Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για στούντιο!

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

lex80

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.354
Κριτικές
53
Like
3
Πόντοι
2.310
Δεν με ακουσε κ μπηκε στην Νανσυ...
Τι να του πεις μετα?!
:headbang: :headbang: :headbang:

Να φανταστω οτι η εμπειρια του ηταν ιδια με των υπολοιπων;

Ρε παιδια, η λιντα ποτε δουλευει;
Ξερω οτι σημερα ειναι στο σπυρου πατση 40 αλλα εκει μεσα εγω δεν παταω... :rolleyes:
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.782
Κριτικές
582
Like
583
Πόντοι
8.805
:headbang: :headbang: :headbang:

Να φανταστω οτι η εμπειρια του ηταν ιδια με των υπολοιπων;

Ρε παιδια, η λιντα ποτε δουλευει;
Ξερω οτι σημερα ειναι στο σπυρου πατση 40 αλλα εκει μεσα εγω δεν παταω... :rolleyes:

Κανει καποιες βάρδιες και στο Βουλιαγμενης 83.
Να μελετας το προγραμμα.........
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
:headbang: :headbang: :headbang:

Ξερω οτι σημερα ειναι στο σπυρου πατση 40 αλλα εκει μεσα εγω δεν παταω... :rolleyes:
Για λέγε....
Παίζει τίποτα με τον χώρο?
Ή άλλα ζητήματα που δεν πρέπει να μας απασχολούν τους υπόλοιπους?
 

lex80

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.354
Κριτικές
53
Like
3
Πόντοι
2.310
Για λέγε....
Παίζει τίποτα με τον χώρο?
Ή άλλα ζητήματα που δεν πρέπει να μας απασχολούν τους υπόλοιπους?
ειχε σχολιαστει παλαιοτερα το θεμα. δεν θελω να επεκταθω διοτι ειχε ληξει τοτε, δεν θελω αλλωστε να με κατηγορισουν για εμπαθεια!

Εν ολιγης ειχα δει συμπεριφορα της τσατσας που δεν αρμοζει σε στουντιο, φωναζοντας την κοπελα κτλ κτλ. Ισως και να εχουν λυθει τωρα!  ;)

Κανει καποιες βάρδιες και στο Βουλιαγμενης 83.
Να μελετας το προγραμμα.........
Μωρε το γνωριζω αυτο. Απλα δεν βλεπω στο προγραμμα για σημερα (αν ειχε διπλοβαρδια) η αυριο για αυτο και ρωταω! ;)
 

ΧΧΧ-Man

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.248
Κριτικές
46
Like
3.842
Πόντοι
5.595
Δεν με ακουσε κ μπηκε στην Νανσυ...
Τι να του πεις μετα?!
Στο χειροτερο 'επιπλο' μπηκε...
Δεν τον βλεπω να ξαναπηγαινει σε studio... :sunglasses:

Eξηγησε του τουλαχιστον οτι δεν ειναι ολες ετσι...
 

spoon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
4.982
Κριτικές
23
Like
8
Πόντοι
666
Κανει καποιες βάρδιες και στο Βουλιαγμενης 83.
Να μελετας το προγραμμα.........
Συνεχιζει στο 83 ή επεστρεψε στο Λελας?
Με μπερδεψες τωρα φιλε μου Ινδιανε!!!Νομιζα οτι σταματησε απο το 83 !!! :think: Εχω βεβαια να γυρισω τα μαγαζια κοντα εναν αιωνα τωρα, γι'αυτο ρωταω!!! :S
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.782
Κριτικές
582
Like
583
Πόντοι
8.805
Συνεχιζει στο 83 ή επεστρεψε στο Λελας?
Με μπερδεψες τωρα φιλε μου Ινδιανε!!!Νομιζα οτι σταματησε απο το 83 !!! :think: Εχω βεβαια να γυρισω τα μαγαζια κοντα εναν αιωνα τωρα, γι'αυτο ρωταω!!! :S
Μεχρι προτινος και εκει ηταν.

Το προγραμμα στο banner του Λελας δεν την αναφερει πουθενα και ουτε την εχει στο roster του studio.

Τι να πω......

:dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :dunno:
 

lex80

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.354
Κριτικές
53
Like
3
Πόντοι
2.310
Συνεχιζει στο 83 ή επεστρεψε στο Λελας?
Με μπερδεψες τωρα φιλε μου Ινδιανε!!!Νομιζα οτι σταματησε απο το 83 !!! :think: Εχω βεβαια να γυρισω τα μαγαζια κοντα εναν αιωνα τωρα, γι'αυτο ρωταω!!! :S

Μεχρι προτινος και εκει ηταν.

Το προγραμμα στο banner του Λελας δεν την αναφερει πουθενα και ουτε την εχει στο roster του studio.

Τι να πω......

:dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :dunno:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Την τυχη μου....
 

spoon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
4.982
Κριτικές
23
Like
8
Πόντοι
666
Μεχρι προτινος και εκει ηταν.

Το προγραμμα στο banner του Λελας δεν την αναφερει πουθενα και ουτε την εχει στο roster του studio.

Τι να πω......

:dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :dunno:
Δεν ξερω ρωταω και εγω να μαθω!!!

www.bourdela.com/forum/index.php?topic=46054.msg2316995#msg2316995]http://www.bourdela.com/forum/index.php?topic=46054.msg2316995#msg2316995[/url]
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.782
Κριτικές
582
Like
583
Πόντοι
8.805

spoon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
4.982
Κριτικές
23
Like
8
Πόντοι
666
Να ρωτησουμε τον niko!!! :tooth: :tooth: :tooth:
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Lex80 ευτυχώς που έχεις τέτοιους φίλους να σε ενημερώνουν!!!!
Πάρε τους δρόμους τώρα.....και έναν χάρτη μαζί!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

sxoinobaths

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
52
Like
456
Πόντοι
2.357
Αν θεωρούμαι "εμπειρος", η εμπειρια μου ειναι πανω σε κάποιες γνωσεις για το ποιά κοπελα ειναι ποιά, το που δουλευει και τα σχετικα.
Δεν γίνεται ομως να γνωρίζω τους λόγους , οι οποιοι εκαναν την κάθε κοπελα να αποφασισει να εργαστει σε αυτον τον χωρο.

Πιθανον ειναι κάποιες να δουλευουν αναγκαστικα και παρα την θέληση τους.
Δεν ειναι δυνατον ομως να κανουμε ερευνα και να μαθουμε ποιες ειναι αυτες , ετσι ωστε να μην πηγαίνουμε.

Ετσι λοιπον αοφασιζουμε και διαλέγουμε.
Η δεν παμε σε καμια, επειδη ενδεχομενως να ειναι "θυμα", ή πηγαινουμε κανονικά ελπίζοντας πως δεν "συνειφέρουμε" στο ολο κύκλωμα εξαναγκασμου.
Στην πρωτη περίπτωση ομως, στερουμε και την δυνατότητα εργασιας και σε αυτές που εργαζονται οικιοθελώς........

Τωρα στην περιπτωση που καποια ναι μεν εργαζεται χωρις να της αρεσει, μιας και η αναγκη, οπως λες, την αναγκασε να διαλέξει αυτον τον δρομο, η αποψη μου ειναι, πως δεν ειναι λιγες οι γυναικες (αλλα και αντρες) που εργαζονται σε δουλειές που δεν τους ικανοποιούν για να μπορέσουν να επιβιώσουν.

Βρε Τσεγιεν αυτο καταλαβες οτι ειπα..; Το οτι ειναι μια πολλη δυσκολη, απαιτητικη κι επωδυνη δουλεια, κι ισως ακομα κι ανθυγιεινη αυτο ειναι σιγουρο, κ σιγουρο αν εξαιρεσουμε μια μικρη μειοψηφια γυναικων, που μπορει να 'ναι νυμφομανεις κ να γουσταρουν να γαμιουνται με πολλους αντρες, το πιο συνηθισμενο ν' "αναγκαζονται" να κανουν αυτη τη δουλεια για να ανταπεξελθουν σε διαφορες δυσκολιες, οπως "αναγκαζομαστε" κι εμεις να κανουμε δουλειες που δε γουσταρουμε για να επιβιωσουμε..! Υπαρχει κ σχετικο θρεντ εδω περα, για το ποιοι ειναι οι λογοι που αναγκαζουν μια γυναικα να γινει ιεροδουλος..
Κι οι λογοι ειναι παρα πολλοι.. Μπορει να χρωστα χρηματα, να 'ναι ανυπαντρη μητερα με παιδια κ να μη βρισκει δουλεια, να 'ναι τοξικοεξαρτημενη κτλ..
Αλλα δε μιλαω γι' αυτου του ειδους τον "καταναγκασμο", στον οποιο ειμαστε ολοι μας δεμενοι προκειμενου να επιζησουμε, εκτος κι αν ειμαστε μεγαλοκληρονομοι..!
Ας πουμε, για ενα αλλο πολυ δυσκολο κι επικινδυνο επαγγελμα, που το κανουν αντρες κι ειναι κ πολυ επικαιρο, αυτο του μεταλλορυχου.. Δεν υπαρχει κανεις που να κανει ενα τετοιο επαγγελμα, επειδη το θελει.. Αλλα επειδη καποιοι ανθρωποι εχουν μεγαλη οικονομικη αναγκη, κι επειδη τα χρηματα που βγαζουν ειναι αρκετα καλα σε σχεση μ' αλλες δουλειες, δεχονται να την κανουν.. Ή οι ναυτικοι αντιστοιχα κτλ..
Παρολ' αυτα κανουν αυτες τις δουλειες με τη δικη τους αποφαση.. Εχουν ζυγισει τα θετικα κ τ' αρνητικα κ την εχουν δεχθει με τη θεληση τους..
Ειναι πολυ διαφορετικο καποιοι να 'χουν αγορασει αυτους τους εργατες σα να ειναι δουλοι, κ να τους αναγκαζουν να δουλεψουν με τη βια, ειτε σωματικη (με ξυλο κ βασανιστηρια), ειτε ψυχολογικη (απειλωντας οτι θα πειραξουν την οικογενεια τους), κ χωρις μαλιστα να τους πληρωνουν, ή δινοντας τους ψιχουλα, ισα-ισα για να επιβιωσουν.. Αυτος ειναι ο ορισμος του trafficking κ δεν εχει καμια σχεση με τον "καταναγκασμο", που προαναφερα κ μας αφορα ολους μας, κ μας "αναγκαζει" να κανουμε δουλειες που δε γουσταρουμε..
Θελω να πιστευω, οτι αφου δεν εχετε καποια τετοια εμπειρια με ιεροδουλη, που να χετε δει ενδειξεις καοποιησης, οπως αμυχες, μελανιες, σημαδια κτλ, ή να 'ναι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση, να φοβαται ή να κλαιει, ή να σας εκμυστηρευτει κατι, τοτε μαλλον δεν υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις στους νομιμους οικους, ή ειναι κατι πολυ σπανιο κ μεμονωμενο..
Οπως κ να χει, εμεις ως πελατες ειναι πολυ δυσκολο να ξερουμε τι συμβαινει πραγματικα.. Μονο οσοι εργαζονται σ' αυτους τους χωρους ξερουν την αληθεια, κ πρεπει τα ιδια τα κοριτσια αν εχουν πεσει θυματα τετοιων κυκλωματων να βρουν το κουραγιο να τα καταγγειλουν..!
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.750
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Οπως κ να χει, εμεις ως πελατες ειναι πολυ δυσκολο να ξερουμε τι συμβαινει πραγματικα.. Μονο οσοι εργαζονται σ' αυτους τους χωρους ξερουν την αληθεια, κ πρεπει τα ιδια τα κοριτσια αν εχουν πεσει θυματα τετοιων κυκλωματων να βρουν το κουραγιο να τα καταγγειλουν..!
Απο οτι ξερω στα επισημα στουντιο οι κοπελλες δουλευουν με την θεληση τους. Παντως δεν πιστευω το παραμυθι του εξαναγκασμου. Οποια πραγματικα δεν θελει να το κανει δεν θα το κανει...
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Ψιτ μάγκες,....

εδώ, είναι ημερήσια ενημέρωση για στούντιο (δηλαδή ποιά γαμιέται και που κι αν ξηγιέται καλά, ή αν είναι λάχανο και τέτοια).

Τα υπόλοιπα (καλά ή κακά δεν ξέρω ), σε άλλο θρέντ !

Αν δεν υπάρχει τέτοιο θρεντ, δημιουργείστε το, αλλά μη μας ζαλάτε τον έρωτα, με άσχετα με το θρεντ θέματα !


Θεν Q . 
 

vaglis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.750
Κριτικές
41
Like
20
Πόντοι
616
Ψιτ μάγκες,....

εδώ, είναι ημερήσια ενημέρωση για στούντιο (δηλαδή ποιά γαμιέται και που κι αν ξηγιέται καλά, ή αν είναι λάχανο και τέτοια).

Τα υπόλοιπα (καλά ή κακά δεν ξέρω ), σε άλλο θρέντ !

Αν δεν υπάρχει τέτοιο θρεντ, δημιουργείστε το, αλλά μη μας ζαλάτε τον έρωτα, με άσχετα με το θρεντ θέματα !


Θεν Q . 
Ενταξει... θεν Q επισης. :offtopic:
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom