Νέα

Κόντρα και αδιαφορία απέναντι στο μισογυνισμό και την αγαμία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Μπόκολε ξανά χάνεις το νόημα της ερώτησης μου. Για να υποστηρίζεις μια θεωρία σημαίνει ότι κατά βάθως πιστεύεις ότι εαν όλοι την ακολουθούσαν ο κόσμος θα ήταν καλύτερος. Αλλιώς απλά θέλεις να διαφέρεις από τη μάζα.
Είπα ότι αν όλοι ακολουθήσουν το παράδειγμα σου 1. Πως θα γεννιούνται παιδιά αφού εσείς δεν ασχολείστε με τις γυναίκες πέραν της μπουρδελότσαρκας και
2. Με τι θα αντικαταστήσεις την ερωτική επαφή πέραν του πηδήματος?
Το ότι στην κοινωνέια υπάρχουν σκατά το ξέρουμε, το ότι γενικά σήμερα ζούμε αρρωστημένες καταστάσεις επίσης. Δεν μας λες με την δική σου λογική πως θα εξελιχθεί η κοινωνία όμως.
Επίσης δεν νομίζω ότι για τα διαζύγια φταίει μόνο ο άντρας ούτε μόνο η γυναίκα. Οι πιο πολλοί εδώ στο σαιτ δεν είναι παντρεμένοι αλλά πάνε με πουτάνες, call girls κτλπ? Σε όλους η γυναίκα τους δε τους κάθετεαι?
Χώρια ότι δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά σε κόβω ότι μεγάλωσες και παντρεύτικες σε μια διαφορετική εποχή από την σημερινή και νομίζω ότι δεν έχεις σωστά διαμορφωμένη άποψη από τις κοπέλες και τους άντρες που σήμερα είναι 30 και κάτω.

1. Όχι, δεν νομίζω ότι ο κόσμος θα γίνει καλύτερος αν όλοι γίνουν MGTOW, με την έννοια που λες εσύ. Αν όμως ένα πολύ μεγάλο κομμάτι του ανδρικού πληθυσμού αποσυνδεθεί από το σύστημα, υπάρχουν λίγες ελπίδες να αναγκαστούν να αλλάξουν τους νόμους που μας έχουν μετατρέψει σε πολίτες β'  κατηγορίας. Απλά, ελπίδες για την Κοινωνία της Δύσης, κάτι περισσότερο από το μηδέν.
2. Υπάρχει η επιλογή της παρένθετης μητέρας, όσον αφορά τη γέννα του παιδιού. Παράδειγμα ο Ρονάλντο, τρία παιδιά απέκτησε με τον τρόπο αυτό και δεν κινδυνεύει κάποια καλή σύζυγος να του πάρει μισό δισεκατομμύριο και τα παιδιά του. Φτηνότερα θα έρθει σε οποιονδήποτε απλό ένα πιθανό διαζύγιο
3. Η Ερωτική επαφή πέραν του πηδήματος, υπάρχει σε ελάχιστα ζευγάρια.  Στη θέση της υπάρχει γκρίνια και συνεχείς απαιτήσεις. Μας γκρινιάζουν μέχρι θανάτου. Κοίτα το βίντεο του Ζηρινόφσκι σχετικά
4. Δεν νομίζω ότι μπορώ να εξελίξω την Κοινωνία με οποιαδήποτε ενέργειά μου. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αυτοπροστατευθώ από τους νόμους που αναφέρω επιλέγοντας να μην παίξω το παιχνίδι. Είναι αδύνατον να κερδίσω.
5. Αλίμονο να ισχυριζόμουν ότι δεν πρέπει να υπάρχουν διαζύγια. Αυτό που επισημαίνω είναι ότι το διαζύγιο πλήττει μονόπλευρα των άντρα, αυτή την εποχή στη Δύση
6. Ναι έχεις δίκιο για την ηλικία μου. Η άποψή μου όμως είναι ότι οι γυναίκες κάτω των 30 είναι πολύ χειρότερες (σαν σύνολο εννοώ) από τις προηγούμενες γενιές, γιατί τα Κοινωνικά Δίκτυα τους έχουν φουσκλώσει τα μυαλά σχετικά με την αξία τους κι ακόμα γνωρίζουν πάρα πολύ καλά ότι οι νόμοι είναι υπέρ τους και δεν υπάρχει περίπτωση άντρας να βρει δίκιο σε οποιαδήποτε διένεξη
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706

Ανδροκρατούμενο περιβάλλον τα χειρουργεία, σύμφωνα με νέα έρευναΣε ποια ειδικότητα εντοπίζονται οι περισσότερες διακρίσεις σε βάρος των γυναικών

ΥΓΕΙΑ

17:42



08/01/2019

Παρά το γεγονός ότι οι γυναίκες σε αρκετές ανεπτυγμένες χώρες του κόσμου αποτελούν πια πάνω από το 50% των φοιτητών στις ιατρικές πανεπιστημιακές σχολές, ένα πολύ μικρότερο ποσοστό από αυτές επιλέγει τελικά κάποια χειρουργική ειδικότητα. Έτσι, τα χειρουργεία συνεχίζουν να θεωρούνται περιβάλλον ανδροκρατούμενο.

Μάλιστα, σύμφωνα με μια νέα βρετανική έρευνα, περισσότερες από τις μισές γυναίκες γιατρούς που ασκούν κάποια χειρουργική ειδικότητα, έχουν βιώσει σεξιστική συμπεριφορά και διακρίσεις σε βάρος τους στους χώρους εργασίας. Σε αυτήν αναδεικνύεται η ορθοπεδική ως η χειρότερη από όλες τις χειρουργικές ειδικότητες για μια γυναίκα.

Οι ερευνητές, με επικεφαλής τη δρα Μαρία Ιρένε Μπελίνι του Imperial College του Λονδίνου, που έκαναν τη σχετική δημοσίευση στο βρετανικό ιατρικό περιοδικό «BMJ Open» και την οποία αναδημοσιεύει το Αθηναϊκό - Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων, πραγματοποίησαν μια εμπιστευτική δειγματοληπτική έρευνα σε γυναίκες γιατρούς με χειρουργική ειδικότητα. Στη μελέτη συμμετείχε ο ελληνικής καταγωγής καθηγητής του Τμήματος Χειρουργικής και Καρκίνου του Imperial, Βασίλης Παπαλόης.

Η μελέτη δείχνει ότι οι γυναίκες αποφεύγουν τις χειρουργικές ειδικότητες για διάφορες αιτίες, όπως τη δυσκολία να βρουν μια ισορροπία ανάμεσα στην προσωπική/οικογενειακή ζωή και την εργασία τους, την αδυναμία να ελέγξουν τα ωράρια εργασίας, τα ιατρικά στερεότυπα σε βάρος του γυναικείου φύλου κ.ά. Το 88% συμφώνησαν ότι η χειρουργική παραμένει ανδροκρατούμενη, ενώ σχεδόν το 60% ανέφεραν ότι οι ίδιες βίωσαν ή έγιναν μάρτυρες σε περιστατικά επαγγελματικών διακρίσεων σε βάρος τους.

Η ορθοπεδική συγκέντρωσε -με διαφορά- το μεγαλύτερο ποσοστό (53%) ως η πιο σεξιστική χειρουργική ειδικότητα, ακολουθούμενη από την καρδιοθωρακική χειρουργική (16%) και τη γενική χειρουργική (13%).

Πολλές από τις συμμετέχουσες στην έρευνα απάντησαν ότι φταίνε και οι ασθενείς, οι οποίοι συχνά έχουν τη δική τους προκατάληψη με τις γυναίκες, θεωρώντας πως δεν μπορούν να γίνουν χειρουργοί.




Τι λετε ρε παιδια.
Σε λιγο θα μας πειτε πως φταιει ο Ερμης που δεν ειναι αναδρομος.
Ειναι θεμα ικανοτητας. Ειναι απλα πολυ δυσκολο για την φυση της γυναικας. Δεν κανουμε ολοι για ολα. Εεεε με το στανιο δλδ?
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
1. Όχι, δεν νομίζω ότι ο κόσμος θα γίνει καλύτερος αν όλοι γίνουν MGTOW, με την έννοια που λες εσύ. Αν όμως ένα πολύ μεγάλο κομμάτι του ανδρικού πληθυσμού αποσυνδεθεί από το σύστημα, υπάρχουν λίγες ελπίδες να αναγκαστούν να αλλάξουν τους νόμους που μας έχουν μετατρέψει σε πολίτες β'  κατηγορίας. Απλά, ελπίδες για την Κοινωνία της Δύσης, κάτι περισσότερο από το μηδέν.
2. Υπάρχει η επιλογή της παρένθετης μητέρας, όσον αφορά τη γέννα του παιδιού. Παράδειγμα ο Ρονάλντο, τρία παιδιά απέκτησε με τον τρόπο αυτό και δεν κινδυνεύει κάποια καλή σύζυγος να του πάρει μισό δισεκατομμύριο και τα παιδιά του. Φτηνότερα θα έρθει σε οποιονδήποτε απλό ένα πιθανό διαζύγιο
3. Η Ερωτική επαφή πέραν του πηδήματος, υπάρχει σε ελάχιστα ζευγάρια.  Στη θέση της υπάρχει γκρίνια και συνεχείς απαιτήσεις. Μας γκρινιάζουν μέχρι θανάτου. Κοίτα το βίντεο του Ζηρινόφσκι σχετικά
4. Δεν νομίζω ότι μπορώ να εξελίξω την Κοινωνία με οποιαδήποτε ενέργειά μου. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αυτοπροστατευθώ από τους νόμους που αναφέρω επιλέγοντας να μην παίξω το παιχνίδι. Είναι αδύνατον να κερδίσω.
5. Αλίμονο να ισχυριζόμουν ότι δεν πρέπει να υπάρχουν διαζύγια. Αυτό που επισημαίνω είναι ότι το διαζύγιο πλήττει μονόπλευρα των άντρα, αυτή την εποχή στη Δύση
6. Ναι έχεις δίκιο για την ηλικία μου. Η άποψή μου όμως είναι ότι οι γυναίκες κάτω των 30 είναι πολύ χειρότερες (σαν σύνολο εννοώ) από τις προηγούμενες γενιές, γιατί τα Κοινωνικά Δίκτυα τους έχουν φουσκλώσει τα μυαλά σχετικά με την αξία τους κι ακόμα γνωρίζουν πάρα πολύ καλά ότι οι νόμοι είναι υπέρ τους και δεν υπάρχει περίπτωση άντρας να βρει δίκιο σε οποιαδήποτε διένεξη
1. Εαν κάνεις παιδιά με παρένθετη μητέρα στερείς από την αρχή στα παιδιά σου να μεγαλώσουν με την μητέρα τους με ότι αυτό συνεπάγεται. Είναι δυνατόν να στερήσεις από τα παιδιά σου την μητέρα τους για το ''mgtow''? Τι λες ρε άνθρωπε?

2. Έχω την εντύπωση ότι εαν κάνεις προγαμιαίο συμβόλαιο μπορείς να εξασφαλιστείς οικονομικά. Αλλά αυτό λύνεται ακόμα πιο εύκολα, αν βρεις μια γυναίκα καριερίστρια που την ενδιαφέρει η καριέρα της και η οικονομική της ανεξαρτησία δεν θα έχεις τέτοια θέματα. Αλλά εγώ εκεί αντιλαμβάνομαι το θέμα σου : Δεν θα ήθελες μια γυναίκα καριερίστρια που είναι ανεξάρτητη οικονομικά. Αλλιως πως? δε μπορείς να της ζητήσεις να μεγαλώσει τα παιδιά σου επί 20 χρόνια χωρίς να δουλεύει και μετά να τη χωρίσεις και να την αφήσεις απέναρη, λογικό δεν είναι?

3. Οι κοπέλες κάτω των 30 μπορεί να δείχνουν τον κώλο τους στο instagram αλλά (εκτώς από τις εν δύνάμη βίζιτες) δεν έχουν παντρευτεί ακόμα ώστε να ξέρεις πως θα αντιδράσουν στα 50 τους. Εγώ προσωπικά δεν ξέρω καμία κοπέλα στην ηλικία μου που να ονειρεύεται να την σπιτώσει ένας 10 χρόνια μεγαλύτερος της και να του κάνει τις δουλιειές του σπιτιού.
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
urlauber θελω σχολιασμο για το βιντεο του πητερσον
Ειναι πραματα που εχουν ξαναειπωθει.

Για την μονογαμια. Δεν συμφωνουμε. Δεν ειναι στην φυση του ανθρωπου η μονογαμια. Ειναι καταπιεση της φυσης μας.

Για το 10-20% των αντρων που εχουν ευκολη προσβαση στο 80% των γυναικων.

Incel. Αλλη νοοτροπια αλλα κολπα. Δεν μας αγγιζει
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ανδροκρατούμενο περιβάλλον τα χειρουργεία, σύμφωνα με νέα έρευναΣε ποια ειδικότητα εντοπίζονται οι περισσότερες διακρίσεις σε βάρος των γυναικών

ΥΓΕΙΑ

17:42



08/01/2019

Παρά το γεγονός ότι οι γυναίκες σε αρκετές ανεπτυγμένες χώρες του κόσμου αποτελούν πια πάνω από το 50% των φοιτητών στις ιατρικές πανεπιστημιακές σχολές, ένα πολύ μικρότερο ποσοστό από αυτές επιλέγει τελικά κάποια χειρουργική ειδικότητα. Έτσι, τα χειρουργεία συνεχίζουν να θεωρούνται περιβάλλον ανδροκρατούμενο.

Μάλιστα, σύμφωνα με μια νέα βρετανική έρευνα, περισσότερες από τις μισές γυναίκες γιατρούς που ασκούν κάποια χειρουργική ειδικότητα, έχουν βιώσει σεξιστική συμπεριφορά και διακρίσεις σε βάρος τους στους χώρους εργασίας. Σε αυτήν αναδεικνύεται η ορθοπεδική ως η χειρότερη από όλες τις χειρουργικές ειδικότητες για μια γυναίκα.

Οι ερευνητές, με επικεφαλής τη δρα Μαρία Ιρένε Μπελίνι του Imperial College του Λονδίνου, που έκαναν τη σχετική δημοσίευση στο βρετανικό ιατρικό περιοδικό «BMJ Open» και την οποία αναδημοσιεύει το Αθηναϊκό - Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων, πραγματοποίησαν μια εμπιστευτική δειγματοληπτική έρευνα σε γυναίκες γιατρούς με χειρουργική ειδικότητα. Στη μελέτη συμμετείχε ο ελληνικής καταγωγής καθηγητής του Τμήματος Χειρουργικής και Καρκίνου του Imperial, Βασίλης Παπαλόης.

Η μελέτη δείχνει ότι οι γυναίκες αποφεύγουν τις χειρουργικές ειδικότητες για διάφορες αιτίες, όπως τη δυσκολία να βρουν μια ισορροπία ανάμεσα στην προσωπική/οικογενειακή ζωή και την εργασία τους, την αδυναμία να ελέγξουν τα ωράρια εργασίας, τα ιατρικά στερεότυπα σε βάρος του γυναικείου φύλου κ.ά. Το 88% συμφώνησαν ότι η χειρουργική παραμένει ανδροκρατούμενη, ενώ σχεδόν το 60% ανέφεραν ότι οι ίδιες βίωσαν ή έγιναν μάρτυρες σε περιστατικά επαγγελματικών διακρίσεων σε βάρος τους.

Η ορθοπεδική συγκέντρωσε -με διαφορά- το μεγαλύτερο ποσοστό (53%) ως η πιο σεξιστική χειρουργική ειδικότητα, ακολουθούμενη από την καρδιοθωρακική χειρουργική (16%) και τη γενική χειρουργική (13%).

Πολλές από τις συμμετέχουσες στην έρευνα απάντησαν ότι φταίνε και οι ασθενείς, οι οποίοι συχνά έχουν τη δική τους προκατάληψη με τις γυναίκες, θεωρώντας πως δεν μπορούν να γίνουν χειρουργοί.




Τι λετε ρε παιδια.
Σε λιγο θα μας πειτε πως φταιει ο Ερμης που δεν ειναι αναδρομος.
Ειναι θεμα ικανοτητας. Ειναι απλα πολυ δυσκολο για την φυση της γυναικας. Δεν κανουμε ολοι για ολα. Εεεε με το στανιο δλδ?

Αυτά οι γκόμενες τα βλέπουν όπως βλέπεις εσύ τον αθλητή που ντοπάρεται.Το θεωρείς αθέμιτο ανταγωνισμό.
Ο άντρας έχει 100 φορές περισσότερη τεστοστερόνη οπότε είναι εκ του φυσικού ντοπαρισμένος σε σχέση με τις γυναίκες εκτός και αν του κόψουνε τα αρχιδάκια.
Οπότε σου λέει η φεμινίστρια αφού σου κάνω τη χάρη και δε σου κόβω τα αρχιδάκια για να γίνεις ισότιμος,θα υποταχτείς στους νόμους.
Λογικό είναι να γίνονται πιο πολλοί άντρες χειρούργοι αφού απαιτεί πολλές ώρες ορθοστασίας και ζόρι που οι γκόμενες δεν αντέχουνε.Η άλλη θέλει να ουρήσει να κουτσομπολέψει,να φτιάξει το μέικ απ της,να αλλάξει σερβιέτα κτλ δεν μπορεί να κάθεται 5 ώρες σε ένα χειρουργείο.Αυτό το κάνει ένας γούρουνος γεμάτος τεστοστερόνη.Αυτό δε σημαίνει οτι είναι ανώτερος αφού το μουνάκι πληρώνεται.
Γενικά περιγράφω τη λογική των φεμινιστριών.
Εκμεταλεύονται το οτι η τεστοστερόνη προκαλεί φυσικές καύλες στο γουρούνι οπότε σου λέει η φεμινίστρια αν θες να αδειάσεις τα αρχίδια σου σε μουνάκι και όχι σε κούκλα,θα πρέπει να μου δώσεις μέρος των δικαιωμάτων σου που απέκτησες λόγω ντόπας.
Οπότε το δίλημμα είναι απλό.Η δουλεύεις σα σκύλος και γαμάς αλλά με κάνεις βασίλισσα δουλεύοντας για εμένα ή ευνουχίζεσαι,ξεπέφτεις και γίνεσαι Mgtow.Καμιά δε θα βρεθεί να σου αδειάσει τα αρχίδια.Δε γίνεται να έχεις και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο
.
Βέβαια έχει σχέση με ιστορικές συνθήκες στο δυτικό κόσμο,στο σλαβικό κόσμο τα πράγματα είναι απλά,τις γραπώνουν από το μουνί και τις τραβάνε έναν πούτσο,δεν κάθονται να ασχολούνται με θεωρίες.
Βέβαια έτσι βυθίζουν την οικονομία αφού οι γκόμενες αποθαρρύνονται εντελώς να δουλέψουν παραγωγικά και ψάχνουν πώς θα καλλωπιστούν καλύτερα να βρούνε κανά πούτσο να αρμέξουνε.
Το φεμινιστικό μοντέλο δηλαδή βοηθάει σημαντικά την παραγωγή για αυτό το προωθεί η οικονομία της αγοράς.Θέλουν τις γκόμενες στην παραγωγή,όχι μόνο στην κατανάλωση.
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
1. Όχι, δεν νομίζω ότι ο κόσμος θα γίνει καλύτερος αν όλοι γίνουν MGTOW, με την έννοια που λες εσύ. Αν όμως ένα πολύ μεγάλο κομμάτι του ανδρικού πληθυσμού αποσυνδεθεί από το σύστημα, υπάρχουν λίγες ελπίδες να αναγκαστούν να αλλάξουν τους νόμους που μας έχουν μετατρέψει σε πολίτες β'  κατηγορίας. Απλά, ελπίδες για την Κοινωνία της Δύσης, κάτι περισσότερο από το μηδέν.
2. Υπάρχει η επιλογή της παρένθετης μητέρας, όσον αφορά τη γέννα του παιδιού. Παράδειγμα ο Ρονάλντο, τρία παιδιά απέκτησε με τον τρόπο αυτό και δεν κινδυνεύει κάποια καλή σύζυγος να του πάρει μισό δισεκατομμύριο και τα παιδιά του. Φτηνότερα θα έρθει σε οποιονδήποτε απλό ένα πιθανό διαζύγιο
3. Η Ερωτική επαφή πέραν του πηδήματος, υπάρχει σε ελάχιστα ζευγάρια.  Στη θέση της υπάρχει γκρίνια και συνεχείς απαιτήσεις. Μας γκρινιάζουν μέχρι θανάτου. Κοίτα το βίντεο του Ζηρινόφσκι σχετικά
4. Δεν νομίζω ότι μπορώ να εξελίξω την Κοινωνία με οποιαδήποτε ενέργειά μου. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αυτοπροστατευθώ από τους νόμους που αναφέρω επιλέγοντας να μην παίξω το παιχνίδι. Είναι αδύνατον να κερδίσω.
5. Αλίμονο να ισχυριζόμουν ότι δεν πρέπει να υπάρχουν διαζύγια. Αυτό που επισημαίνω είναι ότι το διαζύγιο πλήττει μονόπλευρα των άντρα, αυτή την εποχή στη Δύση
6. Ναι έχεις δίκιο για την ηλικία μου. Η άποψή μου όμως είναι ότι οι γυναίκες κάτω των 30 είναι πολύ χειρότερες (σαν σύνολο εννοώ) από τις προηγούμενες γενιές, γιατί τα Κοινωνικά Δίκτυα τους έχουν φουσκλώσει τα μυαλά σχετικά με την αξία τους κι ακόμα γνωρίζουν πάρα πολύ καλά ότι οι νόμοι είναι υπέρ τους και δεν υπάρχει περίπτωση άντρας να βρει δίκιο σε οποιαδήποτε διένεξη
ενα συνοπτικο μηνυμα που θα επρεπε να το εκτυπωσουμε και να το κορνιζωσουμε ολοι
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
1. Όχι, δεν νομίζω ότι ο κόσμος θα γίνει καλύτερος αν όλοι γίνουν MGTOW, με την έννοια που λες εσύ. Αν όμως ένα πολύ μεγάλο κομμάτι του ανδρικού πληθυσμού αποσυνδεθεί από το σύστημα, υπάρχουν λίγες ελπίδες να αναγκαστούν να αλλάξουν τους νόμους που μας έχουν μετατρέψει σε πολίτες β'  κατηγορίας. Απλά, ελπίδες για την Κοινωνία της Δύσης, κάτι περισσότερο από το μηδέν.

Οχι,απλά αν αποσυρθούν 30% των αντρών λόγω Mgtow και γίνουν full time αυνάνες,το 10% των αντρών που γαμάει τώρα το 70% των αξιόλογων γυναικών,θα γαμάει πλέον το 95% και τα εξάρια γυναίκες θα παχύνουνε θα γίνουν πεντάρια και θα καταλήξουν με γάτες.
Με την απόσυρση δεν κερδίζεις τίποτα,χρειάζεται το βίαιο βαλκανικό στυλ,να τους γαμάς το κέρατο.Να πιέζεις δηλαδή,να σπέρνεις τη σύγχυση και να μην ξέρει η γκόμενα τι παίζει,να τους στερήσεις το σταθερό πλαίσιο αναφοράς και στην αναμπουμπούλα ρίχνεις και κανά καυλί.Γενικά πρέπει να τους βγάζεις συνεχώς εκτός ισορροπίας και να μην είναι σίγουροι για τις επιλογές και τις αποφάσεις τους.
Δεν πρέπει να ξέρει ο μπόλοκας,ο Λευκός Ιππότης,η φεμινίστρια τι παίζει ακριβώς,να μην μπορεί να ζυγίσει και να καλιμπράρει τις καταστάσεις για να μπλέξει σε stale mate,να κάνει λάθη και μετά έρχεσαι σαν άρχοντας σωτήρας και τους αποτελειώνεις με Balkan power.Είναι το δυναμικό βίαιο βαλκανικό στυλ της απέραντης μανίας.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
1. Εαν κάνεις παιδιά με παρένθετη μητέρα στερείς από την αρχή στα παιδιά σου να μεγαλώσουν με την μητέρα τους με ότι αυτό συνεπάγεται. Είναι δυνατόν να στερήσεις από τα παιδιά σου την μητέρα τους για το ''mgtow''? Τι λες ρε άνθρωπε?
2. Έχω την εντύπωση ότι εαν κάνεις προγαμιαίο συμβόλαιο μπορείς να εξασφαλιστείς οικονομικά. Αλλά αυτό λύνεται ακόμα πιο εύκολα, αν βρεις μια γυναίκα καριερίστρια που την ενδιαφέρει η καριέρα της και η οικονομική της ανεξαρτησία δεν θα έχεις τέτοια θέματα. Αλλά εγώ εκεί αντιλαμβάνομαι το θέμα σου : Δεν θα ήθελες μια γυναίκα καριερίστρια που είναι ανεξάρτητη οικονομικά. Αλλιως πως? δε μπορείς να της ζητήσεις να μεγαλώσει τα παιδιά σου επί 20 χρόνια χωρίς να δουλεύει και μετά να τη χωρίσεις και να την αφήσεις απέναρη, λογικό δεν είναι?
3. Οι κοπέλες κάτω των 30 μπορεί να δείχνουν τον κώλο τους στο instagram αλλά (εκτώς από τις εν δύνάμη βίζιτες) δεν έχουν παντρευτεί ακόμα ώστε να ξέρεις πως θα αντιδράσουν στα 50 τους. Εγώ προσωπικά δεν ξέρω καμία κοπέλα στην ηλικία μου που να ονειρεύεται να την σπιτώσει ένας 10 χρόνια μεγαλύτερος της και να του κάνει τις δουλιειές του σπιτιού.

1. Καλύτερα να στερήσει κάποιος τα παιδιά από τη μητέρα τους, παρά να στερηθεί ο ίδιος τα παιδιά του από μια πρώην Σύζυγο που θα τα μάθει να τον μισούν, κι ας πληρώνει τα έξοδά τους. Κοίτα πάλι τους Συλλόγους των πατεράδων που προσπαθούν να έχουν επικοινωνία με τα παιδιά τους. Θέμα επιλογής, όπως όλα τα πράγματα στη ζωή μας
2. Στην Ελλάδα, δεν ισχύουν τα προγαμιαία συμβόλαια. Έτσι κι αλλιώς, μπορούν να σπάσουν How to Break a Prenup πηγή . Μην με κάνεις να καγχάζω επειδή έγραψες ότι μια καριερίστα δεν θα προσπαθήσει να σου ρουφήξει όσα περισσότερα μπορεί.
3. Ίσως έχεις δίκιο. Δώσε λοιπόν συμβουλές στους γνωστούς σου να παντρευτούν. Δεν διαφωνώ ότι μπορεί να μην το μετανοιώσουν. Αλήθεια λέω, ίσως φανούν τυχεροί, και βρεθούν στο 30% των ανθρώπων που έχουν ευτυχισμένο γάμο. 
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
ενα συνοπτικο μηνυμα που θα επρεπε να το εκτυπωσουμε και να το κορνιζωσουμε ολοι

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Μακάρι να είχα αυτές τις πληροφορίες που καταγράφω πριν παντρευτώ
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.613
Like
21.984
Πόντοι
5.006
3. Ίσως έχεις δίκιο. Δώσε λοιπόν συμβουλές στους γνωστούς σου να παντρευτούν. Δεν διαφωνώ ότι μπορεί να μην το μετανοιώσουν. Αλήθεια λέω, ίσως φανούν τυχεροί, και βρεθούν στο 30% των ανθρώπων που έχουν ευτυχισμένο γάμο.   

Δηλαδη στο 70% των μη ευτυχισμενων γαμων φταινε μονο οι γυναικες?
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Οχι,απλά αν αποσυρθούν 30% των αντρών λόγω Mgtow και γίνουν full time αυνάνες,το 10% των αντρών που γαμάει τώρα το 70% των αξιόλογων γυναικών,θα γαμάει πλέον το 95% και τα εξάρια γυναίκες θα παχύνουνε θα γίνουν πεντάρια και θα καταλήξουν με γάτες.
Με την απόσυρση δεν κερδίζεις τίποτα,χρειάζεται το βίαιο βαλκανικό στυλ,να τους γαμάς το κέρατο.Να πιέζεις δηλαδή,να σπέρνεις τη σύγχυση και να μην ξέρει η γκόμενα τι παίζει,να τους στερήσεις το σταθερό πλαίσιο αναφοράς και στην αναμπουμπούλα ρίχνεις και κανά καυλί.Γενικά πρέπει να τους βγάζεις συνεχώς εκτός ισορροπίας και να μην είναι σίγουροι για τις επιλογές και τις αποφάσεις τους.
Δεν πρέπει να ξέρει ο μπόλοκας,ο Λευκός Ιππότης,η φεμινίστρια τι παίζει ακριβώς,να μην μπορεί να ζυγίσει και να καλιμπράρει τις καταστάσεις για να μπλέξει σε stale mate,να κάνει λάθη και μετά έρχεσαι σαν άρχοντας σωτήρας και τους αποτελειώνεις με Balkan power.Είναι το δυναμικό βίαιο βαλκανικό στυλ της απέραντης μανίας.

Πόσες φορές, μα πόσες φορές, θα το ξαναγράψω. Η τακτική του να μας ντροπιάζουν (Shame - Blame), ώστε να μας ρίξουν στο φιλότιμο, και να γυρίσουμε πίσω στη φυτεία δεν πιάνει. Αν εγώ και οι άλλοι MGTOW ήμασταν αυνάνες, δεν θα είμασταν μέλη του Bourdela. com, θα την παίζαμε μόνοι μας. Για να ζητάμε πληροφορίες για σεξεργάτριες, σημαίνει ότι τις πηδάμε κιόλας. Αλλά το μάθαμε πια ότι όλος ο κόσμος μισεί τους MGTOW. Στο βίντεο υπάρχει μια καλή ανάλυση των αιτίων, και δεν είναι το μόνο Why Everybody Hates MGTOW (Finger University) (Mirror)    Αλήθεια, τι σημαίνει μπόλοκας;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Δηλαδη στο 70% των μη ευτυχισμενων γαμων φταινε μονο οι γυναικες?

Και βέβαια όχι. Για άλλη μια φορά επισημαίνω ότι το πρόβλημά μας δεν είναι τα διαζύγια. Το πρόβλημά μας είναι η ετεροβαρής μοιρασιά όσων έχουν αποκτηθεί μέσα στο γάμο, η οποία υποτίθεται ότι γίνεται εξίσου
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
1. Καλύτερα να στερήσει κάποιος τα παιδιά από τη μητέρα τους, παρά να στερηθεί ο ίδιος τα παιδιά του από μια πρώην Σύζυγο που θα τα μάθει να τον μισούν, κι ας πληρώνει τα έξοδά τους. Κοίτα πάλι τους Συλλόγους των πατεράδων που προσπαθούν να έχουν επικοινωνία με τα παιδιά τους. Θέμα επιλογής, όπως όλα τα πράγματα στη ζωή μας
2. Στην Ελλάδα, δεν ισχύουν τα προγαμιαία συμβόλαια. Έτσι κι αλλιώς, μπορούν να σπάσουν How to Break a Prenup πηγή . Μην με κάνεις να καγχάζω επειδή έγραψες ότι μια καριερίστα δεν θα προσπαθήσει να σου ρουφήξει όσα περισσότερα μπορεί.
3. Ίσως έχεις δίκιο. Δώσε λοιπόν συμβουλές στους γνωστούς σου να παντρευτούν. Δεν διαφωνώ ότι μπορεί να μην το μετανοιώσουν. Αλήθεια λέω, ίσως φανούν τυχεροί, και βρεθούν στο 30% των ανθρώπων που έχουν ευτυχισμένο γάμο.  
Κάτσε ρε Μπόκολε...τα παιδιά δεν είναι παιχνίνδι. Τι εννοείς καλύτερα τα τους στερήσεις την μάνα τους από το να τα στερηθείς εσύ? Τα παιδιά τα κάνεις για την προσωπική σου ευχαρίστηση? και μάλιστα εκ προοιμίου? Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν εκεί έξω αδικημένοι πατεράδες που έχασαν τα παιδιά τους και τους κατρέχει μια κάρχια.

Όπως υπάρχουν και ξυλοδαρμένες γυναίκες που δε μιλάνε και άλλα παραδείγματα. Δεν είμαι νομικός αλλά έχω την εντύπωση ότι εαν είσαι τυπικός στον γάμος σου δεν μπορεί εύκολα κάποια να σε ξεζουμίσει.

Μη πω τώρα σε αντιπαράθεση για το πως πρέπει να έχει και αποδείξεις για αυτά που θα σε κατηγορίσει ώστε να φτάσει στο σημείο το Δικαστήριο να σου πάρει τα παιδιά και να μη τα βλέπεις.

Είμαι και εγώ να ξέρεις όμως αντίθετος με το θέμα της διατροφής εαν η γυναίκα εργάζεται. Δε θα έπρεπε δηλαδή ένας άντρας να πληρώνει διατροφή στην γυναίκα αφού αυτή διεκδηκεί την επιμέλεια των παιδιών, για να το κάνει σημαίνει ότι μπορεί να τους παρέχει. Μιλάω για περιπτώσεις που δεν υπάρχει οικογεννειακή βία και για αυτό απομακρυνονται τα παιδιά από το πατέρα τους.

Το θέμα είναι ότι έχουν και οι γυναίκες αυτοσεβασμό και δεν μπορεί να λιγουρεύονται όλες την διατροφή και το διαμέρισμα σου.
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
μποκολε σε κοβω να αρπαζεις αλεξιπτωτο



united-pilot-kim-noakes-and-co-pilot*1200xx5655-3181-0-295.jpg
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
1)Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν εκεί έξω αδικημένοι πατεράδες που έχασαν τα παιδιά τους και τους κατρέχει μια κάρχια.

2)Όπως υπάρχουν και ξυλοδαρμένες γυναίκες που δε μιλάνε και άλλα παραδείγματα.

3)Δεν είμαι νομικός αλλά έχω την εντύπωση ότι εαν είσαι τυπικός στον γάμος σου δεν μπορεί εύκολα κάποια να σε ξεζουμίσει.

4) Μη πω τώρα σε αντιπαράθεση για το πως πρέπει να έχει και αποδείξεις για αυτά που θα σε κατηγορίσει ώστε να φτάσει στο σημείο το Δικαστήριο να σου πάρει τα παιδιά και να μη τα βλέπεις.


5)Το θέμα είναι ότι έχουν και οι γυναίκες αυτοσεβασμό και δεν μπορεί να λιγουρεύονται όλες την διατροφή και το διαμέρισμα σου.

1)Στο 99,95% των περιπτώσεων των διαζυγίων με παιδιά, οι άνδρες βγάινουν γαμημένοι.
2)Ξυλοδαρμένες ΕΛΛΕΗΝΙΔΕΣ , στην αττική ... στο 0,05% των διαζυγίων
3)Σου παίρνει τα μισά από όσα απέκτησες εντός γάμου ... ΕΤΣΙ ;;;
Να πάρεις τα αντίστοιχα μισά δικά της ;;; ΤΙ ; ΚΥΛΟΤΕΣ ; ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ;;;; ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΕ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΑ, ΝΥΧΑΔΙΚΑ, ΣΠΑ ;;;;
Έχω δει να έχει πάρει ο μαλάκας αμάξι 80Κ και να του ζητάει μερίδιο !!!! Εννοείται δεν είχε δώσει ούτε φράγκο η καριόλα.
4)Η δικαστική απόφαση δεν θα λέει να μην τα βλέπεις. Απλά δεν θα τα βλέπεις.ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΝ.
ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΜΑΝΑ , ΑΔΕΛΦΕΣ ....

5)Ναι υπήρξαν γυναίκες με αυτοσεβασμό που δεν ήθελαν να δαγκώσουν τους άνδρες τους.
Η Πηνελόπη, η Μαντώ Μαυρογένους,  η Λασκαρίνα Μπουμπουλίνα ... η Λέλα Καραγιάννη ... η Μπούμπα ...
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Μακάρι να είχα αυτές τις πληροφορίες που καταγράφω πριν παντρευτώ
μακαρι ολοι να ειχαμε αυτες τις πληροφοριες.

Ποιο σημαντικο λαθος ομως ειναι το οτι ολοι μας πριν τον γαμο πιστευουμε πως
"Ελα μωρε,σε μενα δεν προκειτε να συμβει ποτέ αυτο."
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
πραγματική ιστορία

Πηγα για καφε σε καποιο ελληνικο καφε μπαρ στο ντυσελντορφ.
Ημουν μονος μου κ καθησα στο μπαρ.
Παρηγγειλα τον καφε μου μετα απο κανα τεταρτο γιατι η ελληνιδα "κοπελια" που δουλευε στο μπαρ δεν αντιληφθηκε την παρουσια μου...τελικα ηρθε με παγωμενη συμπεριφορα,ουτε ενα γεια ,ουτε μια καλησπερα.
Ομορφη ψηλη ,λεπτη ωραιο σωμα ,υπεροχα μαλλια, χωριατιλα στην ομιλια, δεν το κρυβω οτι μου αρεσε πολυ.
Περνουσε κ ξαναπερνουσε απο μπροστα με ενα βλεμμα διαπεραστικο. Την κοστολογω 7,5-8αρι.

Επαιζε ο μπαοκ μπαλα κ ετυχε να βαλει γκολ. Επιασα την κουβεντα με 2 θαμωνες μπαοκτζηδες κ προσπαθοντας να τους πεισω πως ο λεφτας Ιβαν πληρωνει απερισκεπτα κ πολλες φορες επανω απο την αξια καποιους ποδοσφαιριστες ειπα ενα παραδειγμα,
"Ειναι οπως για τον καφε που εχει 2,50€ εγω να αφηνω στην γκαρσονα παντα 10€ κ να φευγω."
Ετυχε να περναει το γκομενακι  που προφανως ακουσε
"Ειναι οπως για τον καφε που εχει 2,50€ εγω να αφηνω στην γκαρσονα παντα 10€ κ να φευγω."
...και ξαφνικα χωνετε στην κουβεντα με μια λαμψη στα ματια κ λεει:
-Ναι? Ετσι κανεις? Ωραια!!
Απανταω χωρις καν να την κοιταξω:
-Ναι, ετσι κανω αλλα δεν ισχυει για σενα.
Και συνεχισα την κουβεντα μου.

Την απαξιωσα οπως με απαξιωσε. Το χαρηκα και το θυμαμαι. Αν επρατα αλλιως θα ημουν για αυτην αλλα και για μενα ενας ακομη απο τον οχλο.


Ξερω πως ετσι δεν προκειτε να γαμησω αλλα εφυγα με ψηλα το κεφαλι οπως οταν μπηκα.
Η γκομενα βεβαια εχει 67754434 επιλογες γιατι ειναι καλο μουνι σε μουνοδουλικη κοινωνια.

Men Going Their Own Way
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Κάτσε ρε Μπόκολε...τα παιδιά δεν είναι παιχνίνδι. Τι εννοείς καλύτερα τα τους στερήσεις την μάνα τους από το να τα στερηθείς εσύ? Τα παιδιά τα κάνεις για την προσωπική σου ευχαρίστηση? και μάλιστα εκ προοιμίου? Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν εκεί έξω αδικημένοι πατεράδες που έχασαν τα παιδιά τους και τους κατρέχει μια κάρχια.
Όπως υπάρχουν και ξυλοδαρμένες γυναίκες που δε μιλάνε και άλλα παραδείγματα. Δεν είμαι νομικός αλλά έχω την εντύπωση ότι εαν είσαι τυπικός στον γάμος σου δεν μπορεί εύκολα κάποια να σε ξεζουμίσει.
Μη πω τώρα σε αντιπαράθεση για το πως πρέπει να έχει και αποδείξεις για αυτά που θα σε κατηγορίσει ώστε να φτάσει στο σημείο το Δικαστήριο να σου πάρει τα παιδιά και να μη τα βλέπεις.
Είμαι και εγώ να ξέρεις όμως αντίθετος με το θέμα της διατροφής εαν η γυναίκα εργάζεται. Δε θα έπρεπε δηλαδή ένας άντρας να πληρώνει διατροφή στην γυναίκα αφού αυτή διεκδηκεί την επιμέλεια των παιδιών, για να το κάνει σημαίνει ότι μπορεί να τους παρέχει. Μιλάω για περιπτώσεις που δεν υπάρχει οικογεννειακή βία και για αυτό απομακρυνονται τα παιδιά από το πατέρα τους.
Το θέμα είναι ότι έχουν και οι γυναίκες αυτοσεβασμό και δεν μπορεί να λιγουρεύονται όλες την διατροφή και το διαμέρισμα σου.

Όσων αφορά την επικοινωνία του πατέρα με τα παιδιά, μην το κουράζουμε. Αν η γυναίκα θέλει να σε χτυπήσει δια μέσου τους, είναι πάρα πολύ εύκολο. Θα πηγαίνεις να τα πάρεις και θα σου λέει ότι έχουν πυρετό, ή οτιδήποτε άλλο. Αν της κάνεις αγωγή, θα πάρεις δικάσιμο ύστερα από δύο χρόνια. Την ημέρα συζήτησης της αγωγής θα μπει σε Νοσοκομείο με ιλίγγους κι ο Δικηγόρος της θα ζητήσει αναβολή, την οποία θα πάρει. Το πουλάκι πέταξε. Αν θελήσει να σε χτυπήσει βρώμικα και σε καταγγείλει ότι τα κακοποιείς, την έβαψες. Αυτό έκανε η Αντζελίνα στον Μπραντ. Αν δεν ήταν όπως γράφω, δεν θα υπήρχαν οι σύλλογοι που ζητούν το αυτονόητο, την επικοινωνία με τα παιδιά τους. Διατροφή δίνεις στη γυναίκα μόνο αν είναι άνεργη. Σύμφωνα με το νόμο, το δικαστήριο κρίνει τις ανάγκες των παιδιών και επιδικάζει το ποσό ανάλογα με τις πραγματικές ανάγκες τους. ΜΠΟΥΡΔΕΣ. Κοίτα τα διαζύγια πλουσίων με διάφορες, για την Ελλάδα μιλάμε, και θα τρελαθείς από το ύψος των ποσών που επιδικάζονται ΤΑΧΑ για τα παιδιά. Η γυναίκα του γνωστού μεγαλοδικηγόρου ζήταγε χρήματα για να πληρώνει δύο ΝΑΙ ΓΙΑ ΔΥΟ νταντάδες. Με λίγα λόγια, τα παιδιά δεν θα τα μεγαλώνω εγώ αλλά οι νταντάδες, τις οποίες θα πληρώνεις ΕΣΥ. Αυτά για την ισότητα. Μην μου μιλάς για τις ξυλοδαρμένες γυναίκες, που σίγουρα υπάρχουν. Οι άντρες που το έκαναν πρέπει να πάνε φυλακή. Αν όμως οι άντρες πέφτουν θύμα βίας είτε φυσικής, είτε ψυχολογικής (ανεπρόκοπε, μου έχεις κάνει μαύρη τη ζωή, όλοι μας έχουμε ακούσει τέτοια) δεν πρόκειται να βρουν δίκιο. Οι ένοχοι θα είναι ΠΑΝΤΑ οι ίδιοι. Και ναι, σίγουρα θα υπάρχουν γυναίκες με αυτοσεβασμό. Όλες όμως όσες έχω γνωρίσει με αυτό το χαρακτήρα, είχαν μια πάρα πολύ ισχυρή ανδρική προσωπικότητα στο περιβάλλον τους, η οποία τις διαμόρφωσε. Τουλάχιστον αυτή είναι η εμπειρία μου. Το θέμα είναι ότι είσαι κυριολεκτικά έρμαιο στις διαθέσεις της πρώην αγαπημένης σου γυναικούλας κι αν θελήσει να χρησιμοποιήσει τα όπλα που της δίνει ο νόμος, την έβαψες. Το ξαναγράφω. Το πρόβλημά μας, δεν είναι οι γυναίκες.  Το πρόβλημά μας, είναι οι νόμοι που είναι εναντίον μας
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
μακαρι ολοι να ειχαμε αυτες τις πληροφοριες.
Ποιο σημαντικο λαθος ομως ειναι το οτι ολοι μας πριν τον γαμο πιστευουμε πως
"Ελα μωρε,σε μενα δεν προκειτε να συμβει ποτέ αυτο."

Και ναι και όχι. Πριν παντρευτώ εγώ δεν υπήρχαν οι στατιστικές που περιγράφω. Πάντα υπήρχαν προβλήματα σε όλα τα ζευγάρια, αλλά δεν υπήρχε η γιγάντωση που έγινε μέσω του νομικού συστήματος της Δύσης. Βέβαια, το πληρώνουν. Το σκοινί τραβήχτηκε τόσο που έσπασε. Θα μεγαλώσουν με τις γάτες / σκύλους τους. Το 70% των Αμερικανών ηλικίας 20 - 34 είναι ανύπαντρο. Δεδομένου ότι μόνο το 10% των ανδρών παντρεύονται μετά τα 40 χρόνια τους, η κατάσταση έληξε. Bachelor Nation: 70% of Men Aged 20-34 Are Not Married πηγή  
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
πραγματική ιστορία
Πηγα για καφε σε καποιο ελληνικο καφε μπαρ στο ντυσελντορφ.
Ημουν μονος μου κ καθησα στο μπαρ.
Παρηγγειλα τον καφε μου μετα απο κανα τεταρτο γιατι η ελληνιδα "κοπελια" που δουλευε στο μπαρ δεν αντιληφθηκε την παρουσια μου...τελικα ηρθε με παγωμενη συμπεριφορα,ουτε ενα γεια ,ουτε μια καλησπερα.
Ομορφη ψηλη ,λεπτη ωραιο σωμα ,υπεροχα μαλλια, χωριατιλα στην ομιλια, δεν το κρυβω οτι μου αρεσε πολυ.
Περνουσε κ ξαναπερνουσε απο μπροστα με ενα βλεμμα διαπεραστικο. Την κοστολογω 7,5-8αρι.
Επαιζε ο μπαοκ μπαλα κ ετυχε να βαλει γκολ. Επιασα την κουβεντα με 2 θαμωνες μπαοκτζηδες κ προσπαθοντας να τους πεισω πως ο λεφτας Ιβαν πληρωνει απερισκεπτα κ πολλες φορες επανω απο την αξια καποιους ποδοσφαιριστες ειπα ενα παραδειγμα,
"Ειναι οπως για τον καφε που εχει 2,50€ εγω να αφηνω στην γκαρσονα παντα 10€ κ να φευγω."
Ετυχε να περναει το γκομενακι  που προφανως ακουσε
"Ειναι οπως για τον καφε που εχει 2,50€ εγω να αφηνω στην γκαρσονα παντα 10€ κ να φευγω."
...και ξαφνικα χωνετε στην κουβεντα με μια λαμψη στα ματια κ λεει:
-Ναι? Ετσι κανεις? Ωραια!!
Απανταω χωρις καν να την κοιταξω:
-Ναι, ετσι κανω αλλα δεν ισχυει για σενα.
Και συνεχισα την κουβεντα μου.
Την απαξιωσα οπως με απαξιωσε. Το χαρηκα και το θυμαμαι. Αν επρατα αλλιως θα ημουν για αυτην αλλα και για μενα ενας ακομη απο τον οχλο.
Ξερω πως ετσι δεν προκειτε να γαμησω αλλα εφυγα με ψηλα το κεφαλι οπως οταν μπηκα.
Η γκομενα βεβαια εχει 67754434 επιλογες γιατι ειναι καλο μουνι σε μουνοδουλικη κοινωνια.
Men Going Their Own Way

Άξιος. Αν όλοι αντιδρούσαμε όπως αυτές, με απαξίωση στην απαξίωση, θα αναγκάζονταν να αλλάξουν συμπεριφορά. Αυτό που απολαμβάνω εδώ και λίγους μήνες είναι αν τις αγνοώ δημόσια. Κάνω ότι κοιτάω το κινητό μου και τις προσπερνώ αδιάφορα. Δεκάδες αιδιοζητιάνοι τις καρφώνουν. Στην αντανάκλαση των βιτρινών βλέπω ότι εμένα κοιτάν με έκπληξη και απορία, αφού δεν φέρθηκα όπως οι άλλοι 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom