Νέα

Η Ένωση Αθέων ζητά την κατάργηση της μεταφοράς του Αγίου Φωτός ΕΛΛΑΔΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα international player
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 216
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ναι η οχι η δεν

  • συμφωνω ,τα παντα ολα για την θρησκεια

    Ψήφοι: 17 30,9%
  • διαφωνω καθετα

    Ψήφοι: 20 36,4%
  • αδιαφορος κ ουδετερος

    Ψήφοι: 4 7,3%
  • ε τι να πω ,ας κανουν οτι θελουν ,δεν ξερω

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • φοβαμαι να διαφωνησω ,φοβαμαι το αγιον πνευμα μερες που ειναι

    Ψήφοι: 5 9,1%
  • ε τοσες κ τοσες μαλακιες πληρωνω, ετσι κ αλλιως δεν εχω μια ,ας παει κ το παλιαμπελο, θα ειναι περηφ

    Ψήφοι: 9 16,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    55

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
συμφωνω οτι πρεπει να σταματησει αυτο το παραμυθι αλλα ειμαστε ακομα πολλα χρονια  πισω μεχρι να το καταλαβουμε..!
 :thumbsup: Ετσι φιλε μου αλλα τι να πεις, οταν βλεπεις νεους ανθρωπους ακομα και στην σημερινη εποχη, να πιστευουν σε τετοια παραμυθια.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.141
Κριτικές
166
Like
26.981
Πόντοι
34.538
Η λογικη αυτη πως προκυπτει ? Ζητησε καποια ''ενωση αθεων'' να καταργηθουν οι '' πιστοι '' ?
Προκυπτει από τη λογικη ότι ο καθενας ζηταει ότι του καβλωσει...
Εχω αυτό ζηταω...Δημοκρατια εχουμε...
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Προκυπτει από τη λογικη ότι ο καθενας ζηταει ότι του καβλωσει...
Εχω αυτό ζηταω...Δημοκρατια εχουμε...
Ναι αλλα το συνεδεσες με την υποθεση οτι καποια ενωση αθεων ζητησε το κρατος να μην πληρωνει για την μεταφορα μιας φλογας
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.141
Κριτικές
166
Like
26.981
Πόντοι
34.538
Ναι αλλα το συνεδεσες με την υποθεση οτι καποια ενωση αθεων ζητησε το κρατος να μην πληρωνει για την μεταφορα μιας φλογας
Δεν τους γουσταρω ρε,οπως αυτοι δεν γουσταρουν το αγιο φως...
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Κ το επιχείρημα των Αθέων είναι λίγο λειψό.
Δηλαδή αν όλα τα έξοδα τα αναλάμβανε ένας ιδιώτης θα ήταν όλα οκ?  
Ναι όλα ok θα ήταν.  :rolleyes:  Τώρα απλά είναι μια προφανής απάτη και γραφικότητα με κρατική στήριξη.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Δυστυχως για τους συμπαθεις φιλους μας τους αθεους φαινεται οτι θα υποχρεωθουν να πληρωνουν για να ερχεται το Αγιο Φως οπως πληρωνει καποιος το ΙΚΑ κι ας μην εχει χρησιμοποιησει τις υπηρεσιες του ποτε.Και δε το επικεντρωνω στα αυστηρα ορια της Χριστιανοσυνης αν και ειμαι Ορθοδοξος.Θα μπορουσε να ηταν μια κρατικη τελετη με το αρχαιο πνευμα αθανατο.Παλι θα ηταν υποχρεωμενοι να πληρωσουν.Καταλαβαινω οτι οι αθεοι μη εχοντας καθολου πνευματικες αναζητησεις και οντας φανατικοι οπαδοι του ρητου τους Δουλεψε,καταναλωσε και ψοφα, νευριαζουν που αναγκαζονται να παρεκλινουν απο τις πεποιθησεις τους.Δεν ειναι αδικη η ζωη;
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
μονο στην αυτιστικη Βαλκανικη 8εοκρατια μεταφερεται μπικ με αεροπλανο  :2funny:
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Παντως οι μονοι που δειχνουν εκνευρισμο, ειναι οι πιστοι. Οχι οι αθρησκοι.
Γιατι να πληρωνουν οι αλλοι τα βιτσια τους αναγκαστικα ?
Το αν γουσταρει καποιος κατι η καποιον, δεν ειναι του παροντος.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ναι όλα ok θα ήταν.  :rolleyes:  Τώρα απλά είναι μια προφανής απάτη και γραφικότητα με κρατική στήριξη.

Αυτό λεω, το θέμα είναι η κρατική στήριξη.
Η κρατική χρηματοδότηση είναι μέρος μόνο της κρατικής στήριξης.
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
γτ δεν το κανουν πιο απλα?
Θα απογειωνουν ενα αεροπαλνο απο την ταναγρα και θα το προσγειωνουν στο Ελ.Βενιζελος.Το αγιο φως θα ερχεται απο τον αναπτηρα του πιλοτου,στους χριστιανους δεν θα πουμε τιποτα και τα 100.000 τα εξοικονομουμε!
Τοσο απλο! :birdman:
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
εγω καταγγελω οτι την ωρα που πειναει κοσμος και υπαρχουν στη χωρα ανθρωποι απο αλλες χωρες, το ΥΠΠΟ δαπανα εκατομμυρια ευρω για να φιαχνει μουσεια να φυλαει κατι σπασμενα μαρμαρα ενω πληρωνει και μισθους σε κατι κηφηνες ΔΥ για να φυλανε κατι αρχαιολογικους χωρους ή να κανουνε και ανασκαφες. Η λύση για την πολιτισμένη και προοδευτική ελλάδα και τους προοδευτικούς νεοελληναράδες σαν τον αντισθένη και τον τομκατ είναι η παρακάτω:


:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
εγω καταγγελω οτι την ωρα που πειναει κοσμος και υπαρχουν στη χωρα ανθρωποι απο αλλες χωρες, το ΥΠΠΟ δαπανα εκατομμυρια ευρω για να φιαχνει μουσεια να φυλαει κατι σπασμενα μαρμαρα ενω πληρωνει και μισθους σε κατι κηφηνες ΔΥ για να φυλανε κατι αρχαιολογικους χωρους ή να κανουνε και ανασκαφες. Η λύση για την πολιτισμένη και προοδευτική ελλάδα και τους προοδευτικούς νεοελληναράδες σαν τον αντισθένη και τον τομκατ είναι η παρακάτω:


:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
απλα λες μαλακιες  :jerking:
το αγιο φως ας κανουν ερανο οι πιστοι να το φερουν
η καλυτερα ας το πληρωσει η εκκλησια  :uglystupid:
τοσα λεφτα εχει αφορολογητα
στα αρχιδια μας αν το φερουν και αν δεν το φερουν
το θεμα ειναι να μην πληρωνετε απ το κρατικο προυπολογισμο
ανεξιθρησκεια δεν εχουμε?
ο πολιτισμος ειναι υποθεση ολων μας
δεν ειναι θρησκεια  :uglystupid:
χωρια που τα μνημεια αν τα συντηρεις φερνουν εσοδα απ το τουρισμο  :uglystupid:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
εγω καταγγελω οτι την ωρα που πειναει κοσμος και υπαρχουν στη χωρα ανθρωποι απο αλλες χωρες, το ΥΠΠΟ δαπανα εκατομμυρια ευρω για να φιαχνει μουσεια να φυλαει κατι σπασμενα μαρμαρα ενω πληρωνει και μισθους σε κατι κηφηνες ΔΥ για να φυλανε κατι αρχαιολογικους χωρους ή να κανουνε και ανασκαφες. Η λύση για την πολιτισμένη και προοδευτική ελλάδα και τους προοδευτικούς νεοελληναράδες σαν τον αντισθένη και τον τομκατ είναι η παρακάτω:


:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Ωραιος.Επισης καθε Δημος εχει και απο μια φιλαρμονικη.Απιστευτο χασιμο χρηματος και χρονου.Μ αυτα τα χρηματα ποσα σουβλακια θα τρωγαν οι αθεοι να πιασει και τοπο.Μουσικες και βλακειες.Σα μια αλβανιδα που μου χε πει καποτε,θεατρο τι πραμα ειναι αυτο,δε το καταλαβαινω.Αρχαιο,νεο,βλακειες,χασιμο χρονου.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.141
Κριτικές
166
Like
26.981
Πόντοι
34.538
Παντως οι μονοι που δειχνουν εκνευρισμο, ειναι οι πιστοι. Οχι οι αθρησκοι.
Γιατι να πληρωνουν οι αλλοι τα βιτσια τους αναγκαστικα ?
Το αν γουσταρει καποιος κατι η καποιον, δεν ειναι του παροντος.
Φιλε στην Ελλαδα ζεις...
Αν διαβασεις το συνταγμα λεει για τη θρησκεια ,την ορθοδοξια κλπ...
Αν δεν σου αρεσει τα μπογαλάκια σου και στο ΠΑΚΙΣΤΑΝ...
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
Χωρίς πλάκα τώρα και πέρα από την πίστη και τις απόψεις του καθενός, η ρουτίνα με την μεταφορά του Αγίου Φωτός και την υποδοχή τύπου Αρχηγού Κράτους, θεσπίστηκε επί Σημίτη. Δεν ξέρω ιο πριν αν τα έξοδα βάρυναν το ΔΗμόσιο ή την εκκλησία, αλλά δεν υπήρχε όλος αυτός ο τζερτζελές.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
εγω καταγγελω οτι την ωρα που πειναει κοσμος και υπαρχουν στη χωρα ανθρωποι απο αλλες χωρες, το ΥΠΠΟ δαπανα εκατομμυρια ευρω για να φιαχνει μουσεια να φυλαει κατι σπασμενα μαρμαρα ενω πληρωνει και μισθους σε κατι κηφηνες ΔΥ για να φυλανε κατι αρχαιολογικους χωρους ή να κανουνε και ανασκαφες. Η λύση για την πολιτισμένη και προοδευτική ελλάδα και τους προοδευτικούς νεοελληναράδες σαν τον αντισθένη και τον τομκατ είναι η παρακάτω:


:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Και μια συγκινητική προσπάθεια ενός συνανθρώπου μας να γράψει, να βάλει σε σειρά λέξεις, να διατυπώσει επιχείρημα...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Το κράτος είναι όλων μας μαζί και δεν έχει καμμιά δουλειά να παίρνει θέση υπέρ της μιας ή της άλλης κοσμοαντίληψης και κοσμοθεωρίας ενεργητικά (για τους Χ.Ο αυτό)
Κ όλοι όσοι επιζητείτε τον σεβασμό της διαφορετικής σας άποψης να τον επιδεικνύεται κιόλας, όχι να χλευάζετε τις πεποιθήσεις των άλλων (για τους Αθέους αυτό)

ΙΜΗΟ

Καλό βράδυ και καλή συνέχεια σε όλους
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Φιλε στην Ελλαδα ζεις...
Αν διαβασεις το συνταγμα λεει για τη θρησκεια ,την ορθοδοξια κλπ...
Αν δεν σου αρεσει τα μπογαλάκια σου και στο ΠΑΚΙΣΤΑΝ...
Δεν νομιζω οτι σε διορισε καποιος θυρωρο της χωρας, για να μου υποδεικνυεις, που να παω.
Αλλωστε το Πακισταν ομοιαζει με τους πιστους που υπαρχουν και εδω, απλα εκει τον Μανωλη τον ονομαζουν Αλλαχ.
Μηπως σε εσενα θα ταιριαζε καλυτερα ?
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Και μια συγκινητική προσπάθεια ενός συνανθρώπου μας να γράψει, να βάλει σε σειρά λέξεις, να διατυπώσει επιχείρημα...

βασικος λογος καταντιας τ Βαλκανικου ντελου - νεραιδες, Εβραιοι κοπερφιλντ κ φονταμενταλιστικα deus ex machina  :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom