Νέα

L.Messi vs C.Ronaldo!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 72
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Λ.Μέσι vs Κ.Ρονάλντο,ποιος ο καλύτερος ποδοσφαιριστής στον κόσμο;

  • Λ.Μέσι

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Κ.Ρονάλντο

    Ψήφοι: 3 33,3%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 1 11,1%
  • Κανένας,δεν υπάρχει ο απόλυτος

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Tι γαμάει ο τυφλοπόντικας γαμώ το μουνί της καλιρρόης! :headbang:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Αν λες για τον Ρονάλντο γαμούσε,αν εννοείς τον Μέσι οκ.

Εμείς Λιονταράκο μου αυτές δεν θα τις δούμε ούτε στον ύπνο μας!!! :2funny: :2funny: :2funny:
Εγώ στον ύπνο μου μπορεί να τη δω, κάνω καλό ύπνο συνήθως.
Πιες γάλα κι εσύ πριν κοιμηθείς και μπορεί να τη δεις
 

Επισκέπτης
Εγώ στον ύπνο μου μπορεί να τη δω, κάνω καλό ύπνο συνήθως.
Πιες γάλα κι εσύ πριν κοιμηθείς και μπορεί να τη δεις
Τυφλοπόντικα τον Κριστιαν εννοάς έτσι;! :think:

Σοκολατούχο γάλα ή απλό καλύτερα;! :grin: :think:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Τον LIONελ
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Δεν συγκρινονται ρε παιδια αυτοι οι δυο! Ο Ronaldο ειναι diva, ο Messi ειναι μάγος της πουα μπαλίτσας!!!!!
Φαινομενο!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Είπες τη μαγική λέξη: Φαινόμενο!!! :rockon: :rockon: :rockon:
Απίστευτη ταχύτητα, τελείωμα ισάξιο του Φαν Νίστελρόι και απλώς η καλύτερη ντρίμπλα όλων των εποχών που του διέλυσε τελικά το γόνατο.
8 γκολ σε μουντιάλ μετά από 2 χρόνια απουσίας δεν είναι και κατόρθωμα. Και είναι 1ος σκόρερ όλων των εποχών στα μουντιάλ με 15.

Αν δεν είχε τραυματιστεί θα ήταν ο Τζόρνταν του ποδοσφαίρου... :headbang: :headbang: :headbang:
(Και ακόμα δε μάθαμε τι έγινε πριν τον τελικό με τη Γαλλία.)



Από τους 2 ψήφισα Κ.Ρονάλντο. Παίζει βέβαια μόνο για τον εαυτό του, αλλά σε αυτό το μπουρδέλο που λέγεται Ρεάλ είναι ίσως ο μόνος λόγος να παίξει μπάλα.
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
68
Πόντοι
166
τελειως ακυρη συγγριση
 

resis

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
488
Like
2
Πόντοι
1
Ο ροναλντο εχει σαφως το πλεονεκτημα του υψους και το οτι παιρνει φαουλ. Ομως δεν ειχει τοσο θαρος να μπει στις φασεις, δεν εχει την αποτελεσματηκοτητα του μεσι στο τελειωμα, δεν εχει την χαρακτηριστικη ανεση του να σταματησει και να  ξεκινησει ξανα τοσο γρηγορα (οπως εχει ο μεσι, ο αγκουερο κλπ) επισης θα προτιμισει να "βουτηξει" αν μπορει. Τελος κατι που δεν κανει κατι οσο παλιοτερα, αρκετες φορες με τις ντριμπλες του (και ιδιαιτερα τα απειρα step over που ξεχνα να σταματησει) καθυστερει την αναπτυξη της ομαδας.

Απο τεχνικα χαρακτηριστηκα αυτα. Απο προσωπικα χαρακτηριστηκα απο που να ξεκινησουμε... Δεν αγαπηθηκε ποτε οσο ο μπεστ ή ο καντονα, γκιγκς κλπ γιατι παντα εδινε δικαιωματα ακομη και στους οπαδους τη Μαντσεστερ. Επι δυο συνεχομενα καλοκαιρια ηταν αμφιβολο αν θα επαιζε χωρις να το γιουχαρει ολο το γηπεδο (ελεω των εμφανισεων του το γλιτωσε αυτο).
Τρομερα αντιαθλητικος χαρακτηρας και ντιβα. Η χειροτερη κινηση ηταν να παει στην ρεαλ. Ευτυχως δηλαδη για εμας τους οπαδους της μπαρτσελονας. Ηταν που ηταν ενα μπουρδελο απο παντα τα αποδυτιρια της ρεαλ τωρα εδεσε το γλυκο!

Θα ηθελα παρα πολυ να τον δω με καποιο προπονητη σαν τον shankly. Θα ειχαμε τρομερα σκηνικα
 

Επισκέπτης
Ρε συ, σαν τραβέλι είναι αυτή. Όταν βγαίνουν βόλτα, τον Λιονέλ τον κουβαλάει στο τσαντάκι της; :2funny:

Κατά τ'άλλα Μέσι και με διαφορά. Ο Αργεντίνος είναι και πιο θεαματικός, και πιο ουσιαστικός από τον κλαψομούνη.
Εεε όχι και τραβέλι ρε συ!!! :headbang:

Τον παιρνάει νομίζω καμία 12-15 cm!!! :cheesy:
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Για μενα ο Μεσσι ειναι το Νο1 (ισως και ολων των εποχων),δευτερος ο Κακα και τριτος και καταιδρωμενος ο Ροναλντο.Βεβαια, εχω καιρο να δω τη Ρεαλ οποτε δεν ειμαι κι ο πλεον αρμοδιος,αλλα σε καποιες παλιοτερες εμφανισεις που ειχα δει,ο Κακα μου φαινοταν πιο ουσιαστικος...Κι ο Ινιεστα στος φορμες του ηταν πολυ καλος
 

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
δεν είναι ακριβώς συγκρίσιμοι....
έχω την εντύπωση πως ο Ροναλντο είναι πιο γρήγορος, επίσης έχει πιο "τεχνική" ντρίπλα.
Ο Μέσι από την άλλη υστερεί στο φάουλ, [size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]όπως ο Ρονάλντο υστερεί στο κεφάλι[/size][/size][/size][/size][/size][/size]
κάτι που είναι περίεργο μια και ο Μέσι είναι πιο νοντός.
Τέλος πάντων, ας τους πάρει και τους δύο ο Κρόκους και μετά να διώξουμε αυτόν που δεν θα αποδωσει...χοχοχο
αν ειναι δυνατον!!! συμφωνω οτι ο Μεσι δεν παιζεται με τιποτα, ειναι καλυτερος απο τον Κριστιανο γενικα, αλλα οχι οτι ειναι καλυτερος στο κεφαλι!!! εκτος αν εννοεις οτι ειναι πιο "εγκεφαλικος" και πιο ομαδικος...
 

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
Λίγα λόγια:

Λιονέλ Μέσι :rockon:

Καριέρα

Ο Μέσι ξεκίνησε το ποδόσφαιρο στις ακαδημίες της Νιούελς. Στα 13 του πέρασε τον Ατλαντικό και εντάχθηκε στα τμήματα υποδομής της Μπαρτσελόνα, αφού η καταλανική ομάδα τού υποσχέθηκε πλήρη αποκατάσταση ενός σοβαρού ενδοκρινολογικού προβλήματος που αντιμετώπιζε, ενώ ταυτόχρονα ανέλαβε την οικονομική υποστήριξη της οικογένειάς του, η οποία μετακόμισε μαζί του στη Βαρκελώνη.
ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟΥ προβληματος! Η Ριβερ Πλειτ που ειχε "κλεισει" τον παιχτη, εκρινε οτι δεν μπορει να δινει τα 1000$ την εβδομαδα που ηταν απαραιτητα για την θεραπεια και αποκατασταση της παθησης... Χωρις την θεραπεια, ο Μεσι δεν θα ψηλωνε πανω απο το 1.50!!!
 

resis

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2009
Μηνύματα
488
Like
2
Πόντοι
1
Οταν ο messi πηγε να δοκιμαστει στην μπαρτσελονα στο πρωτο του αγωνα εβαλε 4-5 γκολ. Προσπαθοντας να διατηρησει την ψυχραιμια του ενας ανθρωπος της μπαρτσελονα πηρε μια πετσετα πανω στην οποια υπεγραψαν οι γονεις του messi ωστε να τον προλαβουν να τον "κλεισουν".
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Ρε, τι κλειστές και πιό τεχνικές τρίπλες μου λέτε!
Ο Μέσσι τριπλάρει 3 παίκτες χωρίς να ακουμπήσει την μπάλλα.
Δείτε το γκολ με Ρεαλ, τη συμμετοχή λαιμού κεφαλής και στήθους σε δύο διαδοχικές προσποιήσεις δείτε και το κουτσαδάκι το βήμα που κάνει πριν σουτάρει, και, τα λέμε..
 

BoobLover

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
412
Κριτικές
3
Like
1.937
Πόντοι
201
Δεν υπάρχει σύγκριση!!!!!!!!!!
Ο ένας είναι Παιχτούρα  :rockon:και ο άλλος μόνο τσαλιμάκια και κολπάκια είναι :jerking:...

Μέσι φίλοι μου.... Πάιχτης ουσίας, μέγας μπαλαδόρος .... Σκοράρει, πασάρει όλα τα κάνει...

:rockon:
 

SID VICIOUS(1)

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2009
Μηνύματα
54
Like
0
Πόντοι
0
ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ,ΗΛΙΚΙΑ,ΤΙΤΛΟΥΣ...Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ.ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ 2 ΠΑΙΚΤΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝ ΤΟΥΣ, Η ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ
ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ...ΚΕΦΑΛΙ..ΣΟΥΤ...ΦΑΟΥΛ...ΤΑΧΥΤΗΤΑ...ΚΟΡΜΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ..ΔΥΝΑΜΗ ΚΤΛ
ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΑΣΦΑΛΩΣ Ο ΜΕΣΙ...ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΚΟΦΤΕΡΟ...ΔΙΑΟΛΑΚΙ ΚΤΛ
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΜΕΣΙ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΧΑΦ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ..ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΤΡΙΑΔΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΚΙ ΕΝΑ ΣΤΥΛ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ...Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ!!! :sunglasses:
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Δεν υπάρχει σύγκριση!!!!!!!!!!
Ο ένας είναι Παιχτούρα   :rockon:και ο άλλος μόνο τσαλιμάκια και κολπάκια είναι :jerking:...

Μέσι φίλοι μου.... Πάιχτης ουσίας, μέγας μπαλαδόρος .... Σκοράρει, πασάρει όλα τα κάνει...

:rockon:


....ειχε  δικιο  τελικα  ο  Αινσταιν  που  ελεγε  οτι  το  συμπαν  και η μαλακια  δεν  εχουν  ορια........"μονο  τσαλιμακια  και κολπακια" κανει ο Ροναλντο , λεει  ο  μαλακας ........μα  πολυ  ασχετος  βρε  παιδι  μου  , αυτος ο Sir Alex  που  τον  κραταγε  5  χρονια  στο  Μαντσεστερ  :2funny: :grin: :2funny:........τι  αλλη  :jerking:  θα  ακουσουμε  σε  αυτο  το  site...



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom