Νέα

Κάπνα από τά τζάκια......

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα il_capitano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
μάσκες οξυγόνου  :2funny: :2funny: :2funny:
τι λύση να βρεις βρε τύπε αν η ατμόσφαιρα είναι γαμημένη  :)
Κατω απ το παπλωμα και με λιγο τσιπουρακι.....Λερωνεται που και που το παπλωμα....αλλα κουραγιο θαρθει κι ο Απριληs
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.791
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
...παω να ριξω καμια τουβλοπαλετα στον λεβητα να ζεσταθει η πισινα...θα ερθουν κατι σιτυτουρια σε λιγακι και θελω να τα ζεστανω τα κοριτσια...μη με περασουνε και για εφταλιγουρο!

μην ξεχάσεις να τους κεράσεις και λίγη κόκα πριν την γαλλική σαμπάνια  ..
θα κάνεις κακή εντύπωση  :birdman:
 
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
To θέμα είναι πως τελικά ΟΥΤΕ τα έσοδα του κράτους αυξήθηκαν επειδή έπεσε η κατανάλωση!  Προφανώς οι σημερινοί διοικούντες την οικονομία μας δεν μπορούν να σκεφτούν καν όπως σκέφτεται ένας που έχει τυροπιττάδικο! "Πέφτει ο τζίρος, φτηναίνω το προϊόν και ρίχνω το ποσοστό κέρδους μου, για να αυξήσω τους τζίρους!" Προφανώς αυτά για το Στουρνάρα είναι πολύ προχωρημένα οικονομικά! :cheesy:

Αλλά το καλύτερο δεν είναι αυτό. Είναι πως το λαθρεμπόριο πετρελαϊκών προϊόντων συνεχίζεται!
ετσι οπως το εγραψες τυπε μου. το λαθρεμποριο τωρα ειναι που ανθει.
και οι μονοι που συνεχιζουμε να τον πινουμε κανονικα ειμαστε εμεις. εχω καταντησει να θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που στην πολυκατοικια μου βαζουμε ακομη πετρελαιο.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
ετσι οπως το εγραψες τυπε μου. το λαθρεμποριο τωρα ειναι που ανθει.
και οι μονοι που συνεχιζουμε να τον πινουμε κανονικα ειμαστε εμεις. εχω καταντησει να θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που στην πολυκατοικια μου βαζουμε ακομη πετρελαιο.
οχι τυχερος κωλοφαρδος εισαι  :grin:
 

Επισκέπτης
έχεις ποτε ρωτήσει να μάθεις πόσο κοστιζει και τι χρειάζεται για να εγκαταστησεις ΥΠΟΓΕΙΑ ΔΕΞΑΜΕΝΗ LPG???

Του [size=13pt]ΜΑΛΑΚΑ tramountana[/size] του αρέσει [size=14pt]ΝΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΑΜΙΩΝΤΑΣ[/size],
προφανώς έχει [size=13pt]ΕΘΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΓΑΜΗΣΙ by Lakis33 [/size]...

Δεν εξηγείται αλλιώς ...

Λοιπόν Μαλάκα ...

[size=13pt]μάθε ...[/size]

[size=20pt]ΑΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΣΥΜΒΑΣΗ
ΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΩΛΗΣΗΣ LPG,
ΟΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ
ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΔΩΡΟ ...[/size]
 
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
Το πιο λογικό είναι να φορολογείται η αγοραία αξία! Αυτή είναι ένδειξη "οικονομικής δυνατότητος".
Ούτε ο κυβισμός, ούτε η ιπποδύναμη είναι.

σου εχω πει πως σε παω τυπε μου;  :grin:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
Του [size=13pt]ΜΑΛΑΚΑ tramountana[/size] του αρέσει [size=14pt]ΝΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΑΜΙΩΝΤΑΣ[/size],
προφανώς έχει [size=13pt]ΕΘΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΓΑΜΗΣΙ by Lakis33 [/size]...

Δεν εξηγείται αλλιώς ...

Λοιπόν Μαλάκα ...

[size=13pt]μάθε ...[/size]

[size=20pt]ΑΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΣΥΜΒΑΣΗ
ΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΩΛΗΣΗΣ LPG,
ΟΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ
ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΔΩΡΟ ...[/size]

δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα εχουν γραφτει πολλες σαχλαμάρες.

Η δεξαμενή LPG θελει συγκεκριμενο ακαλυπτο χωρο και αδεια από πολεοδομια η οποια εχει κοστος.
Απαγορευεται ρητα να μπει σε υπογειο κατοικιας ή σε ταρατσα. (σε περιπτωση φωτιας στο οίκημα μπορει να ανατιναχθει μια γειτονια)
Όταν η εταιρεια "δανειζει" τη δεξαμενή σε δενει με συμβολαιο και αγοράζεις πιο ακριβα το καυσιμο.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
Κατω απ το παπλωμα και με λιγο τσιπουρακι.....Λερωνεται που και που το παπλωμα....αλλα κουραγιο θαρθει κι ο Απριληs

που στο διαολο είναι το φαινομενο του θερμοκηπίου κι αυτη η κλιματικη αλλαγη να μην ξανακρυωσουμε ποτε?  :think: :headbang: :headbang:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
επειδη ειστε μυρωδιαδες  :P
ας πω και γω τη μαλακια μου  :grin:
με την σωστη θερμομονωση μιας οικιας με τις θερμοκρασιες που επικρατουν στην ελλαδα
για 11+ μηνες δεν θα χρειαζομασταν θερμανση
αλλα και εδω το κρατος απο προδιαγραφες παει περιπατο  :grin:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
επειδη ειστε μυρωδιαδες  :P
ας πω και γω τη μαλακια μου  :grin:
με την σωστη θερμομονωση μιας οικιας με τις θερμοκρασιες που επικρατουν στην ελλαδα
για 11+ μηνες δεν θα χρειαζομασταν θερμανση
αλλα και εδω το κρατος απο προδιαγραφες παει περιπατο  :grin:

Κατι πηγε να γινει σε καποια στιγμη αλλα.....μαs πηρανε φαλαγγι τα χαρατσια κι απογινε το κακο
Ολοι ειναι στα σπιτια τωρα σε φαση παπλωμα-παρτυ  :grin:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εκεί είναι το πρόβλημα, ε;
Ας πούμε η αρχική τιμή (αγοράς του καινούργιου) επί έναν δεκαδικό συντελεστή που μειώνεται ετησίως για να φτάσει στα 15-16 χρόνια κοντά στο μηδέν, δεν μπορεί να το προσδιορίσει;
Αλλά τα κ.ε. το προσδιορίζουν σωστότερα, ανεξαρτήτως ηλικίας, αλλά ακόμα και για πολύ διαφορετικές τιμές αγοράς των καινούργιων; :huh:

Μην συνεχίζεις να υποστηρίζεις την λογική "Ότι αρπάξουμε, από όποιον βρούμε πρόχειρο!"

μαλιστα... και ποιοί είναι οι συντελεστες απομείωσης ???

και το να χρησιμοποιείς την αρχικη αξία είναι καλη πουστίτσα για οποιον δεν θελει να πληρωσει..  ;)
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
επειδη ειστε μυρωδιαδες  :P
ας πω και γω τη μαλακια μου  :grin:
με την σωστη θερμομονωση μιας οικιας με τις θερμοκρασιες που επικρατουν στην ελλαδα
για 11+ μηνες δεν θα χρειαζομασταν θερμανση
αλλα και εδω το κρατος απο προδιαγραφες παει περιπατο  :grin:
Αυτό με τη μόνωση ξαναπέστο!
Αν αυξηθεί ο προϋπολογισμός και η επιδότηση στο εξοικονομώ κατ'οίκον θα δούμε "άσπρη μέρα" πραγματικά.
Έλα όμως που σε πρόσφατες κατασκευές δεν τηρήθηκε η θερμομόνωση (αλλά έχουν τζάκι  :headbang: ) οπότε εξαιρούνται της αναβάθμισης!!! :S
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αυτό με τη μόνωση ξαναπέστο!
Αν αυξηθεί ο προϋπολογισμός και η επιδότηση στο εξοικονομώ κατ'οίκον θα δούμε "άσπρη μέρα" πραγματικά.
Έλα όμως που σε πρόσφατες κατασκευές δεν τηρήθηκε η θερμομόνωση (αλλά έχουν τζάκι  :headbang: ) οπότε εξαιρούνται της αναβάθμισης!!! :S

επιδοτήσεις με το μαλακό και σε εκείνους που πραγματικά τις χρειάζονται ...και όχι στον κάθε μαλάκα που προτίμησε να βάλει χεστρες πολυτελειας αντι να βάλει μόνωση..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
η δεξαμενή μπορεί να μπει στο υπόγειο και τραβάς σωληνώσεις που βγαίνουν στο πεζοδρόμιο..
από Ουγκάντα μας ήρθες ?  :birdman:

δεξαμενή Lpg δεν επιτρεπεται να ειναι σε υπόγειο κτίσματος.. παψε να λες μαλακιες και σύ και ο λαλακης....
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
επιδοτήσεις με το μαλακό και σε εκείνους που πραγματικά τις χρειάζονται ...και όχι στον κάθε μαλάκα που προτίμησε να βάλει χεστρες πολυτελειας αντι να βάλει μόνωση..
Ναι αλλά ειναι ο ίδιος μαλάκας που λες που έκανε τη φιγούρα του μη βάζοντας τα ουσιώδη και τώρα καιει στο τζάκι ό,τι νάναι παριστάνοντας το φτωχό.
Ο πραγματικά φτωχός που μένει σε διαμέρισμα κατασκευής έως του '80 δεν έχει τζάκι αλλά ψοφόκρυο!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom