Νέα

L.Messi vs C.Ronaldo!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 72
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Λ.Μέσι vs Κ.Ρονάλντο,ποιος ο καλύτερος ποδοσφαιριστής στον κόσμο;

  • Λ.Μέσι

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Κ.Ρονάλντο

    Ψήφοι: 3 33,3%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 1 11,1%
  • Κανένας,δεν υπάρχει ο απόλυτος

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
....ειχε  δικιο  τελικα  ο  Αινσταιν  που  ελεγε  οτι  το  συμπαν  και η μαλακια  δεν  εχουν  ορια........"μονο  τσαλιμακια  και κολπακια" κανει ο Ροναλντο , λεει  ο  μαλακας ........μα  πολυ  ασχετος  βρε  παιδι  μου  , αυτος ο Sir Alex  που  τον  κραταγε  5  χρονια  στο  Μαντσεστερ  :2funny: :grin: :2funny:........τι   αλλη   :jerking:   θα  ακουσουμε   σε  αυτο  το  site...

πατησα κι εγω το πλέι να δω τί εννοεις και ειδα οτι ειχες δικιο. μεγαλος μπαλαδόρος αυτος ο κριστιάνο..  :uglystupid:

βεβαια δεν το ειδα ολο, μονο τα 10 πρωτα γκολ και αναφερω.

- το 1ο με κεφαλιά (ειναι αλτικό το παιδι)
- το 2ο με πεναλτυ (τρελές τρίπλες εριξε για να το στειλει μεσα)
- το 3ο απο ασιστ στο μέσο της μεγαλης περιοχης αφυλαχτος-ξεχασμενος απο την αντιπαλη αμυνα
- το 4ο απο ασιστ του μπερμπαντοφ με τον σχολιαστει να φωναζει με καμάρι ''Ronaldo would NEVER score an easier goal !!!!!!!!!!!!''
- το 5ο οκ, σε κλειστη γωνία
- το 6ο με κεφαλιά (ειπαμε, ειναι αλτικό το παιδι)
- το 7ο απο φαουλ στο κεντρο της εστίας, πανω στον τερματοφυλακα να το πνιγει
- το 8ο οκ, με ωραιο φάουλ
- το 9ο με κεφαλια (ξαναειπαμε, ειναι αλτικο το παιδι)
- το 10ο με πεναλτυ (επισης τρελές τρίπλες εριξε για να το στειλει μεσα)


γενικως, τρελαθηκα στις τριπλες ρε παιδια, τί παιχτάρα ειναι τούτη ???? ζαλιστηκε η οθονη μου και εσβησε. στα τυφλα γραφω, μπορει να ανεβει το ποστ, μπορει και οχι..
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
πατησα κι εγω το πλέι να δω τί εννοεις και ειδα οτι ειχες δικιο. μεγαλος μπαλαδόρος αυτος ο κριστιάνο..  :uglystupid:

...εκτιθεσαι ρε μαγκα.....προσεχε τι γραφεις......αν  νομιζεις  οτι  εβαλα  αυτο  το  βιντεακι  για να σε  πεισω οτι ο Ροναλντο ειναι παικταρας  κρινονας  απο 7 - 8  λεπτα  , τοτε  τι συζηταμε.......αλλα  ειπαμε  ,  τι  ξερει   μωρε  ο  Τσιχλας  που   λεει  και  ο  Γεωργιου  :2funny: :2funny: 
 

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
πολύ φρου φρου και αρώματα το τσιγκανάκι από τη Μαδεϊρα.....υπάρχουν αρκετοί παίχτες με καλύτερη τεχνική κατάρτιση από δαύτον....καλά για το Μέσσι δε το συζητώ δε τίθεται θέμα σύγκρισης
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
...εκτιθεσαι ρε μαγκα.....προσεχε τι γραφεις......αν  νομιζεις  οτι  εβαλα  αυτο  το  βιντεακι  για να σε  πεισω οτι ο Ροναλντο ειναι παικταρας  κρινονας  απο 7 - 8  λεπτα  , τοτε   τι συζηταμε.......αλλα  ειπαμε  ,  τι  ξερει   μωρε  ο  Τσιχλας  που   λεει  και  ο  Γεωργιου  :2funny: :2funny:  
πι - πι, το παπί ????

με συγχωρεις μπερδευτηκα. δεν καταλαβα οτι εβαλες το βιντεάκι για να μας δειξεις οτι ''οτι ο Ροναλντο ΔΕΝ ειναι παικταρας'' σε σχεση με τον μέσι..
 

lalak

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.736
Κριτικές
52
Like
653
Πόντοι
4.995

Aμα το χει ο ανθρωπος το τοπι ...

5 ετων Messi ...

 

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
για το μεσι τι να πω!  το δοκαρι που ειχε με την εθνικη μας που με μια προσποιηση και ενα πεταγμα 2 δικοι μας τον χασανε, εξαφανιστηκε!!!  αλλα και ο πορτογαλλος μου αρεσε σημερα, αυτο με τους 4 βραζιλιανους αμυντικους που τους εκανε γιογιο και εβγαλε και τι πασα με ξετρελανε!  τι λετε :think:
 

armag

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2007
Μηνύματα
134
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
11
Προτιμώ Μέσι κυρίως γιατί το παιχνίδι του επηρεάζει (προς το καλύτερο) περισσότερο τους συμπαίκτες του απ'ότι το παιχνίδι του Ρονάλντο. Σημασία βέβαια έχει ποιός απ'τους 2 μπορεί να οδηγήσει την ομάδα του στον τελικό...
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
για το μεσι τι να πω!  το δοκαρι που ειχε με την εθνικη μας που με μια προσποιηση και ενα πεταγμα 2 δικοι μας τον χασανε, εξαφανιστηκε!!!   αλλα και ο πορτογαλλος μου αρεσε σημερα, αυτο με τους 4 βραζιλιανους αμυντικους που τους εκανε γιογιο και εβγαλε και τι πασα με ξετρελανε!  τι λετε :think:

Tι να πουμε κι εμεις!
Εσυ ξερεις καλυτερα!
 

stifler19901990

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
440
Κριτικές
25
Like
12
Πόντοι
1.225
Μεσι, για την τεχνικη και τις τριπλες του!!!!!
 

ta

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
761
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
6
Λίο φίλος...
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
16
για το μεσι τι να πω!  το δοκαρι που ειχε με την εθνικη μας που με μια προσποιηση και ενα πεταγμα 2 δικοι μας τον χασανε, εξαφανιστηκε!!!   αλλα και ο πορτογαλλος μου αρεσε σημερα, αυτο με τους 4 βραζιλιανους αμυντικους που τους εκανε γιογιο και εβγαλε και τι πασα με ξετρελανε!  τι λετε :think:

Ρε παιδια μη συγκρινετε την πουτσα με τη βουρτσα. Ενημερωτικα την πασα που λες δε την εβγαλε ο ροναλντο αλλα ο βραζιλιανος αμυντικος (αν λεμε την ιδια φαση). Καλα ελεγε ο Γεωργιου πως ο ανθρωπος μετα απο καθε φαση στηνεται για να τον παιρνει σωστα η καμερα κ να φαινεται ωραιος στα ματριξ του σταδιου. Το προσεξα κ εγω σημερα
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Προτιμώ Μέσι κυρίως γιατί το παιχνίδι του επηρεάζει (προς το καλύτερο) περισσότερο τους συμπαίκτες του απ'ότι το παιχνίδι του Ρονάλντο. Σημασία βέβαια έχει ποιός απ'τους 2 μπορεί να οδηγήσει την ομάδα του στον τελικό...

Ακριβως. Και μενα μου φαινεται ο Μεσσι πιο σιγουρος για τον εαυτο του και λιγοτερο ατομιστακιας... Ο Κριστιαν Ροναλντο με τις διαφημισεις και τις πουτανες που παιρνει θα χει ανεβασει την μυτη μεχρι τον ουρανο.

Ο Μεσσι φαινεται πιο ψυχραιμος παικτης ... Πιο επαγγελματιας. Διοτι δεν πρεπει καποιος να ξεχναει πως επαγγελματιας δεν εισαι κυριως μονο λογου του ταλεντου η των ικανοτητων σου... αλλα και απο το πως συμπεριφερεσαι... πως τις χειριζεσαι και γενικοτερα τι νοοτροπια εχεις.

Οι περισσοτεροι μπορει να ειναι επαγγελματιες απο αποψη ταλεντων αλλα τι να το κανεις? Αμα δεν εχεις και λιγο χαρακτηρα.

Θυμηθειτε λιγο τις μαλακιες και τις ψευτομαγκιες που εκανε ο Καραγκουνης στον Μεσσι στο παιχνιδι με την εθνικη δειτε την συμπεριφορα του ενος και την συμπεριφορα του αλλου... ο ενας κλασσικος ψευτοαλαζονας ελληναρας και ανοητος... ο δε αλλος ψυχρος επαγγελματιας και ψυχραιμος.

Ο μεν ενας αποκλειστηκε ... και σκουπιζε παγκους στην Ιντερ... ο δε αλλος προκριθηκε και προχωραει..
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.280
Κριτικές
94
Like
11.001
Πόντοι
17.885
Ατομικά ο Ρονάλντο είναι πολύ ανώτερος του Μέσσι...
Ο Μέσσι είναι πιο ομαδικός παίκτης...
Επίσης κάτι ΠΟΛΥ σημαντικό κατά τη γνώμη μου...Ο ένας παίζει σε Μπαρτσελόνα/Αργεντινή
Ενώ ο άλλος σε Ρεάλ/Πορτογαλία...
Καλώς η κακώς οι ομάδες που παίζει ο Μέσσι είναι πληρέστερες και μπορούν να αναδείξουν καλύτερα το παιχνίδι του Μέσσι, κάτι που δεν συμβαίνει σε αυτές του Ρονάλντο
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
ετη φωτος μπροστα ο μεσσι ρε, δεν τιθεται θεμα συγκρισης...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ατομικά ο Ρονάλντο είναι πολύ ανώτερος του Μέσσι...
Ο Μέσσι είναι πιο ομαδικός παίκτης...
Επίσης κάτι ΠΟΛΥ σημαντικό κατά τη γνώμη μου...Ο ένας παίζει σε Μπαρτσελόνα/Αργεντινή
Ενώ ο άλλος σε Ρεάλ/Πορτογαλία...
Καλώς η κακώς οι ομάδες που παίζει ο Μέσσι είναι πληρέστερες και μπορούν να αναδείξουν καλύτερα το παιχνίδι του Μέσσι, κάτι που δεν συμβαίνει σε αυτές του Ρονάλντο

Ναι αλλα το ποδοσφαιρο ειναι ομαδικο αθλημα...και οχι ατομικο.
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
το thread συγχωνεύτηκε
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
επειδή όση ντόπα και να πέσει η τέχνη δε μαθαίνεται,μέσσι που της μιλάει
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.280
Κριτικές
94
Like
11.001
Πόντοι
17.885
Ναι αλλα το ποδοσφαιρο ειναι ομαδικο αθλημα...και οχι ατομικο.

ναι είναι, αλλά πολλές φορές μια ατομική ενέργεια δίνει έναν αγώνα...και εγώ είμαι πολύ υπέρ μια ομάδα να χει τέτοιους παίκτες...Αnyway,γούστα είναι αυτά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom