Νέα

«Γκομενο-Παγίδες». Ποιά είναι η «καλύτερη»;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 70Silencer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη γκομενο-παγίδα;

  • Αυτοκίνητο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μηχανή

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σκάφος-Κότερο

    Ψήφοι: 2 16,7%
  • Εξοχικό-Villa (πισίνα, τζακούζι κλπ.)

    Ψήφοι: 3 25,0%
  • Ντύσιμο

    Ψήφοι: 1 8,3%
  • Επάγγελμα

    Ψήφοι: 1 8,3%
  • Πολλά "Ευρώπουλα"

    Ψήφοι: 3 25,0%
  • Σκύλος-Γάτα (ή άλλο κατοικίδιο)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Να είσαι ο εαυτός σου !!!!!

    Ψήφοι: 1 8,3%
  • Μια άλλη Γκόμενα !!!!!!!!!!!

    Ψήφοι: 1 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    12

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Οκ, ας γράψω κι εγώ τη γνώμη μου κι ας πάει ανάποδα από των περισσοτέρων εδώ.
Οι γυναίκες είναι σαν τους άντρες, δηλαδή εν μπορείς να τους βάλεις όλους σε ένα τσουβάλι. Ο καθένας έχει άλλο χαρακτήρα και άλλες επιλογές.
Στις μέρες μας που έχουμε γίνει όλοι καταναλωτικοί, οι περισσότεροι καταλαβαίνουν το επίπεδο ζωής ανάλογα το πόσα λούσα έχουν. Οι εποχές επίσης έχουν αλλάξει. Οι περισσότεροι νέοι τα περιμένουν έτοιμα. Όπερ εστί μεθερμηνευόμενον, πως ο νεαρός που βγαίνει από το σχολείο θέλει να πάει πανεπιστήμιο και μετά να προσληφθεί κατευθείαν ως μανατζερ σε πολυεθνική και να παίρνει 3 χιλιάρικα το μήνα. Αντιστοίχως οι γυναίκες που ως εξυπνότερες καταλαβαίνουν πως αυτό είναι μαλακία, οι περισσότερες προσπαθούν να πλασάρουν έτσι τον εαυτό τους που το κελεπούρι να τις προτιμήσει.

Η brianna μπορεί να μιλάει για τον εαυτό της όταν λέει για τους 30ρηδες ή για τους νεότερους μια γνώμη. Η πλειοψηφία των γυναικών δεν είναι έτσι όπως εκείνη, αν ήταν δεν θα κυκλοφορούσανε τόσοι ακαμάτηδες με τα λεφτά του μπαμπάκα τους και να τρέχουν από πίσω οι γκόμενες...
Αλλά αυτό δεν κάνει τις γυναίκες όλες πουτάνες, ούτε τους άντρες όλους μουνοκάπηλους. Δεν είμαστε όλοι emo, trendy και ό,τι άλλο σκατά κυκλοφορεί... και ελπίζω να μην γίνουμε και ποτέ
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Οκ, ας γράψω κι εγώ τη γνώμη μου κι ας πάει ανάποδα από των περισσοτέρων εδώ.
Οι γυναίκες είναι σαν τους άντρες, δηλαδή εν μπορείς να τους βάλεις όλους σε ένα τσουβάλι. Ο καθένας έχει άλλο χαρακτήρα και άλλες επιλογές.
Στις μέρες μας που έχουμε γίνει όλοι καταναλωτικοί, οι περισσότεροι καταλαβαίνουν το επίπεδο ζωής ανάλογα το πόσα λούσα έχουν. Οι εποχές επίσης έχουν αλλάξει. Οι περισσότεροι νέοι τα περιμένουν έτοιμα. Όπερ εστί μεθερμηνευόμενον, πως ο νεαρός που βγαίνει από το σχολείο θέλει να πάει πανεπιστήμιο και μετά να προσληφθεί κατευθείαν ως μανατζερ σε πολυεθνική και να παίρνει 3 χιλιάρικα το μήνα. Αντιστοίχως οι γυναίκες που ως εξυπνότερες καταλαβαίνουν πως αυτό είναι μαλακία, οι περισσότερες προσπαθούν να πλασάρουν έτσι τον εαυτό τους που το κελεπούρι να τις προτιμήσει.

Η brianna μπορεί να μιλάει για τον εαυτό της όταν λέει για τους 30ρηδες ή για τους νεότερους μια γνώμη. Η πλειοψηφία των γυναικών δεν είναι έτσι όπως εκείνη, αν ήταν δεν θα κυκλοφορούσανε τόσοι ακαμάτηδες με τα λεφτά του μπαμπάκα τους και να τρέχουν από πίσω οι γκόμενες...
Αλλά αυτό δεν κάνει τις γυναίκες όλες πουτάνες, ούτε τους άντρες όλους μουνοκάπηλους. Δεν είμαστε όλοι emo, trendy και ό,τι άλλο σκατά κυκλοφορεί... και ελπίζω να μην γίνουμε και ποτέ
Σωστός.
Τα πες όλα.
Μπράβο.
:rockon: :rockon: :rockon:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ρε συ παντρεμένε (στην ίδια μοίρα είμαστε), άκου να δεις τώρα....για να δεις πως μερικοί δεν βλέπουν την καμπούρα τους και λένε όλες τις γυναίκες πουτάνες...
Η κουμπάρα μου είναι και γαμώ τα παιδιά και γενικότερα περνάει η μπογιά της κάργα. Κορμάρα, ματάρες κλπ...και είναι 31 χρονών. Προσπαθούσε καιρό να κάνει μια σοβαρή σχέση. Δεν είχε ιδιαιτερες απαιτήσεις. Ήθελε απλά κάποιον να τη διεκδικήσει και όχι να τρέχει εκείνη πίσω από αυτόν. Ας μη σου πω τις εμπειριες που είχε γενικότερα ... θα σου πω μόνο για έναν που της γνώρισα εγώ, που νόμιζα πως τον ήξερα κιόλας.
Μια χαρά φαινόταν το παιδί...συναντιούνται στο σπίτι μας και καλά από σπόντα...και συμπαθιούνται μόνοι τους. Αφού ο αλλοίμονος έκανε ένα μήνα να πάρει την απόφαση να της τηλεφωνήσει για να βγούνε...βγαίνουνε και όλα μέλι γάλα. (σημ. η κουμπάρα μου δεν είναι καμιά παιδούλα, έχει διδακτορικό μουσικής, δουλεύει, έχει σπίτι, είναι κούκλα, είχε σχέσεις και μακρόχρονες πιο πριν κλπ). Επί της ουσίας λοιπόν, τους πρωτους δύο μήνες όλα μια χαρά. Εκείνη ήταν διορισμένη εκτός Αθηνών και θα ερχόταν Α8ηνα σε 4 μήνες οπότε μέχρι που συζητούσαν να συζήσουνε κιόλας. Και του γυρνάει του μαλάκα το μάτι και την αρχίζει στις επικρίσεις χωρίς να έχει αλλάξει κάτι. Τι είναι αυτά που φοράς; Αυτά δείχνουν...Κορυδαλλο και πώς μασάς έτσι την τσίχλα, δείχνει λαϊκάτζα...κοκ.
Με όλη την αντικειμενικότητα που είχα (φίλοι μου ΚΑΙ οι δύο), σου λέω πως έλεγε παπάρες. Τη μείωνε τόσο πολύ κάθε φορά, μόνο που δεν την έλεγε πουτάνα. Κι εκείνος;; Από τον ...Κορυδαλλό παρακαλώ, αλλά ήθελε να πάει να μέινει στα ΒΠ. Η κοπέλα δεν τον άντεξε...2 μήνες ακόμα του έδωσε να αλλάξει...και μετά σουτ.
Τώρα, μετά από ένα χρόνο η κοπέλα παντρεύεται με κάποιον που της φέρθηκε ανθρώπινα και φυσιολογικά...

Συμπερασμα: Η νέα γενιά είναι στον κόσμο της, αλλά και η δική μας η γενιά (των 30κάτι - 30τόσο) έχει γίνει κι αυτή πολύ απαιτητική. Το νορμάλ δείχνει να είναι προβλημα...έτσι βλέπω εγω...
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
φίλε μου αυτά λέω και γω.
Η σημερινή γενιά τα θέλει όλα έτοιμα.
Ε χει εθιστεί στο τσάμπα. Ο μπαμπάς και η μαμά να είναι καλά.
Μιλανε όλοι για την γενιά των 700 ευρώ. Πόσα θες να πάρεις βρε ακόμα δεν ξεκίνησες;
Σχεδόν όλοι βλέπουν στην τηλεόραση τις παπαριές που τους δείχνουν και νομίζουν ότι θα γίνουν όλοι έτσι.
έχουν ξεχάσει ότι εκτός από απαιτήσεις έχουν και υποχρεώσεις.
Τεσπα.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
φίλε μου αυτά λέω και γω.
Η σημερινή γενιά τα θέλει όλα έτοιμα.
Ε χει εθιστεί στο τσάμπα. Ο μπαμπάς και η μαμά να είναι καλά.
Μιλανε όλοι για την γενιά των 700 ευρώ. Πόσα θες να πάρεις βρε ακόμα δεν ξεκίνησες;
Σχεδόν όλοι βλέπουν στην τηλεόραση τις παπαριές που τους δείχνουν και νομίζουν ότι θα γίνουν όλοι έτσι.
έχουν ξεχάσει ότι εκτός από απαιτήσεις έχουν και υποχρεώσεις.
Τεσπα.

Ναι ρε μεγαλε. Ο ταμιας στο σουπερ μαρκετ θα παιρνει 700 ευρω και ο Μηχανικος με μεταπτυχιακο θα παιρνει 700 ευρω.
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Ναι ρε μεγαλε. Ο ταμιας στο σουπερ μαρκετ θα παιρνει 700 ευρω και ο Μηχανικος με μεταπτυχιακο θα παιρνει 700 ευρω.
Σιγά σιγά φίλε μου θα πάρει περισσότερα.
Αν είναι άξιος.
Όχι όμως από την πρώτη μέρα.
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
Cost-Benefit analysis...

Tι μου κοστιζει  μια γυναικα  ψυχολογικά , οικονομικά,  (Cost)

Eλληνιδα: γκρίνια , ξινοφατσα, εχεις GOLF θέλει BMW, οι περισσότερες ανοργασμικές(Benefits)..Tι παίρνεις  ..Πολυ λιγα πράγματα!

Στην ουσια  "πληρωνεις" πολλά και παιρνεις μουφα!!


Εναλλακτική¨... Πηγαινε στην Μολδαβια  και αγόρασε μία  με 600 USD ..Ετσι εγραψε ανάλυση του Department of State ..

Tην αγοράζεις με λίγο κόστος  ...σου κάνεις τούμπες . σε έχει Θεό...

Ετσι και αλλιώς  αφου ουτε Ελληνιδα ισως και ουτε η Μολδαβή θα σε αγαπήσει ..

"αγόρασε αυτή  που θα σου στοιχίσει τα λιγότερα!!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ναι ρε μεγαλε. Ο ταμιας στο σουπερ μαρκετ θα παιρνει 700 ευρω και ο Μηχανικος με μεταπτυχιακο θα παιρνει 700 ευρω.
Αδερφέ έχουμε χάσει το μέτρο. Όταν ξεκίνησα εγώ δουλειά με πτυχίο biomedical engineering, μεταπτυχιακό στην Πάτρα ΚΑΙ στη Σκωτία στις ιοντίζουσες ακτινοβολίες πήρα το ασύλληπτο ποσό των 150.000 δραχμών εν έτει 1999. Αλλά απέδειξα πως δεν ήμουνα μόνο θεωρία και πως ήξερα τη δουλειά και μέσα σε δύο χρόνια πήρα αυξήσεις και ανέβηκα θέσεις. και τώρα πια έχω φτάσει σε άλλο επίπεδο.
Ξέρεις πόσα πτυχία κυκλοφορούνε αδερφέ; Και πόσες φούσκες άνθρωποι που έχουν πάρει τα πτυχία με μέσα; Σε αυτή τη ζωή πρέπει να αποδείξεις τι αξίζεις. Και σου μιλάει ένας άνθρωπος που έχει κάνει ΠΟΛΛΕΣ προσλήψεις.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Μην το κουραζετε τσαμπα...η μεγαλυτερη γκομενοπαγιδα για μενα κ μαλλον για τις περισσοτερες γυναικες ειναι ενας τυπος σαν το γκομενο μου...

θεος στο προσωπο, θεος στο κορμι, θεος στο κρεβατι,ΘΕΟΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ, με σοβαρα ενδιαφεροντα ,μου δειχνει ποσο ενδιαφερεται για μενα κ ειναι συνεχεια διπλα μου κ οχι στα μπουρδελα κ στα κωλομπαρα(μην πειτε οτι παει κρυφα γιατι σας διαβεβαιω οτι δεν παει)...γιατι ολοι οι αντρες δεν ειναι ιδιοι κ δεν θελουν τα ιδια πραγματα οπως κ για τις γυναικες ισχυει το ιδιο...
κ απο λεφτα?ουτε ευρω δεν ειχε οταν τον γνωρισα...κ ξερετε γιατι ειμαι καψουρα μαζι του?γιατι τον θαυμαζω που μπορεσε μονος του με το μυαλο κ τις ικανοτητες του να αποκτησει λιγα...κ οταν λεω λιγα δεν εννοω για bmw κ κοτερα...κ χαιρομαι που δε θελει ουτε αυτος κοτερα κ αυτοκινητα...γιατι μου δειχνει οτι δε μενει στην επιφανεια...επισης μην σκεφτειτε οτι με ριχνει με το μπλα-μπλα γιατι δεν εχει καθολου.κ ουτε θελω να εχει.πραξεις θελω κ ξεκαθαρα πραγματα

-ξενερωνω με τους αντρες που πηρανε mercedes κ χαιρονται γιατι ειναι σαν να βλεπω ενα μωρο να χαιρεται επειδη πηρε γλυφιντζουρι.
-επεισης ξενερωνω με τους αντρες κατω των 30 με λεφτα που τα ξοδευουν κ τα επιδεικνυουν γιατι ειναι λεφτα του μπαμπα κ απορω, δεν μπορουν να καταλαβουν οτι γινονται ρεζιλι δειχνοντας οτι η μονη ικανοτητα που εχουν ειναι να παιρνουν ετοιμα λεφτα κ να τα ξοδευουν?ο καθενας μπορει να το κανει αυτο, σιγα τα λαχανα...
-επεισης ξενερωνω με τους ανω των 30 γενικοτερα με λεφτα η χωρις γιατι μου πεφτουν μεγαλοι

σταματηστε να ασχολειστε με το αν οι γκομενες θελουν λεφτα η γαμο!υπαρχουν γκομενες που θελουν καποια πραγματα κ γκομενες που θελουν αλλα!ειναι απλο!αποφασιστε τι θελετε εσεις κ μετα βρειτε κ την αναλογη γκομενα.τοσο απλο

Άλλη μία καλογαμημένη και open-minded γκόμενα έσκασε στο bourdela.com!!!Τί διάολο έχει αυτό το site και τραβάει όλες τις υπεργκόμενες ρε παιδιά;
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Άλλη μία καλογαμημένη και open-minded γκόμενα έσκασε στο bourdela.com!!!Τί διάολο έχει αυτό το site και τραβάει όλες τις υπεργκόμενες ρε παιδιά;
Μπα, δεν είναι μόνη της.
Τώρα τελευταία έχουν εμφανιστεί αρκετές τέτοιες.

Ήθελα να ρωτήσω μια αν κρυώνουν τα αρχίδια της όταν φοράει μίνι, αλλά ντράπηκα  :S :S :S :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Κι εγώ που νόμιζα πως το "μπουρδέλλα" είναι μόνο αντρικό σπορ.
Ίσως μια καλή κίνηση επιχειρηματική είναι να ανοίξει κάποιος ένα στούντιο με άντρες...
να ξεδίνουνε και οι γυναίκες....
 

DIKY

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
τι να λεμε τωρα..τα τετρημενα ε? λοιπον οι γκομενες πεφτουν οταν εχεις πααρα πολλα λεφτα και απο κει και περα κολλανε  σ αυτους που γενικοτερα θα αρεσαν σε καθε αλλη γυναικα, δηλαδη οι ωραιοι,οι γυμνασμενοι, οι πολυ ψηλοι, γενικα αυτοι που "ξεχωριζουν" εμφανισιακα σε κατι. και δεν λεω για ωραιους αλλα για αυτους που ξεχωριζουν στο πληθος για καποιο λογο..μπορει να μην εχει ποδι ας πουμε..τωρα για να πανε σε καποιον που να αξιζει πρεπει να κατσουν να ασχοληθουν μαζι του και οι γκομενες οταν θελουν γκομενο τον θελουν αμεσως γι αυτο πανε στον τυπο που για το φτωχο τους μυαλο ξεχωριζει. οποτε συμπερασμα? ενας τις γαμαει ολες και οι αλλοι δε πα να ναι ωραιοι, καλοι κ αγιοι, με προσωπικοτητα κτλ κτλ θα μεινουν με τον πεολα στο χερι. αυτα απο εναν ανθρωπο που εχει βγει πολυ και εχει δει πολλα.
η καλυτερη γκομενοπαγιδα δεν υπαρχει. ή εισαι ο τυπος (ο ενας στους δεκα) που αρεσει για καποιον λογο σε ολες ή θα γαμας μια φορα με το ζορι. οσο για τις γκομενες που μιλανε εδω και λενε τα δικα τους τα αφηνω ασχολιαστα γιατι πολυ απλα ειναι κατωτεραον τα απο μας, χωρις μυαλο και σωστη κριση και υπαρχουν μονο για να μας ικανοποιουν με την ομορφη τρυπουλα τους..
 

Επισκέπτης
τι να λεμε τωρα..τα τετρημενα ε? λοιπον οι γκομενες πεφτουν οταν εχεις πααρα πολλα λεφτα και απο κει και περα κολλανε  σ αυτους που γενικοτερα θα αρεσαν σε καθε αλλη γυναικα, δηλαδη οι ωραιοι,οι γυμνασμενοι, οι πολυ ψηλοι, γενικα αυτοι που "ξεχωριζουν" εμφανισιακα σε κατι. και δεν λεω για ωραιους αλλα για αυτους που ξεχωριζουν στο πληθος για καποιο λογο..μπορει να μην εχει ποδι ας πουμε..τωρα για να πανε σε καποιον που να αξιζει πρεπει να κατσουν να ασχοληθουν μαζι του και οι γκομενες οταν θελουν γκομενο τον θελουν αμεσως γι αυτο πανε στον τυπο που για το φτωχο τους μυαλο ξεχωριζει. οποτε συμπερασμα? ενας τις γαμαει ολες και οι αλλοι δε πα να ναι ωραιοι, καλοι κ αγιοι, με προσωπικοτητα κτλ κτλ θα μεινουν με τον πεολα στο χερι. αυτα απο εναν ανθρωπο που εχει βγει πολυ και εχει δει πολλα.
η καλυτερη γκομενοπαγιδα δεν υπαρχει. ή εισαι ο τυπος (ο ενας στους δεκα) που αρεσει για καποιον λογο σε ολες ή θα γαμας μια φορα με το ζορι. οσο για τις γκομενες που μιλανε εδω και λενε τα δικα τους τα αφηνω ασχολιαστα γιατι πολυ απλα ειναι κατωτεραον τα απο μας, χωρις μυαλο και σωστη κριση και υπαρχουν μονο για να μας ικανοποιουν με την ομορφη τρυπουλα τους..


εγω DIKY μονο τους ΑΠΛΑ φραγκατους βλεπω να κυκλοφορουν τα καλυτερα μουνια...καναν ΑΠΛΑ ωραιο δεν εχω δει ποτε με μουναρα
 

DIKY

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
συμφωνω οτι οι γκομενες κολλανε στους πολυ φραγκατους, ισως ανελυσα παραπανω απ οτι επρεπε αυτους που ξεχωριζουν και εκει συνηθως κολλανε οι πιτσιρικες..βλεπεις κατι τερατα να κυκλοφορουν με μουναρους. ε, τι ψαχνουμε τωρα.
 

Επισκέπτης
συμφωνω οτι οι γκομενες κολλανε στους πολυ φραγκατους, ισως ανελυσα παραπανω απ οτι επρεπε αυτους που ξεχωριζουν και εκει συνηθως κολλανε οι πιτσιρικες..βλεπεις κατι τερατα να κυκλοφορουν με μουναρους. ε, τι ψαχνουμε τωρα.


τωρα τα λες σωστα....αυτα περι ομορφιας ισχυουν για τις πιτσιρικες χωρις ομως να ειναι κ απαραιτητο ;)...βασικα καπου ακουσα προχθες να πει καποιος οτι το σημειο G της γυναικας ειναι το αυτι κ το θεωρω μεγαληηηηηηηηηη κουβεντα...κακα τα ψεμματα το πως της μιλας κ της συμπεριφερεσαι παιζει πολυ μεγαλο ρολο για μια νορμαλ γκομενα μιλαμε που δεν ενδιφερεται για τα λεφτα...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τι να λεμε τωρα..τα τετρημενα ε? λοιπον οι γκομενες πεφτουν οταν εχεις πααρα πολλα λεφτα και απο κει και περα κολλανε  σ αυτους που γενικοτερα θα αρεσαν σε καθε αλλη γυναικα, δηλαδη οι ωραιοι,οι γυμνασμενοι, οι πολυ ψηλοι, γενικα αυτοι που "ξεχωριζουν" εμφανισιακα σε κατι. και δεν λεω για ωραιους αλλα για αυτους που ξεχωριζουν στο πληθος για καποιο λογο..μπορει να μην εχει ποδι ας πουμε..τωρα για να πανε σε καποιον που να αξιζει πρεπει να κατσουν να ασχοληθουν μαζι του και οι γκομενες οταν θελουν γκομενο τον θελουν αμεσως γι αυτο πανε στον τυπο που για το φτωχο τους μυαλο ξεχωριζει. οποτε συμπερασμα? ενας τις γαμαει ολες και οι αλλοι δε πα να ναι ωραιοι, καλοι κ αγιοι, με προσωπικοτητα κτλ κτλ θα μεινουν με τον πεολα στο χερι. αυτα απο εναν ανθρωπο που εχει βγει πολυ και εχει δει πολλα.
δεν κατάλαβα το "ποιος αξίζει". Θέλω να πω πως αυτά είναι προσωπικά κριτήρια του καθενός και καθένας για τον εαυτό του μπορεί να λέει πως αξίζει.
Έχω φίλους που θεωρώ εγώ πως αξίζουνε, παρότι από εμφάνιση δεν είναι κάτι σπουδαίο, αλλά το τι βγάζει ο καθένας στην επαφή του με τις γυναίκες είναι κάτι που δεν μπορούν οι άλλοι να το ξέρουν.
ΔΕΝ υπάρχουν στανταρντ στις γυναίκες. Εγώ πάντα την έπεφτα σε μούναρους και οι περισσότερες τους άρεσε γιατί οι άλλοι φοβόντουσαν να τους μιλήσουνε. Τωρα βέβαια έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα...οι πιτσιρίκες ΄ψάχνονται για φραγκάκια...αλλά και αυτό είναι πολύ γενικός κανόνας. Εγώ απλά βλέπω ένα χάσμα γενεάς αγεφύρωτο με τη νέα γενιά γιατί αυτά που ζήσαμε εμείς είναι αδιανόητα για τα παιδάκια του σήμερα. Εγω ας πούμε οδήγησα πρώτη φορά μου αυτοκίνητο στην πρώτη μου δουλειά στα 26 μου. Τα παιδιά τώρα θεωρούν κεκτημένο δικαίωμα να έχουν αυτοκίνητο από τα 18 να τους περιμένει και κινητό από τα 10 τους για να στέλνουν  μηνύματα στους φίλους τους. Εμείς μεγαλώσαμε με Σπέκτρουν, Άμστραντ και Κόμμοντορ και αυτά μεγαλώνουν σε τσατρουμς και σε δικτυακά παιχνίδια...τα μυαλά τους είναι ηλεκτρονικά σαλεμένα...
 

Ναψ

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
403
Like
3
Πόντοι
1
Σιγά σιγά φίλε μου θα πάρει περισσότερα.
Αν είναι άξιος.
Όχι όμως από την πρώτη μέρα.

Στη εταιρεία μου όταν έγινε η απεργία, πετάγεται ένας συνδικαλιστής 20 χρ. , από αυτούς που κάναν περιφρούρηση για να μη μπει κόσμος και λέει σε ένα 50αρη που ήθελε να μπει: Εγώ πότε θα βγάλω τα λεφτά που βγάζεις? Δώσε διεύθυνση για να στα στείλουν σπίτι του λέω. Αυτό είναι το παρόν. Χωρίς εμπειρία και δουλειά να απαιτούνται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom