Νέα

Κόντρα και αδιαφορία απέναντι στο μισογυνισμό και την αγαμία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Αυτή την πληροφορία μου έδωσε συνάδελφος που την πάτησε. Βέβαια ήταν στην αρχή του χωρισμού, σίγουρα δεν είχε βγει το διαζύγιο. Ίσως μετά να άλλαξε η κατάσταση, δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά. Η πληροφορία είναι αρκετά παλιά και δεν έχω λόγο να επικοινωνήσω πάλι και να την επιβεβαιώσω. Δεν γνωρίζω αν ισχύει ή όχι πια
Δεν χρειαζεται να το επιβεβαιωσεις.
Στο βεβαιωνω εγω. Αν βγει διαζυγιο κάνεις ό,τι θελεις το σπιτι σου.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
βρε μποκολε βλεπω μεγαλο μισος για τις γυναικες και αυτο πηγαζει απο την διαμαχη που εχεις με την πρωην σου, το ειπα και στο πρωτο μου μηνυμα οι ΜGTOW ειναι ο αντιποδας των φεμινιστριων
οι φεμινιστριες μισουν τους αντρες σε σημειο ψυχοπαθειας το ιδιο κανουν και οι ΜGTOW μισουν τις γυναιεκς σε σημειο ψυχοπαθειας

Πριν γράψεις όσα γράφεις, μελέτησε ή δες κάποιο βίντεο. Οι Φεμινίστριες χρηματοδοτούνται με τρισεκατομμύρια δολάρια. Εμείς ήμαστε τύποι με μια κάμερα που λέμε τις εμπειρίες μας. Από που κι ως που μας εξισώνεις; Υπάρχει έστω ένα μέσο που να μην μας αναφέρει τουλάχιστον αρνητικά; Όλα τα Μέσα Μαζικής Εξημέρωσης υποστηρίζουν τις γυναίκες. Όλες σχεδόν οι σύγχρονες ταινίες δράσης έχουν μια θηλυκή φιγούρα που τα βάζει με άντρες και τους δέρνει κι όλας. Δεν μισούμε τις γυναίκες,. Δεν γράφουμε εμείς ότι πρέπει να τις σκοτώσουμε, ή να τις βάλουμε σε στρατόπεδα συγκέντρωσης, όπως με μεγάλη άνεση γράφουν αυτές. Τα διπλά κριτήρια, είναι τρομακτικά. Απλά αποχωρούμε από αυτό τον γυναικοκρατούμενο κόσμο. MGTOW vs FEMINISM πηγή  
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
70
Πόντοι
16
Πριν γράψεις όσα γράφεις, μελέτησε ή δες κάποιο βίντεο. Οι Φεμινίστριες χρηματοδοτούνται με τρισεκατομμύρια δολάρια. Εμείς ήμαστε τύποι με μια κάμερα που λέμε τις εμπειρίες μας. Από που κι ως που μας εξισώνεις; Υπάρχει έστω ένα μέσο που να μην μας αναφέρει τουλάχιστον αρνητικά; Όλα τα Μέσα Μαζικής Εξημέρωσης υποστηρίζουν τις γυναίκες. Όλες σχεδόν οι σύγχρονες ταινίες δράσης έχουν μια θηλυκή φιγούρα που τα βάζει με άντρες και τους δέρνει κι όλας. Δεν μισούμε τις γυναίκες,. Δεν γράφουμε εμείς ότι πρέπει να τις σκοτώσουμε, ή να τις βάλουμε σε στρατόπεδα συγκέντρωσης, όπως με μεγάλη άνεση γράφουν αυτές. Τα διπλά κριτήρια, είναι τρομακτικά. Απλά αποχωρούμε από αυτό τον γυναικοκρατούμενο κόσμο. MGTOW vs FEMINISM πηγή  

ολα αυτα που λες ειναι ασχετα με αυτο που σου ειπα
εγω ειπα οτι οπως οι φεμινιστριες μισουν τους αντρες ετσι και εσεις οι ΜGTOW μισειτε τις γυναικες
τωρα ποιος παιρνει φραγκα και απο που, ποιος εχει με το μερος του τα μμε κλπ κλπ δεν εχουν σχεση με το μισος




 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Δεν θα διαφωνήσω ότι κάποτε πήδηξες και 7 μη εκδιδόμενες. Σημασία όμως έχει το σήμερα, νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός TFLer σε εκφράζει, ίσως όμως και να κάνω λάθος. Κι εγώ μέχρι να χωρίσω δεν είχα πάει με εκδιδόμενη, ΣΗΜΕΡΑ όμως, μετά από ώριμη χρηματοοικονομική ανάλυση κι έχοντας γνωρίσει πια τη φύση των περισσότερων γυναικών, πηγαίνω ΜΟΝΟ με εκδιδόμενες. Είμαι πια MGTOW β΄ επιπέδου. Εσύ πως χαρακτηρίζεις τον εαυτό σου; Εγώ σε χαρακτηρίζω TFLer, άλλοι σε χαρακτηρίζουν INCEL.

Τιποτα απο τα 2 δεν ειμαι. Εγω γαμαω 4 μουνια την εβδομαδα, πραγμα αδιανοητο γι' αυτες τις ομαδες που λες. Ουτε κι εσυ ομως εισαι MGTOW, γιατι δεν τολμας να ανεβεις πανω απο το level 2. Αν το κανεις αυτο σημαινει οτι κοβεις το σεξ και γινεσαι μαλακας. Τολμας; Mπα. Αρα μουφα MGTOW εισαι. Ελα στον πικερισμο να βρεις την υγεια σου. Εκει ανηκεις.  :sunglasses:
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Δειτε τα levels 3-5 των MGTOW για να καταλαβετε για τι μαλακες μιλαμε. Ο απωτερος σκοπος τους ειναι η πληρης αποχη απο το σεξ και ο μοναχισμος. Οταν σας ελεγα εγω οτι εχω μιλησει με τον αρχηγο τους στην Ελλαδα και ηταν τελειως αντιθετος προς την πορνεια και περιμενε τον ερχομο των sex robots δεν με πιστευατε. Δειτε τωρα λοιπον τα levels 3-5 για να πειστειτε.  :-*
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Δειτε τα levels 3-5 των MGTOW για να καταλαβετε για τι μαλακες μιλαμε. Ο απωτερος σκοπος τους ειναι η πληρης αποχη απο το σεξ και ο μοναχισμος. Οταν σας ελεγα εγω οτι εχω μιλησει με τον αρχηγο τους στην Ελλαδα και ηταν τελειως αντιθετος προς την πορνεια και περιμενε τον ερχομο των sex robots δεν με πιστευατε. Δειτε τωρα λοιπον τα levels 3-5 για να πειστειτε.  :-*
Ρε τυπε γιατι βαζεις ταμπελες?
Ειπα 1000 φορες οως ουτε πρωτοκολλο υπαρχει, ουτε μανιφεστο, ουτε κανονισμοι.
Τι μας πρηζεις σαν υστερικο πως ημαστε ολοι το ιδιο.
Ο μποκολος σου λεει πως γαμαει, εγω διατυμπανιζω πως γαμαω και εσυ σαν υστερικο λες τα δικα σου
Ειστε δυο τρεις που δεν καταλαβαινετε απο λογια.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Ρε τυπε γιατι βαζεις ταμπελες?
Ειπα 1000 φορες οως ουτε πρωτοκολλο υπαρχει, ουτε μανιφεστο, ουτε κανονισμοι.
Τι μας πρηζεις σαν υστερικο πως ημαστε ολοι το ιδιο.
Ο μποκολος σου λεει πως γαμαει, εγω διατυμπανιζω πως γαμαω και εσυ σαν υστερικο λες τα δικα σου
Ειστε δυο τρεις που δεν καταλαβαινετε απο λογια.

Τυπε μου δεν τις βαζω εγω τις ταμπελες. Οι MGTOW τις βαζουν. Και μαλιστα μιλανε για levels. Eσυ δεν θα φτασεις ποτε σε ψηλο level αν δεν κοψεις το σεξ. Θα εισαι παντα κατι σαν παντρεμενος παπας.  :-*
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τιποτα απο τα 2 δεν ειμαι. Εγω γαμαω 4 μουνια την εβδομαδα, πραγμα αδιανοητο γι' αυτες τις ομαδες που λες. Ουτε κι εσυ ομως εισαι MGTOW, γιατι δεν τολμας να ανεβεις πανω απο το level 2. Αν το κανεις αυτο σημαινει οτι κοβεις το σεξ και γινεσαι μαλακας. Τολμας; Mπα. Αρα μουφα MGTOW εισαι. Ελα στον πικερισμο να βρεις την υγεια σου. Εκει ανηκεις.  :sunglasses:
οι οπαδοι σου πηγαν στον πικερισμο και χεζονται πανω τους επειδή τους ανοιξε την κωλοτρυπα η βικυ με τον δυνατο πουτσο, ετσι βρηκαν την υγεια τους?
είναι υγιες να χεζεστε στο δρομο επειδή παθατε ζημια από το κωλοανοιγμα?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δειτε τα levels 3-5 των MGTOW για να καταλαβετε για τι μαλακες μιλαμε. Ο απωτερος σκοπος τους ειναι η πληρης αποχη απο το σεξ και ο μοναχισμος. Οταν σας ελεγα εγω οτι εχω μιλησει με τον αρχηγο τους στην Ελλαδα και ηταν τελειως αντιθετος προς την πορνεια και περιμενε τον ερχομο των sex robots δεν με πιστευατε. Δειτε τωρα λοιπον τα levels 3-5 για να πειστειτε.  :-*
δηλαδή θεωρεις την αγαμια και τον μοναχισμο χειροτερη από τον παθητικο ρολο του να γαμας το κωλαρακι σου?
μαλιστα, πουστης εισαι δεν περιμεναμε τιποτα καλυτερο.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.162
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Σαλτα και γαμησου ρε τσουτσου.
Και τραβα να πλυνεις τα πιατα. Τεταρτη ειναι σημερα.
Τυπε με το θυληπρεπες προφιλ.

Δεν γουσταρεις μην διαβαζεις. Τραβα στο cosmopolitan.gr οπου οι αποψεις σας συμφωνουν

Μαλάκας Ελληνάρας II (η επιστροφή του μπουχέσα)
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Μαλάκας Ελληνάρας II (η επιστροφή του μπουχέσα)
Μπα δεν θα ασχοληθω μαζι σας. Ειστε 2-3 ατομα που μπαχαλευετε το θρεντ.
Γιατι δεν πατε σε καποιο που ειναι ηδη μπαχαλεμενο να λετε τις ασυναρτησιες σας?

Τωρα το ειδα πως κοκορευεσαι πως εισαι ο μαλακας του σαιτ.
Εσυ το λες δεν το λεω εγω. Μη σου το χαλασω.
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
:2funny:
 

Συνημμένα

  • 20190110_141028.png
    20190110_141028.png
    89 KB · Εμφανίσεις: 20
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
ολα αυτα που λες ειναι ασχετα με αυτο που σου ειπα
εγω ειπα οτι οπως οι φεμινιστριες μισουν τους αντρες ετσι και εσεις οι ΜGTOW μισειτε τις γυναικες
τωρα ποιος παιρνει φραγκα και απο που, ποιος εχει με το μερος του τα μμε κλπ κλπ δεν εχουν σχεση με το μισος

Και πάλι λάθος κάνεις. Οι φεμινίστριες μας μισούν και θέλουν να μας εξοντώσουν, όλους τους άντρες εννοώ. Και κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν ότι αν απλά τραβηχτούμε ένα μήνα ο πολιτισμός θα καταστραφεί, γιατί είναι ανίκανες να συντηρήσουν οτιδήποτε. Εμείς καταλάβαμε τη γυναικεία φύση. Δεν μισούμε τον καρχαρία επειδή δαγκώνει, ή τον σκύλο που θα φάει το κομμάτι κρέας που θα βρει μπροστά του. Απλά μάθαμε ποια είναι η γυναικεία φύση. Ανιστόρητη, αχάριστη και ανικανοποίητη, ότι και να τους δώσεις πάντα θα θέλουν κάτι παραπάνω. Και θα γκρινιάζουν ΣΥΝΕΧΩΣ μέχρι να σε αναγκάσουν να τους δώσεις. Και μετά θα ζητάνε και κάτι άλλο. Και κάτι άλλο. Και ο δρόμος δεν θα έχει τέλος μέχρι να πεθάνεις ή να χωρίσεις τα τσανάκια σου μαζί τους. Κι αυτό ακριβώς κάνουμε, αποχωρώντας από ένα παιχνίδι που δεν μπορούμε να κερδίσουμε. Και κάνεις τεράστιο λάθος αν πιστεύεις πραγματικά ότι δεν έχει σημασία ποιος τις υποστηρίζει. Τολμάνε και λένε όσα λένε, γράφουν όσα γράφουν, δημοσιοποιούν βίντεο στα οποία μας χαρακτηρίζουν όλους βιαστές μόνο και μόνο επειδή τις προστατεύει το σύστημα. Χωρίς αυτό, δεν θα τολμούσαν να χύνουν κάθε μέρα το φαρμάκι τους
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Τιποτα απο τα 2 δεν ειμαι. Εγω γαμαω 4 μουνια την εβδομαδα, πραγμα αδιανοητο γι' αυτες τις ομαδες που λες. Ουτε κι εσυ ομως εισαι MGTOW, γιατι δεν τολμας να ανεβεις πανω απο το level 2. Αν το κανεις αυτο σημαινει οτι κοβεις το σεξ και γινεσαι μαλακας. Τολμας; Mπα. Αρα μουφα MGTOW εισαι. Ελα στον πικερισμο να βρεις την υγεια σου. Εκει ανηκεις.  :sunglasses:

Σου απάντησα στο άλλο νήμα, ας το γράψω κι εδώ για όσους διαβάζουν. Μην διαστρέφεις πλήρως την κατηγοριοποίηση των MGTOW. Υπάρχουν 5 επίπεδα στην εξέλιξη του καθενός και καθένας ακολουθεί αυτό που του ταιριάζει. Δεν είναι σαν τις ζώνες στις πολεμικές τέχνες όπου όλοι ξεκινάνε κι έχουν στόχο να πάρουν τη μαύρη. Δεν έχω λόγο να πάω πάνω από το β΄επίπεδο  των MGTOW, όσο τουλάχιστον μου σηκώνεται και έχω καύλες και διάθεση να πηδάω. Άλλοι το κάνουν και δεν έχω να πω τίποτα. Κανένας MGTOW δεν κατηγορεί κάποιον άλλο για τις επιλογές του. Το σύστημα του Shame - Blame δεν έχει αποτέλεσμα στη δικιά μας αντίληψη. Και εφαρμόζω την αρχή του Πικερισμού χρόνια πριν τη διαβάσω. Εξαιρείται το γεγονός ότι λέω σε όλο τον κόσμο ότι πάω ΜΟΝΟ με πουτάνες. Το γνωρίζουν μόνο οι πραγματικοί φίλοι μου, γιατί η Κοινωνική πίεση μπορεί να συντρίψει τον οποιονδήποτε. Και θα αρχίσουν και τα ειρωνικά σχόλια από τα άλλα άτομα, ότι είμαι ανίκανος να βρω μια σωστή γυναίκα για να έχω σχέση μαζί της. Μονόκεροι δεν υπάρχουν. Η πλειονοψηφία τους είναι τα ίδια σκατά, οι εξαιρέσεις ελάχιστες 
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Ρε τυπε γιατι βαζεις ταμπελες?
Ειπα 1000 φορες οως ουτε πρωτοκολλο υπαρχει, ουτε μανιφεστο, ουτε κανονισμοι.
Τι μας πρηζεις σαν υστερικο πως ημαστε ολοι το ιδιο.
Ο μποκολος σου λεει πως γαμαει, εγω διατυμπανιζω πως γαμαω και εσυ σαν υστερικο λες τα δικα σου
Ειστε δυο τρεις που δεν καταλαβαινετε απο λογια.

Ίσως από λάθος, ίσως επίτηδες, έμπλεξε την κατηγοριοποίηση των MGTOW με στάδια μύησης τα οποία ακολουθούμε με θρησκευτική ευλάβεια, κάτι σαν τάξεις ας πούμε. Τέλος πάντων, του το γράψαμε πολλές φορές. Αν δεν θέλει να καταλάβει, οκ, δικαίωμά του  
 

Jasonic4

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2018
Μηνύματα
103
Like
77
Πόντοι
1
Δεν χρειαζεται να το επιβεβαιωσεις.
Στο βεβαιωνω εγω. Αν βγει διαζυγιο κάνεις ό,τι θελεις το σπιτι σου.

Στο σύμφωνο συμβίωσης τι ισχύει? Λογικά αν αποφασίσεις να την στείλεις φεύγει κατευθειαν
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Γιατί κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις; Δεν θα σου πάρει τα μισά. Θα στα πάρει όλα. Ακόμα κι αν μένει σε σπίτι που σου έχει αγοράσει η οικογένειά σου πριν το γάμο, το δικαστήριο θα κρίνει ότι μέχρι την ενηλικίωση των παιδιών θα μείνουν εκεί, για να μην διαταραχτεί η ψυχική τους υγεία. Και ο κύριος του σπιτιού θα μείνει στο νοίκι 
Δεν κάνω ότι δεν καταλαβαίνω, δεν μου έχεις δικαιολογήσει ακόμα το πως μπορεί να στα πάρει όλα. Και να θίξω ακόμα το θέμα του γονέα. Όταν γίνεσαι πατέρας και μητέρα σταματάς να είσαι άντρας και γυναίκα. Όταν τα παιδιά σου είναι μικρά και χρειάζονται και τους 2 είναι το λιγότερο εγωιστικό να χωρίσεις με την γυναίκα σου (και αυτή με σένα) και να διαταράξεις την ψυχική τους ηρεμία. Εκτώς αν συντρέχουν λόγοι κακοποίησης κάθε είδους.

Εγώ ξεκινάω από εκεί, έχεις εσύ και η γυναίκα σου την απόλυτη ευθύνη να μέινετε στο ίδιο σπίτι με τα παιδιά σας έως ότου φτάσουν σε μια ηλικία και να παίζεται θέατρο κάθε μέρα για να μην μεγαλώσουν τα παιδια σας σε μη κανονικό περιβάλλον.

Μετά από κάποια ηλικία δεν νομίζω ότι το Δικαστήριο θα σε υποχρεώσει να φύγεις από το σπίτι σου για να το πάρει η γυναίκα σου αν τα παιδιά σας είναι 14-15 χρονών.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom