Νέα

Η Ελλάδα ΔΕΝ ανήκει μόνο στους Έλληνες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james070
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 903
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μας «απειλεί» το αλβανικό σύνθημα «Η Ελλάδα δεν ανήκει μόνο στους Έλλη

  • Ναι,αφού προέρχεται από ιδρυτική διακύρηξη αλβανικού κόμματος

    Ψήφοι: 11 42,3%
  • Όχι, αφού ο χειρότερος εχθρός του Έλληνα είναι ο κακός του εαυτός

    Ψήφοι: 15 57,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    26

Επισκέπτης
Εγω φιλαρακι δεν προκειτε να κωλωσω αν ειναι να στειλω αλλοδαπους στο χωμα . Ειναι να μην ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ Η ΤΡΕΛΑ. Σε περιπτωση που βρω οπλο δεν ξερω και εγω γιατι θα ειμαι ικανος? Και μην προκαλεις?
 

Επισκέπτης
Δεν ξερω τη δικαιοματα και απολαυσεις σας εχουν δωσει οι καραγκιοζηδες που βρισκονται στην Βουλη. Αλλα αυτο το σχοινι δεν θα τραβηξει για πολυ ακομη?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εγω φιλαρακι δεν προκειτε να κωλωσω αν ειναι να στειλω αλλοδαπους στο χωμα . Ειναι να μην ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ Η ΤΡΕΛΑ. Σε περιπτωση που βρω οπλο δεν ξερω και εγω γιατι θα ειμαι ικανος? Και μην προκαλεις?

αααααααααααααααααααααχχαχαχααχαχαχχαχαχαχαχαχα

ρε πλάκα μας κάνεις;
εγώ σε προκαλώ;

Υ.Γ. 1
μέχρι να βρεις τ αλβάνια έχουν και επιλογές διαμετρήματος και τρόπου.

συνέχισε να μας διασκεδάζεις τουρκοφάγε.
Υ.Γ. 2
ο λαός είναι άοπλος αλλά είναι σοφός.
σκύλο που γαβγίζει λεει μην τον φοβάσαι.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν ξερω τη δικαιοματα και απολαυσεις σας εχουν δωσει οι καραγκιοζηδες που βρισκονται στην Βουλη. Αλλα αυτο το σχοινι δεν θα τραβηξει για πολυ ακομη?
μέχρι να μην έχεις κουράγιο απ την πείνα ούτε να φωνάζεις.
 

BOX3R 13

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
873
Like
1
Πόντοι
6
τι περιμένετε τόσο καιρό ρε θρασύδειλα πουστάκια;
όλο λόγια στο νετ είστε.....

ψες πάλι δυό αλβάνια λύσαν τις διαφορές τους με όπλα και ο ένας πήγε χώμα.
εσεις γιατί δεν τις λύνετε στο δρόμο;

θες κιεσυ να σε γαμησουνε στο δρομο μηπως?? :2funny:
 

Επισκέπτης
Γιατι ρε μεγαλε θα φωναξεις τον Μιχαλη να μας κανει ντα ντα
 

BOX3R 13

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
873
Like
1
Πόντοι
6
ααααααααααααααχχαχαχααχχαχαχαχαχαχαα
ναι.
πολλάαααααααααααααααααααααααα 
στο μετάξι ρίχνετε κάνα μπούτσο και μετά πάλι σπιτάκι στην αγκαλιά της μαμας.
μόλις δείτε αλβάνι και ρωσσοπόντιο αρχίζει το ποδοβολητό...
σε κάτι αδέσποτα ινδοπάκια κάνετε τους τσαμπουκάδες σας.......
να παρακαλάτε αναρχιδάκια να μην αποφασίσει η αλβανορωσσική μαφία να σας καθαρίσει...
Ηδη οι ελληνάρες νονοί κάνουν παρέα στον HellasSat.

ασε μωρη μουμια....

εσυ ειδικα μη μιλας ετσι??
ακομα σε περιμενω στο ραντεβου που εσυ εστειλες πμ παλιο καριολα...


μωρη κοτα ποτε θα ερθεις να σου ξεκωλιασω τη σουφρα;
 

erevnitis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.766
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Ο Περσονας τρωει παντοφλα απο την Τζυμπρια που θα παντρευτει τον Ιουλιο και μπαινει στο νετ να πουλησει...αγριαδες !
Ο Μαμακιας ,ο αγαποτσουληθρακος ο περσονας θα μας μιλησει για...τσαμπουκα !Φαε κανενα χαλουμακι πρωτα Περσονακο ,να στανιαρεις .Η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες που ΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ,οχι στους φυγαδες.
 

BOX3R 13

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
873
Like
1
Πόντοι
6
Ο Περσονας τρωει παντοφλα απο την Τζυμπρια που θα παντρευτει τον Ιουλιο και μπαινει στο νετ να πουλησει...αγριαδες !
Ο Μαμακιας ,ο αγαποτσουληθρακος ο περσονας θα μας μιλησει για...τσαμπουκα !Φαε κανενα χαλουμακι πρωτα Περσονακο ,να στανιαρεις .Η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες που ΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ,οχι στους φυγαδες.


:rockon: :rockon: :rockon:
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Δεν τους ξέρω,πόσοι στην πόλη καταγωγής μου τρέχουνε Βουλγαρία κ Σκόπια για σεξ κ ψώνια!!! :rolleyes:

Όμως στο όνομα ούτε βήμα πίσω,γελοίοι!!! :2funny: :2funny: :2funny:
καλα εσυ εισαι πολυ βλημα τελικα!

ειναι τωρα επιχειρημα ρε παπαρα αυτο που λες?

αμα το πιστευεις πραγματικα, την επομενη φορα που θα πας για μασαζ να γραψεις ενα σπιτι στην κοπελα παπαρα!
 

Taiwanos

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2009
Μηνύματα
196
Like
1
Πόντοι
1
Η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες που ΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΑΔΑ ,οχι στους φυγαδες.

Δηλαδη μπορω να σταματησω να πληρωνω φορους...αφου και εγω ειμαι "φυγας" και δεν μου ανηκει η Ελλαδα...

Βρε παιδια, αντι να δειτε τι μπορειτε να κανετε για την οικονομικη κατασταση και την κατρακυλα σε ολα τα επιπεδα που εχει πεσει η Ελληνικη κοινωνια καθεστε και ασχολειστε με το αν οι Αλβανοι θα κανουν κομμα...Ο εχθρος αυτην την στιγμη δεν ειναι εξωτερικος φιλοι μου, ο εχθρος ειναι εσωτερικος, κοιταχτειτε στον καθρεφτη και θα τον δειτε.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Φυσικά η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες και όχι στον κάθε ξυπόλυτο που έρχεται εδώ. Ούτε κινδυνεύουμε από τέτοιους, αν έχουμε ηγεσίες που δε ζουν εις βάρος της χώρας
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
ψήφο στό ΛΑΟΣ
γιά καλύτερες μέρες...
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ MΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΣΑΤΙΡΑ
Σάββατο, 12 Ιουνίου 2010
"Ομόνοια σαν Κάμντεν"

"Πόσο καιρό θα πάρει για να μετατραπεί η Ομόνοια σε αγορά τύπου Κάμντεν; Μια τέτοια λονδρέζικη μεταμόρφωση οραματίζονται οι σύμβουλοι πλειάδας υπουργείων που κατέγραψαν την κατάσταση στην καρδιά της Αθήνας. Η ομάδα εργάστηκε με...

εκπροσώπους της Τοπικής Αυτοδιοίκησης και Μη Κυβερνητικών Οργανώσεων.

Συντονίστηκαν από την μπαγκέτα του υφυπουργού Προστασίας του Πολίτη κ. Σπύρου Βούγια και κατέληξαν σε προτάσεις γεμάτες καλοσύνη και ανθρωπιά. Ονειρεύονται ένα κέντρο πόλης όπου οι μετανάστες θα έχουν τους ολοδικούς τους πάγκους ή θα στεγάζονται σε χώρους παραχωρημένους από το κράτος. Θα πωλούν ξυλόγλυπτες καμηλοπαρδάλεις, χαϊμαλιά και γενικώς πράγματα φτιαγμένα με τα χέρια τους. Εννοείται ότι στο όνειρο δεν υπάρχουν δουλέμποροι και καθένας μπορεί να βρει αστυνομικό της πατρίδας του, από το Καράτσι, το Ναϊρόμπι, την Καμπούλ. Ο κ. Βούγιας με τούτα και με τ΄ άλλα γίνεται η χαρά του ακτιβιστή, η ελπίδα του μετανάστη. Το ερώτημα είναι αν οι προτάσεις που περιλαμβάνονται στο πόρισμα των 38 σελίδων μπορούν να εφαρμοστούν σε μια περίοδο λιτότητας χωρίς να υπάρξουν αντιδράσεις από γηγενείς αναξιοπαθούντες.

Oι σύμβουλοι που καταθέτουν τις προτάσεις ανήκουν στο δυναμικό των υπουργείων Προστασίας του Πολίτη, Εσωτερικών, Εργασίας, Υγείας, Οικονομίας, Οικονομικών, Περιβάλλοντος, Πολιτισμού. Προσπαθούν να διαχειριστούν συνολικά το πρόβλημα που αναπτύχθηκε την τελευταία πενταετία στο γκέτο που περικλείεται από τις οδούς Ασωμάτων, Ερμού, Αθηνάς και Πειραιώς. Προτείνουν να γίνει μια διαχείριση ανθρώπων ώστε από τη σημερινή κατάσταση, με τις χιλιάδες πρεζάκια, τροτέζες, λαθρεμπόρους να γίνει μια μετάβαση στην ονειροχώρα. Οι αλλοδαποί θα καταγγέλλουν τους δυνάστες εργοδότες και θα καταδιώκουν τους ιδιοκτήτες που φοροδιαφεύγουν ενοικιάζοντας ντορμιτόρια με το κεφάλι. Το πνεύμα του κειμένου διάκειται θετικά και φιλικά απέναντι στον ξένο και με κάθε επιφύλαξη απέναντι στον ντόπιο. Μία από τις προτάσεις αφορά το ανταλλακτικό όφελος του μετανάστη αν ρουφιανέψει εκείνον που παίρνει 10 ευρώ την ημέρα για να παραχωρήσει ένα βρώμικο κρεβάτι. Ο καταδότης θα βρίσκει κατάλυμα από το κράτος. Το ερώτημα είναι γιατί σε μια περίοδο κρίσης, όπου όλο και περισσότερος κόσμος κοιμάται στα παγκάκια, πρέπει να υπάρξει ειδική μέριμνα για τον αλλοδαπό άστεγο και όχι για τον άστεγο γενικώς. Η φτώχεια πρέπει να αντιμετωπιστεί συνολικά, ανεξαρτήτως χρώματος και καταγωγής.

Μέσα στο καλοσυνάτο κείμενο προτείνονται συγκεκριμένες τοποθεσίες που θα μπορούσαν να παραχωρηθούν στους πλανόδιους λιανοπωλητές. Θα πάνε στο παλαιό Ειρηνοδικείο και στην Αγορά της Κυψέλης.

Το σχέδιο δεν βγαίνει αριθμητικά: στην Αγορά της Κυψέλης δεν χωρά ούτε το ένα τρίτο από αυτούς που κάνουν παράνομο εμπόριο επί της Φωκίωνος Νέγρη, δεν χωρά ούτε το ένα εικοστό από αυτούς που δραστηριοποιούνται επί της Πατησίων. Αν αποδεχτούμε ότι θα παραχωρείται χώρος μόνο σε εκείνους που έχουν φτιάξει πράγματα με τα χέρια τους, δηλαδή δεν εμπλέκονται στα κυκλώματα που φέρνουν τα κοντέινερ με τις «μαϊμούδες», και πάλι συντελείται μια κοινωνική αδικία. Δεν προβλέπεται στη μια γωνιά να είναι ο αλλοδαπός με τις χειροτεχνίες και στην άλλη η γιαγιά της γειτονιάς που πλέκει πουλόβερ και θέλει να τα πουλήσει για να συμπληρώσει το εισόδημα. Γενικώς όλες οι καλοσύνες γίνονται εξαιρετικά περίπλοκες επί το έργον. Οσοι βρεθούν να έχουν πάγκο στο Κάμντεν της Ομόνοιας θα έχουν άραγε ειδικό οικονομικό καθεστώς ή θα αποδίδουν όπως όλοι οι υπόλοιποι έμποροι τον ΦΠΑ τους; Θα τρέχουν στις Εφορίες, θα βάζουν ένσημα στον βοηθό τους;

O κ. Βούγιας έχει μια πολιτική κουλτούρα που εφάπτεται σε εκείνη των ανθρωπιστικών οργανώσεων, που εστιάζουν στη μία πλευρά του νομίσματος. Μια πιο σφαιρική αντιμετώπιση των αλλοδαπών στο κέντρο της Αθήνας θα έβαζε και άλλες παραμέτρους στη συζήτηση. Ο ξένος που έρχεται από τα ασιατικά βάθη με μισό κιλό άσπρη σκόνη είναι έμπορος πρέζας, δεν είναι κακομοίρης. Ο ξένος που φέρνει κοριτσόπουλα από τα βάθη της Αφρικής είναι μαστροπός, δεν είναι αδικημένος. Ο εγκληματίας δεν είναι λιγότερο εγκληματίας είτε έχει άδεια παραμονής είτε όχι."



Μιλαμε για τρελο κολλημα οι πανηδες!
Γαμω την αριστερα σας λεμεεεε
 

Επισκέπτης
Γαμησε την , την Αριστερα ειναι τα γιουσουφακια των αλλοδαπων.
 

Επισκέπτης
Δηλαδη μπορω να σταματησω να πληρωνω φορους...αφου και εγω ειμαι "φυγας" και δεν μου ανηκει η Ελλαδα...

Βρε παιδια, αντι να δειτε τι μπορειτε να κανετε για την οικονομικη κατασταση και την κατρακυλα σε ολα τα επιπεδα που εχει πεσει η Ελληνικη κοινωνια καθεστε και ασχολειστε με το αν οι Αλβανοι θα κανουν κομμα...Ο εχθρος αυτην την στιγμη δεν ειναι εξωτερικος φιλοι μου, ο εχθρος ειναι εσωτερικος, κοιταχτειτε στον καθρεφτη και θα τον δειτε.

Να κι ενας λογικος εδω μεσα.  :thumbsup:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ο Περσονας τρωει παντοφλα απο την Τζυμπρια που θα παντρευτει τον Ιουλιο και μπαινει στο νετ να πουλησει...αγριαδες !
Ο Μαμακιας ,ο αγαποτσουληθρακος ο περσονας θα μας μιλησει για...τσαμπουκα !Φαε κανενα χαλουμακι πρωτα Περσονακο ,να στανιαρεις .Η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες που ΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ,οχι στους φυγαδες.

μοντεράκι μάζεψτα τσιουάουά σου.
όλο γαβ γαβ και από κοκό κοντορεβυθούληδες.

είπαμε.
φατσα κάρτα στο χοτέλι θα με δεις θα σου πέσουν και τα βιβλία και τα γυαλακια διαβάσματος και θα αρχίσεις να κεκεδίζεις σαν τα τσιουάουα.
αααααααχαχχαχαχααχχαχαχαχαχαα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom