Νέα

Κύπριες φοιτήτριες στην Αθήνα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα corfugreece2018
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

corfugreece2018

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2018
Μηνύματα
127
Like
180
Πόντοι
1
Θα ήθελα να ανοίξω ξεχωριστά θέμα για φοιτήτριες από Κύπρο στην Αθήνα. Έχω γνωρίσει αρκετές και θα μπορούσα να πω ότι είναι οι ποιο εύκολες για ραντεβού με δωράκια η χωρίς δωράκια .είναι γενικά οι πιο λυσσασμένες ...κοντές μαυριδερός..και πολύ λυσασμενες για σεξ και λεφτά και να περνάνε καλά .γράψτε ιστορίες που έχετε με Κύπριες στην Αθήνα εδώ
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.032
Κριτικές
48
Like
6.438
Πόντοι
11.445
Να κανουμε καρτελα και γιαυτες τυπε ....
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.173
Κριτικές
3
Like
4.329
Πόντοι
736
Αγαπητέ συνάδελφε θα διαφωνήσω στο 100%, είναι πολύ πιο δύσκολες από τις Ελληνίδες , πιο σπάνιες σαν είδος και με μεγαλύτερη βοήθεια από την οικογένεια τους άρα δεν νομίζω να παίζει κάτι σε Κύπρια !
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Να κανουμε καρτελα και γιαυτες τυπε ....
Καρτέλα ανα σχολή , δεν είναι κακό !!!
Πάλι βέβαια εμείς και εμείς θα γράφουμε αλλά δεν πειράζει
 

thelastpm

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.879
Κριτικές
1
Like
3.336
Πόντοι
456
Αγαπητέ συνάδελφε θα διαφωνήσω στο 100%, είναι πολύ πιο δύσκολες από τις Ελληνίδες , πιο σπάνιες σαν είδος και με μεγαλύτερη βοήθεια από την οικογένεια τους άρα δεν νομίζω να παίζει κάτι σε Κύπρια !
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Καρτέλα ανα σχολή , δεν είναι κακό !!!
Πάλι βέβαια εμείς και εμείς θα γράφουμε αλλά δεν πειράζει
Συνάδελφε άσε τις Κύπριες κι έλα στο νήμα για τις φοιτήτριες πειρασμούς...
 

no mercy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.398
Κριτικές
2
Like
3.588
Πόντοι
456
Θα ήθελα να ανοίξω ξεχωριστά θέμα για φοιτήτριες από Κύπρο στην Αθήνα. Έχω γνωρίσει αρκετές και θα μπορούσα να πω ότι είναι οι ποιο εύκολες για ραντεβού με δωράκια η χωρίς δωράκια .είναι γενικά οι πιο λυσσασμένες ...κοντές μαυριδερός..και πολύ λυσασμενες για σεξ και λεφτά και να περνάνε καλά .γράψτε ιστορίες που έχετε με Κύπριες στην Αθ
Θα ήθελα να ανοίξω ξεχωριστά θέμα για φοιτήτριες από Κύπρο στην Αθήνα. Έχω γνωρίσει αρκετές και θα μπορούσα να πω ότι είναι οι ποιο εύκολες για ραντεβού με δωράκια η χωρίς δωράκια .είναι γενικά οι πιο λυσσασμένες ...κοντές μαυριδερός..και πολύ λυσασμενες για σεξ και λεφτά και να περνάνε καλά .γράψτε ιστορίες που έχετε με Κύπριες στην Αθήνα εδώ
δεν αρχιζεις να μοιραζεις τηλεφωνα.....???
 

ALEX45

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
14
Like
60
Πόντοι
0
κι εγω συμφωνω πανω κατω με τον συντακτη ...κανα δυο που γνωρισα ηταν ακρως υποτακτικες και υπακουες..
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.789
Like
15.544
Πόντοι
3.656
Θα ήθελα να ανοίξω ξεχωριστά θέμα για φοιτήτριες από Κύπρο στην Αθήνα. Έχω γνωρίσει αρκετές και θα μπορούσα να πω ότι είναι οι ποιο εύκολες για ραντεβού με δωράκια η χωρίς δωράκια .είναι γενικά οι πιο λυσσασμένες ...κοντές μαυριδερός..και πολύ λυσασμενες για σεξ και λεφτά και να περνάνε καλά .γράψτε ιστορίες που έχετε με Κύπριες στην Αθήνα εδώ

τυπε ανοιξε κι ενα θρεντακι για φοιτητριες απο αιγυπτο,κινα,εσκιμοες κλπ :confused: :confused: :confused:
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.333
Like
16.881
Πόντοι
3.556
Θα ήθελα να ανοίξω ξεχωριστά θέμα για φοιτήτριες από Κύπρο στην Αθήνα. Έχω γνωρίσει αρκετές και θα μπορούσα να πω ότι είναι οι ποιο εύκολες για ραντεβού με δωράκια η χωρίς δωράκια .είναι γενικά οι πιο λυσσασμένες ...κοντές μαυριδερός..και πολύ λυσασμενες για σεξ και λεφτά και να περνάνε καλά .γράψτε ιστορίες που έχετε με Κύπριες στην Αθήνα εδώ
τύπε νηματοθετη βρηκες λυση στο προβλημα που σε ταλαιπωρούσε να πουμε ; :undecided::undecided::undecided:

 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
Αγαπητέ συνάδελφε θα διαφωνήσω στο 100%, είναι πολύ πιο δύσκολες από τις Ελληνίδες , πιο σπάνιες σαν είδος και με μεγαλύτερη βοήθεια από την οικογένεια τους άρα δεν νομίζω να παίζει κάτι σε Κύπρια !
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Καρτέλα ανα σχολή , δεν είναι κακό !!!
Πάλι βέβαια εμείς και εμείς θα γράφουμε αλλά δεν πειράζει
επειδή εχω ζήσει κύπρο θα ελεγα οτι ειναι πολύ ευκολες τωρα βεβαια το ευκολο και το δύσκολο για τον καθένα ειναι υποκειμενικό. ισως επειδή ημουν καλαμαράς? τι να πω :think:
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.173
Κριτικές
3
Like
4.329
Πόντοι
736
Κατά συνέπεια αφού δύο εξαίρετα μέλη επιβεβαιώνουν το ότι οι εκ Κύπρου ορμώμενες είναι πιο δεκτικές θα πρέπει να αναμείνουμε στο ακουστικό μας !
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.872
Πόντοι
3.846
Θα ήθελα να ανοίξω ξεχωριστά θέμα για φοιτήτριες από Κύπρο στην Αθήνα. Έχω γνωρίσει αρκετές και θα μπορούσα να πω ότι είναι οι ποιο εύκολες για ραντεβού με δωράκια η χωρίς δωράκια .είναι γενικά οι πιο λυσσασμένες ...κοντές μαυριδερός..και πολύ λυσασμενες για σεξ και λεφτά και να περνάνε καλά .γράψτε ιστορίες που έχετε με Κύπριες στην Αθήνα εδώ
Τι έχουν ανάγκη οι Κυπραιες;;
Λεφτά; ??

Φίλε μόνο αυτό το σχόλιό σου δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα από Κύπρο.
Όλες αυτές που σπουδάζουν εξωτερικό έχουν τρελά φράγκα, οι οικογένειες τους έχουν 2-3 σπίτια και ένα αμάξι για κάθε μέλος της οικογένειας.
Σιγά μην έχει ανάγκη το πενηντάρικο από τον Έλληνα που τον βλέπουν σαν φτωχό συγγενή.

Να γαμηθει επειδή γουστάρει στα δωρεάν παίζει, επειδή έχει ανάγκη φράγκα δεν έχει καμία λογική να το κάνει.
 

kavlalex

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.054
Κριτικές
5
Like
5.484
Πόντοι
1.336
Καλησπέρα στην ομάδα! Υπάρχει λοιπόν καμία πρόταση για μωράκια εκ Κύπρου; Εάν ναι, ενημερώστε είτε δημόσια είτε με pm. Όχι, τίποτα άλλο, να μπορούμε περισσότεροι να εκφέρουμε γνώμη! ;)
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.459
Πόντοι
8.345
Τι έχουν ανάγκη οι Κυπραιες;;
Λεφτά; ??

Φίλε μόνο αυτό το σχόλιό σου δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα από Κύπρο.
Όλες αυτές που σπουδάζουν εξωτερικό έχουν τρελά φράγκα, οι οικογένειες τους έχουν 2-3 σπίτια και ένα αμάξι για κάθε μέλος της οικογένειας.
Σιγά μην έχει ανάγκη το πενηντάρικο από τον Έλληνα που τον βλέπουν σαν φτωχό συγγενή.

Να γαμηθει επειδή γουστάρει στα δωρεάν παίζει, επειδή έχει ανάγκη φράγκα δεν έχει καμία λογική να το κάνει.
Μην γενικευεται, δεν ισχύει αυτό για όλους. Πέρα από το ότι νοικιαζα σπίτι σε κυπριους στου ζωγράφου ηξερα ένα σωρό ατομα όταν σπούδασα και δεν είχαν όλοι λεφτά, ειδικά τρελά λεφτά.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.872
Πόντοι
3.846
Μην γενικευεται, δεν ισχύει αυτό για όλους. Πέρα από το ότι νοικιαζα σπίτι σε κυπριους στου ζωγράφου ηξερα ένα σωρό ατομα όταν σπούδασα και δεν είχαν όλοι λεφτά, ειδικά τρελά λεφτά.
Όπως δεν ισχύει ότι οι Κυπραίες γενικά είναι εύκολες ή ψάχνουν να γαμηθουν για φράγκα.

Με λίγα λόγια όλο το νόημα του thread είναι εκτός τόπου.
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
602
Like
451
Πόντοι
26
Τι έχουν ανάγκη οι Κυπραιες;;
Λεφτά; ??

Φίλε μόνο αυτό το σχόλιό σου δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα από Κύπρο.
Όλες αυτές που σπουδάζουν εξωτερικό έχουν τρελά φράγκα, οι οικογένειες τους έχουν 2-3 σπίτια και ένα αμάξι για κάθε μέλος της οικογένειας.
Σιγά μην έχει ανάγκη το πενηντάρικο από τον Έλληνα που τον βλέπουν σαν φτωχό συγγενή.

Να γαμηθει επειδή γουστάρει στα δωρεάν παίζει, επειδή έχει ανάγκη φράγκα δεν έχει καμία λογική να το κάνει.
μην σε ξεγελαει γιατι αρκετοι απο αυτους με δανεια πηρανε τα 2-3 σπιτια που εχουν, τα αμαξια τους, την φοιτηση σε ιδιωτικα σχολεια εφταταξεα. ολοι αυτοι ειναι για να κανουνε φιγουρα και χρωστανε τεραστια ποσα στις τραπεζες.
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.459
Πόντοι
8.345
Όπως δεν ισχύει ότι οι Κυπραίες γενικά είναι εύκολες ή ψάχνουν να γαμηθουν για φράγκα.

Με λίγα λόγια όλο το νόημα του thread είναι εκτός τόπου.
Καλά ναι σε αυτό συμφωνώ. Εμείς το 2000 τθς είχαμε για δύσκολες, μόνο αν μεταξύ τους έκαναν παρέα όλη την ώρα.
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Κυπρεςκαο ροδιτισες οι πιο άσχημες ελλεινιδες, οι ροδιτισες έχουνε και μουστάκι στα χωριά τουλαχιστον??.. Οι πιο ωραίες ελλεεινίδες είναι οι Βορειοηπειρωτες οι σαλονικιες και οι σερραιες γιατί έχουνε επιρροή από Αλβανία Βουλγαρία και πρώην σοβιετικής ενωση✌️✌️
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
πηγή:


Έχεις κλείσει πάνω από 10 ώρες μπροστά σε μία οθόνη, στο γραφείο σου στο πανεπιστήμιο. Τα μάτια σου έχουν αρχίσει να διαμαρτύρονται εντόνως για το μαρτύριο στα οποία τα υποβάλεις. Κλείνεις τα μάτια σου προκειμένου να μετριάσεις τις διαμαρτυρίες τους και τα τρίβεις αργά, δυνατά, με τις ανάστροφες των χεριών σου. Ανοίγεις τα μάτια σου αργά και κοιτάς το ρολόι του υπολογιστή. 22:45.

Βάζεις το μπουφάν σου, κλείνεις το γκουμπιούτερ και κινάς για την στάση. Ξέρεις πως σε περίπου 10 λεπτά θα περάσει το λεωφορείο. Ξέρεις πως από τη στιγμή που θα ανέβεις στο λεωφορείο σε 20 λεπτά θα βρίσκεσαι σπίτι σου, στο κρεβάτι σου, παρέα με ένα βιβλίο για να χαλαρώσεις λίγο πριν πέσεις για ύπνο.

Παρόλα αυτά, η ανυπομονησία σου να μπεις μέσα στο λεωφορείο συγκρίνεται με την ανυπομονησία ενός εβραίου να μπει σε θάλαμο αερίων. Και αυτό γιατί το λεωφορείο που θα σε μεταφέρει στην ηρεμία του σπιτιού σου μεταφέρει επίσης ένα παράξενο και αλλοπρόσαλο δείγμα του ανθρώπινου είδους, που κάθε άλλο παρά ευχάριστα θα κάνει τα 20 αυτά λεπτά τις διαδρομή σου: Κύπριες.

pie3.png


Οι Κύπριες φοιτήτριες μοιάζουν με όλες τις υπόλοιπες φοιτήτριες: φοράνε καθημερινά ένα κουβά κολώνια για να σκοτώσουν οποιονδήποτε ζωντανό οργανισμό -ανθρώπινο και μη- σε περίμετρο τριών μέτρων, σοβατίζουν και μπογιατίζουν το πρόσωπο τους για να πάνε στο πανεπιστήμιο, φοράνε ξεκαρδιστικά ημιολόσωμα γυαλία ηλίου και αγροτικές μπότες για να διασκεδάσουν τον ανδρικό πληθυσμό στο πέρασμα τους. Έχουν όμως ένα μοναδικό χαρακτηριστικό: για κάποιο λόγο νομίζουν πως αν σταματήσουν να μιλάνε θα βρουν ακαριαίο και βίαιο θάνατο. Έτσι περνούν την περισσότερη ώρα της ζωής τους μιλώντας ακατάπαυστα, ακόμα και αν δεν έχουν κάτι συγκεκριμένο να πούνε. Οι συζητήσεις τους περιλαμβάνουν συνήθως ανάλαφρα θέματα όπως η επικαιρότητα, σοβαρότερα θέματα όπως οι σχέσεις τους, ή θέματα υψίστης εθνικής σημασίας όπως ψώνια στην αγορά.

Το πρώτο πρόβλημα με τις Κύπριες φοιτήτριες είναι η ένταση της ομιλίας τους. Όποιος έχει τύχει να κάτσει μπροστά από τουρμπίνα αεροπλάνου την ώρα της απογείωσης θα με καταλάβει. Τα ντεσιμπέλ δεν είναι βολική μονάδα μέτρησης της έντασης της ομιλίας των Κυπρίων γι’ αυτό και χρησιμοποιείται μία ειδική μονάδα μέτρησης, το κυπριοντεσιμπέλ, το οποίο ισούται με 100 φορές το όριο ακοής του ανθρώπου.

Το παρακάτω σχήμα δίνει μία ποιοτική αλλά και ποσοτική εικόνα της έντασης ομιλίας των Κυπρίων. Στο συγκεκριμένο παράδειγμα μία Κύπρια ανεβαίνει στο λεωφορείο και βρίσκει μία δεύτερη Κύπρια, όποτε και γίνεται η αντίστοιχη χημική αντίδραση που έχει ως αποτέλεσμα την απελευθέρωση σημαντικής ποσότητας θορύβου στον περιβάλλοντα χώρο. Για λόγους σύγκρισης της έντασης του εκλυόμενου θορύβου, παρατίθεται επίσης μια άλλη γνωστή αντίδραση που παράγει αρκετό θόρυβο.

decibel3.png


Το δεύτερο πρόβλημα με την ομιλία των Κυπρίων φοιτητριών είναι η διάρκεια και η ταχύτητα της ομιλίας. Θα μου πεις «Ρεσε αυτά είναι δύο διαφορετικά θέματα«. Και θα σου απαντήσω «άμα δε ξες μη μιλάς» (<– φοβερή ατάκα εποχής δημοτικού).

Για να κάνω πιο εύκολη την εξήγηση των παραπάνω θα κάνω ξανά επίκληση στις καταπληκτικές μου ζωγραφικές δυνατότητες και στο paint.net. Αρχικά ας πάρουμε το παράδειγμα ενός μέσου ομιλητή:
duration_normalspeaker.png


Όπως βλέπουμε στην παραπάνω εικόνα, πολύ χοντρικά ένας μέσος ομιλητής μιλάει στη μισή διαδρομή του λεωφορείου. Για παράδειγμα, μετά από 5 λεπτά διαδρομής έχει μιλήσει περίπου 2.5 λεπτά. Αυτό είναι λογικό, αν σκεφτεί κανείς πως σε μία κανονική συζήτηση συνήθως μιλάς κάποια ώρα και μετά δίνεις τον λόγο στον άλλο να μιλήσει, οπότε κατά μέσο όρο την μισή ώρα μιλάς και την υπόλοιπη μισή ακους.

Ας πάμε τώρα στο παράδειγμα ενός γρήγορου ομιλητή:

duration_fastspeaker1.png


Στην παραπάνω εικόνα λοιπόν βλέπουμε πως ένας γρήγορος ομιλητής μιλάει πολύ (thank you Captain Obvious). Στα 5 λεπτά διαδρομής μιλάει περίπου 4 λεπτά, για 10 λεπτά διαδρομής μιλάει περίπου 8 λεπτά κτλ. Αυτό προφανώς σημαίνει πως ένας γρήγορος ομιλητής συνήθως μονοπωλεί -εξ αναγκασμού- την όποια συζήτηση με αποτέλεσμα να αφήνει ελάχιστα περιθώρια στους υπολοίπους να μιλήσουν. Έτσι, αν έχουμε μία παρέα τριών ατόμων μεταξύ των οποίων ένας γρήγορος ομιλητής, τότε μετά από 10 λεπτά διαδρομής αυτός θα έχει μιλήσει 8 λεπτά ενώ οι υπόλοιποι δύο θα έχουν μιλήσει από περίπου 1 λεπτό ο καθένας.

Έχοντας λοιπόν μελετήσει τον μέσο και τον γρήγορο ομιλητή μπορούμε να μελετήσουμε πλέον την περίπτωση μιας Κύπριας ομιλήτριας:

duration_cyprusspeaker1.png


Όπως παρατηρούμε και στην παραπάνω εικόνα, στα πρώτα λεπτά της διαδρομής μία Κύπρια ομιλήτρια συμπεριφέρεται παρόμοια με έναν γρήγορο ομιλητή: απλά μιλάει πολύ. Μία σημαντική λεπτομέρεια όμως είναι πως την παραπάνω συμπεριφορά έχουν όλες οι συμμετέχουσες στη συζήτηση, το οποίο σημαίνει πως για παράδειγμα αν συζητούν τρεις κύπριες, τότε μέσα σε 5 λεπτά διαδρομής του λεωφορείου κάθε μία θα έχει μιλήσει από 4 λεπτά. Ματημπαναγία, δε ξέρω πως το κάνουν αλλά μιλάνε όλες ταυτόχρονα χωρίς να ακούει η μία τη λέει η άλλη. Η ταυτόχρονη ομιλία τους έχει αποτέλεσμα να συντονίζονται οι φωνές τους σταδιακά σε μία ενιαία φωνή που αρχικά σου φέρνει πονοκέφαλο και ημικρανίες και τελικά καταφέρνει να παραλύσει το νευρικό σου σύστημα, ενώ καθώς η συχνότητα της ενιαίας αυτής φωνής γίνεται συνεχώς υψηλότερη και η ένταση αυξάνεται και ο συντονισμός γίνεται πιο έντονος και μια φορά καθόταν δίπλα μου μία κυρία και αυτό.

Το δεύτερο και κυριότερο χαρακτηριστικό των Κυπρίων βάσει της παραπάνω εικόνας είναι πως έχουν τη δυνατότητα να μιλάνε περισσότερη ώρα από τη διάρκεια της διαδρομής. Το φαινόμενο αυτό εμφανίζεται μετά από παρατεταμένη παραμονή τους στο λεωφορείο. Για παράδειγμα, βλέπουμε πως σε 10 λεπτά διαδρομής μιλάνε περίπου τα 8 λεπτά, σε 15 λεπτά διαδρομής μιλάνε σχεδόν και τα 15, ενώ για 20 λεπτά διαδρομής μιλάνε περίπου 23 λεπτά. Πριν αρχίσετε τις χαρδαβελλικές θεωρίας συνομοσίας για ιπτάμενους φωσφορούχους εξωγήινους με strap-on να σας πληροφορήσω πως το φαινόμενο αυτό εξηγείται επιστημονικά: καθώς περνάει η ώρα μέσα στο λεωφορείο η ταχύτητα με την οποία μιλάνε οι Κύπριες συνεχώς αυξάνεται, καθώς ενθουσιάζονται πολύ με τα άχρηστα θέματα για τα οποία συζητάνε, με συνέπεια κοντά στα 18-19 λεπτά να μιλάνε με ταχύτητα αρκετά κοντά στην ταχύτητα του φωτός και ο χρόνος να αρχίζει να υπερκαμπυλώνεται. Το αποτέλεσμα για έναν εξωτερικό παρατηρητή όπως κάποιος που βρίσκεται μέσα στο λεωφορείο είναι να ακούει τις Κύπριες να μιλάνε για 23 λεπτά ενώ έχουν περάσει μόνο 20 λεπτά, με ολέθριες για τον ίδιο συνέπειες: το IQ πέφτει κατά 10 μονάδες κάθε λεπτό που περνάει ενώ τα κύτταρα του εγκεφάλου αρχίζουν να αυτοκτονούν μαζικά προκειμένου να διασώσουν την αξιοπρέπεια τους. Τα ελάχιστα άτομα που έχουν επιζήσει μετά από ταξίδι άνω των 20 λεπτών με συνταξιδιώτισσες κύπριες αναφέρουν πως μετά τα 20 λεπτά ανεξήγητα φαινόμενα αρχίζουν να συμβαίνουν στο λεωφορείο: οι δείκτες των πυξίδων αρχίζουν να τρελαίνονται, το ράδιο αρχίζει να παίζει Φλωρινιώτη, η αφίσα του Πλούταρχου που είναι κολλημένη πάνω από τον οδηγό αρχίζει να δακρύζει ενώ η εικόνα της Κατερίνας Γιουλάκη εμφανίζεται στα τζάμια του λεωφορείου.

Το τελικό συμπέρασμα είναι πως δε την παλεύεις καθόλου όταν μέσα στο λεωφορείο υπάρχουν Κύπριες φοιτήτριες οι οποίες στα 20 λεπτά διαδρομής που απαιτούνται για να φτάσεις σπίτι σου μιλάνε για 25 λεπτά και σε ένταση 3 κυπριοντεσιμπέλ, τα οποία είναι αρκετά για να αποδομήσουν τον εγκέφαλο σου σε μικρά πολύχρωμα ζελεδάκια με γεύση καλοριφέρ.

Τώρα, επειδή είμαι παιδί ίντιγκο -με λουλακί αύρα, όχι μαλακίες- αυτή τη στιγμή μπορώ να διαβάσω τη σκέψη σου: ακουστικά. Πρέπει να έχεις μαζί σου ακουστικά για να ακούς μουσική, μπορεί να σου σώσει τη ζωή. Η αλήθεια είναι πως γενικά δεν έχω μαζί μου τα ακουστικά του κινητού μου. Όμως μία φορά έτυχε να τα έχω μαζί μου! Η χαρά μου όταν κατάλαβα πως είχα μαζί μου ακουστικά ήταν αντίστοιχη με κάποιου που οι μαφιόζοι τον έχουν δέσει χειροπόδαρα με σύρμα το οποίο καταλήγει σε έναν τσιμεντόλιθο 100 κιλών και ετοιμάζονται να τον ρίξουν στη θάλασσα, αλλά ο ίδιος χαίρεται γιατί μόλις συνειδητοποίησε πως το ρολόι του είναι αδιάβροχο! Και αυτό γιατί τα ακουστικά είναι άχρηστα όταν μιλάμε για την ένταση ήχου με την οποία επικοινωνούν οι Κύπριες φοιτήτριες.

Και αν είναι κάτι για το οποίο τσατίζομαι περισσότερο, είναι πως τους δίνουμε και τζάμπα 12άρια στη Ευροβίζιον…
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom