Νέα

Κύπριος στρατιώτης κάνει καταδρομική σε τουρκικό φυλάκιο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ιπταμενος_2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 386
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
επήγες τζαμέ τωρά? τζαμέ τωρά?? πότε ναρθεις δαμέ να σε δούμεν λίγο? Άσε επήγαμεν να παίξομεν μάπαν και κλαπώθηκα ρεεε και τωρά το πόδιν μου πονά!Α τωρά που θαρθει καλοκαίρι, φέρε και καμιά πατίχα μούχτι! Αύριο μεσομέρι πάμε για κάνα καφέ? :grin: :2funny: :2funny: :2funny:  :rockon:

κανονιστε να σας πετυχω σε κανενα ντα καπο σημερα το μεσημερι... :tooth:
Εγώ δεν έβρισα κανέναν ούτε θα βρίσω εσένα.Όμως το να λες οτι η Κύπρος ειναι ελληνική επειδή στα αρχαία χρόνια κάναν αποικίες οι Έλληνες δε σημαίνει ότι στη μοντέρνα ιστορία η Κύπρος είναι ελληνική!Η Κύπρος υπήρξε πρώτα ανεξάρτητη μέχρι που υποδουλώθηκε στους Τούρκους όπως και η Ελλάδα μετα την άλωση της Πόλης,έγινε Αγγλική ύστερα και τέλος έγινε ανεξάρτητη!Η "Ενωσις" ήταν η Μεγάλη Ιδέα μερικών που είχαν όραμα,1 όραμα που όμως για πολλούς λόγους δεν μπορούσε να γίνει πραγματικότητα.Όχι πως δεν θέλαν οι Έλληνες αλλά οι Μεγάλες Δυνάμεις δεν θέλαν ειδικά η Αγγλία αφού της κόστισε τόσο η απώλεια της Κύπρου.

Και για τη γκόμενα που εάπ ότι θολώνει όσο να ναι την κρίση μυο δεν εννοούσα την κρίση μου για την Κύπρο γενικά και για τα πολιτικά αλλά για τις Κύπριες γυναίκες.

Αλλά βλέπω ότι δεν θες κουβέντα παρα μόνο να βρίζεις τους ανθρώπους εδώ στο site να εκφράζεις τις ακρίες θέσεις σου και βρίζοντας να περνιέσαι για ξύπνιος.Τι να σου πω,συνεχισε να βρίζεις αν θες,παντως εμένα δεν με νοιαζει.

η κυπρος ανηκει στο ελληνικο εθνος
οσο κ να χτυπιουνται μερικοι ελλαδιτες κ κυπριοι οτι δεν εχουμε καμια σχεση
επειδη δεν τους κοβει παραπανω
κ αυτο λογω ιστοριας γλωσσας εθιμων κλπ
δεν περιμενω εγω απο σενα να μου πεις αν ειμαι ελληνοκυπρια ή απλως κυπρια.. ξερω τι ειμαι κ οχι επειδη το λεω εγω αλλα επειδη το λεει η ιστορια
κ ειναι ακομη πιο σημαντικο αν σκεφτεις οτι μετα απο τοσους κατακτητες κ αγωνες αν κ αφομοιωσαμε πραγματα απο αυτους κ γεωγραφικα ειμαστε μακρυα σχετικα απ την ελλαδα, διατηρησαμε την ελληνικοτητα μας κ τη διαλεκτο μας (που ειναι παρα πολυ κοντα στην αρχαια ελληνικη)

για την ερμηνεια σου στο "καλαμαρας" μπορει να ναι κ ετσι οπως το λες.. εγω ξερω αυτο που σου ειπα
σημαντικο πως δεν ειναι βρισια ουτε τωρα ουτε ποτε.. εγω το αγορι μου καλαμαρα τον λεω.. δεν τον βριζω πιστεψε με χαχαχαχα οπως κ τους φιλους μου που ειναι ελλαδιτες.. τι θα τους λεω? αφου ετσι εχουμε μαθει να σας λεμε
δεν σας βριζουμε ομως
κ αυτος που θεωρεις οτι σου ειπε κοροιδευτικα "που το κονομησες το γκομενακι" αν στο λεγε ελλαδιτης που καλλιστα μπορουσε να στο πει το ιδιο θ αντιδρουσες? αν ναι δεν μπορεις να το παραθετεις ως επιχειρημα στο γιατι δεν πας τους κυπριους. αν οχι καταλαβαινεις οτι η κριση σου ειναι υποκειμενικη αλλη μια φορα

ο διχασμος καλα κρατει κ φαινεται κ απ το γεγονος οτι σ ενα ασχετο θεμα... εχουμε σκοτωθει για το αν ειναι ελληνες οι κυπριοι κ το τι εγινε στη μικρα ασια... *P
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εγώ δεν έβρισα κανέναν ούτε θα βρίσω εσένα.Όμως το να λες οτι η Κύπρος ειναι ελληνική επειδή στα αρχαία χρόνια κάναν αποικίες οι Έλληνες δε σημαίνει ότι στη μοντέρνα ιστορία η Κύπρος είναι ελληνική!Η Κύπρος υπήρξε πρώτα ανεξάρτητη μέχρι που υποδουλώθηκε στους Τούρκους όπως και η Ελλάδα μετα την άλωση της Πόλης,έγινε Αγγλική ύστερα και τέλος έγινε ανεξάρτητη!Η "Ενωσις" ήταν η Μεγάλη Ιδέα μερικών που είχαν όραμα,1 όραμα που όμως για πολλούς λόγους δεν μπορούσε να γίνει πραγματικότητα.Όχι πως δεν θέλαν οι Έλληνες αλλά οι Μεγάλες Δυνάμεις δεν θέλαν ειδικά η Αγγλία αφού της κόστισε τόσο η απώλεια της Κύπρου.

Και για τη γκόμενα που εάπ ότι θολώνει όσο να ναι την κρίση μυο δεν εννοούσα την κρίση μου για την Κύπρο γενικά και για τα πολιτικά αλλά για τις Κύπριες γυναίκες.

Αλλά βλέπω ότι δεν θες κουβέντα παρα μόνο να βρίζεις τους ανθρώπους εδώ στο site να εκφράζεις τις ακρίες θέσεις σου και βρίζοντας να περνιέσαι για ξύπνιος.Τι να σου πω,συνεχισε να βρίζεις αν θες,παντως εμένα δεν με νοιαζει.

τι να βρίζω ρε μαλέα μ αυτά που γράφετε δω μέσα......Μιλάμε απέλαση θέτε ή δημόσια διαπόμπευση......

γράφεις
"Όμως το να λες οτι η Κύπρος ειναι ελληνική επειδή στα αρχαία χρόνια κάναν αποικίες οι Έλληνες δε σημαίνει ότι στη μοντέρνα ιστορία η Κύπρος είναι ελληνική!Η Κύπρος υπήρξε πρώτα ανεξάρτητη μέχρι που υποδουλώθηκε στους Τούρκους όπως και η Ελλάδα μετα την άλωση της Πόλης,έγινε Αγγλική ύστερα και τέλος έγινε ανεξάρτητη"

κατά τον ίδιο τρόπο λοιπόν ρε μπετόβλακα μπορεί να σου πει βάσει της τελευταίας σου πρότασης ακριβώς το ίδιο και ο Τούρκος για την Ελλάδα και ο Σκοπιανός για τη Μακεδονία.......
ΗΜΑΡΤΟΝ ρε.
Ντάξει έχετε το δικαίωμα της αυτοδιάθεσης, την ελευθερία λόγου να λέτε ό,τι παπαριά κατεβάζει η γκλάβα σας.
Αλλά ρε γαμώ τα χώματα που γεννήθηκα με αυτά τα επιχειρήματα θα φωνάξω δαμέ τσου Τούρκους να μας γαμήσουσι μια και καλή να τελειώνει αυτό το μαρτύριο εγκεφαλικής νέκρωσης.

Μπάιτ τι φέρουσι ρε στην κεφαλήν; Σκύβαλα;
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
H Kύπρος κείται μακράν.

κάνε με μπαν ρε γαμώ την καταγωγή μου.....
μα τόση βλακεία;
μα τέτοια επιχειρηματολογική ανεπάρκεια;

να βάζουν αυτογκόλ; που τους μεγαλώνουν ρε πούστη μου; σε κοτέτσια;

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
κάνε με μπαν ρε γαμώ την καταγωγή μου.....
μα τόση βλακεία;
μα τέτοια επιχειρηματολογική ανεπάρκεια;

να βάζουν αυτογκόλ; που τους μεγαλώνουν ρε πούστη μου; σε κοτέτσια;

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Να σου δόκων κάμιάν προειδοποίησην? Ή να σε καταγγείλων στον αντμινιστρέητορ? Α και μια απορία : Γιατί οι Κύπριοι ενώ για όοοολα τα πράγματα χρησιμοποιούν αγγλικά, το σούπερ μάρκετ που είναι ήδη στα αγγλικά το λένε ΥΠΕΡΑΓΟΡΑ?!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :huh: :huh: :think: :rolleyes: :2funny: :2funny: :2funny:
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
κάνε με μπαν ρε γαμώ την καταγωγή μου.....
μα τόση βλακεία;
μα τέτοια επιχειρηματολογική ανεπάρκεια;

να βάζουν αυτογκόλ; που τους μεγαλώνουν ρε πούστη μου; σε κοτέτσια;

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Ορεξάτος μπήκες πρωί πρωί
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
δεν διαβασα ουτε μια σελιδα απο όσα προηγηθηκαν και γραφτηκαν.Μπαινω ξεκαρφωτος με βαση τον τιτλο του θεματος και λεω....καποιο παιδακι..19-20 ετων έκανε μια τρέλα...
Αυτο! ε και? ουτε εθνικισμοι ουτε τιποτε....οποιος δεν εχει δουλεια ασχολειται με τον πολεμο και το στρατο..(εκτος αν ειναι η δουλεια του αυτη..πχ κανας εποπ)...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Να σου δόκων κάμιάν προειδοποίησην? Ή να σε καταγγείλων στον αντμινιστρέητορ? Α και μια απορία : Γιατί οι Κύπριοι ενώ για όοοολα τα πράγματα χρησιμοποιούν αγγλικά, το σούπερ μάρκετ που είναι ήδη στα αγγλικά το λένε ΥΠΕΡΑΓΟΡΑ?!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :huh: :huh: :think: :rolleyes: :2funny: :2funny: :2funny:
τώρα θες και συ να με τρελλάνεις πρωινιάτικα...
ράουνταμπάουτ, χαλλόου, μπάι, ΛΤΔ, αλό, αλλά φρουταρία, υπεραγορά λες και το μαρκετ είναι απαγορευμένη αγγλική λέξη...

και μη μου τα σπας πρωινιάτικα τώρα γιατί θέλω να πάρω αυτοκίνητο και ακόμα να βρω εταιρεία που να κατασκευάζει αυτοκίνητο με 20 άλογα....
Κορυφαίο και το αυτή είναι η τιμή στο δρόμο λες και το αυτοκίνητο θα το πάρεις για το σαλόνι...

θα κλώσσω τώρα αριστερά και να φύγω να πάω τσαμέ.
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

με σένα εν υπάρχει πρόβλημα. με τους άλλους τα έχω....

βολταιράκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο;;;;
πάρε με ρε να γίνω τσαγγάρης να τελειώνουμε ρε.....
:uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ορεξάτος μπήκες πρωί πρωί
πάνε μάσε εσύ ρε κανένα χόρτο  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

μπήκε και η βόρεια ελλάδα να γίνουμε πουτάνα.....
οι κύπριοι δεν είναι Ελληνες, οι βορειοελλαδίτες είναι βούλγαροι, αλλα οι Σκοπιανοί δεν είναι Μακεδόνες με έχετε κάνει άτομο με ειδικές ανάγκες πλέον στην μπανανία.... 

:tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Mας έφτιαξες πρωινιάτικα! Με τον Αλέφαντο και με το σοβιετικό ύμνο! RESPECT!
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
πάνε μάσε εσύ ρε κανένα χόρτο  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

μπήκε και η βόρεια ελλάδα να γίνουμε πουτάνα.....
οι κύπριοι δεν είναι Ελληνες, οι βορειοελλαδίτες είναι βούλγαροι, αλλα οι Σκοπιανοί δεν είναι Μακεδόνες με έχετε κάνει άτομο με ειδικές ανάγκες πλέον στην μπανανία.... 

:tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ξέχασες την Τουρκική Θράκη.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ξέχασες την Τουρκική Θράκη.

Δεν ξεχνιέται αυτή (η δυτική ή η ανατολική?).

Τώρα που θα δώσουμε και τα ανταλλάγματα για να ανοίξει η Χάλκη...

Κάτσε να δεις γέλιο, Ομπάμα λέμεεεεεεεεεεε!
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
Να σου δόκων κάμιάν προειδοποίησην? Ή να σε καταγγείλων στον αντμινιστρέητορ? Α και μια απορία : Γιατί οι Κύπριοι ενώ για όοοολα τα πράγματα χρησιμοποιούν αγγλικά, το σούπερ μάρκετ που είναι ήδη στα αγγλικά το λένε ΥΠΕΡΑΓΟΡΑ?!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :huh: :huh: :think: :rolleyes: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

χαλλλοου  ντου γιου χαβ ε προμπλεμ γουιθ δατ φιλε? ενιγουει... :P


εγω παντως συμφωνω να χωριστει η ελλαδα σε διαφορα κρατη... μακεδονες μονοι τους κρητικοι μονοι τους κ.ο.κ για να κερδιζουμε στη γιουροβιζιον.. :crazy:

τώρα θες και συ να με τρελλάνεις πρωινιάτικα...
ράουνταμπάουτ, χαλλόου, μπάι, ΛΤΔ, αλό, αλλά φρουταρία, υπεραγορά λες και το μαρκετ είναι απαγορευμένη αγγλική λέξη...

οχι θα λεγαμε... κυκλικος κομβος! χαλλλοουυυ κ σε σενα :tooth:


OMG!!!

αυτο σιγουρα κ τοτε θα το ειχα σχολιασει :tooth:
ρε κωστακη δεν παιζεσαι βρε αγορι μου... παντως κ αν ειναι αληθεια οσα μας λες... δεν διαβασα να σου εκανε κ τπτ η κυπραια.. τα θελε ο πωπος σου.. αφου με τη μια κ με τη αλλη κ με την παραλλη ησουν...

τυφλα να χει ο φωσκολος παντως..

edit: κ τελικα φυσικα κ το ειχα παρασχολιασει.. εμ δεν μου ξεφευγουν κατι τετοια.. ειναι το ψωμι μου εδω μεσα...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom