Νέα

Η κλειστοφοβο-τσατσική ελληνική παρέα - κλίκα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Palios pounai alios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 227
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
"Δικέ μου" δίκιο έχεις και συ....

Η απαντηση σου τωρα τι δειχνει ? Παραπονο, επειδη δεν συμφωνουμε μαζι σου ?
Ρε παλιε.....τα περισοτερα postαρισματα σου ειναι παραπονιαρικα και μιζερα. Σου φταινε οι ελεεινηδες, οι παρεες, οι κλικες, η υποκριτικη κοινωνια. Τα μελη που δεν συμφωνουν μαζι σου ειναι τσατσοι, ρουφιανοι, κλωνοι και παει λεγοντας.....Χαλαρωσε λιγακι και μην τη βλεπεις οτι εισαι μονος και ολοι εναντιων σου. Αφου σε χαλαει τοσο πολυ ο τοπος που μενεις και οι ανθρωποι που βλεπεις γυρω σου, γιατι δεν πας να ζησεις καπου αλλου ? Εκτος Ελλαδας δεν υπαρχουν κλικες, οι ανθρωποι δεν εχουν παρεες, ειναι μοναχικοι λυκοι, δεν υπαρχει υποκρισια μονο κατανοηση και οι γυναικες "το δινουν" χωρις δευτερη σκεψη. Αν το βρεις αυτο το μερος πεστο και σε μενα να ερθω.
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Ναι αγόρι μου! Το μόνο που σε καίει εσένα και γράφεις τόσες δημοσιεύσεις εναντίον μου είναι να βάλω εγώ "χαρά και χρώμα" στη ζωή μου (όπως ισχυρίζεσαι)!
 

ioan4591

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
Τώρα γιατί εμένα μου μυρίζει ότι διάφοροι τσατσο-κλικαδόροι εδώ μέσα θίχτηκαν και κάνοντας αλλαξο-κωλιές θα αρχίσουν να εμφανίζουν δεκάδες "αυθόρμητες" δημοσιεύσεις εναντίον των όσων έγραψα;

Ο μόνος που δεν φταίει, παλιοπαπάρα, είσαι συ: αν πετάξεις μια πέτρα στο βόθρο, θα λερωθείς, φυσιολογικό κι αναμενόμενο...
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
νομιζω οτι πολλά απ αυτα που διατυπωσε ο παλιος΄΄  τα συνανταμε ολοι μας..ή και τα έχουμε σκεφτεί...απορώ που δεν συμφωνουν κι άλλοι με το νόημα του.
Ενα παραδειγμα=
Αν καταλαβα καλά ο φίλος κυρίως εννοεί  Π.Χ.  ότι ενώ με πολλους ΓΝΩΣΤΟΥΣ ουσιαστικα εξω στη νύχτα είμαστε διεκδικητές της ίδιας γκόμενας πολλές φορές είμαστε υποχρεωμένοι να το παίζουμε ΦΙΛΟΙ  αρκεί να έχουμε παρέα να βγαίνουμε...
στην πράξη όμως είμαστε ανταγωνιστικοί αναμεσα μας...
και ο φίλος ουσιαστικά καυτηριάζει την υποκρισία αυτή...ΣΥΧΝΑ πολλοί τύποι που λένε ότι ειναι φίλοι απλα... είναι μαζί για να γεμιζει  ΄το τραπεζι  σε ενα μπαρακι...
 

ioan4591

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
Τώρα γιατί εμένα μου μυρίζει ότι διάφοροι τσατσο-κλικαδόροι εδώ μέσα θίχτηκαν και κάνοντας αλλαξο-κωλιές θα αρχίσουν να εμφανίζουν δεκάδες "αυθόρμητες" δημοσιεύσεις εναντίον των όσων έγραψα;

Ο μόνος που δεν φταίει, παλιοπαπάρα, είσαι συ: αν πετάξεις μια πέτρα στο βόθρο, θα λερωθείς, φυσιολογικό κι αναμενόμενο...
 

Επισκέπτης
Δυστηχως απο αυριο δεν θα εχω internet για πολλες μερες ισως και μηνες αν παει καλα αυτο που ετοιμαζω οποτε δεν θα διαβαζω τις βαθυστοχαστες απαντησεις σου. Σου αφιερωνω το παρακατω video και οπως ειπαμε. Μην εισαι μιζερος και κατσουφης. ;)

 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Ο μόνος που δεν φταίει, παλιοπαπάρα, είσαι συ: αν πετάξεις μια πέτρα στο βόθρο, θα λερωθείς, φυσιολογικό κι αναμενόμενο...

Το 'παλιοπαπάρα" στο σερβίρω πίσω νταή της κουράδας και του πληκτρολογίου...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Ο μόνος που δεν φταίει, παλιοπαπάρα, είσαι συ: αν πετάξεις μια πέτρα στο βόθρο, θα λερωθείς, φυσιολογικό κι αναμενόμενο...

Γειά χαρά σε όλες και όλους. Θέλω να κάνω 2 επισημάνσεις.
1) Καλλίτερος να απαντήσει σε αυτό είναι ο vothros
2) Do NOT fight the forces, USE them. Δηλαδή εάν βλέπεις ότι αυτές είναι οι συνθήκες, ότι έτσι γίνονται τα πράγματα ΜΗΝ πηγαίνεις εναντίον όλων διότι θα χάσεις. Εάν αυτή είναι η νεοελληνική κοινωνία μην περιμένεις να αλλάξει. Τουλάχιστον μην περιμένεις να ζήσεις να το δεις. Αυτά γίνονται με πολύ αργούς ρυθμούς. Επωφελήσου όπως μπορείς από τις τρέχουσες συνθήκες. Αυτό σου το λέει ένας κατ' εξοχήν μοναχικός άνθρωπος.

Ένας Φυλήσυχος Πολίτης
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
ρε φίλε "παλιέ που είσαι αλλιώς" όλα αυτά που λες για την Ελλάδα ισχύουν ... αλλά από την μια ισχύουν δικαιολογημένα (σκέψου λίγο την ιστορία αυτής της χώρας από το 21 και μετά) και από την άλλη το ύφος σου βγάζει μια επιθετικότητα προς όλο αυτό... δεν υπάρχει λόγος... όντως χαλάρωσε και στο τέλος τέλος αν σε χαλάει τόσο αυτό πήγαινε σε άλλη χώρα (που από όσο ξέρω μπορεί να μην έχουν τα δικά μας στραβά αλλά έχουν κι αυτοί τα στραβά τους)

ΥΓ όταν κάποιος ταυτίζει τον αστυνόμο με το μπουζούκι γιατί και οι δύο είναι όργανα δεν έχει κανένα νόημα να του εξηγήσεις το λάθος γιατί κατά 90% τα μπερδεύει γιατί θέλει να τα μπερδεύει... οπότε μάταιος κόπος να του εξηγήσεις...
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
νομιζω οτι πολλά απ αυτα που διατυπωσε ο παλιος΄΄  τα συνανταμε ολοι μας..ή και τα έχουμε σκεφτεί...απορώ που δεν συμφωνουν κι άλλοι με το νόημα του.
Ενα παραδειγμα=
Αν καταλαβα καλά ο φίλος κυρίως εννοεί  Π.Χ.  ότι ενώ με πολλους ΓΝΩΣΤΟΥΣ ουσιαστικα εξω στη νύχτα είμαστε διεκδικητές της ίδιας γκόμενας πολλές φορές είμαστε υποχρεωμένοι να το παίζουμε ΦΙΛΟΙ  αρκεί να έχουμε παρέα να βγαίνουμε...
στην πράξη όμως είμαστε ανταγωνιστικοί αναμεσα μας...
και ο φίλος ουσιαστικά καυτηριάζει την υποκρισία αυτή...ΣΥΧΝΑ πολλοί τύποι που λένε ότι ειναι φίλοι απλα... είναι μαζί για να γεμιζει  ΄το τραπεζι  σε ενα μπαρακι...

Να σου εξηγήσω Comando από την εμεπιρία μου εδώ γιατί κάποιοι πολεμάνε χωρίς φανερό λόγο αυτά που έγραψα:

1) Γιατί μπορεί να θίγονται άμεσα από αυτά (να είναι όντως φουλ τσατσο-κλικαδόροι - και εδώ μέσα το είδος ακμάζει)!

2) Υπάρχει μία κατηγορία πιτσιρικάδων και αντρών που δεν φοράνε παντελόνια και που όπου δουν μπούγιο να επιτίθεται σε κάποιον μπαίνουν και αυτοί και ρίχνουν μερικές στον ανυπεράσπιστο, γιατί έτσι νοιώθουν "δυνατοί" και "άντρες"!
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Δυστηχως απο αυριο δεν θα εχω internet για πολλες μερες ισως και μηνες αν παει καλα αυτο που ετοιμαζω οποτε δεν θα διαβαζω τις βαθυστοχαστες απαντησεις σου. Σου αφιερωνω το παρακατω video και οπως ειπαμε. Μην εισαι μιζερος και κατσουφης. ;)


Καλό το βιντεάκι. Ο τραγουδιστής όμως μιλάει για τη Δανία, όπου η κοινωνία είναι από "άλλο πλανήτη" σε σχέση με την Ελληνική! Οι μανάδες αφήνουν τα καροτσάκια με τα μωρά τους έξω από τα "καφέ" και μένουν κάνα μισάωρο μέσα σίγουρες ότι δεν θα τους πάρει κανένας το παιδί. Για τόσο ανοιχτή κοινωνία μιλάμε, με εμπιστοσύνη και όχι καχυποψία στο διπλανό τους άνθρωπο. Και βέβαια καμία σχέση η κοινωνία τους με τις Ελληνικές κλικο-παρέες....
 

Επισκέπτης
Καλό το βιντεάκι. Ο τραγουδιστής όμως μιλάει για τη Δανία, όπου η κοινωνία είναι από "άλλο πλανήτη" σε σχέση με την Ελληνική! Οι μανάδες αφήνουν τα καροτσάκια με τα μωρά τους έξω από τα "καφέ" και μένουν κάνα μισάωρο μέσα σίγουρες ότι δεν θα τους πάρει κανένας το παιδί. Για τόσο ανοιχτή κοινωνία μιλάμε, με εμπιστοσύνη και όχι καχυποψία στο διπλανό τους άνθρωπο. Και βέβαια καμία σχέση η κοινωνία τους με τις Ελληνικές κλικο-παρέες....
Απο τότε που γράφτηκες εδώ μας έχεις ζαλίσει για τις κλίκες εδώ και έξω!
Επειδή εσύ είσαι περίεργος και δεν σε δέχονται πουθενα δεν χρειάζεται να την πληρώνουμε εμείς!
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Απο τότε που γράφτηκες εδώ μας έχεις ζαλίσει για τις κλίκες εδώ και έξω!
Επειδή εσύ είσαι περίεργος και δεν σε δέχονται πουθενα δεν χρειάζεται να την πληρώνουμε εμείς!

Bρε Ταράτσα από βέρος Εγγλέζος που υποκρινόσουν ότι ήσουνα σε άλλο thread βρέθηκες να γράφεις τέλικα και μαγγιόρικα Ελληνικά τώρα.

Γάμησε με ρε φιλαράκι που θα με κρίνεις κιόλας. Την πλάκα σου γουστάρεις να κάνεις αλλά κάντηνα εκεί που σε παίρνει μάγκα!
 

Επισκέπτης
Bρε Ταράτσα από βέρος Εγγλέζος που υποκρινόσουν ότι ήσουνα σε άλλο thread βρέθηκες να γράφεις τέλικα και μαγγιόρικα Ελληνικά τώρα.

[size=20pt]Γάμησε με[/size] ρε φιλαράκι που θα με κρίνεις κιόλας. Την πλάκα σου γουστάρεις να κάνεις αλλά κάντηνα εκεί που σε παίρνει μάγκα!
Πάλι? :birdman:
Άιντε βρες καμιά αξύριστη και μην μας ζαλίσεις άλλο!
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Πάλι? :birdman:
Άιντε βρες καμιά αξύριστη και μην μας ζαλίσεις άλλο!

Κομπλεξίδι λοιπόν που μέχεις σταμπάρει από παλιά χωρίς να σ' έχω πειράξει (εκτός και αν είσαι κλώνος κάποιου που έχει ήδη κοντραριστεί μαζί μου και σούχει μείνει απωθημένο - πολύ πιθανό.

Ή πιτσιρίκι που θέλει να νοιώσει δυνατό με το "μπουγιοξύλο"!

Πάντως με 8200 μυνήματα εδώ μέσα και με την όλη συμπεριφορά σου σίγουρα βρομάς για τσατσο-ρουφιανο-κλώνος...
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
Καλό το βιντεάκι. Ο τραγουδιστής όμως μιλάει για τη Δανία, όπου η κοινωνία είναι από "άλλο πλανήτη" σε σχέση με την Ελληνική! Οι μανάδες αφήνουν τα καροτσάκια με τα μωρά τους έξω από τα "καφέ" και μένουν κάνα μισάωρο μέσα σίγουρες ότι δεν θα τους πάρει κανένας το παιδί. Για τόσο ανοιχτή κοινωνία μιλάμε, με εμπιστοσύνη και όχι καχυποψία στο διπλανό τους άνθρωπο. Και βέβαια καμία σχέση η κοινωνία τους με τις Ελληνικές κλικο-παρέες....

Παλιέ    ...Συμφωνώ  με  τα  περισσότερα  μαζί  σου  ...

Εχω ζήσει  5  χρόνια  στην Αυστραλια  , εχω  ταξιδέψει  σε πολλές  χώρες  ..


Η  Ελλάδα  είναι  το  σταυροδρόμι  Δύσης  και  Ανατολής...

Δυστυχώς:

1)  Oι  περισσότεροι Ελληνες  δεν  ρισκάρουμε  ...(καινοτομια  ,  αναγνώριση  του  άλλου ..ειναι  εννοιες  υπο  διωγμο..)

2)  Οι  γυναικες  τα  θέλουν ολα  ετοιμα  .. και  εχουν  ανεραστο βλέμμα  και 
    τουπε ...

3) Το  γεγονος  οτι  ακομα  και  εξω σε παρεες  πας  να εκφέρεις  μια  γνωμη  και  στην ¨" πεφτουν "  με  σκοπό να  σε πικάρουν  ..ειναι  δειγμα  ανωριμότητας ..και κομπλεξ ..

4)  Οι  περισσότεροι Ελληνες  προσπαθουν να πεισουν τους  εαυτούς  τους και τους
    αλλους ..οτι  γαμανε  και  δερνουνε  και οτι ειμαστε  μαγκες  και γαματη χωρα ..


    Δυστυχως  εχουμε  δρομο μπροστα μας (παιδεια /ποιοτητα ζωης /ποιοτητα γυναικων /
    Δημοσιο)

   
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
η ελλαδα δυστιχώς είναι χώρα πού η αναξιοκρατία είναι σέ πολύ μεγαλύτερο επίπεδο από άλλες χώρες
υπάρχςει παντού στά πανεπιστήμια,στήν πολιτική στό θέατρο άν δέν σέ πηδήξει ο παραγωγός η ο σκηνοθέτης δέν κάνεις τίποτα..
αλλά άς μήντά μηδενίζουμε όλα...
σέ μιά ιδιωτική επιχείρηση δέν θά πάρεις τόν άχρηστο διότι δέν θά σού βγάλει δουλειά έτσι δέν είναι...??

 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
is2001 συμφωνώ με όσα γράφεις.

Όσοι έχουν ζήσει έξω ή ταξιδέψει πολύ και έχουν γνωρίσει κόσμο καταλαβαίνουν ότι η Ελλάδα ΔΕΝ είναι το κέντρο της γης, όπως νομίζουν οι περισσότεροι...

Δυστυχώς  έχουμε  δρόμο μπροστά μας σε παιδεία, ποιότητα ζωής, ποιότητα γυναικών, Δημόσιο όπως γράφεις, αλλά δεν νομίζω ότι είμαστε διατεθειμένοι να πάρουμε αποφάσεις που να θίγουν τα κεκτημένα  :headbang: :headbang: :headbang:  
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom