Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 743K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Καλά, αυτός τον έχω ικανό να πίστεψε την περασμένη Πέμπτη την "Απογευματινή" που βγήκε και έγραφε ότι η ΝΔ είχε περάσει μπροστά στα μυστικά γκάλοπ.
:jerking:

είμαστε κοντά, τους έχουμε......
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Υ.Γ.
ρωτάω τον πατέρα μου που τον είχε τραπέζωμα ο Παυλόπουλος...
Ελα πατέρα τι λέει ο Παυλό..... Θα μας κερδίσετε;

Χαλαρά.... Σήμερα (Παρασκευή), η Ρηγίλλης είχε μυστική δημοσκόπηση 2 ποντάκια με τάσεις συσπειρωσης της ΝΔ...
Μέχρι την Κυριακή θα κάτσετε στον άξονα των Ζ.....
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Και ένα σύντομο βιογραφικό της (ελεγχόμενης αξιοπιστίας)


Οι πληροφορίες για τις Ακαδημαϊκές της σπουδές φαίνονται αξιόπιστες.
Στην διεθνή βιβλιογραφία μπορεί να βρεθούν μόνον 1-2 άρθρα της (αλλά δεν είναι και ακαδημαϊκός):

The Integration of Environment into Agricultural Policies for Rural Greece
C. Hondraki-Birbili and N. J. D. Lucas
Centre for Environmental Technology, Imperial College of Science, Technology and Medicine, London, SW7, U.K.

A novel methodology for environmental policy analysis - the concept of environmental activity elasticities and an application to the CAP  
Hondaraki-Birbili, C.; Lucas, N.J.D. (Centre for Environmental Technology, Imperial College of Science, Technology and Medicine, London SW7 2PE (United Kingdom)


και τα δύο στο Journal of Environmental Management.

Έχει ασχοληθεί και έχει γράψει πολύ περισσότερα για το ποδήλατο και για την βιώσιμη κινητικότητα (από την εποχή που ήταν στον Δήμο Αθηναίων):

Βλαστός, Θ., Μπιρμπίλη, Τ., ‘Φτιάχνοντας πόλεις για ποδήλατο. Στοιχεία αισθητικής και κατασκευής’, Ε.Ε. ΓΔ Περιβάλλοντος, Αναπτυξιακή Εταιρεία Δήμου Αθηναίων, Οργανισμός Ρυθμιστικού Σχεδίου και Προστασίας Περιβάλλοντος Αθήνας, Mbike, Ιανουάριος 2001, σελ. 256, ISBN 960-86518-2-4. Το βιβλίο στην πλήρη του μορφή είναι δημοσιευμένο στην ιστοσελίδα του ΥΠΕΧΩΔΕ.

Βλαστός, Θ., Μπιρμπίλη, Τ., ‘Ο ρόλος της Τοπικής Δημοκρατίας προς μια Ευρωπαϊκή Πολιτική Ενημέρωσης και Ευαισθητοποίησης για το Περιβάλλον’, ‘Γεωπολιτική’, τεύχος 19, Ιανουάριος – Ιούνιος 1999, σελ. 4-7.

Βλαστός, Θ., Μπιρμπίλη, Τ., ‘Στην πόλη χωρίς το αυτοκίνητό μου’, 1. ‘’M-BIKE’’, τεύχος 5, Φεβρ.-Μάρτ. 2000, σελ. 26, και 2. Ενημερωτικό Δελτίο Συλλόγου Ελλήνων Συγκοινωνιολόγων, τεύχος 123, Σεπτέμβριος 2000, σελ. 6-8.

Βλαστός Θ., Μπιρμπίλη Τ., 2002, ‘Τα πρώτα Συμπεράσματα από Έρευνα για τη Βιώσιμη Κινητικότητα σε 17 Ελληνικές Πόλεις - Προς μια Μεθοδολογία Σχεδιασμού’, Πρακτικά Διεθνούς Συνεδρίου για την ‘Έρευνα στις Μεταφορές στην Ελλάδα’ που οργάνωσε ο Σύλλ. Ελλ. Συγκ/γων και το Ελλ. Ινστιτούτο Μεταφορών, στις 21-22/2/2002, σ. 387-397.

Βλαστός Θ., Μπιρμπίλη Τ., 1999, ‘Θόρυβος στις πόλεις. Οι δυσκολίες για μια κοινή Ευρωπαϊκή πολιτική’, ‘’Περιβάλλον και Δίκαιο’’, έτος 3ο, τεύχος 7, Ιανουάριος – Μάρτιος 1999, σ. 68-73.

Vlastos Th., Birbili T., 1997, ‘Towards a European Information and Awareness Policy on Air Pollution: New Institutional Structures for Local Democracy’, εκδόσεις Εργαστηρίου Συγκοινωνιακής Τεχνικής, Ε.Μ.Π., Τόμος 1, τεύχος 1, σ. 37-47 (εργασία που παρουσιάστηκε στο Workshop on ‘’Information Policy for Improved Urban Air Quality’’ του προγράμματος COST CITAIR ‘’Science and Research for Better Air in European Cities’’ που έγινε στις Βρυξέλλες στις 2-3 Οκτωβρίου 1997.  

Vlastos Th., Birbili T., 1998, ‘European Policies Towards Sustainable Mobility: Problems and Perspectives’, εκδόσεις Εργαστηρίου Συγκοινωνιακής Τεχνικής, Ε.Μ.Π., Τόμος 1, τεύχος 1, σ. 23-35 (εργασία που παρουσιάστηκε στην 8th World Conference on Transport Research, Αμβέρσα, Ιούλιος 1998).

Bλαστός, Θ., Μπιρμπίλη, Τ., ‘Ημέρα Χωρίς Αυτοκίνητο. Τα πρώτα συμπεράσματα μετά από μια μεγάλη επιτυχία’, ‘’M-BIKE’’, τεύχος 8, Οκτώβριος 2000, σελ. 26-31.

Βλαστός Θ., Μπιρμπίλη Τ., Μπαρμπόπουλος Ν., 1999, ‘Ποδήλατο στις Ελληνικές Πόλεις – Πολιτικές Ένταξης’, ΥΠΕΧΩΔΕ/Οργανισμός Ρυθμιστικού Σχεδίου και Προστασίας Περιβάλλοντος Αθήνας, Μbike, σ.34, ISBN 960-86518-0-8.
 
Βλαστός Θ., Μπιρμπίλη Τ., 2000, ‘Διαμορφώσεις και Πολιτικές για την ένταξη του  Ποδηλάτου στην Ελληνική Πόλη – Διερεύνηση Γεωμετρικών Προδιαγραφών με βάση την Ευρωπαϊκή Εμπειρία’, Mbike, σ.154, ISBN 960-86518-1-6.


Δεν ξέρω αν είναι η πλέον κατάλληλη για θέματα περιβάλλοντος.
Άσχετη πάντως δεν είναι.

Και σίγουρα δεν είναι "η κοπέλα από το Γυμναστήριο" όπως έγραψε ο γνωστός εμπαθής παραπάνω.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
φιλαράκι το βράδυ της Κυριακήε ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...........
Ειδικά το 10 νόμιζα ότι ήταν φάρσα.......
Οταν είδα τον Κωστάκη μόνο χωρίς γλάστρες δίπλα του μου φάνηκε ότι ετοίμαζε λόγο για πιθανό πόλεμο.......
Τον οργασμό τον ένιωσα όταν άκουσα ότι μένει έξω ο Αντώναρος...
Αλλα μετά μάζεψα τα χύσια μου γιατί ο εφτάψυχος έφαγε ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΕΡΤ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΟΥΦΛΙΑ και θα είναι παρών.......

Και τελικά ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ. Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΗ.

Ούτε στο χειρότερο εφιάλτη νδιτη και το πιο υγρό όνειρο πασόκου τέτοιο αποτέλεσμα...

Σαν τα γαυρόνια στο 7-0 ένα πράγμα οι νδιτες εκείνο το βράδυ...

Και σίγουρα δεν είναι "η κοπέλα από το Γυμναστήριο" όπως έγραψε ο γνωστός εμπαθής παραπάνω.


Πάντως καλό σωματάκι έχει...
Για early milf καλή είναι...

 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
18
Πόντοι
6
Πάρε κόσμε φορολογία να γουστάρεις...



Αντιμέτωποι με τους λογαριασμούς της Εφορίας θα βρεθούν το επόμενο διάστημα εκατομμύρια φορολογούμενοι.

Σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίδας Το Βήμα, ο λογαριασμός θα σταλεί σε περίπου 3,5 εκατ. ιδιοκτήτες ακινήτων, σε περίπου 5,5 εκατ. ιδιοκτήτες αυτοκινήτων, σε 10.000 κατόχους σκαφών αναψυχής, ενώ στο στόχαστρο θα βρεθούν τα λαχεία και τα τυχερά παιχνίδια, καθώς τα κέρδη θα φορολογούνται με συντελεστή 10% από το πρώτο ευρώ.

Η νέα πολιτική ηγεσία του υπουργείου Οικονομικών θα ενημερωθεί από τους υπηρεσιακούς παράγοντες για το ύψος της «μαύρης τρύπας» των εσόδων, καθώς και για την προοπτική αύξησης από τα μέτρα της προηγούμενης κυβέρνησης.

Το επόμενο διάστημα και εφόσον δεν υπάρξει κάποιο νομοσχέδιο που να καταργεί ή να βελτιώνει τις υφιστάμενες διατάξεις θα επιβληθεί ετήσιος ειδικός φόρος στα επιβατικά αυτοκίνητα και σε μοτοσικλέτες υψηλού κυβισμού (άνω των 1.929 κ.εκ.), να καταργηθεί το αφορολόγητο όριο στα κέρδη από λαχεία, λαχειοφόρες αγορές, κληρώσεις και στοιχήματα, να ολοκληρωθεί η αποστολή των σημειωμάτων της έκτακτης εισφοράς και να σταλούν σε εκατομμύρια ιδιοκτήτες ακινήτων τα εκκαθαριστικά ΕΤΑΚ για το 2009 με το νέο αφορολόγητο όριο.

Παράλληλα, θα σταλούν τα ετήσια τέλη κυκλοφορίας για τα σκάφη αναψυχής άνω των 10 μέτρων και για τα ιστιοπλοϊκά άνω των 15 μέτρων, καθώς και η έκτακτη εισφορά στους ιδιοκτήτες τους.



Επίσης, έσοδα αναμένονται από την αύξηση του ειδικού φόρου κατανάλωσης στη βενζίνη (6 λεπτά/λίτρο στην τιμή λιανικής), την αύξηση των τελών συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας και το τέλος 12% επί της αξίας του χρόνου ομιλίας στα καρτοκινητά.

Τέλος, η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων θα εκδώσει μέσα στις επόμενες ημέρες τα νέα εκκαθαριστικά ΕΤΑΚ για το 2009, ώστε η πρώτη δόση να πληρωθεί φέτος.


πηγή:
 

april543

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
29
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
φιλαράκι το βράδυ της Κυριακήε ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...........
Ειδικά το 10 νόμιζα ότι ήταν φάρσα.......
Οταν είδα τον Κωστάκη μόνο χωρίς γλάστρες δίπλα του μου φάνηκε ότι ετοίμαζε λόγο για πιθανό πόλεμο.......
Τον οργασμό τον ένιωσα όταν άκουσα ότι μένει έξω ο Αντώναρος...
Αλλα μετά μάζεψα τα χύσια μου γιατί ο εφτάψυχος έφαγε ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΕΡΤ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΟΥΦΛΙΑ και θα είναι παρών.......

Και τελικά ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ. Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΗ.
:2funny:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Οι πληροφορίες για τις Ακαδημαϊκές της σπουδές φαίνονται αξιόπιστες.
Στην διεθνή βιβλιογραφία μπορεί να βρεθούν μόνον 1-2 άρθρα της (αλλά δεν είναι και ακαδημαϊκός):

Δεν ξέρω αν είναι η πλέον κατάλληλη για θέματα περιβάλλοντος.
Άσχετη πάντως δεν είναι.

Και σίγουρα δεν είναι "η κοπέλα από το Γυμναστήριο" όπως έγραψε ο γνωστός εμπαθής παραπάνω.
Αν κάποιος/α έχει διδακτορικό & δημοσιεύσεις στη διαχείριση περιβάλλοντος και αποτύχει σαν Υπουργός στο ίδιο αντικείμενο, νομίζω μπορούμε να το κλείσουμε το μαγαζί.

Τώρα σε ποιους να το δώσουμε δεν ξέρω - βάλτε. Μήπως στους Κύπριους που είναι καλύτεροι από μας και σε μερικά χρόνια θα μας καβαλήσουν και στη μπάλα? :rolleyes:
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Δεν σου αρέσει;

http://[URL unfurl="true"]www.parapolitika.gr/files/images/birli_tina.jpg[/img[/URL]]


Και ένα σύντομο βιογραφικό της (ελεγχόμενης αξιοπιστίας)

[URL unfurl="true"]http://www.fimes.gr/2009/10/tina-mpirmpili/[/URL]


[/quote]

η τινα μπιρμπιλη ειναι γκομεναρα και πρεπει

να βρειτε φωτογραφιες της..

καθημερινες. ;D
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
10
Πόντοι
2.007
Όχι θα κάθεται να παρακαλά τον κάθε ξύστη!
Έμπαινε μιλφάρα μου!
με το που μπηκε μεσα πεταξε απειλες αδικαιολογητα και μου προκαλεσε εντυπωση που δεν πεταχτηκε καποιος υπαλληλος να την ξεχεσει.Αλλα το σουργελο συνεχισε τις μπουρδες της ειπε οτι δεν βρηκε τηλεφωνο , φαξ, κομπιουτερ στο γραφειο.Πραγμα που δεν ισχυε οπως παραδεχτηκε η ιδια στον εισαγγελατο
Κοιτωντας το βιογραφικο της μια ζωη στην αφισοκολληση ηταν...
 

Επισκέπτης
με το που μπηκε μεσα πεταξε απειλες αδικαιολογητα και μου προκαλεσε εντυπωση που δεν πεταχτηκε καποιος υπαλληλος να την ξεχεσει.Αλλα το σουργελο συνεχισε τις μπουρδες της ειπε οτι δεν βρηκε τηλεφωνο , φαξ, κομπιουτερ στο γραφειο.Πραγμα που δεν ισχυε οπως παραδεχτηκε η ιδια στον εισαγγελατο
Κοιτωντας το βιογραφικο της μια ζωη στην αφισοκολληση ηταν...
Εντυπωσιοθηρικες μπουρδιτσες,τυπικη συμπεριφορα κομματοσκυλων.
 

Επισκέπτης
Η λαζοπουλεια συζητηση Καραμανλη Α'-Ανδρεα ειναι μια ακομη-εμμεση-αποδειξη οτι ζουμε στην εποχη των ανυπαρκτων πολιτικων:εικοσι χρονια κοντευουν που τους χωσανε...

Α,ναι...ο Λαζοπουλος ειναι σιχαμενος(ΙΜΟ).
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66

Άντε οι πρασινοφρουροί εδώ μέσα τρέξτε.
Τόσο αγώνα κάνατε, μην σας φάει κανείς την θέση.
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Όχι θα κάθεται να παρακαλά τον κάθε ξύστη!
Έμπαινε μιλφάρα μου!

Σωστός!

%CE%9C%CE%A0%CE%91%CE%A4%CE%96%CE%95%CE%9B%CE%972.jpg


11.jpg


mpatzelh.jpg


%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B1++%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B6%CE%B5%CE%BB%CE%AE.jpg

 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
θα το πω κι ας γινω κακος ,,μπορει η κυβερνηση τελικα σε καποιο χρονικο  διαστημα να φανει οτι απετυχε (οπως πολλοι θελουν ευχοντα και πιστευουν γιατι ετσι τους συμφερει) μπορει κι ο Γιωργακης στο τελος να φυγει αποτυχημενος..κανεις δε ξερει...Ομως οσοι ειναι στο παιχνιδι ξερουν πολυ καλα οτι ειναι απο τους λιγους που μπορει να φερει  μερικα Ελληνικα κεφάλια πισω στην πατρίδα να συμμετασχουν στη διακυβερνηση...τουλαχιστον 8-10 ατομα εχουν ερθει για σοβαρες θεσεις εδω απ το εξωτερικο για χαρη του Γιωργακη... :rockon:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Θα προτείνω τον Περσόνα για Γενικό Γραμματέα Δημόσιας Διοίκησης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης.

Ο Γιωργάκης όχι μόνον άνοιξε την διαδικασία επιλογής Γενικών Γραμματέων Υπουργείων, όχι μόνον δίνεται η δυνατότητα οι ενδιαφερόμενοι να κάνουν αίτηση αλλά έδωσε και την δυνατότητα ετεροπρότασης, δηλαδή να προτείνουμε κάποιον που θεωρούμε ικανό: για αυτό και εγώ προτείνω Περσόνα.

Αλλά επειδή συνολικά μπορεί να γίνουν προτάσεις για 5 θέσεις ζητώ την βοήθεια σας για ιδέες σχετικά με άλλες θέσεις.
Άντε, 4 μείνανε ακόμη. Την βοήθεια του κοινού, παρακαλώ.

 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Εγώ είμαι ανάμεσα στις εξής επιλογές :

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ
ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΜΥΝΤΙΚΩΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΝΔΥΣΕΩΝ  |--->  yrret

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ  |---> LUPO

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ   |---> Lakis33

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ, ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ  |--->  str81977
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΙΣΟΤΗΤΑΣ  |---> whitey
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ  |---> rafman

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΤΑΞΗΣ  |---> bixlas
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
σάβρα έκανα μίτινγκ με τον χρυσόγελο και μου είπε ότι μου στήνετε παγιδα και έτσι αρνήθηκα τη θέση.
:fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom