Νέα

Κόντρα και αδιαφορία απέναντι στο μισογυνισμό και την αγαμία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.924
Like
298
Πόντοι
36
Ειχα δυο συναδελφους στη δουλεια Αθηνα, οι οποιοι "παρκαραν" την οικογενεια στην επαρχια, οπου ειχαν ξεκινησει να ζουν οταν παντρευτηκαν, και αυτοι κατεβηκαν με μεταθεση-υπηρεσιακη αναβαθμιση Αθηνα σε κατωτερης ποιοτητας σπιτια φυσικα, για εργενηδες, και εκαναν ζωαρα, σχεδον σαν φοιτητες, σε δουλεια με μπολικα ταξιδια, κοινωνικες επαφες και παιχνιδι με αλλα γκομενακια.
Την οικογενεια την εβλεπαν αθροιστικα, οσο την βλεπεις εσυ, δηλαδη Χριστουγεννα, Πασχα καλοκαιρι και αντε κανα δυο ΣΚ τους αλλους μηνες.
Πιστεψε με, ηταν απο τους πιο ευτυχισμενους ανθρωπους που εχω συναντησει στη ζωη μου.
Η διαφορα τους με εσενα, ηταν οτι υπηρχε ειρηνη στην οικογενεια και οχι μισος. Κατα τα αλλα, ολα τα τυπικα και οικονομικα ηταν ακριβως ιδια με τα δικα σου
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.162
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
KristoferG για να το δει κάποιος από αυτήν την οπτική, θα πρέπει να μπει στα παπούτσια του άλλου.

Αυτό, ο Μπόκολος και ο κάθε Μπόκολος αδυνατούν να δεχτούν ότι οι γυναικές έχουν επίσης μεγάλη ευθύνη, και μεγαλύτερη απο τους άνδρες, για την ανατροφή των παιδιών.

Η κοινωνία σήμερα, εάν τα παιδιά πήγαιναν στον Πατέρα τους, ξέρεις τι κατακραυγή θα δεχόταν η Μάνα τους που τα παράτησε κλπ.? Ο άντρας, έχει τη δυνατότητα να χωρίσει, να βλέπει τα παιδιά του, να είναι bachelor, να είναι καριερίστας (εαν γουστάρει) να κάνει δηλαδή μία καλή ζωή ως Πατερας και Εργένης και να τον συγχαίρουν.

Αυτό μπόρει να το κάνει μία γυναίκα που είναι και Μάνα και να είναι ΟΚ κοινωνικά? Όχι. Άρα όλες αυτές οι παπαριές περί υψηλής διατροφής κλπ. είναι όντως σκληρές, άλλα σαν επένδυση, θεωρώ οι καλύτερες.

Π

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ποιος γονέας από τους δύο χρησιμοποιεί τα παιδιά σαν όπλο για να πλήξει τον άλλο, κατά κανόνα

Η μάνα, πάντα.
Και παιδιά χωρισμένων , κατά κανόνα, μαθαίνουν να μισούν τον πατέρα τους.
Όχι μόνο από τη μάνα αλλά και από την κωλοφάρα της.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Τελικά Άλεξ, πες μας σε τι συμπέρασμα σε έχει οδηγήσει η εμπειρία σου. Ποιος γονέας από τους δύο χρησιμοποιεί τα παιδιά σαν όπλο για να πλήξει τον άλλο, κατά κανόνα
Αυτος που εχει την επιμελεια τους και με τον οποιο μενουν. Δεν ειναι αυτονοητο? Τι με ρωτας?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Συγνώμη που πήρα 9 στο μάθημα της Λογιστικής το πρώτο έτος. Και είμαι ικανός να κάνω Cost Benefit analysis ακριβέστατες. Και γι αυτό κατάφερα να ορθοποδήσω, ενώ άλλοι στη θέση μου καταστράφηκαν οικονομικά. Και μην ανησυχείς, δεν θα ζητούσα να με εκπροσωπήσεις Νομικά
Cost Benefit Analysis. Λογιστική. Για το παιδι σου. Λυπαμαι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Η πλακα ειναι οτι οι χωρισμενοι αντρες κατα κανονα ΣΥΝΑΙΝΟΥΝ στο να παρει την επιμελεια η μητερα. Δηλαδη την φορτωνουν με την ευθυνη, και μετα γκρινιαζουν (για την ακριβεια λυσσάνε) επειδη πρεπει να δωσουν χρηματα, κατα κανονα ΛΙΓΟΤΕΡΑ απο αυτα που θα εδιναν εντος γαμου.

Πολυ ωραια τα λεει ο Κριστοφερ.
Του βγαζω το καπελο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Μάλλον δεν έχεις παρακολουθήσει από την αρχή τη συζήτηση και είδες κάποια αποσπάσματα που σε οδήγησαν σε λάθος συμπεράσματα. Κάποια στιγμή ισχυρίστηκα ότι αν ένα ζευγάρι που εργάζεται στην ίδια εταιρεία και παίρνει σχεδόν τον ίδιο μισθό παντρευτεί και ύστερα από 10 χρόνια γάμου αποκτήσει δύο παιδιά, έπιπλα και λοιπή οικοσκευή η γυναίκα μπορεί να τον διώξει, να κρατήσει τα πάντα, και ο άντρας να αρχίσει από την αρχή, δίνοντας το 1/3 του μισθού του σαν διατροφή για τα παιδιά. Και η γυναίκα μπορεί κακόβουλα να του εμποδίζει την επικοινωνία με τα παιδιά, εκμεταλλευόμενη τις τρύπες του συστήματος. Στήριξα τον ισχυρισμό μου με την δική μου εμπειρία. Θέτω λοιπόν τα στοιχεία συνολικά για να υπάρχει σύγκριση. Μέσα στο γάμο υπήρχαν τα εξής αποκτήματα. 1ον. Δύο παιδιά. 2ον. Κρεβατοκάμαρα, Σύνθετο, Σαλόνι, Τραπεζαρία, παιδικά κρεββάτια, όλα αγορασμένα από φιγουρίνι, καλής ποιότητας. 3ον. Κουζίνα, ψυγείο, πλυντήριο, λοιπές ηλεκτρικές συσκευές, επίσης καλής ποιότητας,από το μισθό και των δύο μας. Μετά το διαζύγιο η πρώην σύζυγος  κράτησε 1ον. ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ. 2ον. 500€ σαν διατροφή δύο παιδιών 4 και 6 χρονών ( το οποίο αναπροσαρμοζόταν) 3ον. Όλο το μισθό της, δηλ. τα 1.400€. Μετά το διαζύγιο εγώ έχασα 1ον. Την καθημερινή επικοινωνία με τα παιδιά μου. 2ον. Με τα 900€ πλέον που μου απέμεναν έκανα τα εξής. α) Νοίκιασα σπίτι 35 ετών (η πρώην σύζυγος  συνέχισε να μένει στο καινούριο) το οποίο δεν είχε πόρτα ασφαλείας, κουφώματα από αλουμίνιο, τζάκι, ηλιακό θερμοσίφωνα, αποθήκη και θέση πάρκινγκ που είχε το προηγούμενο σπίτι, για τα οποία είχα συνεισφέρει σε όλα. β) Αγόρασα καναπέ - κρεββάτι, σύνθετο της πλάκας, ένα τραπέζι κουζίνας με καρέκλες από τη γειτονιά και καινούρια παιδικά κρεββάτια, καταλαβαίνεις πόσο χειρότερης ποιότητας. γ) Κουζίνα, ψυγείο, πλυντήριο, λοιπές ηλεκτρικές συσκευές, όλα με μοναδικό κριτήριο πόσο φτηνά ήταν, καμία σχέση με τα εντοιχισμένα του προηγούμενου σπιτιού. δ) Αν και δεν ήταν καλής ποιότητας, για να αγοράσω όλα αυτά πήρα δάνειο για το οποίο έδινα χρεωστικούς τόκους, μέχρι να το αποπληρώσω. Θέλω λοιπόν, μετά από αυτή την ανάλυση, να μου πεις αν θεωρώ άδικα ότι ο ριγμένος στην υπόθεση του μοιράσματος των αποκτημάτων ήμουν εγώ. Κι ότι ο αρχικός μου ισχυρισμός ήταν λανθασμένος 
Μου θυμιζεις κατι διαδικους ρε Μπόκολε, που πανε στον δικηγορο και εχουν και δεκα σελιδες χειρογραφα με τις αποψεις τους για τη γυναικα τους και με το τι εχουν πληρωσει, τι εχουν αγορασει και τι τους ειπε αυτη στις 14 Νοεμβριου 2010.

Αν στο μπου καθεσαι και αναλυεις απο τι ξυλεια ηταν τα επιπλα που μεινανε στα παιδια σου, για να μας πεις οτι εισαι "ριγμενος", τι να πω.

Γιατι χωρισατε μας ειπες?
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
70
Πόντοι
16
Μου θυμιζεις κατι διαδικους ρε Μπόκολε, που πανε στον δικηγορο και εχουν και δεκα σελιδες χειρογραφα με τις αποψεις τους για τη γυναικα τους και με το τι εχουν πληρωσει, τι εχουν αγορασει και τι τους ειπε αυτη στις 14 Νοεμβριου 2010.

Αν στο μπου καθεσαι και αναλυεις απο τι ξυλεια ηταν τα επιπλα που μεινανε στα παιδια σου, για να μας πεις οτι εισαι "ριγμενος", τι να πω.

Γιατι χωρισατε μας ειπες?
γιατι τις ιδιες μπουρδες ελεγε και στην γυναικα του
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μου θυμιζεις κατι διαδικους ρε Μπόκολε

Σου είναι δύσκολο να μην το δεις επαγγελματικά και να το δεις αντρίκια ;;;
Διαφωνείς ότι αυτοί που τον πίνουν , μετά το διαζύγιο , είναι οι άνδρες ;;;; ΠΑΝΤΑ ;;;;
Ειδικά αν είναι μισθωτοί .... ή με φανερά εισοδήματα .... γαμήθηκαν .

Οι γυναίκες έχουν πάρει πρέφα ότι το σύστημα τις ευνοεί και κινούνται με ανάλογο σκεπτικό .

Μέχρι και οι κωλοπεθερές, τα έχουν μάθει αυτά και κάνουν σχέδια.

Ο πατέρας μου πριν πολλά χρόνια, είχε κάνει μία μπίζνα με το μπατζανάκη του.
Ο μπατζανάκης , δεν είχε κεφάλαια και είχε τάξει ότι θα του μεταβιβάσει το 50% του, από ένα 2οροφο που είχαν εξ αδιαιρέτου.    Τέλος πάντων πέρασαν τα χρόνια .... και δεν έγινε το σχετικό συμβόλαιο .
Ο μπατζανάκης του πατέρα μου πέθανε , αλλά η χήρα του και η οικογένεια γενικά ,  ήταν σπαθί και δεν είχαν σκοπό να μην τηρήσουν το λόγο τους. Μένουν και επαρχία και δεν βόλευε.

Κάποια στιγμή , είπαμε να τακτοποιηθεί το ζήτημα. Επειδή κληρονόμος του 50% του πατέρα μου, ήμουν εγώ, είπαν οι συγγενείς να μου το μεταβιβάσουν εμένα .

Είδα την ... πεθερά μου !!!!!!!!!!!!!! ότι όταν το έμαθε ... έδειχνε πολύ χαρούμενη και τεράστιο ενδιαφέρον !!!!!!!!!
ΜΕ ΖΩΣΑΝ ΔΙΑΒΟΛΙΑ ........... ΛΕΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ... ΤΙ ΤΗ ΝΟΙΑΖΕΙ ;;;;;;;;; ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Η ΚΑΡΙΟΛΑ ;;;;;;

Κανόνισα να μεταβιβαστεί στη μάνα μου !!!!!!!!!!!
Οπότε θα έρθει στα χέρια μου ως κληρονομιά . Καλύτερα να πληρώσω φόρο , παρά να κάνει η πεθερά σχέδια,
ότι αν χωρίσω .... θα πάρει μερίδιο .


Επιπλέον κέρδος ;;;; Για 2 χρόνια δεν είδα την πεθερά !!!!!!!!!!! Bonus.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Κανόνισα να μεταβιβαστεί στη μάνα μου !!!!!!!!!!!
Οπότε θα έρθει στα χέρια μου ως κληρονομιά . Καλύτερα να πληρώσω φόρο , παρά να κάνει η πεθερά σχέδια,
ότι αν χωρίσω .... θα πάρει μερίδιο .
Γιατι ρε ανθρωπε, σκεφτεσαι να χωρισεις?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
γιατι τις ιδιες μπουρδες ελεγε και στην γυναικα του


Δεν έχεις δει χωρισμένους και την κατάντια τους.
Φιλοξενούσα (τσαμπέ) έναν μακρινό συγγενή , σε ένα γραφείο 12,5 τμ (που το έχω κλειστό , ρημάδι) , με εξωτερική τουαλέτα, μόνο με χέστρα , για 1 χρόνο όταν είχε χωρίσει .

Είχε 150.000 ευρώ σε κοινό λογαριασμό με την πρώην του . Τα λεφτά ήταν όλα δικά του, αυτός μόνο δούλευε, αυτή έξυνε το μουνί της. Τη μέρα που χώρισαν , πήγε και τα έκανε μεταφορά όλα, σε κοινό λογαριασμό με τη μάνα της.

Διαμέρισμα 400Κ στο λυκαβητό , το κράτησε αυτή !!!!!
Τραγωδία.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Γιατι ρε ανθρωπε, σκεφτεσαι να χωρισεις?

Το ενδιαφέρον της πεθεράς, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ;;;;;;;
Τι την ένοιαζε ;;;;;;;;;
Τι στο διάολο είχε στο μυαλό της ;;
Ακίνητο που δεν ξέρει που είναι , δεν την ενδιαφέρει καθόλου. ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ 100%.


Αν μπορείς να μου εξηγήσεις ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩΣ, 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ....
Γιατί χαλάστηκε που μπήκε στο όνομα της μάνας μου και όχι στο δικό μου ;; ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ;;;;


Εγώ δεν έχω κάποια εξήγηση ............
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μήπως Άλεξ , πρέπει να γράψουμε έναν οδηγό με συμβουλές, για κάθε καυλιάρη , τι πρέπει να προσέχει όταν είναι παντρεμένος ...

ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΑΝ ΧΩΡΙΣΕΙ , ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΕΘΕΙ ΝΑ ΓΕΥΜΑΤΙΖΕΙ ΣΕ ΣΥΣΣΙΤΙΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΛΑΡΙΣΣΗΣ, ΣΤΑ "ΑΣΤΡΑ" ;;;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Δεν έχεις δει χωρισμένους και την κατάντια τους.
Φιλοξενούσα (τσαμπέ) έναν μακρινό συγγενή , σε ένα γραφείο 12,5 τμ (που το έχω κλειστό , ρημάδι) , με εξωτερική τουαλέτα, μόνο με χέστρα , για 1 χρόνο όταν είχε χωρίσει .

Είχε 150.000 ευρώ σε κοινό λογαριασμό με την πρώην του . Τα λεφτά ήταν όλα δικά του, αυτός μόνο δούλευε, αυτή έξυνε το μουνί της. Τη μέρα που χώρισαν , πήγε και τα έκανε μεταφορά όλα, σε κοινό λογαριασμό με τη μάνα της.

Διαμέρισμα 400Κ στο λυκαβητό , το κράτησε αυτή !!!!!
Τραγωδία.
Α οχι ρε τύπε, διαμαρτυρομαι. Μπορουσε να της κανει αγωγη και να τα παρει πισω. Τι φταινε οι νομοι αν καποιοι συμπεριφερονται ως μαλακες?
Το σπιτι πώς το κρατησε δηλαδη? Εκτος αν ηταν στο ονομα της. Αν ηταν κοινο και της το παραχωρησε, παλι ο νομος φταιει? Ας εκανε αγωγη να το διανειμουν.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Μήπως Άλεξ , πρέπει να γράψουμε έναν οδηγό με συμβουλές, για κάθε καυλιάρη , τι πρέπει να προσέχει όταν είναι παντρεμένος ...

ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΑΝ ΧΩΡΙΣΕΙ , ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΕΘΕΙ ΝΑ ΓΕΥΜΑΤΙΖΕΙ ΣΕ ΣΥΣΣΙΤΙΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΛΑΡΙΣΣΗΣ, ΣΤΑ "ΑΣΤΡΑ" ;;;
Τι να κανω? Να ανοιξω θρεντ με συμβουλες για κατατρεγμενους συζυγους?
Ασε που το να δινω συμβουλες ετσι ειναι και πειθαρχικο παραπτωμα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Το ενδιαφέρον της πεθεράς, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ;;;;;;;
Τι την ένοιαζε ;;;;;;;;;
Τι στο διάολο είχε στο μυαλό της ;;
Ακίνητο που δεν ξέρει που είναι , δεν την ενδιαφέρει καθόλου. ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ 100%.


Αν μπορείς να μου εξηγήσεις ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩΣ, 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ....
Γιατί χαλάστηκε που μπήκε στο όνομα της μάνας μου και όχι στο δικό μου ;; ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ;;;;


Εγώ δεν έχω κάποια εξήγηση ............
Γιατι καμια πεθερα δεν χαιρεται οταν βλεπει οτι ο γαμπρος της δεν απομονωνεται απο τη μανα του ωστε να αφοσιωθει στην συζυγο.
Εσυ εκανες μια γενναια κινηση υπερ της μανας σου, αρα το θεωρησε προσωπικη μειωση και μειωση της κορης της
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Α οχι ρε τύπε, διαμαρτυρομαι. Μπορουσε να της κανει αγωγη και να τα παρει πισω. Τι φταινε οι νομοι αν καποιοι συμπεριφερονται ως μαλακες?

Τσάμπα αγωγές γίνονται ;;; Και τι αγωγή θα έκανε ρε ;;; Πλάκα κάνεις έτσι ;;; Δεν μιλάς σοβαρά.  Μην μας τα λες σαν να ψάχνεις πελατεία εδώ . Έλεος. Όταν έχεις κοινό λογαριασμό ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΣΥΖΥΓΟ, ουσιαστικά έχεις συναινέσει , να μπορεί ο καθένας από τους 2 δικαιούχους να πάρει όλα τα λεφτά του λογαριασμού.

Για το σπίτι , εντάξει , το παραχώρησε , για να μένει με τα παιδιά. Το θέμα είναι ότι το πληρώνει αυτός και όλα μέχρι το διαζύγιο , τα είχε πληρώσει επίσης αυτός !!!!! Και όταν αποπληρωθεί , θα το έχουν .... 50-50 .
Αλλά την πίπα την τρώει όλη αυτός.
Η άλλη έχει φορτώσει τα παιδιά στη μάνα της. Η καριόλα η μάνα της, με τον πατέρα της, μετακόμισαν στη διαμερισματάρα ΚΑΙ ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ !!!!!!!!!!
Οι γέροι με τη σύνταξη ταίζουν φασόλια και μακαρόνια τους πάντες, τα παιδιά πεινάνε και η καριόλα με χαρτζηλίκι τη διατροφή που παίρνει από το μαλάκα , γαμιέται με κάθε άχρηστο που ψαρεύει σε ένα κωλογυμναστήριο που συχνάζει όλη μέρα.

Ο μαλάκας, χαρτζηλικώνει γαμιάδες.
Τα πρώτα βράδια κοιμόταν σε υπνόσακο !!!!!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Όταν έχεις κοινό λογαριασμό ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΣΥΖΥΓΟ, ουσιαστικά έχεις συναινέσει , να μπορεί ο καθένας από τους 2 δικαιούχους να πάρει όλα τα λεφτά του λογαριασμού.
Οχι.
ΟΧΙ.
Ο Χ Ι.
Κάνεις ΛΑΘΟΣ.
Απλως δεν μπορει να αρνηθει η τραπεζα να τα δωσει.
Αν εσυ αποδειξεις οτι ηταν μονο δικα σου χρηματα, μια χαρα μπορεις να τα παρεις πισω.
Να το πεις στον γνωστο σου να κανει αγωγη αμεσως.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Γιατι καμια πεθερα δεν χαιρεται οταν βλεπει οτι ο γαμπρος της δεν απομονωνεται απο τη μανα του ωστε να αφοσιωθει στην συζυγο.
Εσυ εκανες μια γενναια κινηση υπερ της μανας σου, αρα το θεωρησε προσωπικη μειωση και μειωση της κορης της

Μας διαβάζει κανένα τσούλι που θέλεις να του το παίξεις καλός ;;;;;
Εγώ σιγούρεψα ότι αν χωρίσω , δεν θα μου ζητάει το μισό , ως αποκτηθέν μετά το γάμο !!!!
Και κατά συνέπεια, σιγούρεψα ότι αν χωρίσω , όχι μόνο δεν θα χάσω το μισό από το συγκεκριμένο ακίνητο,
αλλά δεν θα κινδυνέψω να βρεθώ και ενωπίον ... 5μελους ορκωτού όπως θα βρισκόμουν έτσι και χώριζα
και μου ζητούσαν το μισό !!!!!!!! (για 2πλο φόνο).


Τον οδηγό για παντρεμένους καυλιάρηδες, θα τον γράψω τότε εγώ , που δεν ... ΕΧΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΞ ΔΕΣΜΕΥΣΗ !!!!!!
Αν και πιστεύω, ότι εφόσον αφορά το πως να είναι κάποιος ασφαλής οικονομικά και όχι το πως να διαπράξει αδίκημα,
δεν έχει καμία πειθαρχική συνέπεια !!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom