Νέα

Hot Ημερήσια ενημέρωση για μπουρδέλα!

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 350 άτομα (37 μέλη και 313 επισκέπτες)

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
13
Πόντοι
16
Η μόνη ηπατίτιδα που μεταδίδεται με το σεξ είναι η ηπατίτιδα Β΄. Αν κάποιος κολλήσει ηπατίτιδα Β΄ από σεξ έχει 50% πιθανότητες να νοσήσει οξέως άμεσα, να θεραπευτεί για κάποιο χρονικό διάστημα και να αναρρώσει πλήρως, και 50% πιθανότητες να γίνει φορέας χωρίς συμπτώματα. Μόνο ένα 5% από αυτούς που γίνονται φορείς τελικά νοσούν - ύστερα από πολλά έτη - χρονίως. Η χρόνια ηπατίτιδα Β΄ είναι και η μόνη επικίνδυνη μορφή της ηπατίτιδας Β΄, αλλά και αυτή πλέον αν εντοπιστεί έγκαιρα κοντρολάρεται με χάπια και δεν οδηγεί εύκολα σε κίρρωση ή καρκίνο του ήπατος.  :sunglasses:
Συγνώμη φιλε κάπου λίγο τα έχεις μπερδέψει το 5 εως 10% γίνεται χρόνια(το διαπιστωνεις μετά απο πάροδο 6 μηνών με εξετάσεις αφού εχεις κολησει) στους υγειής ενήλικες.Στο υπόλοιπο ποσοστό υπάρχει αυτοιαση δηλαδή στο 90 με 95% των υγειη ενηλικων (αν διαγνωστεις σε αυτο ποσοστο δεν ξανακολας ουτε μεταδιδεις την β αλλα απαγορευεται να δωσεις αίμα για μετάγγιση).Το πρόβλημα υπάρχει στις μικρές ηλικιες-παιδια όπου το ποσοστό πέφτει στο 50% και ίσως ποιο κάτω αλλά και στους γέρους και στα άτομα με ταλαιπωρημένο ανοσοποιητικό πχ me hiv κτλ...
δες το μικρο βιντεακι εδω και αν εχεις ορεξη διάβασε στο λινκ ποιο κατω είναι ο επίσημος οργανισμός για την β στην Αμερική
Όσον αφορά την C κολαει με το αίμα δηλαδή την επαφή του αίματος του δικού σου με τον φορέα πχ ναρκομανείς με ιδια σύριγγα κτλ...Επισημα δεν θεωρείται σεξουαλικό μεταδιδομενο νόσημα δηλ πχ υπάρχει η πιθανότητα να κάνεις έρωτα με κάποιον φορέα χωρίς προφυλακτικό και να μην κολησεις.Αν αυτή όμως κάποια μικρή πληγή ή κάποιο σπυράκι με αιμα κτλ και εσύ έχεις κάποια λύση της συνέχειας στο δέρμα σου μη ορατη με το ματι ή κάποια πληγή και πας χωρίς προφυλακτικό την έκανες... Επίσης υπάρχει και ενα ποσοστό-ενδεχόμενο ποιο σπανιο και χωρίς αίμα να τυχεις σε έξαρση του ιου(γκαντέμης)και η κοπέλα να έχει αυξημένο ιικό φορτίο και στα υγρα της πχ του κόλπου οπότε αν πας πάλι χωρίς προφυλακτικό ίσως να εχεις πρόβλημα πάλι... οπότε προσοχή προφύλαξη και σωστή γνώση
να ειστε ολοι καλα με γνώση και υγεία
 

Ray

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
63
Κριτικές
79
Like
538
Πόντοι
360
Εκεινη την Αλβανιδουλα τη Μιραντα περι τα 30 ετη που δουλευε απογευμα βραδυ στο Ιασωνος 46α την εχουμε δει πουθενα? το καλυτερο ακαποτο κατα τη γνωμη μου, αν και απο σωματακι δεν εσκιζε. Την χασαμε εδω και καιρο?

Εχει κανεις καμια ιδεα?
 

customer

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
163
Κριτικές
13
Like
207
Πόντοι
11
Χωρίς να είμαι ειδικός, δεν νομίζω ότι η ηπατίτιδα θεραπεύεται με κορτιζόνη.
H ηπατίτιδα αντιμετωπίζεται με πολύ δυνατή αντιβίωση , γίνεται καλά το συκώτι και σου διαλύει όλο το σώμα, στομάχι,νεφρά και πάγκρεας
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
13
Πόντοι
16
H ηπατίτιδα αντιμετωπίζεται με πολύ δυνατή αντιβίωση , γίνεται καλά το συκώτι και σου διαλύει όλο το σώμα, στομάχι,νεφρά και πάγκρεας
Εγω λέω με ασπιρίνη καλύτερα  ή κάνα depon για να μην μας πειράξει και στο στομάχι :uglystupid: ...αχ παναγία μου τι άλλο θα διαβάσουν τα ματάκια μας εδω
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Παιδια για θεματα υγειας υπαρχει αλλο θρεντ. Οκ κανα δυο ποστ, αλλα για περισσοτερο  δε λεει εδω.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Οχι ρε χθες μετα την κολομπαροτσαρκα εννοω. Πορνιασα . Οχι σημερα . Εχυσα τι Μιρελα, το γυφτοειδες στον Κολωνου 27 πανω.Φχαριστηθηκα " μεταξιλα". Ιδανικη- κοντο, τσιγγανοειδες ( Βουλγαρο-τσιγγανοειδες γιατην ακριβεια), της ελειπαν 3-4 δοντια, στοκος με λιγα ελληνικα  :grin:
Οτι επρεπε  :dancing:
Μεσα φωτια! Μιλαμε ξυπνησε το κτηνος μεσα μου!
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
13
Πόντοι
16

Επισκέπτης
Φίλε έχεις μπερδέψει την πούτσα με τη βούρτσα.

Συγκεκριμένα μπερδεύεις το φορέα με το χρονίως πάσχοντα! Για να γίνει ένας φορέας χρονίως πάσχων πρέπει να περάσουν 20-30 χρόνια. Μόνο όμως το 5% όσων κολλάνε την ηπατίτιδα β' ως ενήλικες νοσούν χρονίως. Αντίθετα, το ποσοστό αυτό ανέρχεται σε 95% αν κάποιος κολλήσει τον ιό σε βρεφική ηλικία! Άρα η ηπατίτιδα β΄ είναι πολύ πιο ακίνδυνη για όσους την κολλούν ενήλικες (π.χ. από σεξ) και πολύ πιο επικίνδυνη αν κάποιος την κολλήσει από τη μάνα του όταν γεννιέται.

Και φυσικά η ηπατίτιδα β΄ είναι η μόνη ηπατίτιδα που θεωρείται Σ.Μ.Ν.

ΥΓ: Παρακαλώ να μη διαγραφεί αυτό το post. Αν είναι να διαγραφεί αυτό, θα πρέπει να διαγραφούν και τα προηγούμενα.
 

pipinoskistis

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Σεπ 2009
Μηνύματα
22.181
Κριτικές
12
Like
2.724
Πόντοι
2.811
είχε την πρωινή.....

Ευχαριστώ, αξιότιμε συναγωνιστή. Αξιοποίησα την πληροφορία σου σήμερα το πρωί  :knockinb:, υποθέτοντας ότι θα συνεχίσει την ίδια βάρδια και σήμερα, όπως και έγινε.
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
31
Like
4.146
Πόντοι
5.595
βόλτα σήμερα(1300-15.00)

Φωκαίας 27Β πάνω Αγάπη το ξανθό μίλφ με τα κοντά μαλλιά(απο φω27α)με ακα ,η κοπέλα αργούσε να βγει απο το δωμάτιο και η τσα τσα(με το Πάρκινσον)μας έπιασε την συζήτηση για δίαφορα...τα ποίο σημαντικά...
έθαβε την Μπάρμπορα και μας είπε ότι πέρσι που είχε εξαφανιστεί για κανα  2μηνο δεν έιχε παέι στην Πάτρα που έλεγε αλλά έκανε θεραπεία/αγωγή για ηπατίτιδα!!!!!

Να πω κι εγω μια γνωμη...Πολλες τσατσες, οταν τους ζητας γλειφομουνια απο τις κοπελες ή γλωσσοφιλα, κανουν λες και τους ζητας για ακαποτο γαμησι και λενε : υπαρχουν ηπατιτιδες, μην κανεις τετοια , η κοπελα που ειχα εδω τραβιοταν με ηπατιτιδα κλπ (μου το ειχε πει μια τσατσογρια σε ενα γωνιακο μπουρδελο στη φυλης και πιπινου νομιζω). Ισως τα λενε αυτα για :
1. Να δειξουν οτι στο δικο τους μαγαζι , προσεχουν την υγεια των πελατων (τωρα, αν η κοπελα που δεν κανει γλωσσοφιλο, εχει καταπιει τα χυσια 30 αντρων τη μερα ειναι αλλο θεμα)
2. Για να θαψουν καποια που εφυγε απο το μαγαζι τους και πηγε σε αλλο.

Τωρα ρε παιδια, τι να πω, υπαρχει και η πιθανοτητα να λεει αληθεια. Να ρωτησω κατι: στο στρατο δεν μας εκαναν εμβολιο για ηπατιτιδα ή οχι? Ξερει κανεις ? και αν ναι, για ποια ηπατιτιδα?Σιγουρα μας εκαναν για διφθεριτιδα, τετανο. Για το συκωτι τιποτα?
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
Οχι ρε χθες μετα την κολομπαροτσαρκα εννοω. Πορνιασα . Οχι σημερα . Εχυσα τι Μιρελα, το γυφτοειδες στον Κολωνου 27 πανω.Φχαριστηθηκα " μεταξιλα". Ιδανικη- κοντο, τσιγγανοειδες ( Βουλγαρο-τσιγγανοειδες γιατην ακριβεια), της ελειπαν 3-4 δοντια, στοκος με λιγα ελληνικα  :grin:
Οτι επρεπε  :dancing:
Μεσα φωτια! Μιλαμε ξυπνησε το κτηνος μεσα μου!

δεν θα είναι κορυφή καθώς την πιτσιλίζεις στην μάπα να περάσει μέσα απο τα ανοίγματα που έχει στα σημεία που λείπουν δόντια και να τα καταπιει;
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16
Να πω κι εγω μια γνωμη...Πολλες τσατσες, οταν τους ζητας γλειφομουνια απο τις κοπελες ή γλωσσοφιλα, κανουν λες και τους ζητας για ακαποτο γαμησι και λενε : υπαρχουν ηπατιτιδες, μην κανεις τετοια , η κοπελα που ειχα εδω τραβιοταν με ηπατιτιδα κλπ (μου το ειχε πει μια τσατσογρια σε ενα γωνιακο μπουρδελο στη φυλης και πιπινου νομιζω). Ισως τα λενε αυτα για :
1. Να δειξουν οτι στο δικο τους μαγαζι , προσεχουν την υγεια των πελατων (τωρα, αν η κοπελα που δεν κανει γλωσσοφιλο, εχει καταπιει τα χυσια 30 αντρων τη μερα ειναι αλλο θεμα)
2. Για να θαψουν καποια που εφυγε απο το μαγαζι τους και πηγε σε αλλο.

Τωρα ρε παιδια, τι να πω, υπαρχει και η πιθανοτητα να λεει αληθεια. Να ρωτησω κατι: στο στρατο δεν μας εκαναν εμβολιο για ηπατιτιδα ή οχι? Ξερει κανεις ? και αν ναι, για ποια ηπατιτιδα?Σιγουρα μας εκαναν για διφθεριτιδα, τετανο. Για το συκωτι τιποτα?
Φίλε, δεν έχουν άδικο.Μπορεί να το λένε βέβαια και για αντιπερισπασμό σε άλλα μπουρδελάκια με περισσότερες υπηρεσίες, αλλά ισχύει ότι δεν είναι και πολύ ασφαλή όλα αυτά.
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
τοσο μαλακες ειναι μερικοι που πανε και ζητανε ακαποτα τσιμπουκια και γλειφομουνια στην πουτανα ... :jerking:

 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
13
Πόντοι
16

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
43
Πόντοι
1.246
Ευχαριστώ, αξιότιμε συναγωνιστή. Αξιοποίησα την πληροφορία σου σήμερα το πρωί  :knockinb:, υποθέτοντας ότι θα συνεχίσει την ίδια βάρδια και σήμερα, όπως και έγινε.
τουμπανο το μωρο ε?
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
43
Πόντοι
1.246
17 Λωρη καινουργιο μελαχρινο καυλωτικο πιπινι αδυνατη με βυζαρες, απλο (Ο Λαστ λεει οτι ισως την ειχε παρει παλιοτερα στη Λιοσιων)
κατα πασα πιθανοτητα ειναι η αννα το γυφτακι που χε δουλεψει λιοσιων 91(εχω κριτικη)...ομορφο πιπινακι με βυζαρες!
 

lagos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
1
Like
13
Πόντοι
16
αν αναφέρεσαι σε εμένα
Φίλε έχεις μπερδέψει την πούτσα με τη βούρτσα.

Συγκεκριμένα μπερδεύεις το φορέα με το χρονίως πάσχοντα! Για να γίνει ένας φορέας χρονίως πάσχων πρέπει να περάσουν 20-30 χρόνια. Μόνο όμως το 5% όσων κολλάνε την ηπατίτιδα β' ως ενήλικες νοσούν χρονίως. Αντίθετα, το ποσοστό αυτό ανέρχεται σε 95% αν κάποιος κολλήσει τον ιό σε βρεφική ηλικία! Άρα η ηπατίτιδα β΄ είναι πολύ πιο ακίνδυνη για όσους την κολλούν ενήλικες (π.χ. από σεξ) και πολύ πιο επικίνδυνη αν κάποιος την κολλήσει από τη μάνα του όταν γεννιέται.

Και φυσικά η ηπατίτιδα β΄ είναι η μόνη ηπατίτιδα που θεωρείται Σ.Μ.Ν.

ΥΓ: Παρακαλώ να μη διαγραφεί αυτό το post. Αν είναι να διαγραφεί αυτό, θα πρέπει να διαγραφούν και τα προηγούμενα.
20 με 30 χρονια?
What is chronic hepatitis B?
A person is diagnosed with chronic hepatitis B if they test positive for the hepatitis B virus for longer than 6 months.  A chronic hepatitis B infection may stay with the person for a lifetime. About 10% of adults who contract hepatitis B will develop chronic hepatitis B.
...Σε 6 μήνες φιλε μου αφου κολησεις απο τους ηπατικούς δεικτες(εξετασεις αιματος) γνωρίζεις αν εισαι στο 10% των άτυχων χρόνιων η στο υπόλοιπο 90 με 95 με αυτοιαση.
Διάβασε παρακάτω link αν τα πας καλά με τα αγγλικά και την ιατρική ορολογία και αν δεν θέλεις ρώτα καλύτερα κανα γιατρό.
σορρυ admin
 

Ippotis69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.746
Κριτικές
16
Like
30
Πόντοι
246
Φίλε, δεν έχουν άδικο.Μπορεί να το λένε βέβαια και για αντιπερισπασμό σε άλλα μπουρδελάκια με περισσότερες υπηρεσίες, αλλά ισχύει ότι δεν είναι και πολύ ασφαλή όλα αυτά.
Παίδες πρέπει, να αποφευγουμε,εκει που πάνε οι ΞΕΝΟΙ! Ολλες οι αρρώστιες μεταφέρονται, από αυτούς! Και οι Κοπελλες,που δεν περάνε Γιατρό! ΠΡΟΣΟΧΗ! Στα Ακαποτα! :rockon:
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom