Νέα

Hot Ημερήσια ενημέρωση για μπουρδέλα!

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 90 άτομα (9 μέλη και 81 επισκέπτες)

sore throat

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.097
Like
0
Πόντοι
16
κατερινακι δοκιμασα εχτες και ναι οντως δινει κουλουρι...βεβαια βαζει αρκετη κρεμα πριν αλλα ο.κ,στην αρχη την πηρα κανονικα και δεν καταλαβαινα τιποτα,σα να γαμουσα αερα,καλα ποσο ξεχειλωμενο ειναι ρε το κοριτσακι...
χαλια το ποστις που εβαλε,δεν της παει καθολου...
 

VanPucerMan

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2010
Μηνύματα
666
Κριτικές
7
Like
8
Πόντοι
6
φοραει αντισφυξιογονα μασκα...

26202621511651011251306.jpg
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Λόγω στασιμότητας στα τεμάχια της Φυλής αποφάσισα να φάω στη μάπα τη πρεζο Ιάσωνος κατα τις 18:00 σήμερα.
Στο 1β αδιάφορη γεματούλα με μπέιμπι ντόλ.
Στο 1γ στο δεξιά η χοντρούλα Αλμπίνα ενώ στο αριστερά δυο ωραιότατα νεαρά σλαβάκια εκ των οποίων τιμησα το ένα ονομάτι Εμα(και σπέρμα) με 15 και κανονικό που φέρνει σε ομορφια στην Αλίνα παπάκι αλλά με πολυ καλύτερη συμπεριφορά.Πολυ καλή περίπτωση το μικρό και αν πάει κάποιος και αφού νυχτώσει γλυτώνει τα γνωστά χάλια της Ιάσωνος.
Επίσης στη μεταμεσονύχτια παίζει στο Κολωνού 30 β(το πάνω) ωραίο μελαχρινό Ρουμανάκι με ύφος και φάτσα προμίλφ με 15 και κανονικό πρόγραμμα.
 

Billy7

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
1.076
Κριτικές
84
Like
947
Πόντοι
2.687
Συνάδελφε με όλο τον σεβασμό νομίζω ότι κάνεις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΣΦΑΛΜΑ !!!     :grin:

O Bakalhs είναι ο πλέον αντικειμενικός στις κριτικές του από κάθε άποψη.

Μάλλλον πρέπει να κάνεις ... "διόρθωση"

αν θέλεις ...

:grin:

Το λεω επειδη σε πολλες κοπελες που εχω παρει κι εγω και ηταν σουπερ,αυτος εχει γραψει αρνητικοτατες κριτικες!!!!Κατα τα αλλα ομως ειναι διασκεδαστικος και συμπαθεστατος ο γραπτος του λογος!!!!
 

PIATSAS

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.448
Κριτικές
89
Like
120
Πόντοι
4.065
Τσάρκα στην πρωινή βάρδια της Φυλής. Αυτή την φορά τα πράγματα ήταν καλύτερα, μόνο Έλληνες


25 κάτω: Καινούρια σύμφωνα με την τσατσά, πολωνέζα με καστανά μαλλιά και υπέροχο σώμα.
Kαρμεν η κοντη ανακουφιστρια απο Διδυμου 8 ανω!
Εξαιρετικη περιπτωση για τα δεδομενα του 20-25αρικου
 

Mpaglamas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2010
Μηνύματα
460
Κριτικές
8
Like
718
Πόντοι
361
:cool2:

Να συμπληρώσω ότι σε 10-15 ημέρες θα γυρίσει η Βικτώρια ή Βίκυ του Spiderdom. Αυτός την ανακάλυψε πρώτος και οφείλουμε να πούμε δημόσια ένα μεγάλο ευχαριστώ

Δεν είναι απλά που την ανακάλυψε πρώτος αλλά και το γεγονός ότι πέρασε δυο (τουλάχιστον) επισκέψεις και έγραψε αντικειμενικότατη κριτική

:rockon:
αγαπητέ , μιλάς για την Βίκυ απο περγαμου;
 

amadeus_gr

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.649
Κριτικές
100
Like
2.078
Πόντοι
8.175
Όχι.Είναι η πρώην ιδιοκτήτρια του οίκου που έβαλε λουκέτο.
Αναφέρεσαι στην μελαμψή Αλέξια με την αφάνα και το κενό ενός μπροστινού δοντιού που έκανε ελεύθερο στοματικό...

ααααααα, σωστά.
Γράψε λάθος . ...
 

Larson

Μέγας
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
1.666
Κριτικές
41
Like
3.679
Πόντοι
4.587
κατερινακι δοκιμασα εχτες και ναι οντως δινει κουλουρι...βεβαια βαζει αρκετη κρεμα πριν αλλα ο.κ,στην αρχη την πηρα κανονικα και δεν καταλαβαινα τιποτα,σα να γαμουσα αερα,καλα ποσο ξεχειλωμενο ειναι ρε το κοριτσακι...
χαλια το ποστις που εβαλε,δεν της παει καθολου...
Εννοείς το Κατερινάκι στο Φυλής 134 ισόγειο;
 

farkeli

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
7.572
Κριτικές
101
Like
204
Πόντοι
1.886
αγαπητέ , μιλάς για την Βίκυ απο περγαμου;
Όχι.
Η Βικτώρια ή Βίκυ του Μεταξουργείου είναι άλλη κοπέλα. Σχετικά ψηλή, λεπτή με κανονικές αναλογίες, μάλλον μέτρια και σχετικά "πεσμένα" βυζιά, μακριά μελαχρινά μαλλιά μέχρι την μέση, μικροκαμωμένο/καλοσχηματισμένο και καλοστημένο κώ(ο)λο, προκλητική έκφραση με ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά προσώπου.
Καλές υπηρεσίες για 15e  και χωρίς βιασύνη στο δωμάτιο.
 

Larson

Μέγας
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
1.666
Κριτικές
41
Like
3.679
Πόντοι
4.587
Εννοεί το Κατερινάκι από Φ. 66Δ.
Δεν σε βλέπω διαβασμένο . . . . . .  :bottom:
Λοιπόν η Κατερίνα (Αλβανίς) από Φ 134 αξίζει πολλά και γι΄ αυτό κόλλησα. Όλες τα ίδια ονόματα έχουνε γαμώ τη πίστη μου μέσα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:. Πρώτη φορά χθες βράδυ τη πήρα με   :pipa1:  ορθίων και με γονάτισε κανονικά. Στο τέλος την έπιασα από το κεφάλι σαν χειρολαβή λεωφορείου για να κρατηθώ και μη σωριαστώ σα το τσουβάλι. Τον ξεζούμισε το καταπιολάκι κανονικά. Δεν ανεβάζω κριτική γιατί τα έχουν πει ήδη άλλοι συναγωνιστές.
 

Xeiroglykanos

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2010
Μηνύματα
559
Κριτικές
13
Like
0
Πόντοι
16
Xειρογλύκανος Soon Report : Ο Φυλιανός Χτυπάει Πάντα 2 Φορές...

Φυλής 92Α : Λάουρα

Ο Φυλιανός χτυπάει πάντα 2 φορές...

Χτες βράδυ και ο Χειρογλύκανος περνώντας από το συγκεκριμένο ίδρυμα περνάει να δει τι γίνεται κατά τις 4 το βράδυ.
Βλέπει την κορασίδα και ανανεώνει το ραντεβού του για σήμερα Σαββατόβραδο.

Στο ενδιάμεσο διαβάζω τις κριτικές και μυρίζομαι τη φόλα αλλά αφενός ήθελα να γελάσω με το όλο σκηνικό αφετέρου μου έφτανε απλά να ζουλήξω το ΥΠΕΡΛΑΜΠΡΟ κωλάρι της.Ετσι έτοιμος για φόλα και χωρίς πολλές βλέψεις κατέβηκα τα σκαλιά του ημιυπόγειου μπουρδέλου και αφέθηκα στη μαγεία.

Σαλονάρισμα πολύ καλό και φυσικά τα μάτια μου κολλημένα στην κωλάθρα της.Για εμφάνιση τα έχουν πει οι από κάτω.Πληρώνω το αντίτιμο στον πουστότσατσο που ενοχλούσε μετά τα 5 λεπτά τους θαμώνες απότι είδα και μπαίνω σε δωμάτιο.Εκεί παθαίνω το πρώτο σοκ.

Η απόλυτη παρακμή παντρευόταν την πολυτέλεια και οδηγούσαν σε ένα μείγμα πολυτελούς παρακμής.ΤΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΕΙ.Ισα ίσα χώραγες να κατσεις στο κρεβάτι ΑΛΛΑ! είχε τηλεόραση Ελ-Σι-Ντι και αιρκοντίσιον.Αν εξαιρέσεις κάτι στάμπες με φλόκια , καθαρό γενικά.



Kαι τότε μπαίνει η λεγάμενη.Ξαπλώνει και αρχίζει ένα ΑΣΤΕΙΟ χειρογλύκανο με ιλιγγιόδη  ταχύτητα που όχι να καυλώσει άνθρωπο αλλά ούτε και ήδη καυλωμένη νυφίτσα δε μπορούσε.Και μετά το γρόθο που μου τράβηξε , ξεκινάει το δεύτερο ανέκδοτο , το ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ (ή αλλιώς τσιμοθκι σύμφωνα με γειασου).

Δεν ήταν ακριβώς τσιμπούκι , αλλά κάτι σαν να καταπινε την πουτσα και να κουνούσε γύρω γύρω το κεφάλι σα δαίμονας και εβγαζε περίεργους ήχους.Με τα πολλά τη γυρνάω στα 4 μπας και στείλω τα φλόκια.

Ενώ τη γαμάω λοιπόν , στα καλά καθούμενα γυρνάει αφιονισμένη και λέει ΑΝΤΕ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ !!!

Τότε φοβάμαι , τρομάζω, και λέω ΤΙ !!!! ΤΙ ΕΓΙΝΕ !!! Και ξαφνικά λέει : "Τίποτα τίποτα...Αντε...."

Λέω δεν πας καλά , και αρχίζω να τον μαλάζω σα μεθυσμένη γαλοπούλα.Μου τον μαλλάζει αυτή και χύνω.Της λέω έφυγες και άρχισε τις μαλαγανιές του τύπου ήμουν κουρασμένη και συγνώμη.Μας τα παν κιάλλες.

Ο έτερος συναγωνιστής που είχα αφήσει στο σαλόνι ενώ γάμαγα την είδε να κάνει πισώπλατο κωλοδάχτυλο σε τύπο που έφευγε.

ΜΑΥΡΟ !!! ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΓΑΜΗΣΩ ΑΚΑΠΟΤΟ ΤΟΝ ΕΥΘΥΜΗ ΜΠΑΚΑΤΣΙΑ !!!
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
Ενημερωση τωρα από φυλης
Αλκιβιαδου 16
Α νταιανα η βουλγαρα,εχει μαυρισει και εχει δικιο ο προφεσορας,οσον αφορα τα περι μουντζωματος που εγραψε μονο ευχαριστω από μερους μας επιβαλεται όπως και στον οpeth
Β δυο κοπελες,η κατερινα από μυρων,νομιζω την αναζητουσε συναγωνιστης ως ξανθια σερβα και η βερονικα ένα μελαγχροινο αφρατο νταρντανομωρο με υπεροχες βυζαρες,κιλα παραπανω από τα  κανονικα αλλα ειλικρινα ανετα εμπαινα στο δωματιο,φουλ προγραμμα και οι δυο!
Γ σονια
Διδυμου
8α χριστινα καστανη πολύ μετρια σε όλα,ξεφευγε πολύ από τα κοριτσια που πηρα προσφατα εκει,καρμεν και μαρια
Βεργας
6α ριτα ,η γνωστη ξανθια mlf, στο σαλονι που την ακουγαμε με συναγωστη στο δωματιο φαινοταν να ειχαν πιασει καλο ρυθμο
6β σοφια,ξανθια 50+ με κιλακια και σωμα μιας μεσηλικης κυριας,την εχω ξαναδει περγαμου 27 πανω
Τροφωνιου
11 πανω μπετυ ξανθια mlf με ωραιο κορμι,βυζαρες,σαν να είναι βγαλμενη από γερμανικες τσοντες,στο δωματιο όμως επειδη την εχω παρει δεν προκαλει συγκινησεις ουτε σου μενει αξεχαστη
11 κατω μαρινα,ψηλη λεπτη ξανθια mlf,όχι κατι το φοβερο αλλα θα ηθελα να την εχω δοκιμασει
13 πανω αγαπη
13 κατω γιαννα ,ξανθια με κοντο μαλλι αλλα παρα πολύ μετρια σ εμφανιση,φουλ προγραμμα
Φωκαιας
19 ρωξανη
25α δυο κοριτσια,η ξανθια κοντοπουτανη με τα ωραιο κωλαρακι ντιανα και η τερεζα το μελαγχροινο πολύ λεπτο κοριτσι πια που δουλευε πριν πολύ καιρο στο 66δ
25β η καρμεν του piatsa,αψογο ,θα τη ξαναπαρω αν δουλευει εκει
27 υπογειο μπαρμπαρα
Φυλης
65β γκαμπριελλα,skinny μελαγχροινο πιπινι με κοντο μαυρο μαλλι
80 δυο κοριτσια,αυτή που μου εμεινε ηταν η τζουλια,μελαγχροινη με λεπτο σωμα,ωραιο προσωπακι και φουλ προγραμμα
84α αλινα,νεα μελαγχρροινη κοπελα με φουλ προγραμμα ,καλο σωματακι,τσιγγανορουμανικου  στυλ
84β δυο κοριτσια,η ξανθια ανιτα από μονης προδρομου (υπαρχει κριτικη) και η <<ισπανιδα>> αλισια η γυναικα της μινωικης περιοδου όπως λεει και ο farkeli
86α ξενια
86β η ελλα, το μελαγχροινο συμπαθητικοτατο κοντοπουτανο
που ειχα συστησει στον hardcora και που συναγωνιστης εγραψε θετικα γι αυτη
92 υπογειο η πανυψηλη αννα που ειχα παρει στο 65β(υπαρχει κριτικη),εχει φτιαξει αρκετα,είναι πιο περιποιημενη,εμφανισιακα είναι εντυπωσιακοτατο κομματι
Μονης προδρομου φλορι,νεα μελαγχροινη κοπελα σχετικα ψηλη αρκετα ενδιαφερουσ
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.028
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Ενημερωση τωρα από φυλης
Αλκιβιαδου 16
Α νταινα η βουλγαρα,εχει μαυρισει και εχει δικιο ο προφεσορας,οσον αφορα τα περι μουντζωματος που εγραψε μονο ευχαριστω από μερους μας επιβαλεται όπως και στον οpeth
Β δυο κοπελες,η κατερινα από μυρων,νομιζω την αναζητουσε συναγωνιστης ως ξανθια σερβα και η βερονικα ένα μελαγχροινο αφρατο νταρντανομωρο με υπεροχες βυζαρες,κιλα παραπανω από τα  κανονικα αλλα ειλικρινα ανετα εμπαινα στο δωματιο,φουλ προγραμμα και οι δυο!
Γ σονια
Διδυμου
8α χριστινα καστανη πολύ μετρια σε όλα,ξεφευγε πολύ από τα κοριτσια που πηρα προσφατα εκει,καρμεν και μαρια
Βεργας
6α ριτα ,η γνωστη ξανθια mlf, στο σαλονι που την ακουγαμε με συναγωστη στο δωματιο φαινοταν να ειχαν πιασει καλο ρυθμο
6β σοφια,ξανθια 50+ με κιλακια και σωμα μιας μεσηλικης κυριας,την εχω ξαναδει περγαμου 27 πανω
Τροφωνιου
11 πανω μπετυ ξανθια mlf με ωραιο κορμι,βυζαρες,σαν να είναι βγαλμενη από γερμανικες τσοντες,στο δωματιο όμως επειδη την εχω παρει δεν προκαλει συγκινησεις ουτε σου μενει αξεχαστη
11 κατω μαρινα,ψηλη λεπτη ξανθια mlf,όχι κατι το φοβερο αλλα θα ηθελα να την εχω δοκιμασει
13 πανω αγαπη
13 κατω γιαννα ,ξανθια με κοντο μαλλι αλλα παρα πολύ μετρια σ εμφανιση,φουλ προγραμμα
Φωκαιας
19 ρωξανη
25α δυο κοριτσια,η ξανθια κοντοπουτανη με τα ωραιο κωλαρακι ντιανα και η τερεζα το μελαγχροινο πολύ λεπτο κοριτσι πια που δουλευε πριν πολύ καιρο στο 66δ
25β η καρμεν του piatsa,αψογο ,θα τη ξαναπαρω αν δουλευει εκει
27 υπογειο μπαρμπαρα
Φυλης
65β γκαμπριελλα,skinny μελαγχροινο πιπινι με κοντο μαυρο μαλλι
80 δυο κοριτσια,αυτή που μου εμεινε ηταν η τζουλια,μελαγχροινη με λεπτο σωμα,ωραιο προσωπακι και φουλ προγραμμα
84α αλινα,νεα μελαγχρροινη κοπελα με φουλ προγραμμα ,καλο σωματακι,τσιγγανορουμανικου  στυλ
84β δυο κοριτσια,η ξανθια ανιτα από μονης προδρομου (υπαρχει κριτικη) και η <<ισπανιδα>> αλισια η γυναικα της μινωικης περιοδου όπως λεει και ο farkeli
86α ξενια
86β η ελλα, το μελαγχροινο συμπαθητικοτατο κοντοπουτανο
που ειχα συστησει στον hardcora και που συναγωνιστης εγραψε θετικα γι αυτη
92 υπογειο η πανυψηλη αννα που ειχα παρει στο 65β(υπαρχει κριτικη),εχει φτιαξει αρκετα,είναι πιο περιποιημενη,εμφανισιακα είναι εντυπωσιακοτατο κομματι
Μονης προδρομου φλορι,νεα μελαγχροινη κοπελα σχετικα ψηλη αρκετα ενδιαφερουσ
Οντως δεν προκαλει συγκινησεις! Αλλα απο πανω σου με αυτες τις βυζαρες! Να χεις μεσα τη προσωπο σου!!  :tits: :tits: :tits:
 

opeth

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
77
Like
17
Πόντοι
1.096
Ενημερωση τωρα από φυλης
Αλκιβιαδου 16
Α νταιανα η βουλγαρα,εχει μαυρισει και εχει δικιο ο προφεσορας,οσον αφορα τα περι μουντζωματος που εγραψε μονο ευχαριστω από μερους μας επιβαλεται όπως και στον οpeth

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

farkeli

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
7.572
Κριτικές
101
Like
204
Πόντοι
1.886
Ενημερωση τωρα από φυλης
...

:thumbsup:

απο Μεταξουργείο σήμερα, πριν λίγο (περίπου στις 13.00')

[move][size=14pt]ΝΕΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑΚΙ (ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΟ) ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΟΥΡΓΕΙΟ[/size][/move]


99714128535385085764.jpg



ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 17 ΙΣΟΓΕΙΟ (έκανε χθες εγκαίνια)
Ναταλία (μάλλον από Ουκρανία) με βουκολικό πρόσωπο, στρογγυλό, βουβαλίσιο βλέμμα αλλά με χαμογελαστή έκφραση, μέτρια στο ύψος που φάνταζε ψηλή πάνω στα ψηλοτάκουνα, σχετικά μεγάλες πλάτες ως προς τις λοιπές αναλογίες, αποδεκτά βυζιά σε συνηθισμένο σώμα με περιορισμένο κώ(ο)λο. Φορούσε ολόσωμο μαύρο νυχτικό, προφανώς για ευνόητους λόγους

Λοιπή ενημέρωση το βράδυ γιατί πάω να την πέσω για λίγο  ...   :sleeping:


 
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
231
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Kλημερα συναγωνιστες. Σημερινη επιλεκτικη τσαρκα στην Φυλης, καθαρα για ενημερωτικους λογους.  φ136, η γλυκυτατη, ευγενικη και χαμογελαστη ΜΙΚΑΕΛΑ. Η συμπεριφορα της εν λογο κοπελας αποτελει παραδειγμα προς μιμηση προς ολες τις ξιπασμενες, αγενεστατες τσουλες της γειτονιας. φ134υπ Παολα. Στο μαγαζακι εκεινη την ωρα μπηκε γερακος υποβασταζομενος απο μαγκουρα και κατευθηνθηκε  στο δωματιο. Ειπα στην Παολα να προσεχει μηπως τον πεθανει και μου απαντησε πως ο παππους ειναι μια χαρα ''γαμαει ο παππους, οχι σαν και ΄σενα'', πιο συγκεκριμενα        φ134ισ κλειστο                                                                                                                                                                          φ134 ανω  μελαχροινη γυρω στα 40 αγνωστη σε μενα. Αδιαφορη                                                                            φ109κατω Αννα ΠΙΤΣΟΣ, η οποια μπηκε γρηγορα μπροστα μου, μου εκλεισε τον δρομο της εξοδου και με τραβαγεγια να περασω στο δωματιο. ΚΙΝΗΣΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ.                                                                                Φ71ΥΠ. Χοντρη κατσαρομαλα με κοκκινο κομπινεζον. Αδιαφορη                                                                                                                φ71. Αλαξανδρα τσουναμι η οποια περπατουσε παραξενα, σαν να φοραγε σουστες και επαιζε με την γλωσσα της νομιζοντας οτι προκαλει και οτι θα μας καυλωσει ετσι. ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΟΥ.            Φ92νεο. Ανακοινωθηκε καινουργια κοπελα, πανεμορφη και κορμαρα. Εμφανιστηκε τσιγκανα με κοιλια, χοντρα μπουτια με ραγαδες, και αδιαφορη στο προσωπο. Η τσα2 με ρωτησε αν θα περασω και της απαντησα οτι περιμενω να δω την κοπελα που ελεγε. Αυτη ειναι η κουκλαρα μας ειπε.  φ92. Πανυψηλη γνωστη απο την γειτονια κοπελα που τα ψωμακια της μεσης της ειναι μιο μεγαλα σε διαμετρο απο τον κωλο της. Γνωστη σε εμενα απο 71, 67, Μ. Προδρομου κατω, φ65ανω.      φ71ανω. Ξανθια αδυνατη, αβυζη, με μαλλι σαν σταχυ.Ανακοινωθηκε ολοκληρωτικο
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom