Νέα

ΛΑ.Ο.Σ. στη Βουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Επισκέπτης
τι ασχολούμαστε με τι ομάδα είναι ο κάθε πολιτικός τα προβλήματα μας δεν έχουν ποδοσφαιρική ομάδα.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Οτι με όλον αυτό τον στείρο αντικομμουνισμό οι ακροδεξιοί προσπαθούν να καλύψουν την ουσία που χάσκει όμως από παντού. Οτι για την πίτα δεν έχουν να πουν απολύτως τίποτα. Ποιά ή πρόταση για οικονομία ,κοινωνία ,περίθαλψη ,παιδεία ,πολιτισμό?
Ρατσισμός , πατριδοκαπιλεία ,αντισιμιτισμός και κερασάκι στην τούρτα ένα κακό βιβλίο ιστορίας της στ' δημοτικού (λες και τα υπόλοιπα 150 που χρησιμοποιούν οι μαθητές στην 12ετη φοίτηση τους είναι καλύτερα....).

Μαλλον η αριστερά είναι που αντί να προτείνει λύσεις συνέχεια μιλάει για ρατσισμό και αντισημιτισμό, λες και αυτά είναι τα προβλήματα που μας απασχολούν.

Ο Καρατζαφέρης εχει πολλές φορές εκθέσει απόψεις για πολλά θέματα. Το αν θα τις εφήρμοζε στην πράξη είναι άλλο θέμα, αλλά τουλάχιστον έχει άποψη αντί να ακούμε τα ίδια συνθήματα που έλεγαν οι κομουνιστές για να δικαιολογήσουν τα εγκλήματά τους πριν πολλές δεκαετίες.

Το ότι οι αριστεροί ασχολούνται συνέχεια με ελάχιστους ακροδεξιούς (και βαφτίζουν ακροδεξιούς τους πάντες) δείχνει την ανάγκη της αριστεράς να προσκολληθεί στα ίδια συνθήματα.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Μαλλον η αριστερά είναι που αντί να προτείνει λύσεις συνέχεια μιλάει για ρατσισμό και αντισημιτισμό, λες και αυτά είναι τα προβλήματα που μας απασχολούν.

Ο Καρατζαφέρης εχει πολλές φορές εκθέσει απόψεις για πολλά θέματα. Το αν θα τις εφήρμοζε στην πράξη είναι άλλο θέμα, αλλά τουλάχιστον έχει άποψη αντί να ακούμε τα ίδια συνθήματα που έλεγαν οι κομουνιστές για να δικαιολογήσουν τα εγκλήματά τους πριν πολλές δεκαετίες.

Το ότι οι αριστεροί ασχολούνται συνέχεια με ελάχιστους ακροδεξιούς (και βαφτίζουν ακροδεξιούς τους πάντες) δείχνει την ανάγκη της αριστεράς να προσκολληθεί στα ίδια συνθήματα.

Προσωπικά μου κινεί το ενδιαφέρον η εμμονή σου να ψάχνεις και να φέρνεις στην επιφάνεια threads προσφιλή σε σένα και στον ιδεολογικό χώρο στον οποίο κινείσαι ώστε να φαίνονται στη λίστα των θεμάτων που συζητούνται όταν κάποιος μπαίνει στο σαιτ

Έχεις κάποιο λόγο που το κάνεις ή απλά έτυχε;
 

Επισκέπτης
Eλάτε ρε παιδιά. Για τον Λάκη τα έχουμε ξαναπεί. Διέπρεψε ως΄"Χίτης" στο phorum.gr , κατά δήλωση του έχει τελειώσει οδοντιατρική στην Ιταλία χωρίς να έχει κάνει ποτέ ούτε ένα σφράγισμα και ζει από δυο πολυκατοικίες που κληρονόμησε προφανώς ως αποτέλεσμα της "πολύτιμης" προσφοράς κάποιου Χίτη προγόνου του στο .......έθνος ( Γερμανικό ,Ιταλικό ,Βρεττανικό ,Αμερικανικό δεν παίζει ρόλο).
Ανάξιος λόγου ή αν το θέλετε αλλιώς ο μέσος ...πιστός του μπαρμπά Γιώργου....

Αυτά τα έχουν γράψει για μένα διάφοροι αναρχικοί του phorum.gr , χασικλήδες ξεφτυλισμένοι σαν αυτούς που βρίσκεις κατά εκαντοντάδες στο phorum.gr και το athens.indymedia.Συμπλεγματικοί θρασύδειλοι ψεύτες
Δεν έχω πάρει κανένα πτυχίο από το εξωτερικό, αν αυτό δεν νομίζω ότι έχει σχέση με όσα γράφουμε στα φόρουμ.Έχω πτυχίο Οδοντιατρικής & Ιατρικής από Αθήνα και τα δύο.Ο παππούς μου δυστυχώς δεν ανήκε στη "Χ", αλλά είχε ξεκινήσει αρχικά από τον ΕΛΑΣ , τον οποία εγκατέλειψε το 1943 όταν διαπίστωσε ότι κυριαρχούσαν σε αυτόν οι ΚΚΕδες και μόνος στόχος του ήταν να εγκαταστείσει τον κομμουνισμό όταν θα έφευγαν οι κατακτητές.Από τον παππού μου δεν βρήκα καμία αξιόλογη κληρονομιά.Τώρα μπορώ να χτίζω πολυκατοικίες, χωρίς να χρειάζομαι άδεια από κανένα καθήκι των Εξαρχείων φαντάζομαι!


Όλα αυτά δεν τα γράφω γιατί απολογούμαι, αλλά γιατί φαίνεται ο κάθε αναρχικός  γράφει όποια μαλακία θέλει για πρόσωπα που γεν γνωρίζει.


 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Προσωπικά μου κινεί το ενδιαφέρον η εμμονή σου να ψάχνεις και να φέρνεις στην επιφάνεια threads προσφιλή σε σένα και στον ιδεολογικό χώρο στον οποίο κινείσαι ώστε να φαίνονται στη λίστα των θεμάτων που συζητούνται όταν κάποιος μπαίνει στο σαιτ

Έχεις κάποιο λόγο που το κάνεις ή απλά έτυχε;

Οι ψευδαισθήσεις σου δεν μπορούν να θεραπευθούν σε ένα φόρουμ.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Οι ψευδαισθήσεις σου δεν μπορούν να θεραπευθούν σε ένα φόρουμ.

Κάπως αστείο το σχόλιο αυτό να προέρχεται από κάποιον που είναι μέλος του cosmoforum

Και τώρα απάντησε στην ερώτηση
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Δεν είμαι μέλος του κοσμοφόρουμ.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Γράφω σε όποιο θέμα μου αρέσει και δεν με απασχολούν οι λίστες.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Γράφω σε όποιο θέμα μου αρέσει και δεν με απασχολούν οι λίστες.

Δεν απαντάς και στην ερώτηση οπότε ισχύει το ότι το κάνεις επίτηδες.

Αλήθεια πληρώνεσαι ή είσαι ένας αγνός ιδεολόγος;
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τα κολλήματά σου όσο είναι καιρός.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τα κολλήματά σου όσο είναι καιρός.

Με συγκινεί το ενδιαφέρον σου.

Από πλευράς μου θα σου πρότεινα να ζητήσεις κανα φράγκο αντι να δουλεύεις τσάμπα.

Δεν ξέρω βέβαια κατα πόσο αποτελεσματικό θα είναι πια τώρα που ο ρόλος σου έγινε αντιληπτός.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Mην ξεχνάς τα φάρμακά σου  :dancing:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Mην ξεχνάς τα φάρμακά σου 

Όσο πας και απογοητεύεις και περισσότερο.

Σε λίγο θα γράψεις "είσαι και φαίνεσαι".

Και κάτι για να χρησιμοποιήσεις τόσο ο ίδιος όσο και στο cosmoforum γιατί φάινεται να ξέμεινες απο εξυπνάδες

"Όταν η προπαγάνδα γίνεται αντιληπτή, παύει να είναι αποτελεσματική"

Αντε, τώρα κάνε πάλι παρέα με άλλα παιδάκια που μπορείς και παίζεις μαζί τους. 

Και μην ξεχάσεις τη συμβουλή μου, έτσι; Να ζητήσεις λεφτά λέμε

Κάπου εδώ σταματάω να ποστάρω συνέχεια εδω, κρατώντας το θέμα πάνω-πάνω.

Αυτό είναι δική σου δουλειά και δε θέλω να σου την πάρω
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Ξέχασες να πεις ότι κάνω προπαγάνδα και στο κοσμοφόρουμ.

Αλλά καλύτερα να ψάξεις ποιά μηνύματα του κοσμοφορουμ αναφέρονται στον καρατζαφέρη ώστε να συγκρίνεις το ύφος και τη γραφή και να επανέλθεις με αδιάσειστες αποδείξεις  :dancing: :dancing: :dancing:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ξέχασες να πεις ότι κάνω προπαγάνδα και στο κοσμοφόρουμ.

Δε μπορώ να αναφερθώ σε θέματα κοσμοφόρουμ μιας και ποτέ δεν το έχω καν επισκεφτεί.

Κάτι που φοβάμαι ότι δε μπορώ να πω ότι ισχύει και για σένα.

Και τώρα σε αφήνω να κάνεις τη δουλειά σου.
 

lambros

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
337
Like
0
Πόντοι
1
τελικα αποδεικνυεται οτι οι "προοδευτικοι" εχουν "καψει" τον εγκεφαλο τους απο την πολλη πρεζα
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
Εχει πλάκα πάντως το γεγονός ότι μια χούφτα άτομα έχουν ξαμολυθεί στα φόρα με διάφορα νικς με προπαγάνδα εποχής χούντας. Είναι δε η γραφή τους και τα "επιχειρήματα" τους τόσο ομοιόμορφα που μπορείς να βρεις ολόκληρες παραγράφους να επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά χιλιάδες φορές . Το ποιό αστείο από όλα είναι ότι είναι ολόιδια με ομιλίες του Παττακού πριν 35-40 χρόνια.
"Τα εγκλήματα των κομμουνιστών" ( το επίσημο Ελληνικό κράτος αυτό το ονομάζει Εθνική αντίσταση πληροφοριακά) , "ο κίνδυνος των αναρχικών" ( παρ όλο που αναρχικό κίνημα στη χώρα μας ούτε υπήρξε ,ούτε υπάρχει) ,"προοδευτικοί-άπλυτοι-μπάφοι" ( τυχαία αν έχουν γίνει κάποιες οργανωμένες προσπάθειες κατά των ναρκωτικών προέρχονται από την αριστερά ) και οι λοιπές ανοησίες που το μόνο που φέρνουν στο μυαλό είναι η "Λούφα και παραλλαγή".
Είναι άξιο απορίας το γεγονός ότι δεν είναι σε θέση να συντάξουν μια πρόταση με....δικά τους λόγια. Ισως γιατί το να μπορείς να συντάξεις προτάσεις απαιτεί και ικανότητα στοιχειώδους σκέψης.

  Θα θέλατε ίσως η αριστερά να ασχοληθεί μαζί σας αλλά υπάρχουν πολύ σοβαρότερα ζητήματα που καίνε (κυριολεκτικά) από μια χούφτα ακίνδυνων σταγονιδίων. Το παιχνίδι σε κοινωνικό και πολιτιστικό επίπεδο στην Ελλάδα έχει εξ άλλου κερδηθεί από δεκαετίες. Μέχρι και ο (εξαιρετικός ομολογουμένος) μαρκετίερ μπαρμπαγιώργης για να βελτιώσει τις πιθανότητες του να είναι στη βουλή χρησιμοποιεί για να προσελκήσει ψηφοφόρους τον Τσε.... ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom