Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 341K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.871
Like
2.269
Πόντοι
456
Δυστυχώς τα συστηματικά κόμματα έχουν φτιάξει τεράστιο στρατό που τους ψηφίζει
Αν πχ εγώ κ εσύ φτιάξουμε κόμμα έχουμε hamdicap 20 τοις εκατό από τα συστημικά κομματα
Έτσι παίζεται το παιχνίδι της εξουσίας. Άμα σου σβήσουν ένα δάνειο 300.000 δεν σε νοιάζει τι και ποιος θα καεί. Ακόμα και το σπίτι σου να έχει πιθανότητα να καεί, αξίζει το ρίσκο.
Άμα φτιάξεις νέο κόμμα, τζάμπα ψήφο δεν πρόκειται να πάρεις. Πρέπει να υποσχεθείς πράγματα και να είσαι και πιστευτός ότι θα καταφέρεις να ανατρέψεις τους "άλλους" και να ξαναμοιράσεις την πίτα.
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.932
Like
11.631
Πόντοι
3.656
Ε τον μαλακα τον κουλη...πετάει και κεραυνούς στον Ωρωπό τωρα :confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.388
Κριτικές
1
Like
35.465
Πόντοι
6.256
Ε τον μαλακα τον κουλη...πετάει και κεραυνούς στον Ωρωπό τωρα :confused:
Τα παντα ολα,

Τωρα δινει συνεντευξη τυπου λες και δεν εγινε τιποτα και φυσικα οταν τον ρωτησαν αν θα αλλαξει καποιον ειπε δεν απαντω,
Τσιπροκουλης κανονικος δηλαδη, Νέρων
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Μπήκες να το παίξεις ξυπνιος ενω δεν ειχες ιδέα.
Μιλούσες συνέχεια για εξατμιση και αγνοούσες τη θερμική διασπαση. Την έμαθες μολις την ανέφερα. Και μπηκες πανικοβλητος στη βικιπαίδεια να πιαστείς απο καπου.
Αν ήξερες θα έλεγες εξαρχής "τι λέει αυτός; Θερμικη διασπαση γίνεται στους 2000 βαθμούς που λέει κι η βικι.
Εγω δήλωσα οτι δεν είμαι φυσικός αλλά με μια ελαχιστη αναζήτηση βρήκα αυτό. Που λέει οτι θερμικη διασπαση γινεται στους 1000 βαθμους. Με υψηλα ποσοστα διασπασης. Πολυ υψηλά για την ακρίβεια.
Τους μισους απο τους 2000 της αγαπημενης σου βικι.
Εσυ που μπήκες να πουλήσεις γνωση έχεις κατι να παραθέσεις που να λέει οτι δε γίνεται στους 300, εστω και στο ποσοστό που έγραψες;

Σελιδα 17

Και εσύ δεν μπορείς να πουλάς γνώσεις φυσικής από έναν πτέραρχο.

Όλοι κρίνονται, δεν ισχυρίστηκα πως είμαι φυσικός αλλά και με στοιχειώδεις γνώσεις φυσικής, διάσπαση του νερού δεν μπορεί να γίνει στους 200-300 βαθμούς.

Όπως και να το κάνουμε οι 1000 βαθμοί απέχουν πολύ από τους 200 - 300 βαθμούς που ανάφερε ο κ. Πτέραρχος. Σε φυσικό περιβάλλον δασικής πυρκαγιάς πόσο εύκολο είναι να έχουμε τέτοιες θερμοκρασίες;;;
 
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.932
Like
11.631
Πόντοι
3.656
Τα παντα ολα,

Τωρα δινει συνεντευξη τυπου λες και δεν εγινε τιποτα και φυσικα οταν τον ρωτησαν αν θα αλλαξει καποιον ειπε δεν απαντω,
Τσιπροκουλης κανονικος δηλαδη, Νέρων
Οχι μαλλον δεν καταλαβες...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.906
Κριτικές
16
Like
14.792
Πόντοι
6.515
Μόνο αγάπη και χειροκροτήματα για τους ήρωες πυροσβέστες:cheesy::cheesy:
Εν τω μεταξύ αυτοί είναι από τους άτυχους που δεν έχουνε χωθεί σε κανένα γραφείο και πήγανε λίγακι να φιδιασουν τη χειρότερη στιγμή
Τόση είναι η απόγνωση του κουραδομαγκα που βρίζει που ασχολείται με τα πλανα για YouTube - tik tοκ
Γιατί δεν τους πλησιαζει, φοβάται μη του βάλουν καμμια μάνικα, από πισω? :undecided:



 

matrix21

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.061
Κριτικές
27
Like
1.931
Πόντοι
5.235
Αν σου παραθεσω αρθρο για διασπαση στους 1350 με θερμανση απο ηλιακη ακτινοβολία μεσω κατοπτρων καλυπτεσαι; Που είναι μέθοδος σε δοκιμαστική εφαρμογή τωρα. Δεν είμαι απόλυτος. Δεν το παιζω γνώστης, οπως εγραψα, δεν εχω καθήσει ποτε σε κοκπιτ καναντερ για να εχω αποψη. Πολυ περισσότερο να αντικρουσω καποιον που έχει. Είμαστε οκ; Δέχομαι αυτο που λέει ο πτέραρχος ωσπου να ειμαι σε θεση να τον αντικρούσω με τις γνώσεις μου.
παιχτη επειδη γνωριζω λιγα πραγματα παραπανω σχετικα με το αντικειμενο νερο-ατμος-διασπαση, απλα να ξερεις οτι δεν ειναι μονο θεμα θερμοκρασιας αλλα και πιεσης.
μια ματια στους πινακες νερου ατμου που υπαρχουν παντου θα σε κανει να το κατανοησεις καλυτερα.
επιπλεον οποιαδηποτε μελετη-αρθρο και αν κοιταξεις αναφερετε σε ελεγχομενες συνθηκες πιεσης θερμοκρασιας και οχι σε ανεξέλεγκτη κατασταση οπως αυτη που επικρατει μεσα σε μια δασικη πυρκαγια.
επομενως ειναι αδυνατο να εξαγεις συμπερασματα σχετικα με την θερμοκρασια διασπασης στους 2500 ή 1000 σε συνθηκες δασικης πυρκαγιας. Παντως στους 250 300 και ατμοσφ. πιεση μαλλον μιλαμε για εξατμιση και οχι για διασπαση
 
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.166
Κριτικές
2
Like
9.087
Πόντοι
2.456
Τα παντα ολα,

Τωρα δινει συνεντευξη τυπου λες και δεν εγινε τιποτα και φυσικα οταν τον ρωτησαν αν θα αλλαξει καποιον ειπε δεν απαντω,
Τσιπροκουλης κανονικος δηλαδη, Νέρων
+ άλλος νερωνας..
:confused: :confused::confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.388
Κριτικές
1
Like
35.465
Πόντοι
6.256
τελικα ποσα εναερια πεταγαν? γιατι δεν εγινε προληψη ,
μαθαμε?
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
τελικα ποσα εναερια πεταγαν? γιατι δεν εγινε προληψη ,
μαθαμε?
Mπάλα στην εξέδρα? Άλλα λόγια βρε παιδιά???

1628770357395.jpeg
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.388
Κριτικές
1
Like
35.465
Πόντοι
6.256

η οικονομια των κομματοσκυλων θα ανακαμψει μονο
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786

η οικονομια των κομματοσκυλων θα ανακαμψει μονο
Καμιά απάντηση για το τι δουλειά κάνεις? ... αν κάνεις???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom