Νέα

Η Εφορία θα μπαίνει σε σπίτια και θα κάνει κατασχέσεις...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα homan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 543
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.149
Like
4.696
Πόντοι
1.756
31% πηραν μαζι στις ευρωεκλογες, και 26,5% ο Συριζα. Πού ακριβως φανηκε η κατακραυγη?
Αλεξ παρε ενα πανο που γραφει "ο Σαμαρας εχει δικιο,ολα ειναι μια χαρα..." και βγες πλατεια Συνταγματος.....
δεν θα σε πειραξει κανεις...  :jerking:
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
31% πηραν μαζι στις ευρωεκλογες, και 26,5% ο Συριζα. Πού ακριβως φανηκε η κατακραυγη?
Κοινωνική κατακραυγή υπάρχει γενικά για την πολιτική που ακολουθεί η κυβέρνηση.Αλλά αυτό ακριβός είναι το point μου.Αν όλοι φωνάζουν και είναι αντίθετοι με τις πολιτικές αυτές...πως διάολο πάνε και τους ψηφίζουνε? Με copy paste τις βγάζουν τις ψήφους?? Γιατί ο Έλληνας φωνάζει όλο το χρόνο και όταν πάει στην κάλπη ακόμα βγάζει τα ίδια πρόσωπα???
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Πάντως αν μέχρι τις επόμενες εκλογές δεν έχει έρθει η χρεοκοπία και αν δεν μας μπαστακώσουν πάλι καμιά ''κυβέρνηση σωτηρίας'' (βλεπε Παπαδήμο) είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα ψηφίσει ο κόσμος στις εκλογές. Θέλω να δω πόσοι πραγματικά έχουν το στομάχι να ρισκάρουν με τον Σύριζα τις συντάξεις και τους μισθούς τους.Και θέλω να δω και πόσους ψήφους θα πάρει νδ-πασοκ κτλπ δεδωμένης της κοινωνικής κατακραυγής και αγανάκτησης που επικρατούν σήμερα.

Τυπε το ποσταρισμα σου δειχνει το χαμηλο σου νοητικο επιπεδο... εισαι ανικανος να κρινεις σωστα ποιος ειναι ικανος να σε κυβερνησει.
Τυποι σαν εσενα εχουν καταστρεψει και εμας τους υπολοιπους.



31% πηραν μαζι στις ευρωεκλογες, και 26,5% ο Συριζα. Πού ακριβως φανηκε η κατακραυγη?

ρε συ Αλεξ... μπαινει κανεις απο την Συγγρου και τους δειχνεις ποσο καλος Γλυφτης εισαι ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Κοινωνική κατακραυγή υπάρχει γενικά για την πολιτική που ακολουθεί η κυβέρνηση.Αλλά αυτό ακριβός είναι το point μου.Αν όλοι φωνάζουν και είναι αντίθετοι με τις πολιτικές αυτές...πως διάολο πάνε και τους ψηφίζουνε? Με copy paste τις βγάζουν τις ψήφους?? Γιατί ο Έλληνας φωνάζει όλο το χρόνο και όταν πάει στην κάλπη ακόμα βγάζει τα ίδια πρόσωπα???
Γιατι πολύ απλα, δεν υπαρχει κοινωνικη κατακραυγή. Το επιασες? Αναμονη του κοσμου υπαρχει, που καταλαβαινει ότι υπαρχει μια σοβαρη κριση, που θελει μια σοβαρη προσπαθεια και όχι καφενειακες σαχλαμάρες.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Τυπε το ποσταρισμα σου δειχνει το χαμηλο σου νοητικο επιπεδο... εισαι ανικανος να κρινεις σωστα ποιος ειναι ικανος να σε κυβερνησει.
Τυποι σαν εσενα εχουν καταστρεψει και εμας τους υπολοιπους.
Σε παρκαλώ,αν είσαι ποιο αντεπτιγμένος νοητικά από εμένα...κάνε μου τη χάρη και δείξε μου τον σωστό δρόμο.Πες μου..ποιος είναι ΙΚΑΝΟΣ να με κυβερνήσει? Επίσης αν είσαι πάνω απο 35 και έχεις και μπέσα πες μου αν έχεις ψηφίσει ποτέ νδ και πασοκ.Όσο για το ποιός σε έχει καταστρέψει...εγώ 3 φορές έχω ψηφίσει στη ζωή μου...αν θες να δεις ποιος σου έκανε τη ζημιά κοίτα τους γύρω σου...
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Σε παρκαλώ,αν είσαι ποιο αντεπτιγμένος νοητικά από εμένα...κάνε μου τη χάρη και δείξε μου τον σωστό δρόμο.Πες μου..ποιος είναι ΙΚΑΝΟΣ να με κυβερνήσει? Επίσης αν είσαι πάνω απο 35 και έχεις και μπέσα πες μου αν έχεις ψηφίσει ποτέ νδ και πασοκ.Όσο για το ποιός σε έχει καταστρέψει...εγώ 3 φορές έχω ψηφίσει στη ζωή μου...αν θες να δεις ποιος σου έκανε τη ζημιά κοίτα τους γύρω σου...

Οποιος και να κυβερνησει τα αποτελεσματα της Πολιτικης θα ειναι ιδια.
Αυτοι που σε κυβερνουν πλεον, δεν τους ψηφιζεις.
Επρεπε να το ειχες ηδη (και μετα απο τοσα χρονια Μνημονιου) καταλαβει !!
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Γιατι πολύ απλα, δεν υπαρχει κοινωνικη κατακραυγή. Το επιασες? Αναμονη του κοσμου υπαρχει, που καταλαβαινει ότι υπαρχει μια σοβαρη κριση, που θελει μια σοβαρη προσπαθεια και όχι καφενειακες σαχλαμάρες.
Για μένα η πραγματική αντίδραση είναι στην κάλπη.Όταν κανείς ψηφίζει κάποιον και αυτός ο κάποιος δεν τον ικανοποιεί δεν τον ξαναψηφίζει.Έτσι γίνεται η αντίδραση στη δημοκρατία πιστέυω.Για μένα ο πολύς κόσμος δεν θέλει σοβαρή προσπάθεια αλλά έναν σωτήρα από το πουθενά που θα του φέρει ξανά χρήματα από το πουθενά χωρίς να ιδρώσει και πολύ.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.149
Like
4.696
Πόντοι
1.756
Γιατι πολύ απλα, δεν υπαρχει κοινωνικη κατακραυγή. Το επιασες? Αναμονη του κοσμου υπαρχει, που καταλαβαινει ότι υπαρχει μια σοβαρη κριση, που θελει μια σοβαρη προσπαθεια και όχι καφενειακες σαχλαμάρες.
Κοινωνικη κατακραυγη υπαρχει και δεν φανηκε στα ποσοστα του Συριζα, αλλα στα ποσοστα της Χ.Α (δεν υποστηριζω)... ο κοσμακης δεν ψηφισε Χρρυση αυγη επειδη την υποστηριζε, αλλα απο καθαρη και μονο αντιδραση..και για το αμιμητο "θα ριξω Χ.Α,αφου μου εκλεισαν το μαγαζι θα κλεισω κ εγω το δικο τους, τι αλλο εχω να χασω".... Αυτο το "τι αλλο εχω να χασω" ειναι ισως η πιο επικινδυνη κουβεντα που ξεστομιζεται...
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Κοινωνικη κατακραυγη υπαρχει και δεν φανηκε στα ποσοστα του Συριζα, αλλα στα ποσοστα της Χ.Α (δεν υποστηριζω)... ο κοσμακης δεν ψηφισε Χρρυση αυγη επειδη την υποστηριζε, αλλα απο καθαρη και μονο αντιδραση..και για το αμιμητο "θα ριξω Χ.Α,αφου μου εκλεισαν το μαγαζι θα κλεισω κ εγω το δικο τους, τι αλλο εχω να χασω".... Αυτο το "τι αλλο εχω να χασω" ειναι ισως η πιο επικινδυνη κουβεντα που ξεστομιζεται...

Επικινδυνα ηταν τα χερια τους οταν ριχνανε για 35 χρονια ΠΑΣΟΚΟΝΔ στην Καλπη
Καλα να παθουν ολοι τωρα !!!
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Για μένα η πραγματική αντίδραση είναι στην κάλπη.Όταν κανείς ψηφίζει κάποιον και αυτός ο κάποιος δεν τον ικανοποιεί δεν τον ξαναψηφίζει.Έτσι γίνεται η αντίδραση στη δημοκρατία πιστέυω.Για μένα ο πολύς κόσμος δεν θέλει σοβαρή προσπάθεια αλλά έναν σωτήρα από το πουθενά που θα του φέρει ξανά χρήματα από το πουθενά χωρίς να ιδρώσει και πολύ.

πως θα γίνει αυτό ρε συ;
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Οποιος και να κυβερνησει τα αποτελεσματα της Πολιτικης θα ειναι ιδια.
Αυτοι που σε κυβερνουν πλεον, δεν τους ψηφιζεις.
Επρεπε να το ειχες ηδη (και μετα απο τοσα χρονια Μνημονιου) καταλαβει !!
Εκτός από το ότι δεν απαντάς σε τίποτα από όσα σε ρώτησα...άσε με να σου πω αυτό.Πράγματι κανένας πολιτικός δεν μπορεί να κυβερνήσει ανεπιρέαστος από τα μεγάλα συμφέροντα.Τι να κάνουμε τώρα? Τι προτείνεις? Να αυτοκτονήσουμε ομαδικά η να σπάμε βιτρίνες στο όνομα της επανάστασης? Αν δεν σου αρέσει το σύστημα που δουλεέυει ο κόσμος άλλαξε το.Το αλλάζεις πρώτα πρώτα με τις εκλογές.Αν θες να το προχωρήσεις περισσότερο (σαν λαος όχι ατομικα) κάνε μποικοταζ στα προιοντα που συντηρούν αυτούς που κάνουν πραγματικό κουμάντο. Αν έχεις τα άντερα.
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
60
Πόντοι
16
Παγκοσμίως, ΤΡΙΑ πραγματα φορολογούνται.
Το Εισοδημα,
Η ιδιοκτησια και
Η καταναλωση.

Αν επιθυμεις να μην φορολογείται η ιδιοκτησια (ΓΙΑΤΙ????????), τοτε θα παρεις μια αυξηση φορολογιας στα άλλα δύο, και να μην μιλας και καθολου.
το αρθρο του τζημερου το διαβασες? :think:
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Περημένω μια απάντηση κύριε πνευματικά ανώτερε..εκτός και αν η μόνη άποψη που έχεις να δώσεις στον διάλογο που άνοιξες είναι το χαμηλό μου επίπεδο και οι αόριστες ''πρωτοτυπίες'' του τύπου ''μας κυβερνάνε οι Εβραίοι'' και ''πίσω από όλα κρύβονται οι Αμερικάνοι''. Καμιά λύση έχεις να μας δώσεις?  :)
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Περημένω μια απάντηση κύριε πνευματικά ανώτερε..εκτός και αν η μόνη άποψη που έχεις να δώσεις στον διάλογο που άνοιξες είναι ότι το χαμηλό μου επίπεδο και οι αόριστες ''πρωτοτυπίες'' του τύπου ''μας κυβερνάνε οι Εβραίοι'' και ''πίσω από όλα κρύβονται οι Αμερικάνοι''. Καμιά λύση έχεις να μας δώσεις?  :)
τυπε μην το ψαχνεις πολυ
μια ειναι η λυση

hqdefault.jpg
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Περημένω μια απάντηση κύριε πνευματικά ανώτερε..εκτός και αν η μόνη άποψη που έχεις να δώσεις στον διάλογο που άνοιξες είναι ότι το χαμηλό μου επίπεδο και οι αόριστες ''πρωτοτυπίες'' του τύπου ''μας κυβερνάνε οι Εβραίοι'' και ''πίσω από όλα κρύβονται οι Αμερικάνοι''. Καμιά λύση έχεις να μας δώσεις?  :)

Εκτος απο χαμηλο πνευματικο επιπεδο εισαι ΚΑΙ ανικανος να καταλαβεις αυτα που διαβαζεις.
Εγω δεν σου εγραψα κατι για Εβραιους - Αμερικανους κτλ που αναγραφεις οποτε θεωρω τσαμπα χρονο να ασχοληθω μαζι σου.
Αν δεν εισαι ικανος να καταλαβεις πηγαινε για υπνο και αυριο με το καλο που θα ξυπνησεις...προσπαθησε παλι !!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom