Νέα

Ιωάννα Τούνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Εαν νομιζεις οτι αυτες οι ταριφες δεν υπαρχουν ειλικρινα αλλαξε πλανητη.
Ενα ρουχο με ετικετα 5000€ εχει κοστος 150€ στην καλυτερη.
Στο πρωτο που θα πουλησει εχει βγαλει κοστος για 30 κομματια.
Δεν μιλαμε για ξενες ετικετες. Μιλαμε για Ελληνικα brands.
Σκεψου οτι για ποσταριζμα με στορυ σε καφε ειχαν ζητησει 1000€. Σε καφε!!!
Δεν εχω κατι να πω τυπε...γι αυτο σταματησα να ασχολουμαι κ εξαρτωμαι απ το εμποριο...
 

Cooper S

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Απρ 2021
Μηνύματα
1.128
Κριτικές
31
Like
3.975
Πόντοι
2.846
Την ξέρω αυτήν από όταν εμένα Θεσσαλονίκη ακόμη. Αλαζονεία, κριτική σε όλους και όλα χωρίς λόγο, και μια ψευδαίσθηση του τύπου «είμαι εγώ και καμία άλλη». Δεν λέω, οκ, μπορεί όντως να είναι αυτοδημιούργητη και όντως να έχει προσπαθήσει, ποιοι είμαστε εμείς να ξέρουμε και να κρίνουμε; Αλλά πραγματικά η τυπισσα είναι χαζή. Δεν το λέω κοροϊδευτικά, είναι ΧΑΖΗ. Δεν έχει καταλάβει καν ακόμη ούτε τώρα τη τραγική μαλακια που πέταξε για τα ταβερνάκια . Βγήκε να το παίξει θύμα. Στα παλιά μας τα παπούτσια, αγάπη μου, αν πέρασες δύσκολα στη ζωή σου. Που στο κάτω κάτω αν πέρασε δύσκολα, θα έπρεπε να καταλαβαίνει για ποιο λόγο είναι κλειστές οι ταβέρνες και όχι να ειρωνεύεται. Ντροπή και μόνο ντροπή. Δεν την ακολουθούσα ποτε κι ούτε πρόκειται.

το θέμα είναι ότι υπάρχουν άλλοι που την ακολουθούν και βγάζει λεφτά από αυτό. Ελλάδα 2021
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Τι σου είναι η "δημοσιότητα" ρε τύποι...

Όλοι δικαιούνται αυτά τα 5 ' δημοσιότητας,η τύπισσα είναι σ έναν κατήφορο αυτής λόγω του ότι δεν αρκέστηκε στα τσιμπούκια, ήθελε να μιλάει κ όλας

Σε αντίθεση με τον Ιακωβίδη που ήταν απλά ανθρώπινος, χωρίς να ζητήσει κάποια αναγνώριση και ο κόσμος τον ακολουθεί ανά χιλιάδες πια.

Όπως σήμερα η τύπισσα απ'το Όπεν που έκανε το ρεπορτάζ, την έψαξα λίγο ινστα και το προφίλ της και τα σχόλια επίσης εκτινάσσονται...

Χωρίς να ζητήσουν τίποτα απ'αυτά...
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.377
Κριτικές
49
Like
22.793
Πόντοι
24.596
στο Κρανιδι αν πεθανεις το μεσημερι στην κεντρικη πλατεια θασε βρουν την αλλη μερα το πρωι και η αλλη το κανε θεμα για 2 ωρες κλεισιμο :confused: :confused: :confused:
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.233
Like
34.724
Πόντοι
9.931
Αν έκλεισαν τα μαγαζιά ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ λόγω καύσωνα ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ, αλλα αν το έχουν καθιερώσει να κλεινουν το μεσημέρι επειδη θελουν να παρουν εναν υπνακο οι ντόπιοι τοτε ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ και τους έκραξε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: linear

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.228
Like
3.746
Πόντοι
456
:confused:

227059011_4067861833263777_2862214964741844671_n.jpg
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Αν έκλεισαν τα μαγαζιά ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ λόγω καύσωνα ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ, αλλα αν το έχουν καθιερώσει να κλεινουν το μεσημέρι επειδη θελουν να παρουν εναν υπνακο οι ντόπιοι τοτε ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ και τους έκραξε.
Τυπε, ενδιαφέρον έχει να ακούς και τον αντίλογο, όχι όμως απ'τον καναπέ αλλά επί τόπου...Η Τουνη είχε τόσο κοσμο π την ακολουθούσε χωρίς να υπάρχει αντίλογος και χρησιμοποίησε άκυρο ύφος, αυτό πληρώνει.

Και μένα με ενοχλούσαν τα κλειστά μαγαζιά στα νησιά,τα ακριβά εισιτήρια,οι σεζόν που για μια μέρα διαφορά βρίσκεσαι να πληρώνεις διπλή αξία για την ίδια παροχή, απουσία τουριστικών ιδεών πχ καραβάκι ή action sport δραστηριότητες, όμως όταν συνομίλησα με ντόπιους και μου είπαν πόσο τους γαμαγε το κράτος, πόσο υποχρεωμένοι ήταν στην ναυτιλιακή εταιρεία και πόσο πουτσα τους ρίχνανε για τα ενοίκια,εεε ο αγώνας ακόμη και σε κάτι που θα πρεπε να πάει τρένο, γίνεται άνισος...

Οπότε, ότι και ξεστομίζει ένα τσόκαρο, πάντα θα παίρνω την άλλη άποψη.

Τον χειμώνα με τα λοκνταουν είχε επίσης πει, ότι οι νέοι βολεύονται με το κορονοεπιδομα της κυβέρνησης και δεν θέλουν να δουλέψουν...

Οπότε μαύρο στην σκροφα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 178879

Επισκέπτης
Τυπε, ενδιαφέρον έχει να ακούς και τον αντίλογο, όχι όμως απ'τον καναπέ αλλά επί τόπου...Η Τουνη είχε τόσο κοσμο π την ακολουθούσε χωρίς να υπάρχει αντίλογος και χρησιμοποίησε άκυρο ύφος, αυτό πληρώνει.

Και μένα με ενοχλούσαν τα κλειστά μαγαζιά στα νησιά,τα ακριβά εισιτήρια,οι σεζόν που για μια μέρα διαφορά βρίσκεσαι να πληρώνεις διπλή αξία για την ίδια παροχή, απουσία τουριστικών ιδεών πχ καραβάκι ή action sport δραστηριότητες, όμως όταν συνομίλησα με ντόπιους και μου είπαν πόσο τους γαμαγε το κράτος, πόσο υποχρεωμένοι ήταν στην ναυτιλιακή εταιρεία και πόσο πουτσα τους ρίχνανε για τα ενοίκια,εεε ο αγώνας ακόμη και σε κάτι που θα πρεπε να πάει τρένο, γίνεται άνισος...

Οπότε, ότι και ξεστομίζει ένα τσόκαρο, πάντα θα παίρνω την άλλη άποψη.

Τον χειμώνα με τα λοκνταουν είχε επίσης πει, ότι οι νέοι βολεύονται με το κορονοεπιδομα της κυβέρνησης και δεν θέλουν να δουλέψουν...

Οπότε μαύρο στην σκροφα
Όλη η αλήθεια για την σεζόν βρίσκεται στην 2η παράγραφο. Οταν σε πηδάει το κράτος, αναγκάζεσαι να πάρεις δύσκολες αποφάσεις. Ειδικά όταν δουλεύεις μόνο 5 - 6 μήνες, και δεν έχεις άλλες πηγές εσοδων. Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις, όπως και απατεώνες, βλέπε τα 500αρια μπουκαλάκια νερο στην Ακρόπολη και αλλά. Όλα αυτά στο θρεντ της Τουνη..
 

klain

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Αυγ 2008
Μηνύματα
502
Κριτικές
35
Like
364
Πόντοι
3.235
Την ξέρω αυτήν από όταν εμένα Θεσσαλονίκη ακόμη. Αλαζονεία, κριτική σε όλους και όλα χωρίς λόγο, και μια ψευδαίσθηση του τύπου «είμαι εγώ και καμία άλλη». Δεν λέω, οκ, μπορεί όντως να είναι αυτοδημιούργητη και όντως να έχει προσπαθήσει, ποιοι είμαστε εμείς να ξέρουμε και να κρίνουμε; Αλλά πραγματικά η τυπισσα είναι χαζή. Δεν το λέω κοροϊδευτικά, είναι ΧΑΖΗ. Δεν έχει καταλάβει καν ακόμη ούτε τώρα τη τραγική μαλακια που πέταξε για τα ταβερνάκια . Βγήκε να το παίξει θύμα. Στα παλιά μας τα παπούτσια, αγάπη μου, αν πέρασες δύσκολα στη ζωή σου. Που στο κάτω κάτω αν πέρασε δύσκολα, θα έπρεπε να καταλαβαίνει για ποιο λόγο είναι κλειστές οι ταβέρνες και όχι να ειρωνεύεται. Ντροπή και μόνο ντροπή. Δεν την ακολουθούσα ποτε κι ούτε πρόκειται.
Δεν χρειαζεται να την ξερει κανεις. Δειχνει τι ειναι αμεσως.
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Προσωπικά θεωρώ ότι πρόκειται για καινοτομία . Η Τουνη λοιπόν μια ωραία πρωία , μας έδειξε τον κώλο της . Το είδε αυτό ο τάδε επιχειρηματίας και σκέφτηκε το εξής . Μμμμμ θα της δώσω 100 ευρώ και την επόμενη φορά που θα δείξει τον κώλο της , θα κρατάει στο χέρι και ένα διαφημιστικό μπρελόκ με την φίρμα μου , και εκείνη δέχτηκε .

Κατόπιν το μπρελόκ έγινε μαγιό , έγινε δείχνω τον κώλο μου στην τάδε ψησταριά , έγινε δείχνω τον κώλο μου επάνω στην τραμπάλα κρατώντας μια ταμπέλα - 2 καρπουζιά μόνο 5 ευρώ και ένα πεπόνι δώρο [ έτσι και αλλιώς κλεμμένα είναι ] , τα 100 ευρώ έγιναν 500 και ου το καθεξής .Και κάπως έτσι ήρθε η πολυπόθητη ανάπτυξη .
 

Jenson Button

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Απρ 2021
Μηνύματα
986
Like
8.797
Πόντοι
1.046
Πριν λίγο...
 

Συνημμένα

  • 235748933_815612262484246_3821804094860811951_n.mp4
    13 KB · Εμφανίσεις: 54
  • 235960903_590042412125577_6858217062250464908_n.mp4
    47,8 KB · Εμφανίσεις: 8
  • 235895047_352211819893914_2001632330121767242_n.mp4
    55,4 KB · Εμφανίσεις: 52

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom