Νέα

Κόντρα και αδιαφορία απέναντι στο μισογυνισμό και την αγαμία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

merandom

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2006
Μηνύματα
179
Like
126
Πόντοι
1
Θα βρεις περισσότερους άνδρες, χωρισμένους με παιδιά να ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ;;;;; Ούτε 1.

Μπορείς να υποστηρίξεις αυτό που ισχυρίζεσαι η απλά είναι μη άποψη σου;
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
ΔΕΝ ΣΥΝΑΙΝΟΥΜΕ. Το δικαστήριο δίνει την επιμέλεια στη μάνα στο 99% των περιπτώσεων. Όταν χώρισα, πήγα σε 3 εξειδικευμένους Δικηγόρους και τους ρώτησα αν μπορώ να πάρω εγώ την επιμέλεια των παιδιάω. ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ μου απάντησαν το ίδιο πράγμα με διαφορετικό λεκτικό, λες και είχαν μαγνητοφωνημένες τις απαντήσεις. Παιδιά από μητέρα παίρνεις αν 1. Είναι αλκοολική 2. Ναρκομανής 3. Έχει βαρύ ψυχικό νόσημα, διεγνωσμένο από Δημόσιο Ψυχιατρείο. Τότε και μόνο. Μου φαίνεται παράξενο που δείχνεις να το αγνοείς  

ΟΚ, και αυτό είναι το σωστό κατ' εμε. Τα παιδιά πάνε με τη μάνα, μέχρι να είναι σε ηλικία (νομίζω 12 και πάνω) να διαλέξουν.

Π
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Γιατί μόλις αγοράσαμε το σπίτι, καινούργιο αμάξι και ήρθε και το 2ο παιδί έδειξε τα πραγματικά της χρώματα. Ένοιωσε σίγουρη κι άρχισε συνεχείς απαιτήσεις, έγινε 100 κιλά και έκοψε το σεξ. Προσπάθησε να με διώξει με έμμεσο τρόπο. Έκανα τον κουφό και με έδιωξε δικαστικά

Δηλαδή έμμεσα πήγε να σε χωρίσει με το να 1. παχύνει 2. να κόψει το σεξ και 3. συνεχείς απαιτήσεις. Ρε φίλε, πόσο εγωκεντρικός μπορείς να είσαι?

1. Δηλαδή γίνεται 100 κιλά για να σε τιμωρήσει?
2. Κόβει το σεξ που οι γυναίκες το γουστάρουν πιο πολύ απο τους άντρες για να σε διώξει?
3. Τι απαιτήσεις είχε που τελικά ήταν τόσο παράλογες?

Π
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
απλα κανε την συνδεση της γυναικοκρατιας με τα κοκκινα δανεια και το ισοζυγιο εξωτερικων πληρωμων και θα παρεις την απαντηση

Τι λες ρε καραγκιόζη και εσύ? Τι τριπάκι κάνεις τώρα? Δώσε μας τις πηγές και μη λές ότι μαλακία σου κατέβει.

Π
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Καλη χρονια ειπα?

Καλη χρονια μαγκες
Με υγεια κ καλα γαμησια.

Για οσους λενε οτι οι mgtow δεν γαμανε εχουν δικιο.
Οι mgtow απαξιωνουν τις γυναικες κ τις χρησιμοποιουν σεξουαλικα κυριως.

Θα ακολουθησουν κι αλλες στο τοπικ της πορτουγκεζας
 

Συνημμένα

  • 20190113_095506.jpg
    20190113_095506.jpg
    2,7 MB · Εμφανίσεις: 32

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μπορείς να υποστηρίξεις αυτό που ισχυρίζεσαι η απλά είναι μη άποψη σου;


Το βλέπω συνέχεια. Στατιστικό που βασίζεται στις δικές μου παρατηρήσεις.
Εσύ βλέπεις το αντίθετο ;;;; ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ;;;;
Ας μας πει ο Μπόκολος !!!!!!
ΜΟΛΙΣ ΧΩΡΙΣΕΣ ΜΠΟΚΟΛΕ, ΤΣΑΚΙΣΕΣ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ;;;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
2. Κόβει το σεξ που οι γυναίκες το γουστάρουν πιο πολύ απο τους άντρες για να σε διώξει?

Ποιοτικό χιούμορ !!!!!!!!
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΟ ΣΕΞ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ.
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.770
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
Το βλέπω συνέχεια. Στατιστικό που βασίζεται στις δικές μου παρατηρήσεις.
Εσύ βλέπεις το αντίθετο ;;;; ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ;;;;
Ας μας πει ο Μπόκολος !!!!!!
ΜΟΛΙΣ ΧΩΡΙΣΕΣ ΜΠΟΚΟΛΕ, ΤΣΑΚΙΣΕΣ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ;;;

Εμενα δυο πολυ φιλοι μου, μολις χωρισαν και οι δυο με παιδι, ο ενας τα εμπλεξε με ελευθερη δεκα χρονια μικρότερη την οποια  παντρευτηκε και εκανε και αλλο παιδι. Ο αλλος με τριανταπενταρα επισης ελευθερη. Εχω και αλλους φιλους, ανυπανδρους σαρανταρηδες με δουλεια που δεν τους πλησιάζει θηλυκια γατα, λογω μουροχαβλιασης. Οι περισσοτεροι, δεν πανε και με πουτανες η πανε πολύ σπανια...
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Καλη χρονια ειπα?

Καλη χρονια μαγκες
Με υγεια κ καλα γαμησια.

Για οσους λενε οτι οι mgtow δεν γαμανε εχουν δικιο.
Οι mgtow απαξιωνουν τις γυναικες κ τις χρησιμοποιουν σεξουαλικα κυριως.

Θα ακολουθησουν κι αλλες στο τοπικ της πορτουγκεζας

με περίοδο έγιναν τα σχέδια?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Εμενα δυο πολυ φιλοι μου, μολις χωρισαν και οι δυο με παιδι, ο ενας τα εμπλεξε με ελευθερη δεκα χρονια μικρότερη την οποια  παντρευτηκε και εκανε και αλλο παιδι. Ο αλλος με τριανταπενταρα επισης ελευθερη.

monthly incoming ?
Τα έγραψες ενώ ήθελα να τονίσω τις εξαιρέσεις. Έχω κι εγώ 45ρη , που χώρισε με 2 παιδιά και τα έφτιαξε με αεροσυνοδό 30 ετών , 1,80 αυτή , 1,75 αυτός.

Παίρνει 7000 ευρώ το μήνα. Επί 15. Και έχει εταιρικό ΙΧ των 45.000 ευρώ.
ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ , ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ . Διαφωνείς ;
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.770
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
monthly incoming ?
Τα έγραψες ενώ ήθελα να τονίσω τις εξαιρέσεις. Έχω κι εγώ 45ρη , που χώρισε με 2 παιδιά και τα έφτιαξε με αεροσυνοδό 30 ετών , 1,80 αυτή , 1,75 αυτός.

Παίρνει 7000 ευρώ το μήνα. Επί 15. Και έχει εταιρικό ΙΧ των 45.000 ευρώ.
ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ , ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ . Διαφωνείς ;

Ο πρώτος με τη μικρη εχει δικο του μαγαζι (με ιδιοκτητο ακινητο). Γυρω στα τρια χιλιάρικα το μήνα τωρα καθαρα με μεγάλη ομως ακίνητη περιουσία απο τους γονεις του και ενοικια. Ο δευτερος καλουτσικη θέση σε πολυεθνική, γυρω στα 1500-2000. Δεν τον λες και πλούσιο,  πανω παντως απο τον μεσο ορο...

Σιγουρα η οικονομικη κατασταση παιζει τον κυριο ρολο. Αν βγαζεις 900 ευρω και δινεις τα 300 για διατροφη, οχι μπλεξίματα με μικρες δε θα θες, ουτε που θα σου σηκωνεται...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Τύπε τι να σου πω, μακαρι να ηθελε και εμενα να με διωξει, πληρωνω όσο όσο

Ίσως πληρώνεις όσο - όσο γιατί έχεις αρκετά εισοδήματα, κι ίσως κάποια κρυμμένα λεφτά. Δεν το ξέρω, απλά το υποθέτω ότι ΙΣΩΣ υπάρχουν σε κάποια θυρίδα κάποιες δεκάδες χιλιάδες ευρά για κάποια ανάγκη (λέμε τώρα). Για άλλους, είναι δυσβάστακτο ένα διαζύγιο. Στην Αμερική βιάζεσαι κυριολεκτικά
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
απλα κανε την συνδεση της γυναικοκρατιας με τα κοκκινα δανεια και το ισοζυγιο εξωτερικων πληρωμων και θα παρεις την απαντηση

Μα είναι γνωστό ότι το 80% της Κατανάλωσης, από γυναίκες γίνεται. Και οι άντρες αναγκάζονται να αγοράσουν μεγαλύτερο σπίτι από αυτό που θα αγόραζαν, απλά για να κάνουν το χατήρι στη γυναίκα τους. Και φυσικά να μην αντιμετωπίσουν τη γκρίνια της. Γι αυτό και το σύστημα παίρνει τα χρήματα που κερδίζουν οι άντρες και τους τα δίνει όταν υπάρξει διαζύγιο. Γιατί γνωρίζει ότι θα τα χαλάσουν, άρα θα κινηθεί η αγορά καλύτερα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Γιατι οχι και με την τρυπα του οζοντος ή την υπερθερμανση του πλανητη? Νομιζω παλι η γυναικοκρατια φταιει

Για την τρύπα του όζοντος δεν γνωρίζω. Για το γεγονός ότι ο πλανήτης υπερθερμαίνεται, δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει ο άνθρωπος κι ότι αν ελλατώσουμε τα ορυκτά καύσιμα θα σωθεί. Μπορεί να είναι φυσικός κύκλος. Άρα μάλλον δεν φταίνε αυτές. Για την αύξηση του χρέους πάντως, ναι έχουν μεγάλη ευθύνη. Γόβες των 500€ και τσάντες των 700 - 1000€, επειδή είναι σχεδιαστών. Αν είχες κάνει τον κόπο να δεις το βίντεο με τον Ζηρινόφσκυ που ποστάρησα, θα έβλεπες ότι η γυναίκα του έχει 100 ζευγάρια μπότες και 20 παλτά  και του ζητάει κι άλλα. Ποτέ δεν τους είναι αρκετά, όσα δαχτυλίδια, παπούτσια και ρούχα κι αν τους αγοράσεις. Θα ζητάνε συνέχεια, συνέχεια, συνέχεια, μέχρι να πεθάνεις από τη γκρίνια και τις συνεχείς απαιτήσεις 
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Το βλέπω συνέχεια. Στατιστικό που βασίζεται στις δικές μου παρατηρήσεις.
Εσύ βλέπεις το αντίθετο ;;;; ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ;;;;
Ας μας πει ο Μπόκολος !!!!!!
ΜΟΛΙΣ ΧΩΡΙΣΕΣ ΜΠΟΚΟΛΕ, ΤΣΑΚΙΣΕΣ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ;;;

Νομίζω ότι ήμουν σαφής. Είχα τεράστιο πρόβλημα μόλις άκουγαν ότι παίρνω τα παιδιά μου τα απογεύματα κάθε Τρίτης και Πέμπτης (αλλά ήμουν ελεύθερος για το βράδυ) κι ότι τα κρατάω κάθε 2ο Σαββατοκύριακο. Αυτόματα οι περισσότερες ξίνιζαν. Κανα δυο μου είπαν ευθέως ότι θα προτιμούσαν κάποιο πλήρως ελεύθερο. Απάντησα με το λογικό επιχείρημα ότι αν ένας άντρας γύρω στα 45 είναι ανύπαντρος, τότε δύο και μόνο πιθανότητες υπάρχουν. Είτε έχει κάποιο πρόβλημα, είτε έχει συνηθίσει να ζει μια ζωή Μπον Βιβέρ και είναι πάρα πολύ δύσκολο να την αλλάξει και να δεσμευθεί πραγματικά.  Αν και δεν ήταν ικανές να απαντήσουν ευθέως στο λογικό επιχείρημα καμία δεν είπε ότι έχω δίκιο. Αλλά είναι καλύτερα να λέει κάποιος την αλήθεια από την αρχή. Κάποιοι θα πουν και δίκαια ότι ίσως δεν βλέπομαι ή ότι δεν ξέρω να φερθώ. Η αλλαγή της στάσης ερχόταν ΑΜΕΣΩΣ μετά τη συζήτηση που ανέφερα τις υποχρεώσεις μου. Κοίταγα πάρα πολύ καλά τα πρόσωπά τους κάθε φορά για να είμαι σίγουρος 
 

IanAlderson

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.603
Like
128
Πόντοι
16
Για την τρύπα του όζοντος δεν γνωρίζω. Για το γεγονός ότι ο πλανήτης υπερθερμαίνεται, δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει ο άνθρωπος κι ότι αν ελλατώσουμε τα ορυκτά καύσιμα θα σωθεί. Μπορεί να είναι φυσικός κύκλος. Άρα μάλλον δεν φταίνε αυτές. Για την αύξηση του χρέους πάντως, ναι έχουν μεγάλη ευθύνη. Γόβες των 500€ και τσάντες των 700 - 1000€, επειδή είναι σχεδιαστών. Αν είχες κάνει τον κόπο να δεις το βίντεο με τον Ζηρινόφσκυ που ποστάρησα, θα έβλεπες ότι η γυναίκα του έχει 100 ζευγάρια μπότες και 20 παλτά  και του ζητάει κι άλλα. Ποτέ δεν τους είναι αρκετά, όσα δαχτυλίδια, παπούτσια και ρούχα κι αν τους αγοράσεις. Θα ζητάνε συνέχεια, συνέχεια, συνέχεια, μέχρι να πεθάνεις από τη γκρίνια και τις συνεχείς απαιτήσεις 
Όχι όλες οι γυναίκες κύριε Μποκολε. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, μην τις τσουβαλιαζετε όλες.
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
70
Πόντοι
16
Για την τρύπα του όζοντος δεν γνωρίζω. Για το γεγονός ότι ο πλανήτης υπερθερμαίνεται, δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει ο άνθρωπος κι ότι αν ελλατώσουμε τα ορυκτά καύσιμα θα σωθεί. Μπορεί να είναι φυσικός κύκλος. Άρα μάλλον δεν φταίνε αυτές. Για την αύξηση του χρέους πάντως, ναι έχουν μεγάλη ευθύνη. Γόβες των 500€ και τσάντες των 700 - 1000€, επειδή είναι σχεδιαστών. Αν είχες κάνει τον κόπο να δεις το βίντεο με τον Ζηρινόφσκυ που ποστάρησα, θα έβλεπες ότι η γυναίκα του έχει 100 ζευγάρια μπότες και 20 παλτά  και του ζητάει κι άλλα. Ποτέ δεν τους είναι αρκετά, όσα δαχτυλίδια, παπούτσια και ρούχα κι αν τους αγοράσεις. Θα ζητάνε συνέχεια, συνέχεια, συνέχεια, μέχρι να πεθάνεις από τη γκρίνια και τις συνεχείς απαιτήσεις  
παιρνει λοιπον η γυναικα 20 τσαντες των 700-1000 ευρω και 40 ζευγαρια παπουτσια των 500 ευρω,ολο αυτο μας κανει 34.000-40.000
αυτα τα λεφτα μπηκαν στην αγορα ειναι οι μισθοι 3 ατομων
τρεις οικογενειεες λοιπον ζουνε απο την ματαιοδοξια αυτης της κυριας
που το κακο;
πολλοι μιζεροι ειστε εσεις οι ΜGTOW
ριχνεται την ευθυνη της καταντιας σας στις γυναικες και οχι εκει που πραγματικα πρεπει
στην μικροτητα σας
τοτ ειπα και θα το ξαναπω ειστε το ιδιο σκατοψυχοι οπως ειναι και οι φεμινιστριες
δυο διαφορες εχετε αυτες εχουν περιοδο και εσεις μερικους ποντους κρεας παραπνω
κατα τα λοιπα ειστε ενα και το αυτο
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Όχι όλες οι γυναίκες κύριε Μποκολε. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, μην τις τσουβαλιαζετε όλες.

Πότε θα καταλάβεις ότι μιλάω για την πλειοψηφία; Αλίμονο να έλεγα ότι όλες είναι ακριβώς ίδιες. Απλά κοίτα πόσα μαγαζιά για αντρικά ρούχα και παπούτσια υπάρχουν και σύγκρινέ τα με τα αντίστοιχα γυναικεία
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom