Νέα

Κάπνα από τά τζάκια......

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα il_capitano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
Το να παίρνει τα μέτρα που παίρνει ο Στουρνάρας ίσως να είναι και αναπόφευκτο. Το να επαίρεται όμως κι όλας, αντί να ζητάει ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ συγγνώμην από τους πολίτες ιθαγενείς υπηκόους αυτής της χώρας είναι πρόκληση και μάλιστα ιδιαζόντως ειδεχθής αλλά και ανόητη ταυτόχρονα
Και καλά ο Στουρνάρας είναι αυτός που είναι. Κι ο πίτσας είναι αυτός που είναι. Αλλά έξυπνοι άνθρωποι σαν τον Χρύσανθο και το Άδωνι να υποστηρίζουν όχι απλά τις πρακτικές του, αλλά και την αμετροέπειά του;
Ε, θα βρεθεί κάποιος Μάνος να τ' ακούσουν κι αυτοί. Και σιγά-σιγά θα βρίσκονται κι άλλοι.

Η άποψή μου είναι πως με τις μαλακίες που εκστόμισε ο Γιαννάκης την Ν.Δ. την βλέπω ένα 3% κάτω αμέσως, ένας από αυτούς είμαι κι εγώ.
Δηλαδή δεν μπορεί ο "μπαμπούλας" της πιθανής ανόδου του Τσύριζα στην εξουσία να αποτελεί συνεχές άλλοθι για αλλεπάλληλες κυβερνητικές μαλακίες! Κάποτε θα πληρωθούν αυτές...
στεφανε εσυ;

 

Συνημμένα

  • mavridis.png
    mavridis.png
    26,1 KB · Εμφανίσεις: 17

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206

Απλά προτίθεμαι να τον ψηφίσω στις επόμενες εκλογές. Και στις ευρωεκλογές και στις εθνικές!
Και να σου πω την αλήθεια εκ των υστέρων ντρέπομαι που έφαγα τον "εκβιασμό" του πίτσα και ψήφισα Ν.Δ. αντί για "Δράση" στις προηγούμενες.
Τουλάχιστον τότε δεν ήξερα πως θα έβαζε ΥΠ.ΟΙΚ. το Στουρνάρα, τώρα όμως το ξέρω, οπότε "Τί Στουρνάρας, τί Σταθάκης!" :)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Το να παίρνει τα μέτρα που παίρνει ο Στουρνάρας ίσως να είναι και αναπόφευκτο. Το να επαίρεται όμως κι όλας, αντί να ζητάει ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ συγγνώμην από τους πολίτες ιθαγενείς υπηκόους αυτής της χώρας είναι πρόκληση και μάλιστα ιδιαζόντως ειδεχθής αλλά και ανόητη ταυτόχρονα
Και καλά ο Στουρνάρας είναι αυτός που είναι. Κι ο πίτσας είναι αυτός που είναι. Αλλά έξυπνοι άνθρωποι σαν τον Χρύσανθο και το Άδωνι να υποστηρίζουν όχι απλά τις πρακτικές του, αλλά και την αμετροέπειά του;
Ε, θα βρεθεί κάποιος Μάνος να τ' ακούσουν κι αυτοί. Και σιγά-σιγά θα βρίσκονται κι άλλοι.

Η άποψή μου είναι πως με τις μαλακίες που εκστόμισε ο Γιαννάκης την Ν.Δ. την βλέπω ένα 3% κάτω αμέσως, ένας από αυτούς είμαι κι εγώ.
Δηλαδή δεν μπορεί ο "μπαμπούλας" της πιθανής ανόδου του Τσύριζα στην εξουσία να αποτελεί συνεχές άλλοθι για αλλεπάλληλες κυβερνητικές μαλακίες! Κάποτε θα πληρωθούν αυτές...
Γιατρε αρχισες να το χανεις σιγα σιγα?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Απλά προτίθεμαι να τον ψηφίσω στις επόμενες εκλογές. Και στις ευρωεκλογές και στις εθνικές!
Και να σου πω την αλήθεια εκ των υστέρων ντρέπομαι που έφαγα τον "εκβιασμό" του πίτσα και ψήφισα Ν.Δ. αντί για "Δράση" στις προηγούμενες.
Τουλάχιστον τότε δεν ήξερα πως θα έβαζε ΥΠ.ΟΙΚ. το Στουρνάρα, τώρα όμως το ξέρω, οπότε "Τί Στουρνάρας, τί Σταθάκης!" :)

Α μαλιστα.
Σου φαινεται πολυ αναλγητος ο Στουρναρας και θα προτιμησεις τον πρωταθλητη της νεοφιλελευθερης αναλγησιας Στεφανο Μανο.
Συνεχισε γιατρε, καλα το πας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Α μαλιστα.
Σου φαινεται πολυ αναλγητος ο Στουρναρας και θα προτιμησεις τον πρωταθλητη της νεοφιλελευθερης αναλγησιας Στεφανο Μανο.
Συνεχισε γιατρε, καλα το πας.
ΟΚ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Μήπως θέλεις να σχολιάσεις και την "υπογραφή" μου; :)
Τι να σχολιασω, γενιτσαρε?
Οτι απομονωσες μια φραση μεσα απο μια ομιλια σαν τον τελευταιο λαϊκιστη συριζαιο?
Και για ποιον λογο?
Το νοημα της φρασης αυτης δηλαδη, μορφωμενος ανθρωπος, δεν το αντιλαμβανεσαι?
Και περιμενεις να το εξηγησω?
Πολύ καλα λεει.
Ακου αγαπητε μου, αν για καποιον λογο η ΝΔ σε εθιξε ως γιατρο με τα τελευταια μετρα δεν υπαρχει λογος να το παιζεις φιλοσοφια.
Πες "μου χαλασανε την ζαχαρενια μου και παω συριζα για να ξαναβολευτω".
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Τι να σχολιασω, γενιτσαρε?
Οτι απομονωσες μια φραση μεσα απο μια ομιλια σαν τον τελευταιο λαϊκιστη συριζαιο?
Και για ποιον λογο?
Το νοημα της φρασης αυτης δηλαδη, μορφωμενος ανθρωπος, δεν το αντιλαμβανεσαι?
Και περιμενεις να το εξηγησω?
Πολύ καλα λεει.
Ακου αγαπητε μου, αν για καποιον λογο η ΝΔ σε εθιξε ως γιατρο με τα τελευταια μετρα δεν υπαρχει λογος να το παιζεις φιλοσοφια.
Πες "μου χαλασανε την ζαχαρενια μου και παω συριζα για να ξαναβολευτω".
Δεν υπαρχει νοημα σε αυτην την φραση ρε Αλεξ,ηταν οτι ποιο ηλιθιο μπορουσε να πει πολιτικος,μετα απο το "υπαρχουν βουλευτες που κανουν το σκατο τους παξιμαδι για να ζησουν".
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Δεν υπαρχει νοημα σε αυτην την φραση ρε Αλεξ,ηταν οτι ποιο ηλιθιο μπορουσε να πει πολιτικος,μετα απο το "υπαρχουν βουλευτες που κανουν το σκατο τους παξιμαδι για να ζησουν".
Ναι βεβαια. Ενω εχει νοημα οτι πηρε ο πονος τον Gianevan αν ο κυρ-Μητσος καιει παραθυροφυλλα επειδη δεν εχει να ζεσταθεί.
Στο Νευροκόπι Αττικής προφανως.
Να ψηφισετε Συριζα που τα λεει καλυτερα. Ή Στεφανο Μανο να χορτασετε κοινωνικη ευαισθησια.
Και να εχετε και την ΧΑ αξιωματικη αντιπολιτευση.
Αυτα μας αξιζουν προφανως. Θλίψη.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ναι βεβαια. Ενω εχει νοημα οτι πηρε ο πονος τον Gianevan αν ο κυρ-Μητσος καιει παραθυροφυλλα επειδη δεν εχει να ζεσταθεί.
Στο Νευροκόπι Αττικής προφανως.
Να ψηφισετε Συριζα που τα λεει καλυτερα. Ή Στεφανο Μανο να χορτασετε κοινωνικη ευαισθησια.
Και να εχετε και την ΧΑ αξιωματικη αντιπολιτευση.
Αυτα μας αξιζουν προφανως. Θλίψη.
τυπε πρεπει να καταργηθουν οι εκλογες
δεν ξερουν να ψηφιζουν :-
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
τυπε πρεπει να καταργηθουν οι εκλογες
δεν ξερουν να ψηφιζουν :-
Θα περιμενω το 2015 να δω τύπε.
Αν αποκτησουμε κυβερνηση Συριζα και αξιωματικη αντιπολιτευση ΧΑ, προφανως και δεν ξερουν.
Για την ωρα κραταω μια επιφυλαξη οτι η λογικη παντα στο τελος θριαμβευει.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Θα περιμενω το 2015 να δω τύπε.
Αν αποκτησουμε κυβερνηση Συριζα και αξιωματικη αντιπολιτευση ΧΑ, προφανως και δεν ξερουν.
Για την ωρα κραταω μια επιφυλαξη οτι η λογικη παντα στο τελος θριαμβευει.
και θα αφησει η παραταξη την χωρα να βουλιαξει τυπε?
δεν πρεπει να κανει κατι :sunglasses:
 
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
Ακου αγαπητε μου, αν για καποιον λογο η ΝΔ σε εθιξε ως γιατρο με τα τελευταια μετρα δεν υπαρχει λογος να το παιζεις φιλοσοφια.
Πες "μου χαλασανε την ζαχαρενια μου και παω συριζα για να ξαναβολευτω".

οποιος δεν ακολουθει τη μαλακια σας συριζαιος.
ωραια πραγματα τυπε μου.
τωρα που θα μεινετε 3 κι ο κουκος ψαξτε λιγο καλλιτερα τι εφταιξε.
φιλια στον παπαμιμικο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
οποιος δεν ακολουθει τη μαλακια σας συριζαιος.
ωραια πραγματα τυπε μου.
τωρα που θα μεινετε 3 κι ο κουκος ψαξτε λιγο καλλιτερα τι εφταιξε.
φιλια στον παπαμιμικο.
Εμενα δεν με πειραζει να παει καποιος με το συριζα επειδη θελει να ξαναβολευτει επειδη η ΝΔ του εθιξε τα κεκτημενα ετων.
Αλλά να βγει να το πει.
Εσενα δηλαδη δεν σου προκαλεί ακρατητο γελιο, η ατακα οτι "ο Στουρναρας ειναι αναλγητος και ψηφιζω Στεφανο Μανο (τον κοινωνικα ευαισθητο δηλαδη)"?
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Τι να σχολιασω, γενιτσαρε?
Οτι απομονωσες μια φραση μεσα απο μια ομιλια σαν τον τελευταιο λαϊκιστη συριζαιο?
Και για ποιον λογο?
Το νοημα της φρασης αυτης δηλαδη, μορφωμενος ανθρωπος, δεν το αντιλαμβανεσαι?
Και περιμενεις να το εξηγησω?
Πολύ καλα λεει.
Ακου αγαπητε μου, αν για καποιον λογο η ΝΔ σε εθιξε ως γιατρο με τα τελευταια μετρα δεν υπαρχει λογος να το παιζεις φιλοσοφια.
Πες "μου χαλασανε την ζαχαρενια μου και παω συριζα για να ξαναβολευτω".

ΔΕΝ με διαβάζεις! Είχες βέβαια και τον προεκλογικό σου αγώνα, οπότε δικαιολογείσαι. :)

Λοιπόν για να μην μακρυγορώ τα μέτρα του Άδωνι για την υγεία τα υποστήριξα με σθένος και μάλιστα βγάζοντας προς τα έξω και άπειρα παραδείγματα "αλητείας" και κλεψιάς του συναφιού μου!

Αλλά ο Άδωνις είναι έξυπνος άνθρωπος, ο Στουρνάρας είναι βλάκας, πως αλλιώς να στο πω;
Και δεν είναι η πρώτη φορά που εκτίθεται δημοσίως, την άλλη στον Πρετεντέρη δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω ή να κλάψω!

Κι όποιος δηλαδή βρίσκει απαράδεκτο το Στουρνάρα είναι Συριζαίος; Τα μυαλά του Πάπια έχεις κι εσύ που όποιος δεν υποστηρίζει τις βλακείες του Τσύριζα είναι "φασιστοπουστράκι". Τυχαία νομίζεις πως βρεθήκατε στον ημιτελικό αντίπαλοι; :)
Άλλο που σε νίκησε δίκαια, διότι ο άνθρωπος είναι "κολοσσός" μαλακίας.

Επίσης τον χαρακτηρισμο "γενίτσαρος" μου τον εχει αποδώσει ο Πάπιας πρώτος, επειδή του είχα πει πως στα νιατα μου είχα υπάρξει αριστερός
Και βέβαια ούτε αυτή η σύμπτωση ήταν τυχαία! ;)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
οποιος δεν ακολουθει τη μαλακια σας συριζαιος.
ωραια πραγματα τυπε μου.
τωρα που θα μεινετε 3 κι ο κουκος ψαξτε λιγο καλλιτερα τι εφταιξε.
φιλια στον παπαμιμικο.

παντως μεχρι στιγμης δεν έχω ακούσει και καμμία διαφορετική πρόταση... όλο "Τι μαλακίες είναι αυτές" ακούω και κάτι θολούρες απο τον ΣΥΡΙΖΑ ..... αααα ναι και να μην ξεχασω και την πρωτογενή παραγωγή των χρυσαύγουλων και τα δισεκατομυρια βαρέλια πετρελαιου των καμμένω.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Αλλά ο Άδωνις είναι έξυπνος άνθρωπος, ο Στουρνάρας είναι βλάκας, πως αλλιώς να στο πω;
Και δεν είναι η πρώτη φορά που εκτίθεται δημοσίως, την άλλη στον Πρετεντέρη δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω ή να κλάψω!
Ο Στουρναρας ειναι βλακας και ο Μανος εξυπνος.
Μαλιστα.
Εγω τωρα τι να σχολιασω επ' αυτου?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom