είναι και αγράμματος. Όποιος έχει τύχει ποτέ να διαβάσει αυθεντικό χειρόγραφό του, θα δεί ότι ο άνθρωπος έχει γραμματικές γνώσεις μαθητή τρίτης γυμνασίου -και ειδικά, "κουμπούρα" μαθητή.

Σε σχέση με τα κίνητρά του κάποιες επισημάνσεις...
- Στρέφεται αποκλειστικά κατά του Καραμανλή. Όλοι οι υπόλοιποι, και ειδικά Γιώργος και ΠαΣοΚ δεν ελέγχονται πολιτικά για τίποτα.
- Στις εκλογές του 2000, προαναγέλλοντας ότι "θα βάλουμε με τη μία στο Δημόσιο 600.000 δικά μας παιδιά" θέλησε να πλήξει την αξιοπιστία Καραμανλή ως προς το άνοιγμά του στο Μεσαίο Χώρο.
- Δεν αρκέστηκε σ' αυτό, αλλά μετεκλογικά, μιλώντας για τις "Σαλώμες", επιχειρούσε προσωπικό πλήγμα κατά του Καραμανλή. Και αυτό πρίν διαγραφεί.
- Την ίδια ώρα, ένα κωλοκάναλο σαν το Telecity, γέμιζε με διαφημιστικά πακέτα από τον ΟΠΑΠ. Μία ευγενική χορηγία των κκ. Κόκκαλη και Λαλιώτη.

Και ως υστερόγραφο: Ο λαικός, αυθεντικός Γιώργης που έχει βρεί το χρήμα για να γεμίσει πρώτος και καλύτερος ολόκληρη την Αθήνα με τη φάτσα του; Έλα ντε!
 

POLYATAKTOS

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
483
Like
2
Πόντοι
1
O ΛΑΟΣ. Κόμμα του Καρατζαφέρη.

Ένα γνώρισμά του ο εθνικισμός. Στο Telecity ο Καρατζαφέρης ανέκαθεν προβαλλόταν ως Τουρκοφάγος (του καναπέ εννοείται)και πρόβαλε τη θέση "Πρωτεύουσα της Ελλάδας η Κωνσταντινούπολη"

Άλλο γνώρισμά του ο ρατσισμός. Στέλεχος πρώτης γραμμής του ΛΑΟΣ, ο Μάκης Βορίδης. Ο άνθρωπος που με το "Ελληνικό Μέτωπο" είχε ως βασικό σύνθημα το "Κόκκικη Κάρτα στους Μετανάστες"

Άλλο γνώρισμά του είναι ο φασισμός. Ο Καρατζαφέρης, επί σειρά ετών στο Telecity, νομιμοποιούσε και εκθείαζε τα χουντοβασιλικά καθάρματα. Στις εκλογές του 2000, ως υποψήφιος βουλευτής της (άμοιρης) Νέας Δημοκρατίας είχε πεί σε εκπομπή του ότι "σε μία κυβέρνηση, πρέπει να δοθεί ένα υφυπουργείο και στα Παιδιά της Χρυσής Αυγής - γιατί όχι;" Στα συνέδρια του ΛΑΟΣ νεοναζί χαιρετούν τον Πρόεδρο Καρατζαφέρη με την κλασσική ανάταση της χειρός -και μάλιστα οn camera.

Αλλο γνώρισμά του ο λαϊκισμός. Ο Καρατζαφέρης, προκειμένου να αντλήσει και την τελευταία ψήφο που μπορεί, δε διστάζει μπροστά σε καμία ηθική αρχή και σε κανένα συνειδησιακό εμπόδιο. Δηλώνει κομμουνιστής, οπαδός του Φιντέλ, του Τσέ, λέει πώς κατανοεί το ιδεολογικό περιεχόμενο των προκυρήξεων της 17Ν και άλλα απίστευτα. Επιπλέον, δεν αποτείνεται στα θετικά ένστικτα του πολίτη, αλλά κυρίως κοιτάζει να εξαγριώνει τον κόσμο, χωρίς, φυσικά, να έχει να προσφέρει καμία διέξοδο στα ζητήματα.

Ο Καρατζαφέρης είναι επίσης βρώμικος. Ένας αλήτης στο λόγο και στη σκέψη του. Δε χρειάζεται να 'σαι Νεοδημοκράτης για να βγείς από τα ρούχα σου όταν εξοιμοιώνει τη Νατάσα Καραμανλή με τη Βίκυ Καγιά. Δε χρειάζεται να 'σαι Πασόκος για να θυμώσεις όταν λέει πώς όταν ο Αντρέας έσπερνε το Γιώργο, σίγουρα είχε το μυαλό του αλλού.

Πέρα από αλήτης, είναι και αγράμματος. Όποιος έχει τύχει ποτέ να διαβάσει αυθεντικό χειρόγραφό του, θα δεί ότι ο άνθρωπος έχει γραμματικές γνώσεις μαθητή τρίτης γυμνασίου -και ειδικά, "κουμπούρα" μαθητή.

Σε σχέση με τα κίνητρά του κάποιες επισημάνσεις...
- Στρέφεται αποκλειστικά κατά του Καραμανλή. Όλοι οι υπόλοιποι, και ειδικά Γιώργος και ΠαΣοΚ δεν ελέγχονται πολιτικά για τίποτα.
- Στις εκλογές του 2000, προαναγέλλοντας ότι "θα βάλουμε με τη μία στο Δημόσιο 600.000 δικά μας παιδιά" θέλησε να πλήξει την αξιοπιστία Καραμανλή ως προς το άνοιγμά του στο Μεσαίο Χώρο.
- Δεν αρκέστηκε σ' αυτό, αλλά μετεκλογικά, μιλώντας για τις "Σαλώμες", επιχειρούσε προσωπικό πλήγμα κατά του Καραμανλή. Και αυτό πρίν διαγραφεί.
- Την ίδια ώρα, ένα κωλοκάναλο σαν το Telecity, γέμιζε με διαφημιστικά πακέτα από τον ΟΠΑΠ. Μία ευγενική χορηγία των κκ. Κόκκαλη και Λαλιώτη.

Και ως υστερόγραφο: Ο λαικός, αυθεντικός Γιώργης που έχει βρεί το χρήμα για να γεμίσει πρώτος και καλύτερος ολόκληρη την Αθήνα με τη φάτσα του; Έλα ντε!
Επικροτω και επαυξανω!!!!!
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
και πού είναι το αστείο? εδώ στην Ιταλία ο κόσμος έβγαλε την Τσιτσιολίνα στην βουλή για να δείξει την απέχθεια του στα μεγάλα διεφθαρμένα κόμματα.

Σαρρή δαγκωτό! Τρέλλλαααααααααααααααααα!


Καλά, εδώ που τα λέμε δεν έχεις κι άδικο....

Εδώ βάλαμε στη Βουλή την 'Σελήνη', τον Ταξίαρχο 'Δράκο' (νομίζω έτσι τον έλεγαν..), την Κουντουρά (ε ρε πουτάνες  που έχει δώσει στον κοσμάκη...) και πολλούς άλλους ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ, οι οποίοι τώρα μου διαφεύγουν. Μέχρι κι ο Γκλέτσος είναι υποψήφιος... Ε ρε γέλια....

Και μετά κοροιδεύουμε τους Αμερικάνους για τον Σβατσενέγκερ!!!!!

Στην Έφη θα κολήσουμε???

Απλά θεώρησα ότι το video έχει χαβαλέ...
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
στο βιντεακι την ειδατε την εφη και γαμω τους βυζους εχει η πουτ....α  παντως εγω την σταυρωνα με την πουτσα μου!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom