Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 741K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Βλεπω το γιωργακη καμια φορα τι λεει στην TV και σκεφτομαι αυτον θα βγαλουνε πρωθυπουργο ρε πστη..? ..ΩXXΧ  :-
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.557
Κριτικές
4
Like
2.317
Πόντοι
506
Βλεπω το γιωργακη καμια φορα τι λεει στην TV και σκεφτομαι αυτον θα βγαλουνε πρωθυπουργο ρε πστη..? ..ΩXXΧ  :-
και όμως πρέπει σιγά σιγά να το παίρνετε απόφαση, μετρημένες οι μέρες σας, το ξέρω πονάει αλλά και εγώ βλέπω το Κωστάκη στη τβ και λέω `ακόμα αυτόν έχουμε πρωθυπουργό...''
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Όποιος να 'ναι!Αντέχουμε...έχουμε πάθει ανοσία!Εξάλλου ακυβέρνητο πάει το καράβι! :rockon:
 

kwstaswd

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2008
Μηνύματα
152
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
1
Βλεπω το γιωργακη καμια φορα τι λεει στην TV και σκεφτομαι αυτον θα βγαλουνε πρωθυπουργο ρε πστη..? ..ΩXXΧ  :-

ΠΟΝΑΕΙ λιγο φιλαρακο ετσι??? Ρωτα και εμενα ποθ τρωω στη μαπα 5 χρονια αυτο το Μαλ@κα που εβγαλες εσυ... 8α συνη8ησεις....
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.520
Κριτικές
11
Like
3.366
Πόντοι
4.615
Βλεπω το γιωργακη καμια φορα τι λεει στην TV και σκεφτομαι αυτον θα βγαλουνε πρωθυπουργο ρε πστη..? ..ΩXXΧ  :-
Πολύ μου αρέσει όταν κάποιοι πονάνε με μελλοντικά γεγονότα και δεν βλέπουν τα τωρινά χάλια των παρόντων.......
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
σκεφτειτε το οι πασοκοι ρε παιδια , οσοι εχετε λιγη λογικη στον εγκεφαλο σας ψηφιστε τουλαχιστον λευκο , ειναι επικινδυνα ηλιθιος ο γιωργακης ,ειστε πανω απο ολα Ελληνες , σεβαστειτε λιγο τον τοπο ,μην ανεβασετε αυτο το πραμα στην εξουσια

giogakis.jpg
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Το μοντέλο της υπερσυγκέντρωσης κεφαλαίου σε λίγα χέρια φθάνει στο τέλος του και αντικαθίσταται από ένα άλλο μοντέλο αυτό της πράσινης ανάπτυξης ήταν το αισιόδοξο μήνυμα, που απηύθυνε ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ Γιώργος Παπανδρέου σε εκδήλωση που έγινε με την ευκαιρία της ολοκλήρωσης των εργασιών του Συμποσίου της Σύμης, στη Σκιάθο.

περισσότερα στο
www.in.gr/news/article.asp?lngentityid=1034008&lngdtrid=244]http://www.in.gr/news/article.asp?lngentityid=1034008&lngdtrid=244[/url]

...δηλαδή η πράσινη ανάπτυξη αντιστρατεύεται τον καπιταλισμό ??? μήπως αποτελεί μια νέα οικονομική θεωρία ανάμεσα στον κομουνισμό και τον καπιταλισμό ???  :jerking: :jerking: :jerking:

...ποια η άποψη του Γιωργάκη για την καφέ, πορτοκαλί και τη βυσσινί ανάπτυξη ???  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

...μήπως είναι κάπως γελοίο ένα "συμπόσιο" που γίνεται στη Σκιάθο να ονομάζεται Συμπόσιο της Σύμης ???

 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Πολύ μου αρέσει όταν κάποιοι πονάνε με μελλοντικά γεγονότα και δεν βλέπουν τα τωρινά χάλια των παρόντων.......



Σκατα στα μουτρα τους κανουν κ αυτοι ρε φιλε.. δεν τους ψηφισα.  ;)

Το πασοκ εχει και καποια καλα στελεχη, αλλα συγκεκριμενα ο ανθρωπος αυτος ειναι lost in space λεμε..

 

ioan4591

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
σκεφτειτε το οι πασοκοι ρε παιδια , οσοι εχετε λιγη λογικη στον εγκεφαλο σας ψηφιστε τουλαχιστον λευκο , ειναι επικινδυνα ηλιθιος ο γιωργακης ,ειστε πανω απο ολα Ελληνες , σεβαστειτε λιγο τον τοπο ,μην ανεβασετε αυτο το πραμα στην εξουσια

giogakis.jpg
Πόσο λιγότερο "πράμα" ήταν ο Κωστάκης, καλέ μου φίλε;Ή πόσο καλύτερο "πράμα" απεδείχθη;
Πριν βιαστείς να με κατατάξεις, να με κατακρίνεις κλπ, όσοι λέμε ή θέλουμε να πιστεύουμε ότι διαθέτουμε φαιά ουσία στον εγκέφαλό μας, μήπως πρέπει ν' αρχίσουμε να σκεπτόμαστε διαφορετικά;Ποιές πολιτικές συμφέρουν στους πολλούς και στον τόπο μας και με ποιόν ή ποιούς τρόπους μπορούμε να αναδείξουμε αυτές τις πολιτικές και ίσως να τις επιβάλουμε;Αντί να σκεπτόμαστε ποιά "πράματα" θα "ανεβάσουμε" στην "εξουσία";;;;Τα εισαγωγικά-ειδικά στις λέξεις ανεβάζω στην εξουσία-έχουν έντονο το στοιχείο της αμφισβήτησης, φιλαράκο...Αν νομίζεις ότι τα 7 (ή δεν ξέρω πόσα ακριβώς είναι) εκατομμύρια των Ελλήνων ψηφοφόρων ορίζουν με την επιλογή τους την μοίρα τους...
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
φιλε στεκα ,
ακουω προσεχτικα και ενημερωνομαι καθημερινα προσπαθωντας να κατανοησω ποια ειναι η οικονομικη στρατηγικη του πασοκ για να αντιμετωπιστει η κριση και το μονο που διαπιστωσα ειναι η ανυπομονησια να ανεβουν χωρις πρακτικα να εχουν να προσφερουν κατι στον τοπο.
Βεβαια με το 95% των ΜΜΕ στο πλευρο τους δυσκολο να μην ανεβουν , και εναν πιθηκο να ειχαν για αρχηγο παλι θα τα καταφερναν.
Αν υπαρχει καποιος οικονομολογος να μας εκθεσει υπευθυνα ποια μετρα αντιπροτεινει το πασοκ για την εξοδο απο την κριση που υπερτερουν απο αυτα που εχουν παρθει μεχρι τωρα.
Θα κοψουν απο τον τοιχο λεφτα, η giorgo εχει αποδειξει καμια καινουρια οικονομικη θεωρια ,μια  demonstratio mirabilis εφαμιλη αυτων του j.nash ?
προσωπικα αμφιβαλω ,αν ξερει καν οτι οι λαμπαδες δεν μπαινουν στα μανουαλια
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Ποιές πολιτικές συμφέρουν στους πολλούς και στον τόπο μας και με ποιόν ή ποιούς τρόπους μπορούμε να αναδείξουμε αυτές τις πολιτικές και ίσως να τις επιβάλουμε;
θες να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66

Βάζω εδώ ολόκληρη την παράγραφο:

Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ αναφερόμενος στην πράσινη ανάπτυξη τόνισε πως αυτή διασφαλίζει πέντε στόχους: πρώτον, την κοινωνική αλληλεγγύη, τη συνοχή και την κοινωνική δικαιοσύνη, μια κοινωνία χωρίς ανισότητες, δεύτερον, μια νέα σχέση του ανθρώπου με τη φύση, το περιβάλλον και τον πολιτισμό, τρίτον, αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών με επένδυση στον άνθρωπο, τέταρτον, απαλλαγή της δημοκρατίας από το συγκεντρωτικό και πελατειακό κράτος, ενώ πρόσθεσε ότι η δημοκρατία είναι το νέο στοίχημα στην πολιτική και πέμπτον, καθιστά την Ελλάδα μια χώρα ανοιχτών οριζόντων που μπορεί να είναι πρωτοπόρος στην πράσινη ανάπτυξη.


Ρε stekas, τι καταλαβαίνεις εσύ από αυτό?
Τι πα να πει δηλαδή "επένδυση στον άνθρωπο"?
Τι πα να πει "μια νέα σχέση του ανθρώπου με τη φύση"?
Τι πα να πει "χώρα ανοιχτών οριζόντων"?

Ο άνθρωπας κάνει καθημερινά φροντιστήριο λάθος, ιδιαίτερα κάνει στην παπαρολογία, και βγαίνουν και οι άλλοι παπάρηδες οι δημοσιογράφοι, και αντί να του πούνε "Εεεεπ! τι μας λες εδώ ρε μάστορα, τι πα να πει αυτό?" κάθονται και τα ξαναμασάνε γράφοντάς τα από εδώ και από εκεί.

ΠΡΟΣΟΧΗ!  ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ότι οι παρόντες είναι καλύτεροι!
Αλλά αυτός ειδικά (ο Yorgos), παίρνει doctora στην παπαρολογία!

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΛΕΕΙ ρε παιδιά!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Τι πα να πει "χώρα ανοιχτών οριζόντων"?

Εγώ ζητάω από τον yiorgos (και επειδή αυτός δε θα μου απαντήσει ας μου απαντήσει κάποιος άλλος εδώ που του αρέσει το ΠΑΣΟΚ και ο αρχηγός του και τον καταλαβαίνει) να μου πει:

Ένα παράδειγμα χώρας "κλειστών οριζόντων".

Δε μπορεί, αφού πάει να φτιάξει τη χώρα με "ανοιχτούς ορίζοντες", θα ξέρει και ποιές είναι αυτές με τους κλειστούς.
Ε, ας μας πει μία να τη μάθουμε κι εμείς, να καταλάβουμε γιατί πράμα μιλάει.
Τι ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ να είμαστε, δηλαδή!
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
rigormorti μπορει πραγματι να εχει προγραμμα.

Το προβλημα ειναι οτι εγω τουλαχιστον δεν το χω αντιληφθει η δεν εχω καταλαβει καλα πως θα χειριστει οχι τοσο την οικ κριση, αλλα το δημόσιο χρέος που ειναι και το σημαντικοτερο προβλημα της ελλ οικονομιας.

 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Ρε stekas, τι καταλαβαίνεις εσύ από αυτό?
Τι πα να πει δηλαδή "επένδυση στον άνθρωπο"?
Τι πα να πει "μια νέα σχέση του ανθρώπου με τη φύση"?
Τι πα να πει "χώρα ανοιχτών οριζόντων"?

...εύλογες οι απορίες σου, δυστυχώς δεν μπορώ να ερμηνεύσω τα λόγια του Γιωργάκη... :think:

...προφανώς το ΠΑΣΟΚ φοβάται μαζικές διαρροές προς τους Οικολόγους και για αυτό αναφέρεται στην πράσινη ανάπτυξη και στα πράσινα άλογα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
και βγαίνουν και οι άλλοι παπάρηδες οι δημοσιογράφοι, και αντί να του πούνε "Εεεεπ! τι μας λες εδώ ρε μάστορα, τι πα να πει αυτό?" κάθονται και τα ξαναμασάνε γράφοντάς τα από εδώ και από εκεί.

υπαλληλοι του μπομπολα , του αναστασιαδη και του λαμπρακη ειναι φιλαρακι , απ'αυτους τρωνε ψωμι
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
φιλε στεκα ,
ακουω προσεχτικα και ενημερωνομαι καθημερινα προσπαθωντας να κατανοησω ποια ειναι η οικονομικη στρατηγικη του πασοκ για να αντιμετωπιστει η κριση και το μονο που διαπιστωσα ειναι η ανυπομονησια να ανεβουν χωρις πρακτικα να εχουν να προσφερουν κατι στον τοπο.

...έτσι ακριβώς είναι.....
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
ΠΡΟΣΟΧΗ!  ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ότι οι παρόντες είναι καλύτεροι!
Αλλά αυτός ειδικά (ο Yorgos), παίρνει doctora στην παπαρολογία!

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΛΕΕΙ ρε παιδιά!

Έτσι είναι ρε γαμώτο! Από το κακό στο χειρότερο. Χθές είδα για επαγγελματικό λόγο πρωσωπικό μου φίλο και κουμπάρο του αδελφού μου δύο φορές υποψήφιο του ΠΑΣΟΚ, και τις δύο ήταν πρώτος επιλαχών στην περιφέρειά του και ήταν και από τους φανατικούς υποστηριχτές του Γιωργάκη στην εμφύλια σύραξη. Άντε του λέω να βγείτε κι εσείς να δούμε τι θα κάνετε! Τι θες να κάνουμε μου λέει, μαλακίες θα κάνουμε κι εμείς! Ούτε οι ίδιοι δεν πιστεύουν στην δυνατότητα τους να κάνουν τίποτα κι έχουν την απαίτηση να τους πιστέψουμε εμείς!!
Τι να πει κανείς! Απόγνωση!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom