Νέα

Καλύτερος προπονητής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 139
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποιος θα απολυθεί πρώτος?

  • ΟΣΦΠ Λεμονής

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΑΟ Πεσέιρο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΕΚ Φερέρ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αρης Ολίβα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πανιώνιος Λίνεν

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΑΟΚ Παράσχος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ξάνθη Φερέιρα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ηρακλής Γιοβάνοβιτς

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΕΛ Δώνης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • άλλος

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Συμφωνώ arion,εκεί  που  θα  πρέπει  να  προσέξουμε  είναι  στον  να  μην
θεοποιούμε  πρόσωπα , όπως  ο  Φερέρ  , ο  Ντέμης....την  πατήσαμε  μια  φορά  με  τον  Ντούσαν  αλλά πολλοί  δεν  βάλανε  μυαλό!!!!
 

Επισκέπτης
Συμφωνώ arion,εκεί  που  θα  πρέπει  να  προσέξουμε  είναι  στον  να  μην
θεοποιούμε  πρόσωπα , όπως  ο  Φερέρ  , ο  Ντέμης....την  πατήσαμε  μια  φορά  με  τον  Ντούσαν  αλλά πολλοί  δεν  βάλανε  μυαλό!!!!
είναι διαφορετικές περιπτώσεις ο ένας από τον άλλο ο Ντούσαν ένας λιγούρης που τον κάναμε άνθρωπο και μας ξεπούλησε για το χρήμα του Κόκκαλη  καθαρός Σέρβος πορτοφολάς και ο Φερέρ ένα άτομο με μεγάλη οικονομική επιφάνεια που απλά αυτό που κάνει το κάνει γιατί αγαπάει το ποδόσφαιρο.
 

Επισκέπτης
ρε μαγκες πατε καλα η θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε????
ειναι επιτυχια που βγηκατε ΔΕΥΤΕΡΟΙ????????
μα δεν υπηρχε αλλος????
μονοι σας τρεχατε και βγηκατε δευτεροι....!!!!

Με αυτή την λογική καταδικάζεις και την δική σου ομάδα κι έρχεσαι στα λόγια μας ότι ΚΑΙ ο Ολυμπιακός είναι για τον πέουλα και μόνο στην Ελλάδα "φαίνεται".
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
είναι διαφορετικές περιπτώσεις ο ένας από τον άλλο ο Ντούσαν ένας λιγούρης που τον κάναμε άνθρωπο και μας ξεπούλησε για το χρήμα του Κόκκαλη  καθαρός Σέρβος πορτοφολάς και ο Φερέρ ένα άτομο με μεγάλη οικονομική επιφάνεια που απλά αυτό που κάνει το κάνει γιατί αγαπάει το ποδόσφαιρο.

Είναι  σίγουρα  διαφορετικές  περιπτώσεις!Αλλά  μην  ξεχνάς  ότι κάποτε  ο  Ντούσαν  μας  έδειχνε  τον  ήλιο  και  μας  έλεγε  ότι  αυτό  είναι  το  φεγγάρι  και  εμείς  συμφωνούσαμε!!!Κάποιοι  το  παθαίνουν  τώρα  αυτό  με  τον  Φερέρ  και  τον  Ντέμη!!!
Κανείς  δεν  έχει  το  αλάθητο  του  Πάπα... :think:
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Με αυτή την λογική καταδικάζεις και την δική σου ομάδα κι έρχεσαι στα λόγια μας ότι ΚΑΙ ο Ολυμπιακός είναι για τον πέουλα και μόνο στην Ελλάδα "φαίνεται".
γιατι διαφωνησα ποτε με αυτο?
τελειως χαλια ομαδα...στην Ελλαδα με αυτοματο πιλοτο και καποιους παιχτες που επαιρναν τα παιχνιδια γιατι στους αντιπαλους δεν υπηρχαν αναλογοι π.χ. Ριμπο Τζολε, Καστιγιο και στην ευρωπη σφαλιαρες...ειπα εγω κατι αλλο?
αλλα ο παο ηταν ΤΕΛΕΙΩΣ νεκρος...για τον πουτσο και η αεκ που εχει τον προπονηταρα υποτιθεται βγηκε δευτερη οποτε?
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.393
Κριτικές
1
Like
905
Πόντοι
96
αλλα ο παο ηταν ΤΕΛΕΙΩΣ νεκρος...για τον πουτσο και η αεκ που εχει τον προπονηταρα υποτιθεται βγηκε δευτερη οποτε?

Απο τον νεκρο βαζελο εχασες 2 φορες :think:

ποτε ειπαμε οτι ο Φερερ ειναι προπονηταρας?? :think:  Ισα ισα που εχουμε πει οτι εκαψε τους παιχτες στην προπόνηση!!

Τελος ο βαζελος ηρθε 3ος λόγω εσωτερικης κωλοκαταστασης!!! (πριμ, Μουνιοθ-Τζιγγερ κλπ).

  κανονικα με την κοιλια που καναμε (ελεω υπερπροπόνησης Φερερ) επρεπε να ερθουμε 3οι και μας χάρισε την 2η θέση ο Τζιγγερ!!!

Αυτα και επειδη βλέπω οτι πολυ σωστα οι βαζελοι εχουν κρυφτει θα ξαναποσταρω σε αθλητικα μετα απο τη Σεβιλλη. Ευχαριστω!!
 

Επισκέπτης
γιατι διαφωνησα ποτε με αυτο?
τελειως χαλια ομαδα...στην Ελλαδα με αυτοματο πιλοτο και καποιους παιχτες που επαιρναν τα παιχνιδια γιατι στους αντιπαλους δεν υπηρχαν αναλογοι π.χ. Ριμπο Τζολε, Καστιγιο και στην ευρωπη σφαλιαρες...ειπα εγω κατι αλλο?
αλλα ο παο ηταν ΤΕΛΕΙΩΣ νεκρος...για τον πουτσο και η αεκ που εχει τον προπονηταρα υποτιθεται βγηκε δευτερη οποτε?

Ναι, για τον πούτσο είναι. Το θέμα μας ποιο είναι? Ποια ομάδα είναι περισσότερο για τον πούτσο? Κατάντια την βλέπω την κουβέντα, οπότε τι καθόμαστε και μιλάμε?
 

eddiedimitris

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Αν και Ολυμπιακος σε καμμια περιπτωση δε θεωρω το Λεμονη καν προπονητη!!!
Ο καλυτερος που εχει περασει οτι και να λέτε είναι ο Ντουσαν!!Το να εισαι επαγγελματιας,το να θες να πας σε μεγαλυτερη ομαδα και το να μη θες να εχεις απο πανω σου τον Τροχανα απο ποτε ειναι λαθος??Αλλα μαλλον φιλοι Αεκτζηδες ξεχνατε απο ποτε εχετε να παρετε πρωταθλημα και απο αυτα που εχετε παρει συνολικα ποσα αντιστοιχουν στο Μπαγιεβιτς!!
Στην 20ετια χωρις πρωταθλημα ισως τον εκτιμησετε!
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
φίλοι μου και ο όγιος δεν είναι άσχημος κόουτς δουλέυει και με πιτσιρικάδες  :sunglasses:
 

Επισκέπτης
Αν και Ολυμπιακος σε καμμια περιπτωση δε θεωρω το Λεμονη καν προπονητη!!!
Ο καλυτερος που εχει περασει οτι και να λέτε είναι ο Ντουσαν!!Το να εισαι επαγγελματιας,το να θες να πας σε μεγαλυτερη ομαδα και το να μη θες να εχεις απο πανω σου τον Τροχανα απο ποτε ειναι λαθος??Αλλα μαλλον φιλοι Αεκτζηδες ξεχνατε απο ποτε εχετε να παρετε πρωταθλημα και απο αυτα που εχετε παρει συνολικα ποσα αντιστοιχουν στο Μπαγιεβιτς!!
Στην 20ετια χωρις πρωταθλημα ισως τον εκτιμησετε!
φίλε μου δικαίωμα του του βατράχου να πήγαινε όπου ήθελε όμως η δημοσίευση της φυγής του από την στο μέσον της περιόδου και ενώ η ομάδα ήταν πρώτη και την βούλιαξε σκόπιμα για να έχει δικαιολογία για να φύγει εκεί είναι το πρόβλημα και φαντάσου την οικονομική ζημιά της ομάδας και ήταν η αρχή για την οικονομική κατρακύλα της ΑΕΚ και από εκεί και πέρα με τον κρατικοδίαιτο πρόεδρο σας και υπάλληλο της siemens ξεκίνησε ένα ανελέητο κυνηγητό της. 
 

Επισκέπτης
φίλε μου δικαίωμα του του βατράχου να πήγαινε όπου ήθελε όμως η δημοσίευση της φυγής του από την στο μέσον της περιόδου και ενώ η ομάδα ήταν πρώτη και την βούλιαξε σκόπιμα για να έχει δικαιολογία για να φύγει εκεί είναι το πρόβλημα και φαντάσου την οικονομική ζημιά της ομάδας και ήταν η αρχή για την οικονομική κατρακύλα της ΑΕΚ και από εκεί και πέρα με τον κρατικοδίαιτο πρόεδρο σας και υπάλληλο της siemens ξεκίνησε ένα ανελέητο κυνηγητό της. 
και να ξέρεις και το άλλο ο υπάλληλος της siemens δεν πήρε τον βάτραχο γιατί πίστευε στην αξία του αλλά με σκοπό και συνεπικουρούμενος από την τότε κυβέρνηση για να χτυπήσουν την ΑΕΚ  δίνοντας σας στην αρχή στημένα πρωταθλήματα,
αφού πιστεύεις  στην αξία του βατράχου γιατί δυο φορές τον διώξατε? και έχετε τώρα αυτή την μαριονέτα?
 

eddiedimitris

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
φίλε μου δικαίωμα του του βατράχου να πήγαινε όπου ήθελε όμως η δημοσίευση της φυγής του από την στο μέσον της περιόδου και ενώ η ομάδα ήταν πρώτη και την βούλιαξε σκόπιμα για να έχει δικαιολογία για να φύγει εκεί είναι το πρόβλημα και φαντάσου την οικονομική ζημιά της ομάδας και ήταν η αρχή για την οικονομική κατρακύλα της ΑΕΚ και από εκεί και πέρα με τον κρατικοδίαιτο πρόεδρο σας και υπάλληλο της siemens ξεκίνησε ένα ανελέητο κυνηγητό της.   
Για αλλη μια φορα η Αεκτζιδικη κακομοιρια!!Καλα πιστευετε οτι ο Κοκκαλης κυνηγησε την Αεκ??Χεστηκε ο Κοκκαλης!Επισης οτι χρεωκοπησατε ευθυνεται ο Μπαγιεβιτς??Δηλαδη οι Τροχαναδες και οι Ψωμιαδηδες δεν ευθυνοντε?Η μεταγραφη του Ντεμη απ τον Απολλωνα ποσο ειχε κοστισει?Αφηστε ρε μαγκες τη κακομοιρια!Αν ειναι δυνατον να πιστευετε οτι για τη καταντια σας και το οτι εχετε 15 χρονια κοντα να παρετε πρωταθλημα να ευθυνεται ο Κοκκαλης καιο Μπαγιεβιτς!!Σκεψου να μην ειχατε ποτε τον Μπαγιεβιτς απο ποτε θα χατε να παρετε πρωταθλημα!!!Οταν η Οριτζιναλ διελυε την ομαδα σας εσας σας εφταιγε ο Μπαγιεβιτς!Τα ιδια σκατα βεβαια εχει κανει σε μας και η 7 !!
Καταλάβετε οτι απλα ειστε ο φτωχος συγγενενης του Ελληνικου ποδοσφαιρου,αφου ειστε πολυ πισω απο Ολυμπιακο και Παναθηναικο και τοτε ισως καταλαβετε οτι και Κοκκαλης και Βαρδινογιαννης χεστηκαν να ασχοληθουν μαζι σας!!!
 

Επισκέπτης
Για αλλη μια φορα η Αεκτζιδικη κακομοιρια!!Καλα πιστευετε οτι ο Κοκκαλης κυνηγησε την Αεκ??Χεστηκε ο Κοκκαλης!Επισης οτι χρεωκοπησατε ευθυνεται ο Μπαγιεβιτς??Δηλαδη οι Τροχαναδες και οι Ψωμιαδηδες δεν ευθυνοντε?Η μεταγραφη του Ντεμη απ τον Απολλωνα ποσο ειχε κοστισει?Αφηστε ρε μαγκες τη κακομοιρια!Αν ειναι δυνατον να πιστευετε οτι για τη καταντια σας και το οτι εχετε 15 χρονια κοντα να παρετε πρωταθλημα να ευθυνεται ο Κοκκαλης καιο Μπαγιεβιτς!!Σκεψου να μην ειχατε ποτε τον Μπαγιεβιτς απο ποτε θα χατε να παρετε πρωταθλημα!!!Οταν η Οριτζιναλ διελυε την ομαδα σας εσας σας εφταιγε ο Μπαγιεβιτς!Τα ιδια σκατα βεβαια εχει κανει σε μας και η 7 !!
Καταλάβετε οτι απλα ειστε ο φτωχος συγγενενης του Ελληνικου ποδοσφαιρου,αφου ειστε πολυ πισω απο Ολυμπιακο και Παναθηναικο και τοτε ισως καταλαβετε οτι και Κοκκαλης και Βαρδινογιαννης χεστηκαν να ασχοληθουν μαζι σας!!!
φίλε μου ο βάτραχος αν τα χρόνια που ήταν στην ΑΕΚ δεν είχε την στήριξη του κόσμου δεύτερη ομάδα δεν θα τον έπαιρνε σουβλατζίδικο θα άνοιγε και οι κούπες που πήρε με τον υπάλληλο της siemens η αξία τους δεν είναι μεγαλύτερες από αυτές που πουλάνε στα παλιατζίδικα της πλατείας Αβυσινίας.
 

eddiedimitris

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
και να ξέρεις και το άλλο ο υπάλληλος της siemens δεν πήρε τον βάτραχο γιατί πίστευε στην αξία του αλλά με σκοπό και συνεπικουρούμενος από την τότε κυβέρνηση για να χτυπήσουν την ΑΕΚ  δίνοντας σας στην αρχή στημένα πρωταθλήματα,
αφού πιστεύεις  στην αξία του βατράχου γιατί δυο φορές τον διώξατε? και έχετε τώρα αυτή την μαριονέτα?
Τον Ντουσαν τον εδιωξε η 7 για να ικανοποιησει τα θελω της και το συμφερον της!Ο περισσοτερος κοσμος ηθελε να μεινει ο Ντουσαν αλλα δυστυχως σε αυτες τις περιπτωσεις το καφριλικι μετραει και αυτο υπολογιζεται!
 

eddiedimitris

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
φίλε μου ο βάτραχος αν τα χρόνια που ήταν στην ΑΕΚ δεν είχε την στήριξη του κόσμου δεύτερη ομάδα δεν θα τον έπαιρνε σουβλατζίδικο θα άνοιγε και οι κούπες που πήρε με τον υπάλληλο της siemens η αξία τους δεν είναι μεγαλύτερες από αυτές που πουλάνε στα παλιατζίδικα της πλατείας Αβυσινίας.
Και 15 χρονια απο τοτε γιατι δεν ξαναπηρε ο κοσμος το πρωταθλημα???Χαχα πολυ καοκμοιρια!Να σαι καλα φιλε μου.
 

Επισκέπτης
πάντως τα δικά μας κινητά στην Ευρώπη ποτέ δεν αρχίζανε από 7 
αλλά και εσείς ξεχάσατε τα δικά σας τα 10 χρονάκια? και που εκείνη την δεκαετία οι γαύρου και οι βάζελοι  που ξέρανε από ποδόσφαιρο και ήθελαν να δουν σωστή μπάλα ανηφόριζαν Νέα Φιλαδέλφεια?
 

eddiedimitris

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
πάντως τα δικά μας κινητά στην Ευρώπη ποτέ δεν αρχίζανε από 7 
Καλα εισαι και πολυ κακομοιρης!!!Ποια κινητα ρε φιλε?Εδω μολις περσι πηρατε τη πρωτη νικη!Η διαφορα ξερεις ποια ειναι?Οτι εγω ξερω το χαλι της ομαδας μου!Ξερω ποιον ασχετο εχω στον παγκο και ξερω πως στην Ευρωπη δεν πιανουμε μια!!Επισης οταν παιζουν Ελληνικες ομαδες στο Τσου-λου ειμαι παντα μαζι τους!Μακαρι στη Σεβιλλη να ριξετε 5 μεθαυριο.Ισως το θελω περισσοτερο απο σενα!Και περσι πανηγυριζα σαν τρελλος τη νικη σας επι της Μιλαν οπως και τη προκριση σας στους ομιλους!Αλλα αυτη ειναι η διαφορα μας φιλε!Γι αυτο σου λεω για κακομοιρια!!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
με την σειρά μου θέλω να κάνω μια παρέμβαση κατ αρχήν να ρωτήσω είστε ευχαριστημένοι με το Ελληνικό ποδόσφαιρο?.
Κατ αρχήν χωρίς να κρυφτώ είμαι φίλαθλος της ΑΕΚ όχι οπαδός.
Εγώ σαν φίλαθλος αυτής της ομάδας θέλω να δω μια ομάδα με βάθος χρόνου και όχι μια ομάδα που να πάρει ένα πρωτάθλημα  και μετά να μπει σε περιπέτειες όπως πριν, με ενδιαφέρει να έχω μια ομάδα με ένα βασικό κορμό που στο μέλλον να έχει την δυνατότητα να παίζει πολύ καλό ποδόσφαιρο να παίρνει καθαρά πρωταθλήματα και ακόμα να μπορεί να ξεπερνάει τα προβλήματα που παρουσιάζονται από έξω αγωνιστικούς παράγοντες ( πχ διαιτησία ) με το καλό και ποιοτικό ποδόσφαιρο που θα παίζει.
και μελλοντικά κάθε καλοκαίρι να μην χρειάζεται μια λεγεώνα ποδοσφαιριστών και πάλι φτου και από την αρχή και εδώ να σας πω και ένα παράδειγμα η Ρεάλ από τότε που μάζεψε στο δυναμικό της ότι καλύτερο κυκλοφορούσε στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο πήρε την κάτω βόλτα και έχει γίνει μια από τις ποιο ανυπόληπτες ομάδες στην Ισπανία και Ευρώπη.
Αυτή την στιγμή η ΑΕΚ έχει ένα από τα καλύτερα δίδυμα προπονητή τον Φερέρ και πρόεδρο τον Ντέμη που προέρχεται από την ομάδα και ξέρει από ποδόσφαιρο και όχι έναν στυγνό επενδυτή που εκμεταλλεύεται κέρδη και ζημιές με θεμιτά και       αθέμιτα μέσα.

Συμφωνώ σε όλα...ακόμα και στο ότι είμαι φίλαθλος της ΑΕΚ  :2funny:

Γνώμη μου είναι ότι έχουμε εμπλακεί σε μία αντιπαράθεση που δεν οδηγεί πουθενά...Αυτό, λόγω της, κατ' εμέ, χαοτικής φύσης του ποδοσφαίρου ως άθλημα και της τυχοδιώωκτικής φύσης του προπονητή ως επάγγελμα...το δε προπονητιλίκι, αναλύεται, βασικά, σε δύο συνιστώσες, στο πώς δουλεύει κάποιος την ομάδα για να την βγάλει στο γήπεδο, και στο πώς την κοουτσάρει ΜΕΣΑ  στον αγωνιστικό χώρο...Η δική μας κριτική, σε ποιό από τα δύο αφορά; :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom