Νέα

Κάπνα από τά τζάκια......

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα il_capitano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Το πλέον απίστευτο είναι πως ο υπουργός περιβάλοντος εγκαλεί τους πολίτες ως μη έχοντες οικολογική συνείδηση, επειδή καίνε βαμμένα ξύλα, πλαστικά, μελαμίνες και ότι άλλο βρουν για να μην πεθάνουν από το κρύο, ως εάν αυτό το κάνουν από "χόμπυ", για διασκέδαση και όχι από ανάγκη και ανέχεια.

Πραγματικό θέατρο παραλόγου!!
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
και με ποιον αντικειμενικό τρόπο ρε ντοκ θα προσδιοριστεί η περίφημη αγοραία αξία..??

μην μου πεις την  παπαρια με τις ασφαλιστικές γιατι θα σου απαντησω ότι το 80% των περιπτωσεων δεν συμβίβαζονται με αυτές και καταληγουν στα δικαστηρια...

οταν είναι να εισπράξουμε είναι κακές οταν είναι να πληρωσουμε ειναι καλες

Εκεί είναι το πρόβλημα, ε;
Ας πούμε η αρχική τιμή (αγοράς του καινούργιου) επί έναν δεκαδικό συντελεστή που μειώνεται ετησίως για να φτάσει στα 15-16 χρόνια κοντά στο μηδέν, δεν μπορεί να το προσδιορίσει;
Αλλά τα κ.ε. το προσδιορίζουν σωστότερα, ανεξαρτήτως ηλικίας, αλλά ακόμα και για πολύ διαφορετικές τιμές αγοράς των καινούργιων; :huh:

Μην συνεχίζεις να υποστηρίζεις την λογική "Ότι αρπάξουμε, από όποιον βρούμε πρόχειρο!"
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.163
Πόντοι
2.606
Το πλέον απίστευτο είναι πως ο υπουργός περιβάλοντος εγκαλεί τους OI πολίτες ως μη έχοντες οικολογική συνείδηση, επειδή καίνε βαμμένα ξύλα, πλαστικά, μελαμίνες και ότι άλλο βρουν για να μην πεθάνουν από το κρύο,αλλα να πεθανουν απο αναπνευστικα προβληματα η πιθανους καρκινους  σε βαθος χρονου, ως εάν αυτό το κάνουν από "χόμπυ", για διασκέδαση και όχι από ανάγκη και ανέχεια,ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΟΜΑΔΙΚΑ ΤΑΞΙΚΑ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ!

Πραγματικό θέατρο παραλόγου ειναι η απιστευτη ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ-ΜΕΧΡΙ ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΚΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΑΣΤΟΙ(αγκαλιτσα) ΣΤΟΝ ΔΙΑΟΛΟ!...
ΣΙΓΑ το κρυο στην τελικη,χαρα θεου ηταν σημερα πλακα πλακα...αντε να κανει καμια δεκαρια μερες ψωλοκρυο συνολο....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Το πλέον απίστευτο είναι πως ο υπουργός περιβάλοντος εγκαλεί τους πολίτες ως μη έχοντες οικολογική συνείδηση, επειδή καίνε βαμμένα ξύλα, πλαστικά, μελαμίνες και ότι άλλο βρουν για να μην πεθάνουν από το κρύο, ως εάν αυτό το κάνουν από "χόμπυ", για διασκέδαση και όχι από ανάγκη και ανέχεια.

Πραγματικό θέατρο παραλόγου!!
Σιγα το Νευροκόπι.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
ΣΙΓΑ το κρυο στην τελικη,χαρα θεου ηταν σημερα πλακα πλακα...αντε να κανει καμια δεκαρια μερες ψωλοκρυο συνολο....

Αυτο λέω και εγω με ενα-δυο πουλόβερακια  καθεσαι και το σαλόνι και  :jerking:. Δεν ειναι οτι εχει και -5 εξω .

κατα τα αλλα αντε να φυγει η τρόικα να μην καιμε ξυλα αλλα φυσικα ουτε πετρελαιο ουτε ρευμα και οπως θα ειμαστε και νηστικοι θα πεθανουμε σε ενα χρόνο , ενω τωρα με την αιθαλομιχλη θα ζησουμε 10 χρόνια βήχοντας .
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Σιγα το Νευροκόπι.

δεν έχει σημασία, εσύ αν ήσουν στην θέση τους και είχες μικρά παιδιά θα τα άφηνες να παγώνουν ή θα έκαιγες ό,τι έβρισκες αδιαφορώντας για την ρύπανση (βαμμένα ξύλα, πλαστικά, νεοδημοκράτες κλπ)
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.163
Πόντοι
2.606
Αυτο λέω και εγω με ενα-δυο πουλόβερακια  καθεσαι και το σαλόνι και  :jerking:. Δεν ειναι οτι εχει και -5 εξω .

κατα τα αλλα αντε να φυγει η τρόικα να μην καιμε ξυλα αλλα φυσικα ουτε πετρελαιο ουτε ρευμα και οπως θα ειμαστε και νηστικοι θα πεθανουμε σε ενα χρόνο , ενω τωρα με την αιθαλομιχλη θα ζησουμε 10 χρόνια βήχοντας .
...και βαλε...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Εγω εχω παρει ενα αεροθερμο και την βγαζω με αυτο παντως.

Καποιοι κρυωνουν οκ αλλα εχει αρχισει να δημιουργειται προβλημα και γεμιζουν οι πνευμονολογικες κλινικες
ενταξει παιδια κρυωνετε αλλα με το κρυο δεν αρρωσταινεις αντιθετα με την ρυπανση των τζακιων μπορει να παθεις ασθμα ή δεν ξερω και εγω τι. Εγω τωρα ειμαι μεσα στο σπιτι με κοντομανικο χωρις θερμανση. Εχω να αναψω αεροθερμο απο το πρωι.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.163
Πόντοι
2.606
Εγω εχω παρει ενα αεροθερμο και την βγαζω με αυτο παντως.

Καποιοι κρυωνουν οκ αλλα εχει αρχισει να δημιουργειται προβλημα και γεμιζουν οι πνευμονολογικες κλινικες
ενταξει παιδια κρυωνετε αλλα με το κρυο δεν αρρωσταινεις αντιθετα με την ρυπανση των τζακιων μπορει να παθεις ασθμα ή δεν ξερω και εγω τι. Εγω τωρα ειμαι μεσα στο σπιτι με κοντομανικο χωρις θερμανση. Εχω να αναψω αεροθερμο απο το πρωι.
...μπορει να παθεις και κωλιλα αγορινα....να τα λεμε αυτα ,να τα μαθαινει το ποπολο που μολυνει!
 
Εγγρ.
17 Μαΐ 2013
Μηνύματα
1.433
Κριτικές
3
Like
16
Πόντοι
16
Εγω εχω παρει ενα αεροθερμο και την βγαζω με αυτο παντως.

Καποιοι κρυωνουν οκ αλλα εχει αρχισει να δημιουργειται προβλημα και γεμιζουν οι πνευμονολογικες κλινικες
ενταξει παιδια κρυωνετε αλλα με το κρυο δεν αρρωσταινεις αντιθετα με την ρυπανση των τζακιων μπορει να παθεις ασθμα ή δεν ξερω και εγω τι. Εγω τωρα ειμαι μεσα στο σπιτι με κοντομανικο χωρις θερμανση. Εχω να αναψω αεροθερμο απο το πρωι.

στην έρημο ζεις τύπε?

camels-sunset.jpg
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
Εγω εχω παρει ενα αεροθερμο και την βγαζω με αυτο παντως.

Καποιοι κρυωνουν οκ αλλα εχει αρχισει να δημιουργειται προβλημα και γεμιζουν οι πνευμονολογικες κλινικες
ενταξει παιδια κρυωνετε αλλα με το κρυο δεν αρρωσταινεις αντιθετα με την ρυπανση των τζακιων μπορει να παθεις ασθμα ή δεν ξερω και εγω τι. Εγω τωρα ειμαι μεσα στο σπιτι με κοντομανικο χωρις θερμανση. Εχω να αναψω αεροθερμο απο το πρωι.
εγώ έχω κάψει περίπου 50 κιλά ξύλα για να ζεστάνω το πολύ μεγάλο σπίτι μου
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
μαλακας ο στουρναρας
αλλα οσοι εχουν τζακι μενουν σε νεοκτιστη πολυκατοικια
αρα για να νοικιαζουν εκει τα σκανε
αλλοι τα αγορασαν δλδ τοσο μεγαλοι ποσοστο δεν εχει να αγορασει ξυλα
αλλα να νοικιασει σπιτι με τζακι μπορει
δυστυχως ειμαστε και λιγο τζαμπατζηδες και τσιγκουνευοαμστε τα ψιχουλα
ενω τα χοντρα δεν τα λογαμε



α ξεχασα μπολτ στα παπαρια μας για το κοντομανικο  :birdman:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.791
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
το σπίτι μου είναι 7 χιλιόμετρα+ από την πόλη και σε μεγάλο υψόμετρο...
αν δείτε τα ξημερώματα πως είναι από το ντουμάνι η πόλη μάλλον θα σταματήσετε να καίτε ξύλα.

καμιά σχέση με πριν λίγα χρόνια που δεν είχαν γίνει μόδα τα τζάκια..
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
μαλακας ο στουρναρας
αλλα οσοι εχουν τζακι μενουν σε νεοκτιστη πολυκατοικια
αρα για να νοικιαζουν εκει τα σκανε
αλλοι τα αγορασαν δλδ τοσο μεγαλοι ποσοστο δεν εχει να αγορασει ξυλα
αλλα να νοικιασει σπιτι με τζακι μπορει
δυστυχως ειμαστε και λιγο τζαμπατζηδες και τσιγκουνευοαμστε τα ψιχουλα
ενω τα χοντρα δεν τα λογαμε



α ξεχασα μπολτ στα παπαρια μας για το κοντομανικο  :birdman:
πολλοί άλλαξαν καυστήρες και βάλαν ξυλολέβητες, καίνε πέλετ, κουκούστια ελιάς κλπ
όπως έλεγαν και οι μπιτλς
if you are cold, I'll tax your heat,
cause I'm the taxman
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.163
Πόντοι
2.606
μαλακας ο στουρναρας
αλλα οσοι εχουν τζακι μενουν σε νεοκτιστη πολυκατοικια
αρα για να νοικιαζουν εκει τα σκανε
αλλοι τα αγορασαν δλδ τοσο μεγαλοι ποσοστο???σουρεαλιστικη γραφη με προχω μηνυμα??? δεν εχει να αγορασει ξυλα
αλλα να νοικιασει σπιτι με τζακι μπορει
δυστυχως ειμαστε και λιγο τζαμπατζηδες και τσιγκουνευοαμστε τα ψιχουλα
ενω τα χοντρα δεν τα λογαμε



α ξεχασα μπολτ στα παπαρια μας για το κοντομανικο  :birdman:
...και απο που θα μπει ο αγιος βασιλης την παραμονη να φερει τα δωρα?
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
το σπίτι μου είναι 7 χιλιόμετρα+ από την πόλη και σε μεγάλο υψόμετρο...
αν δείτε τα ξημερώματα πως είναι από το ντουμάνι η πόλη μάλλον θα σταματήσετε να καίτε ξύλα.

καμιά σχέση με πριν λίγα χρόνια που δεν είχαν γίνει μόδα τα τζάκια..
την δικια σου καπνα δεν την βλεπεις  :birdman:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
το σπίτι μου είναι 7 χιλιόμετρα+ από την πόλη και σε μεγάλο υψόμετρο...
αν δείτε τα ξημερώματα πως είναι από το ντουμάνι η πόλη μάλλον θα σταματήσετε να καίτε ξύλα.

καμιά σχέση με πριν λίγα χρόνια που δεν είχαν γίνει μόδα τα τζάκια..

Ακριβως. Απο το κρυο η ατμοσφαιρικη ρυπανση μπορει να σου κανει ζημια. Το κρυο αμα εχεις καλο ανοσοποιητικο συστημα δεν σε πειραζει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom