Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 743K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
  Η πεντελη καιγοταν (πάλι) . Αν ηταν να αναβαλαμε τις εκλογες επειδη καιγεται η Πεντελη θα ειχαμε εκλογες ΜΟΝΟ καθε τεσσερα χρονια !!!


  Ο αυτοδημιουργητος τζεφρυ βγαινει απο το 1981 βουλευτης
[URL unfurl="true"]http://el.wikipedia.org/wiki/Γεώργιος_Παπανδρέου_(νεότερος)[/url]


  Καταδρομεας στον Εβρο ( :2funny:) πρεπει να πήγε ΜΕΤΑ το 1981


Πήγε το 1978 στα τεθωρακισμένα τελικά και έμεινε έβρο...
Απ ' ολους τους πολιτικούς αρχηγούς έχει κάνει μακράν την πιο μάχιμη θητεία...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
γνωμες ειναι αυτες και με ολο το σεβασμο και εγω η ολοι ζουσαμε αλλου η εσυ ησουν σε αλλη χωρα.

η δεκαετία του 80 έπρεπε να ήταν η δεκαετία κατά την οποια η χωρα έπρεπε να κάνει υποδομές και να εκμοντερνιστεί

Τίποτα από αυτά δεν έγινε. Θυμήσου ότι κοντά σε εμάς μπήκε η Ισπανία

Ο λεγόμενος "κοσμάκης" πέρναγε καλύτερα επειδή έρεαν οι πακτωλοί χρημάτων από την ΕΕ τα οποια τσέπωναν τα λαμόγια

το πασοκ κατέστρεψε πολύ σημαντικές υποδομές και κύρος, δημιούργησε μια νοοτροπία η οποια οδήγησε και οδηγεί τη χωρα στην καταστροφή.

Εδώ θα πρέπει να πω ότι η ΝΔ βασίστηκε στο μοντέλο πασοκ προσφέροντας μια ακόμα πιο καταστροφική έκδοση

Αυτά

με όλο το σεβασμό φυσικά
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
επειδή φάγαμε στη μάπα αρκετούς "χαρισματικούς" καραγκιόζηδες

και επειδή ο πιο πετυχημένος πρωθυπουργός κυνηγήθηκε από τα λαμόγια ως "λογιστής" και άρα μη χαρισματικός, θέλω να ελπίζω ότι ο μη χαρισματικός ζορζ θα τα καταφέρει
 

Επισκέπτης
η δεκαετία του 80 έπρεπε να ήταν η δεκαετία κατά την οποια η χωρα έπρεπε να κάνει υποδομές και να εκμοντερνιστεί

Τίποτα από αυτά δεν έγινε. Θυμήσου ότι κοντά σε εμάς μπήκε η Ισπανία

Ο λεγόμενος "κοσμάκης" πέρναγε καλύτερα επειδή έρεαν οι πακτωλοί χρημάτων από την ΕΕ τα οποια τσέπωναν τα λαμόγια

το πασοκ κατέστρεψε πολύ σημαντικές υποδομές και κύρος, δημιούργησε μια νοοτροπία η οποια οδήγησε και οδηγεί τη χωρα στην καταστροφή.

Εδώ θα πρέπει να πω ότι η ΝΔ βασίστηκε στο μοντέλο πασοκ προσφέροντας μια ακόμα πιο καταστροφική έκδοση

Αυτά

με όλο το σεβασμό φυσικά
με ολο το σεβασμο νομιζω οτι τα ισοπεδωνεις ολα. σιγουρα θα μπορουσαν να ειχαν γινει περισοτερα και σιγουρα αρκετοι φαγανε πολλα. αλλα οχι οτι δεν εγινε και τιποτα απο το 81 και μετα φτιαχτηκαν το 80%υποδομων στα σχολεια νοσοκομεια και βελτιωση οδικου δικτυου κορινθου τριπολεως που μεχρι τοτε δεν υπηρχε. θεμελειωσε δικαιωματα που δεν υπηρχαν για τους αγροτες και πολλα αλλα. οτι εγιναν και μαλακιες εγιναν αλλα απο εκει μεχρι την ισοπεδωση εχει διαφορα.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
θελω να πω κατι με παρα πολυ απλα λογια , και οποιος εχει μια συγκεκριμενη απαντηση ας τη γραψει , θα με διευκολυνει πολυ για ακαδημαικους λογους...

ο κυριος Παπανδρεου , στα πλαισια της φιλολαικης και ανθρωπιστικης πολιτικης του προανηγγειλε αυξηση μισθων και παροχων προς το λαο της ταξης των 10δις € ,το οποιο συνεπαγεται αυξηση του δημοσιονομικου ελλειματος κατα το 10% του ΑΕΠ.

Θα πει κανεις , οτι αυτη η αυξηση της ρευστοτητας (και του ελλειματος) , θα αντιρροπιστει μακροπροθεσμα απο την αυξηση της επιχειρηματικοτητας ,απορροια της πρασινης αναπτυξης ( καλλιεργεια μπανανων) και διαρθρωτικων αλλαγων στην οικονομια 

να προσθεσω και τα λογια του κου Βενιζελου : Στηρίζω την ενότητα της παράταξης με τη δράση μου, αλλά και με τις ηθελημένες σιωπές μου

μπορει να μου απαντησει καποιος που προτιθεται να ψηφισει τον κ Παπανδρεου , αν εχει επιγνωση της βιοσιμοτητας των προγραμματικων του δηλωσεων και της γενικοτερης οικονομικης συγκυριας ?
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
με ολο το σεβασμο νομιζω οτι τα ισοπεδωνεις ολα. σιγουρα θα μπορουσαν να ειχαν γινει περισοτερα και σιγουρα αρκετοι φαγανε πολλα. αλλα οχι οτι δεν εγινε και τιποτα απο το 81 και μετα φτιαχτηκαν το 80%υποδομων στα σχολεια νοσοκομεια και βελτιωση οδικου δικτυου κορινθου τριπολεως που μεχρι τοτε δεν υπηρχε. θεμελειωσε δικαιωματα που δεν υπηρχαν για τους αγροτες και πολλα αλλα. οτι εγιναν και μαλακιες εγιναν αλλα απο εκει μεχρι την ισοπεδωση εχει διαφορα.

Με όλο το σεβασμό

Σε ευχαριστώ για τη γνώμη σου, με την οποια διαφωνώ

Δεν πειράζει. Σημασία έχει ότι μπορούμε και λέμε τη γνώμη μας

(πολύ πολιτισμός έπεσε)
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Και ποιος ξερει.. μπορει τελικα να τα παει καλα ο γιωργακης.. (ασε την πλακιτσα που κανουμε) δε φταιει δα για ολα τα κακα του πασοκ..

Το λαμογιομπουλούκι φοβαμαι εγω που ακολουθει.. και περιμενει τριβοντας τα χερια σαν τον τσιφούτη γερολαδά (οποιος θυμαται) να αρχισει το τσιμπούσι παλι.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
μπορει να μου απαντησει καποιος που προτιθεται να ψηφισει τον κ Παπανδρεου , αν εχει επιγνωση της βιοσιμοτητας των προγραμματικων του δηλωσεων και της γενικοτερης οικονομικης συγκυριας ?

Έχει σημασία?

Πρόκειται να τα υλοποιήσει?

Η μήπως πρόκειται να υλοποιήσει όσα είπε ο κωστάκης?
 

Επισκέπτης
θελω να πω κατι με παρα πολυ απλα λογια , και οποιος εχει μια συγκεκριμενη απαντηση ας τη γραψει , θα με διευκολυνει πολυ για ακαδημαικους λογους...

ο κυριος Παπανδρεου , στα πλαισια της φιλολαικης και ανθρωπιστικης πολιτικης του προανηγγειλε αυξηση μισθων και παροχων προς το λαο της ταξης των 10δις € ,το οποιο συνεπαγεται αυξηση του δημοσιονομικου ελλειματος κατα το 10% του ΑΕΠ.

Θα πει κανεις , οτι αυτη η αυξηση της ρευστοτητας (και του ελλειματος) , θα αντιρροπιστει μακροπροθεσμα απο την αυξηση της επιχειρηματικοτητας ,απορροια της πρασινης αναπτυξης ( καλλιεργεια μπανανων) και διαρθρωτικων αλλαγων στην οικονομια 

να προσθεσω και τα λογια του κου Βενιζελου : Στηρίζω την ενότητα της παράταξης με τη δράση μου, αλλά και με τις ηθελημένες σιωπές μου

μπορει να μου απαντησει καποιος που προτιθεται να ψηφισει τον κ Παπανδρεου , αν εχει επιγνωση της βιοσιμοτητας των προγραμματικων του δηλωσεων και της γενικοτερης οικονομικης συγκυριας ?
οχι δεν σου απανταει κανενας εσυ να ψηφισεις τον ανθρωπο που εχει ομολογησει οτι δεν ηξερε τη γινοταν στο κομα που κυβερνουσε και οτι του φταιει η αντιπολιτευση που 6 χρονια δεν μπορει να εφαρμοσει αυτα που ελεγε απο το 2004!!!!! και το σημαντικοτερο γιατι αραγε ο ιδιος του ο εξαδελφος του ειπε οτι κανει εγληματα και για το κομα αλλα και για τη χωρα; απαντησε σε ολααυτα που σε κανουν να ψηφιζεις εναν πολιτικο που ζηταει για τριτη φορα τη ψηφο του λαου για να κανει οτι δεν εκανε τις αλλες δυο!!!!!
 

Επισκέπτης
Και ποιος ξερει.. μπορει τελικα να τα παει καλα ο γιωργακης.. (ασε την πλακιτσα που κανουμε) δε φταιει δα για ολα τα κακα του πασοκ..

Το λαμογιομπουλούκι φοβαμαι εγω που ακολουθει.. και περιμενει τριβοντας τα χερια σαν τον τσιφούτη γερολαδά (οποιος θυμαται) να αρχισει το τσιμπούσι παλι.
για καποιους φταιει το πασοκ που 6 χρονια δεν μπορουν να κυβερνησουν!!! το εχουμε ακουσει και αυτο!!!! οσο για το μπουλουκο συμφωνω αλλωστε δεν ειναι η πρωτη φορα που θα το κανει.
 

soisix

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2009
Μηνύματα
2.399
Like
0
Πόντοι
16
Και ποιος ξερει.. μπορει τελικα να τα παει καλα ο γιωργακης.. (ασε την πλακιτσα που κανουμε) δε φταιει δα για ολα τα κακα του πασοκ..

Το λαμογιομπουλούκι φοβαμαι εγω που ακολουθει.. και περιμενει τριβοντας τα χερια σαν τον τσιφούτη γερολαδά (οποιος θυμαται) να αρχισει το τσιμπούσι παλι.
5 χρονια εκτος ειναι ΠΟΛΛΑ...και μετα θα αρχισει ΚΑΙ ο γιωργακης τα δεν ηξερα,παραπλανηθηκα...καναμε λαθη... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

oikologos

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2009
Μηνύματα
33
Like
0
Πόντοι
0
Με εκνευρίζει ο τίτλος του thread. Μια χαρά τα είπε, και τέλος πάντων άπο τον πιο ΑΔΡΑΝΗ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟ είναι απείρως καλύτερος. Η Ελλάδα το 2004 είχε πάει μπροστά μέχρι το 2007 διοικούνταν ακόμη με τον αυτόματο πιλότο και τα όσα είχε πετύχει ο Σημίτης στην λειτουργία του κράτους. Μετά απλώς οι κύριοι της ανυπαρξίας κατέρρευσαν ύπο το βάρος της ανικανότητας τους. Δεν φτάνουν οι κορώνες του ΔΗΘΕΝ εθνικόφρωνα για να κυβερνήσουν τον τόπο. Άσε που και στα εθνικά θέματα , την άμυνα και την ασφάλεια ΣΚΑΤΑ τα έκαναν. Τουλάχιστον στο τελευταίο από μία δεξιά κυβέρνηση περιμενα κάτι καλύτερο.
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
οχι δεν σου απανταει κανενας εσυ να ψηφισεις τον ανθρωπο που εχει ομολογησει οτι δεν ηξερε τη γινοταν στο κομα που κυβερνουσε και οτι του φταιει η αντιπολιτευση που 6 χρονια δεν μπορει να εφαρμοσει αυτα που ελεγε απο το 2004!!!!! και το σημαντικοτερο γιατι αραγε ο ιδιος του ο εξαδελφος του ειπε οτι κανει εγληματα και για το κομα αλλα και για τη χωρα; απαντησε σε ολααυτα που σε κανουν να ψηφιζεις εναν πολιτικο που ζηταει για τριτη φορα τη ψηφο του λαου για να κανει οτι δεν εκανε τις αλλες δυο!!!!!
Σωστός. Να σου κάνω όμως μια ερώτηση ? Αν υποθέσουμε ότι κάνει και ο Γιώργος ακριβώς τα ίδια με αυτά που καταδικάζεις , θα αλλάξεις πολιτική άποψη ?
 

Επισκέπτης
Σωστός. Να σου κάνω όμως μια ερώτηση ? Αν υποθέσουμε ότι κάνει και ο Γιώργος ακριβώς τα ίδια με αυτά που καταδικάζεις , θα αλλάξεις πολιτική άποψη ?
το εχω πει οτι ειμαι ο πρωτος που θα το κανω φιλε μου οπως το εκανα και επι σημιτη και οχι γιατι δεν αφησε εργο αλλα γιατι γαμησετον κομακη τη τελευται4ετια και γιαυτο το πασοκ εχασε. ηρθε ο μεσιας και αντι να δουμε καλυτερες μερες ηρθαν τα χειροτερα αλλα καποιοι δεν τα βλεπουν!!
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Με εκνευρίζει ο τίτλος του thread. Μια χαρά τα είπε, και τέλος πάντων άπο τον πιο ΑΔΡΑΝΗ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟ είναι απείρως καλύτερος. Η Ελλάδα το 2004 είχε πάει μπροστά μέχρι το 2007 διοικούνταν ακόμη με τον αυτόματο πιλότο και τα όσα είχε πετύχει ο Σημίτης στην λειτουργία του κράτους. Μετά απλώς οι κύριοι της ανυπαρξίας κατέρρευσαν ύπο το βάρος της ανικανότητας τους. Δεν φτάνουν οι κορώνες του ΔΗΘΕΝ εθνικόφρωνα για να κυβερνήσουν τον τόπο. Άσε που και στα εθνικά θέματα , την άμυνα και την ασφάλεια ΣΚΑΤΑ τα έκαναν. Τουλάχιστον στο τελευταίο από μία δεξιά κυβέρνηση περιμενα κάτι καλύτερο.
ακου λογικη ελληνα  :idiot:

η αποψη μου ειναι οτι με καθαρα ανθρωπιστικα κριτηρια , πρεπει να καταργηθει αυτο το πολιτευμα.

Μια ΧΟΥΝΤΑ θα ωφελουσε την Ελλαδα
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
το εχω πει οτι ειμαι ο πρωτος που θα το κανω φιλε μου οπως το εκανα και επι σημιτη και οχι γιατι δεν αφησε εργο αλλα γιατι γαμησετον κομακη τη τελευται4ετια και γιαυτο το πασοκ εχασε. ηρθε ο μεσιας και αντι να δουμε καλυτερες μερες ηρθαν τα χειροτερα αλλα καποιοι δεν τα βλεπουν!!
Συμφωνώ. Το θέμα όμως είναι γιατί οι σημερινές μέρες είναι χειρότερες? Γιατί κυβερνάει η ΝΔ ή γιατί ούτως ή άλλως στην Ελλάδα ισχύει το κάθε πέρσι και καλύτερα ?
Δηλαδή, αν σε 3 χρονια από τώρα που θα κυβερνάει το ΠΑΣΟΚ ,κάνεις μια δημοσκόπηση στο λαό ,
"Τώρα (2012) είμαστε καλύτερα ή το 2009 ?" , τί πιστεύεις ότι θα πει ο λαός ?
Εγώ πιστεύω 95% θα πει ότι το 2009 ήταν καλύτερο. Η Ελλάδα πάει κατά διαόλου χρόνο με το χρόνο όποιος και να κυβερνάει. Οι κυβερνήσεις απλώς παρακολουθούν το τρένο να περνάει ανήμπορες να αντιδράσουν , εγκλωβισμένες στα κομματικά γρανάζια.
 

aris63

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.585
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
616
ελπιζω ο Γιωργακης να επαναφερει την φορολογηση της εκκλησιαστικης περιουσιας...
....που ειχε καταργηθει απο τον Κωστακη το 2004!!!
 

Επισκέπτης
ακου λογικη ελληνα  :idiot:

η αποψη μου ειναι οτι με καθαρα ανθρωπιστικα κριτηρια , πρεπει να καταργηθει αυτο το πολιτευμα.

Μια ΧΟΥΝΤΑ θα ωφελουσε την Ελλαδα
αντε που ησουν παλι εκδηλωθηκες!!!!!αλλωστε η χουντα δεν πειραξε κανεναν ουτε βασανισε κανεναν ολα γινοντουσταν με τη θεληση του λαου!!! αυτος ο καλος ανθρωπος ο παπαδοπουλος και ο ιωαννιδης ανθρωπο δεν πειραξαν!!! τετοιες μαλακιες λες παλι και θα μας στειλεις βραδιατικα!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom