Νέα

EURO 2016 - France

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Larisseos4
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 46K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποια εθνική θα το κατακτήσει / υποστηρίζετε; (2 επιλογές)

  • Γαλλία

    Ψήφοι: 60 31,3%
  • Αγγλία

    Ψήφοι: 25 13,0%
  • Τσεχία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ισλανδία

    Ψήφοι: 5 2,6%
  • Αυστρία

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Βόρεια Ιρλανδία

    Ψήφοι: 5 2,6%
  • Πορτογαλία

    Ψήφοι: 25 13,0%
  • Ισπανία

    Ψήφοι: 23 12,0%
  • Ελβετία

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Ιταλία

    Ψήφοι: 44 22,9%
  • Βέλγιο

    Ψήφοι: 21 10,9%
  • Ουαλία

    Ψήφοι: 3 1,6%
  • Ρουμανία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλβανία

    Ψήφοι: 7 3,6%
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 68 35,4%
  • Πολωνία

    Ψήφοι: 2 1,0%
  • Ρωσία

    Ψήφοι: 4 2,1%
  • Σλοβακία

    Ψήφοι: 2 1,0%
  • Κροατία

    Ψήφοι: 6 3,1%
  • Τουρκία

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Ουγγαρία

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ιρλανδία

    Ψήφοι: 3 1,6%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 4 2,1%
  • Ουκρανία

    Ψήφοι: 1 0,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    192

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Μεγαλη αντιπαλος σε σχεση με αλλες μπορει να ειναι. Μεγαλη ομαδα με την καμια επειδη ριχνει ενα σκασμο καραβια.
Ιστορια σε μεγαλο επιπεδο δεν εχει, νοοτροπια ξεχωριστη δεν εχει ουτε κλαση τρελη.
Καλα ναι δεν εχεις αδικο. Υπαρχει και ο Μπακοπουλος που ειπε οτι ο Κριστιανο ισως ειναι ο κορυφαιος ολων των εποχων.

οκ, γενικά οι γαλλικές ομάδες είναι αυτού του τύπου. Άσχετο από αυτό όμως, εγώ την ανέφερα γιατί για να χώνει πάρα πολλά λεφτά για να πάρει τον τίτλο, σημαίνει ότι πράγματι θέλει να πάρει καλούς παίχτες, άσχετο αν έχει ποδοσφαιρική ιστορία.
Τώρα για τον Μπακόπουλο, δεν ξέρω αν μπορεί να καταταγεί στους ειδικούς του ποδοσφαίρου, αλλά ακόμα κι από ειδικούς μπορεί να ακούσεις παπαραολογίες. Γι' αυτό έγραψα πριν για 80%. Υπάρχει σίγουρα κι ένα ποσοστό ειδικών (μικρό μάλλον) που ξεφεύγει από την επικρατούσα άποψη. Πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη κι άλλους παράγοντες, όπως συναισθηματικούς κλπ. Π.χ. αν ρωτήσεις τον Μουρίνιο να σου συγκρίνει Μέσι με Κριστιάνο, ξέρεις ποιον θα βγάλει νικητη
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Ο Μέσι στους τελικούς που έπαιξε σκόραρε στους δύο και ακόμη και με τη Γιουβέντους που δεν έπιασε σούπερ απόδοση ήταν πολύ καλύτερος απ'ότι ο Ρονάλντο στους δικούς του.
Ο Ινιέστα σε όλα τα μεγάλα ματς διακρίνεται.
O Μπέιλ.  
Ε χαίρω πολύ.  :grin: Ο Μέσι και για μένα είναι καλύτερος απ΄τον Ρονάλντο. Αλλά να μη μηδενίζουμε. Τεράστιος κι ο Ρονάλντος.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Υπαρχει και ο Μπακοπουλος που ειπε οτι ο Κριστιανο ισως ειναι ο κορυφαιος ολων των εποχων.
Αυτό σηκώνει κουβέντα, γενικά για το ποδόσφαιρο και τι παίχτες βγαίνουν πλέον. Τώρα οι ποδοσφαιριστές είναι σπρίντερ, με αντοχές δρομέων και γυμναστηριακά σώματα. Ο Ρονάλντο είναι φανταστικός παίχτης έχει όλα τα παραπάνω μαζί με το τεχνικό κομμάτι. Εάν τον πάρεις όπως είναι και τον πετάξεις στην εποχή του 60-70-80 δεν θα τους έπαιρνε όλους σβάρνα? Δεν λέω πως είναι ο κορυφαίος, αλλα για το τωρινό επίπεδο του αθλήματος κάνει εξωπραγματικά πράγματα! Μέσα στους κορυφαίους θα τον είχα.

Έβλεπα μια μέρα τον τελικό του Γουέμπλεϊ με τον ΠΑΟ, το ποδόσφαιρο που παίζανε τότε είναι σαν να βλέπεις τώρα φάσεις σε slow motion. Επίσης άμυνες με αλληλοκαλύψεις και τρεξίματα που βλέπεις τώρα από χαφ να καταπίνουν χιλιόμετρα τότε ούτε για πλακα.
 

michaele

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2011
Μηνύματα
1.321
Like
846
Πόντοι
96
οκ, γενικά οι γαλλικές ομάδες είναι αυτού του τύπου. Άσχετο από αυτό όμως, εγώ την ανέφερα γιατί για να χώνει πάρα πολλά λεφτά για να πάρει τον τίτλο, σημαίνει ότι πράγματι θέλει να πάρει καλούς παίχτες, άσχετο αν έχει ποδοσφαιρική ιστορία.
Τώρα για τον Μπακόπουλο, δεν ξέρω αν μπορεί να καταταγεί στους ειδικούς του ποδοσφαίρου, αλλά ακόμα κι από ειδικούς μπορεί να ακούσεις παπαραολογίες. Γι' αυτό έγραψα πριν για 80%. Υπάρχει σίγουρα κι ένα ποσοστό ειδικών (μικρό μάλλον) που ξεφεύγει από την επικρατούσα άποψη. Πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη κι άλλους παράγοντες, όπως συναισθηματικούς κλπ. Π.χ. αν ρωτήσεις τον Μουρίνιο να σου συγκρίνει Μέσι με Κριστιάνο, ξέρεις ποιον θα βγάλει νικητη

Δε διαφωνω. Ο Μουρινιο οπου σταθει κι οπου βρεθει λεει Μεσσι για να πικαρει τη Ρεαλ, ειναι ειδικη περιπτωση αυτος.
Σαν παιχτης ο Κριστιανο ειναι στους κορυφαιους. Πραγματικα μεγαλοι παιχτες ομως ελαχιστοι υπαρχουν.
Και για μενα μετραει και η συμπεριφορα, αν σου βγαζει αλαζονεια ή να ξερει που παταει και ποιος ειναι και τι γνωμη και εικονα σου βγαζει οτι κατεχει για το ποδοσφαιρο. Για μενα για παραδειγμα ο Κροιφ δε συγκρινεται με πολλους σε ολα αυτα.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Δε διαφωνω. Ο Μουρινιο οπου σταθει κι οπου βρεθει λεει Μεσσι για να πικαρει τη Ρεαλ, ειναι ειδικη περιπτωση αυτος.
Σαν παιχτης ο Κριστιανο ειναι στους κορυφαιους. Πραγματικα μεγαλοι παιχτες ομως ελαχιστοι υπαρχουν.
Και για μενα μετραει και η συμπεριφορα, αν σου βγαζει αλαζονεια ή να ξερει που παταει και ποιος ειναι και τι γνωμη και εικονα σου βγαζει οτι κατεχει για το ποδοσφαιρο. Για μενα για παραδειγμα ο Κροιφ δε συγκρινεται με πολλους σε ολα αυτα.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Δε διαφωνω. Ο Μουρινιο οπου σταθει κι οπου βρεθει λεει Μεσσι για να πικαρει τη Ρεαλ, ειναι ειδικη περιπτωση αυτος.
Σαν παιχτης ο Κριστιανο ειναι στους κορυφαιους. Πραγματικα μεγαλοι παιχτες ομως ελαχιστοι υπαρχουν.
Και για μενα μετραει και η συμπεριφορα, αν σου βγαζει αλαζονεια ή να ξερει που παταει και ποιος ειναι και τι γνωμη και εικονα σου βγαζει οτι κατεχει για το ποδοσφαιρο. Για μενα για παραδειγμα ο Κροιφ δε συγκρινεται με πολλους σε ολα αυτα.

Καθένας βάζει λοιπόν τα δικά του κριτήρια. Ή καλύτερα, ιεραρχεί τα κριτήρια με το δικό του τρόπο. Και για τη συμπεριφορά ακόμη, σχετικά είναι τα πράγματα. Ο Κριστιάνο μπορεί να δείχνει πιο υπερόπτης, αλλαζόνας κι όλα τα συναφή, αλλά αν είδες απόψε, πήγαινε κουτσαίνοντας κι εμψύχωνε τους συμπατριώτες του. Φίλος μου, φανατικός υποστηριχτής του Μέσι, εκτίμησε ότι ο Μέσι δεν θα το έκανε ποτέ αυτό, αλλά θα άραζε στα αποδυτήρια
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
O "φίλος" σου βέβαια λέει μαλακίες γιατί αν αρχίσουμε να μετράμε τις φορές που ο Μέσι παρίστανε τον Ελ Σιντ και έμπαινε να παίξει τραυματίας, είτε με τη Μπαρτσελόνα, είτε με την Αργεντινή, τότε θα ξημερώσουμε.

γιατί τον βάζεις σε εισαγωγικά τον φίλο μου;;; Κολλητάρι μου είναι. Για τις φορές που λες, δεν τις ξέρω πραγματικά, ίσως και να υπάρχουν και να μην τις θυμάμαι, βέβαια. Για πες καναδυό.
 

michaele

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2011
Μηνύματα
1.321
Like
846
Πόντοι
96
Καθένας βάζει λοιπόν τα δικά του κριτήρια. Ή καλύτερα, ιεραρχεί τα κριτήρια με το δικό του τρόπο. Και για τη συμπεριφορά ακόμη, σχετικά είναι τα πράγματα. Ο Κριστιάνο μπορεί να δείχνει πιο υπερόπτης, αλλαζόνας κι όλα τα συναφή, αλλά αν είδες απόψε, πήγαινε κουτσαίνοντας κι εμψύχωνε τους συμπατριώτες του. Φίλος μου, φανατικός υποστηριχτής του Μέσι, εκτίμησε ότι ο Μέσι δεν θα το έκανε ποτέ αυτό, αλλά θα άραζε στα αποδυτήρια

Ισχυει αυτο. Στα αποδυτηρια δε θα αραζε απλα ισως να ηταν σκεπτικος στον παγκο. Εμενα μαρεσουν και τα δυο. Γουσταρα σημερα τον Κριστιανο που το εκανε αυτο, γουσταρω επισης τον κοντο που κανει χιλιες δουλειες μεσα στο γηπεδο και γυρναει να παρει μπαλα για να τους κανει μαγκες και αφηνει στο Μασερανο να φωναζει και να εμψυχωνει που το εχει.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Ισχυει αυτο. Στα αποδυτηρια δε θα αραζε απλα ισως να ηταν σκεπτικος στον παγκο. Εμενα μαρεσουν και τα δυο. Γουσταρα σημερα τον Κριστιανο που το εκανε αυτο, γουσταρω επισης τον κοντο που κανει χιλιες δουλειες μεσα στο γηπεδο και γυρναει να παρει μπαλα για να τους κανει μαγκες και αφηνει στο Μασερανο να φωναζει και να εμψυχωνει που το εχει.

ναι, καθένας το βιώνει διαφορετικά. Γι' αυτό και η συμπεριφορά είναι ένα κομμάτι που για κάποιους έχει πολύ μικρή σημασία. Η ψυχή της Μίλαν ήταν για χρόνια ο Γκατούζο. Και τα δύο πόδια να του έκοβες, αν του έλεγες ότι πρέπει πάση θυσία να παίξει, θα έπαιζε και χωρίς πόδια. Αλλά πώς να το κάνουμε, άμπαλος ήταν.
 

michaele

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2011
Μηνύματα
1.321
Like
846
Πόντοι
96
Ετσι ναι. Παντως τον Κριστιανο (παρ' ολο που μου τη σπανε αρκετα πανω του) τον παραδεχομαι γιατι εχει προσπαθησει πολυ και τα εχει καταφερει.
Αλλα θεωρω οτι ο Μεσσι ειναι πιο πανω. Δεν πιστευω οτι παιζει τοσο ο εθνικος τιτλος ρολο.
Ουτε τα απολυτα νουμερα.
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
Mεγαλωνοντας οι ποδοσφαιριστες και συνειδητοποιωντας οτι αυτες οι διοργανωσεις ειναι οι τελευταιες της καριερας τους,ειναι λογικο να γινονται πιο συναισθηματικοι και ευαισθητοι απεναντι στην χωρα τους που τους λατρεψε και τους συμπαικτες τους με τους οποιους μοιραστηκαν ολες αυτες τις εμπειριες
Το κλαμα τους,ακομη και λυπης,τοσο του Μεσι οσο και του Ροναλντο στις εθνικες τους ομαδες,στα δικα μου ματια μεταφραζεται ως δακρυα ευγνωμοσυνης για ολα αυτα που ειχαν την τυχη και την ευλογια να ζησουν,στιγμες περα απο τη κοινη ζωη ενος ανθρωπου,σχεδον θεικες
Υ.Γ Η νικη της Πορτογαλιας <<χωρις>> τον Ροναλντο(σε εισαγωγικα,γιατι το πνευμα του μεταδοθηκε μεσα στους συμπαικτες του μετα τον τραυματισμο),ηταν ενα δωρο των συμπαικτων  του προς αυτον,το μεγαλυτερο δωρο που θα μπορουσαν να του ειχαν κανει
Και απο την αλλη αντιστροφα,χωρις τον Ροναλντο,οι συμπαικτες του δεν θα μπορουσαν να ειχαν κατακτησει ποτε αυτο το τροπαιο
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Τον βάζω σε εισαγωγικά γιατί αν όντως ήταν φαν του Μέσι και γνώριζε τα στοιχειώδη γι'αυτόν δε θα αμόλαγε τέτοια μπαρούφα.
Όσο για σένα και την ασθενή μνήμη σου, να σου θυμίσω τον προημιτελικό του 2013 κόντρα στην Παρί και το Μουντιάλ του 2014 όπου ακόμη και στον τελικό ξέρναγε μέσα στο γήπεδο αλλά συνέχιζε να παίζει.

Αυτά που εσύ λες στοιχειώδη για τον Μέσι΄ίσως και να μην υπάρχουν καν. Το ότι ξερνούσε στο μουντιάλ το θυμάμαι. Δεν είναι δείγμα τραυματισμού όμως. Αν εννοείς ότι τα είχε φτύσει, αλλά συνέχιζε να παίζει ενώ μπορούσε να ζητήσει αλλαγή, για σκέψου λίγο πόσο υποτιμητικό θα ήταν αν το έκανε τη στιγμή που όλος ο πλανήτης κοιτούσε αυτόν! Εξάλλου δεν είναι ο μόνος που ξερνάει. Τώρα για το αν έπαιξε τραυματίας με την Παρί, είσαι σίγουρος ή απλώς αμολάς μια μπαρούφα; Για δώσε λινκ να το δω κι εγώ.

 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Ετσι ναι. Παντως τον Κριστιανο (παρ' ολο που μου τη σπανε αρκετα πανω του) τον παραδεχομαι γιατι εχει προσπαθησει πολυ και τα εχει καταφερει.
Αλλα θεωρω οτι ο Μεσσι ειναι πιο πανω. Δεν πιστευω οτι παιζει τοσο ο εθνικος τιτλος ρολο.
Ουτε τα απολυτα νουμερα.

ότι ο Μέσι είναι ένα σκαλί πιο πάνω από τον Κριστιάνο το πιστεύω κι εγώ. Τώρα, για τους εθνικούς τίτλους κάποιοι έχουν άλλη άποψη. Προσωπικά, επίσης έχω υπερασπιστεί τον Μέσι σε κουβέντα με ένα άλλο μέλος  για αυτό το θέμα, όταν σε σύγκριση με τον Μαραντόνα εκείνος έβγαζε καλύτερο τον Ντιέγκο, ακριβώς λόγω της εθνικής ομάδας. Και βέβαια, όταν ο Μέσι απέτυχε σε 2 μουντιάλ να δώσει στη χώρα του τη χαρά που περίμενε, πάρα μα πάρα πολλοί έσπευσαν να πουν ότι ο Μεσι δεν είναι Μαραντόνα. Όμως, όπως ξαναείπα, πρέπει να βάλουμε στη ζυγαριά όλες τις παραμέτρους για να κάνουμε συγκρίσεις.
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
Για μενα ο Μεσι ειναι ο καλυτερος παικτης στον κοσμο
Ακομη και οι τελικοι,ειναι τελικοι,τωρα αρχιζουν να το συνειδητοποιουν και οι Αργεντινοι
Μ ενα Μπατιστουτα η΄ενα Κανιγια η Αργεντινη θα μπορουσε ευκολα να ειχε και τους τρεις τελικους,μουντιαλ και κοπα αμερικα στη κατοχη τους
Και μην ξεχνουμε οτι σε συγκριση με προηγουμενες δεκαετιες ,ο Μεσι παιζει παντα με φουλ φορτωμενο προγραμμα
Ο Ροναλντο επισης ειναι κορυφαιος ,ειναι οι δυο καλυτεροι παικτες στον κοσμο
Η διαφορα τους εγκειται σε αυτο που εχει πει πολυ γλαφυρα ο Πικε
Ο Ροναλντο ειναι ο καλυτερος παικτης στον κοσμο γιατι πολυ απλα ο Μεσι ειναι απο αλλο πλανητη
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366

εντάξει, με τους γελοίους χαρακτηρισμούς νομίζεις ότι δικαιώνεσαι; Άκου, λοιπόν ΑΡΧΙΔΙ: Αυτό δεν αποδεικνύει ότι ο φίλος μου έχει άδικο. Κι ούτε ότι έχεις δίκιο εσύ που έγραψες ότι έχει παίξει πολλές φορές τραυματίας για να κάνει τον Ελ Σιντ. Όλοι οι παίχτες κάποια στιγμή μετά από τραυματισμό επανέρχονται και παίζουν. Ποιος σου είπε εσένα λοιπόν, ΜΑΛΑΚΑΠΟΥΣΤΑΡΑ, ότι έπαιξε τραυματίας; Άλλο ανέτοιμος κι άλλο τραυματίας.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Αν εσύ και ο "φίλος" σου είχατε δει το παιχνίδι και δε λέγατε λόγια του αέρα θα είχατε δει ότι όσο έπαιξε ο Μέσι δεν μπορούσε καλά-καλά να τρέξει και πως η μόνη του προσφορά ήταν ότι πανικόβαλε με την παρουσία του την άμυνα της Παρί δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους συμπαίκτες του να ισοφαρίσουν.
Αλλά συνέχισε να μιλάς για πράγματα που δεν έχεις ιδέα. Εσύ εκτίθεσαι και οι υπόλοιποι διασκεδάζουμε.

ρε πουστράκο, αυτή μάλιστα, είναι τεκμηριωμένη κουβέντα. Σε παραδέχομαι. Μπήκε ο Μέσι και γύρισε το παιχνίδι όχι γιατί έπαιξε καλά, αλλά γιατί οι αντίπαλοι χέστηκαν κι έτσι βρήκαν την ευκαιρία οι άλλοι και τους έπιασαν στον ύπνο. Υψηλή ποδοσφαιρική ανάλυση, λέμε...
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Το είδες το ματς, ναι ή ου;
Αν όχι τότε βούλωστο και άντε να πίεις καμιά μπύρα με το "φίλο" σου μπας και ξελαμπικάρεις.

σίγουρα το έχω δει αλλά ΔΕΝ το θυμάμαι. Κάθε χρόνο βλέπω καμιά 500αριά παιχνίδια. Σιγά να μην θυμάμαι τι ακριβώς έγινε σε καθένα από αυτά. Αλλά δεν χρειάζεται καν να έχεις δει ένα παιχνίδι για να καταλάβεις πόσο εμπνευσμένη είναι η άποψη που έγραψες ότι ένας παίχτης φόβισε με την παρουσία του και μόνο και χωρίς να παίξει, μια ομάδα δισεκατομμυρίων. Και μετά γράφεις ότι εκτιθεμαι εγώ κιόλας. Σουρεαλισμός κανονικός.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
Καλά, άντε πιές κάνα ούζο τώρα κύριε Σωτηρακόπουλε της πούτσας.

εντάξει, εσένα περίμενα να μου πεις τι θα πιω, Διακογιάννη του κώλου. Και σίγουρα πρέπει να είσαι Σωτηρακόπουλος για να καταλάβεις αν ένας παίχτης φοβίζει τους αντιπάλους χωρίς να παίζει.  :2funny: :2funny:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.677
Πόντοι
2.606
:tooth: :tooth: :tooth:


giphy.gif


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Tυπε επιτηδες το εκανε το πουστρακι για να του χαιδεψει το γονατο μετα.  :S :S :S  :effemine: :gay: :effemine: :gay:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom