Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
επειδη εχετε επιλεκτικη μνημη των γεγονοτων εκεινη την αναταραχη την ειχε προκαλεσει ο σημιτης σε συνεργασια με το βενιζελο για να τον ριξουν αλλα δεν μασησε και ετσι τη πατησανε και οι δυο,και αυτα που λεω επιβαιβεωνονται στο τη συνεβη μετα τις εκλογες με το βενιζελο και ποιος τον συμβουλεψε!!!!
μάλλον εσύ θυμάσαι λάθος. Δεν ήταν δεύτερη χαμένη εκλογική αναμέτρηση του Ζορζ; Και μάλιστα με νωπές ακόμα τις σβησμένες πυρκαγιές; Δεν είχε τεθεί θέμα ικανότητάς του; Εμ, πώς να το κάνουμε, ένας ανίκανος δεν κρύβεται για πολύ.
Αν ήταν μάγκας θα τους είχε διαολοστείλει και τους δύο και θα έκανε τα κουμάντα του...αλλά ο κύριος αυτός που δεν χρωστάει σε κανένα όπως διατυμπανίζει, τους κράτησε και τους δύο εντός μην τυχόν και χάσει καμιά ψήφο...

επικοινωνιακά μορμολίκια όλοι τους γμτ.....γιαυτό γίναμε έτσι ...
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
φιλε μου δεν μπορω να βλεπω ανακριβειες απο εμπαθεις ανθρωπους. ειναι φοβερο παντως αυτο που γινεται με τους δεξιους αντι να κρινουν το τη εκανε ο καραμανλης εικαζουν στο τη δεν θα κανει ο παπανδρεου εστω και αν ακομα δεν εχει κυβερνηση!!!ειναι για να γελας!!!! :uglystupid:
Μην τους κρίνεις έτσι εύκολα....ναι έχεις δίκιο ότι γράφουν ανκρίβειες, αυτό δεν σημαίνει σώνει και καλά ότι είναι εμπαθείς....προσπάθησε και εγώ μαζί σου αν θέλεις να τους ενημερώσουμε σωστά και αν συνεχίσουν τότε δεν πειράζει....εμείς και πολλοί άλλοι θα προσπαθήσουμε να αλλάξουμε την χώρα....και να πολεμήσουμε και τα λαμόγια του ΠΑΣΟΚ που όπως γνωρίζεις συνεργάστηκαν 5 χρόνια τώρα με τους δεξιούς, κατέφαγαν τις σάρκες της χώρας και ήδη ξεκίνησαν τις κωλοτούμπες.....έχουμε να δώσουμε έναν πόλεμο από της 5 του μηνός και δεν πρέπει να κάνουμε βήμα πίσω!!!!!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
φιλε μου δεν μπορω να βλεπω ανακριβειες απο εμπαθεις ανθρωπους. ειναι φοβερο παντως αυτο που γινεται με τους δεξιους αντι να κρινουν το τη εκανε ο καραμανλης εικαζουν στο τη δεν θα κανει ο παπανδρεου εστω και αν ακομα δεν εχει κυβερνηση!!!ειναι για να γελας!!!! :uglystupid:
ρε αδερφέ στο ξαναλέω! επειδή κάποιος δεν θα ψηφίσει το γελαστούλη δεν σημαίνει πως είναι δεξιός!!!
αυτό είναι η πόλωση που πουλάτε!!
δηλαδή σε μια επιχείρηση για να κρίνεις κάποιον πρέπει να τον δοκιμάσεις πρώτα; Κρίση για να κρίνεις αν κάποιος αξίζει ή όχι ΔΕΝ έχεις;;
Συνέντευξη ένα εργαζόμενο δεν τον περνάς; Ε, αυτουνού του τεμπελχανά η συνέντευξη έχει διαρκέσει 6 χρόνια και βάλε!!
6 χρόνια ζελές αντί για μπριτζόλα ήτανε!!
άει σιχτήρ πια με το "δεν τον δοκιμάσαμε"
εσύ τα σκατά πώς τα κρίνεις πως δεν είναι νόστιμα; τα δοκίμασες πρώτα;
Επειδή είναι χάλιας ο κωστάκης (και θα φάει τη φόλα του), αυτό σημαίνει πως είναι καλός ο άλλος;
ρε μαλάκες, η χώρα δεν είναι ή δεν πρέπει να είναι μπουρδέλο! Δεν τις δοκιμάζεις όλες για να δεις αν κάνουνε καλό κρεβάτι και μετά λες πως πας αλλού επειδή όλες είναι μπαζόλες στο κρεβάτι...καταλαβαίνετε;;
Δεν την παίρνει άλλο τη χώρα να κάνουν οι πολυθρονάδες τις μαλακίες τους.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
φιλε μου δεν μπορω να βλεπω ανακριβειες απο εμπα θεις ανθρωπους. ειναι φοβερο παντως αυτο που γινεται με τους δεξιους αντι να κρινουν το τη εκανε ο καραμανλης εικαζουν στο τη δεν θα κανει ο παπανδρεου εστω και αν ακομα δεν εχει κυβερνηση!!!ειναι για να γελας!!!! :uglystupid:
και κάτι τελευταίο.
ΔΕΝ είναι καινούργιο ΠΑΣΟΚ. ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΕΙΝΑΙ.
όλοι εκεί μπροστά καθόντουσαν....μα όλοι.
 

Επισκέπτης
τελικά όντως δεν ξέρεις να διαβάζεις.

1. εξήγησα πως αν άλλαξε κάτι στο Γιωργάκη είναι το τι του λένε να πει. απόδειξη πως κάποια άλλα στελέχη του παίρνουν το βάρος να κάνουνε τη συσπείρωση διαμηνύοντας στους ψηφοφόρους να "δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους" !!!!! και πως με ταπεινότητα (που πουλάνε) θα έρθει και άλλος κόσμος που θα τα χάψει.
μπορείς να δεις την τελευταία ομιλία του Ραγκούση (έτσι νομίζω λέγεται -αν κάνω λάθος στο όνομα σκοτώστε με)
2. Όπως δεν σε πείθει εσένα ένας πολιτικός που σου πουλούσε φούμαρα τότε και τώρα σου λέει και καλά την αλήθεια που πονάει (ούτε εμένα με πείθει ο κωστάκης φυσικά), έτσι δεν θα έπρεπε να σε πείθει και ένας πολιτικός που έκανε τη μία μαλακία μετά την άλλη τόσα χρόνια και τώρα ξαφνικά έγινε μετρ της πάταξης της κρίσης. Εσένα όμως σε πείθει....οπότε ή υπάρχει συμφέρον ή πρέπει να το ψάξεις.

3. όταν έχασε τις εκλογές 6 χρόνια πριν είπε πως θα κάνει κάθαρση στο ΠΑΣΟΚ. ΔΕΝ έκανε. Ούτε μετά από 4 χρόνια ξαναέκανε. Και πάλι καταλήξαμε να έχουμε το χοντρούλη και τον αυλόγυρό του. Τώρα έκανε; και ποια κάθαρση κάνει όταν όλη η πρώτη σειρά είναι οι παλιά φρουρά που τον χειροκροτάει; Σόρρυ, αλλά όταν εγώ κάνω κάθαρση από τους κακούς υπαλλήλους στην επιχείρηση που δουλεύω, κόβω κεφάλια - δεν ξαναπατάνε πόδι. Σε αντιστοιχία...αυτοί που τρώνε πόδι ας πάνε στο ΛΑΟΣ ή στο Σύρριζα. Όχι στην κεντρική επιτροπή του ΠΑΣΟΚ ή σε άλλα πόστα μετά τις εκλογές.

5. ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ. ΟΣΟ ΣΚΑΤΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΚΗΣ, ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΚΙ ΑΛΛΟΝ ΣΚΑΤΙΑ, ΜΕ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ

6. Μακάρι να βγω λάθος και ο θλιβερός να με διαψεύσει, αλλά δυστυχώς δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος. δεν μπορώ να βλέπω άλλο τα πάντα γύρω μου να καταρρέουνε. Η προοπτική να πάω μόνιμα στο Ντουμπάι είναι εξαιρετική αλλά προτιμώ να μείνω σε μια Ελλάδα αναπτυσσόμενη.
κοιταξε να δεις λογο της πολιτικη σου εστω και πρωην ιδεολογιας τα βλεπεις οπως εσυ θες. τωρα για την καθαρση που λες η δεν γνωριζεις η κατι αλλο συμβαινει!!!! εχουμε και λεμε σημιτης πρωην πρωθυπουργος τσοχατζοπουλος επι σειρα ετων δεξι χερι του πατερα του και επι σειρα ετων υπουργος επι κυβερνησεων σημιτη. βερελης υπουργος επι κυβερνησεων σημιτη. παπαντωνιου πρωην τσαρος οικονομιας επι σημιτ. και υπουργος αμυνης. χριστοδουλακης επισης υπουργος επι σημιτη. λαλιωτης χωρις σχολια. κουλουρης υπουργος επι ανδρεα και υφυπουργος επι σημιτη. τωρα αν αυτα εσενα δε σου λενε τιποτα και δεν εχει κανει τιποτα τοτε εισαι απλα κοματικα ποτισμενος ακομα και αυτα που λες δεν ισχυουν!! οσο γαι τον κωστακη επανεφερε στο επικρατειας αυτον που εδιωξε το 1996[σουφλια] και δεν εχει καθαρισει κανεναν απο τους λεγομενους βαρωνους αλλα του επιβαλουν και ποιους θα βαλει στα ψηφοδελτια. τωρα αν αυτος ειναι το ιδιο σκατας επετρεψε με να εχω αντιθετη αποψη!!! οσο για το παρελθον του γιωργου τη ειναι αυτο που εχει κανει και λες οταν δεν εχει δοκιμαστει. αν βγει και δεν κανει τιποτα απο οσα εχει πει εγω πρωτος θα τον βρισω. ενω ο κωστακης ειναι τρανη αποδειξη οτι υποσχεθηκε παταξη διαφθορας επανιδρυση σεμνα και ταπεινα νταβατζηδες και τοσα αλλα δεν εκανε ουτε ενα!!!!!
 

Επισκέπτης
μάλλον εσύ θυμάσαι λάθος. Δεν ήταν δεύτερη χαμένη εκλογική αναμέτρηση του Ζορζ; Και μάλιστα με νωπές ακόμα τις σβησμένες πυρκαγιές; Δεν είχε τεθεί θέμα ικανότητάς του; Εμ, πώς να το κάνουμε, ένας ανίκανος δεν κρύβεται για πολύ.
Αν ήταν μάγκας θα τους είχε διαολοστείλει και τους δύο και θα έκανε τα κουμάντα του...αλλά ο κύριος αυτός που δεν χρωστάει σε κανένα όπως διατυμπανίζει, τους κράτησε και τους δύο εντός μην τυχόν και χάσει καμιά ψήφο...

επικοινωνιακά μορμολίκια όλοι τους γμτ.....γιαυτό γίναμε έτσι ...
μου αρεσει που αρχιζεις και εκδηλωνεσαι!!!! μονο να σου θυμησω οτι την πρωτη εκλογικη ηττα 2004 την ειχε χασει ο σημιτης και αν δεν αναλαμβανε ο γιωργος θα μιλαγαμε για διαφορα μεγαλυτερη του 81!!!! αλλα ο κωστακης που ειναι τοσο μαγκας και εχει αρχιδια γιατι κραταει ντορα και επαναφερει σουφλια. γιατι δεν τελειωνε παυλιδη και μανολη!!!!!!!
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
επειδη εχετε επιλεκτικη μνημη των γεγονοτων εκεινη την αναταραχη την ειχε προκαλεσει ο σημιτης σε συνεργασια με το βενιζελο για να τον ριξουν αλλα δεν μασησε και ετσι τη πατησανε και οι δυο,και αυτα που λεω επιβαιβεωνονται στο τη συνεβη μετα τις εκλογες με το βενιζελο και ποιος τον συμβουλεψε!!!!



Ποια επιλεκτικη μνημη ρε φιλε..? πλακα κανεις..? αυτα ειναι γνωστα ποιος ηταν ο αλλος υποψήφιος.. προεκλογικος του αντιπαλος ητανε τοτε  βενιζελος, ειπε κανεις το αντιθετο..?

Καταλαβες τι ειπα? οτι μια βδομαδα πριν τις εκλογες αρχηγου του ΠΑΣΟΚ το 2007 (Βενιζελου - Παπαντρεου), ζηταει απο την κεντρικη επιτροπη του ΠΑΣΟΚ ψηφο εμπιστοσυνης.

Τωρα αυτα που λες για δεξιους κλπ, μαλλον δεν καταλαβες.. σκατα στα μουτρα τους και σ αυτους..  ;)
 

Επισκέπτης
Ποια επιλεκτικη μνημη ρε φιλε..? πλακα κανεις..? αυτα ειναι γνωστα ποιος ηταν ο αλλος υποψήφιος.. προεκλογικος του αντιπαλος ητανε τοτε  βενιζελος, ειπε κανεις το αντιθετο..?

Καταλαβες τι ειπα? οτι μια βδομαδα πριν τις εκλογες αρχηγου του ΠΑΣΟΚ το 2007 (Βενιζελου - Παπαντρεου), ζηταει απο την κεντρικη επιτροπη του ΠΑΣΟΚ ψηφο εμπιστοσυνης.

Τωρα αυτα που λες για δεξιους κλπ, μαλλον δεν καταλαβες.. σκατα στα μουτρα τους και σ αυτους..  ;)
φιλε μου για τον τροπο που αναγκαστηκε να γινει γραφω και ποιος τον αναγκασε σε αυτες τις διαδικασιες!!!!
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Ποια επιλεκτικη μνημη ρε φιλε..? πλακα κανεις..? αυτα ειναι γνωστα ποιος ηταν ο αλλος υποψήφιος.. προεκλογικος του αντιπαλος ητανε τοτε  βενιζελος, ειπε κανεις το αντιθετο..?

Καταλαβες τι ειπα? οτι μια βδομαδα πριν τις εκλογες αρχηγου του ΠΑΣΟΚ το 2007 (Βενιζελου - Παπαντρεου), ζηταει απο την κεντρικη επιτροπη του ΠΑΣΟΚ ψηφο εμπιστοσυνης.

Τωρα αυτα που λες για δεξιους κλπ, μαλλον δεν καταλαβες.. σκατα στα μουτρα τους και σ αυτους..  ;)
Φίλε μου επειδή μάλλον δεν ανήκεις στο ΠΑΣΟΚ(προσοχή δεν το κρίνω) δεν γνωρίζεις και το παρασκήνιο τότε....επειδή ότι και να σου πω δύσκολα να σε πείσω...η κίνηση του Γιώργου ήταν σπουδαίας στρατηγικά, αφού κατάφερε να σπάσει το ισχυρό δίδυμο Βενιζέλου-Σημίτη στα δύο, αφού ο Βενιζέλος αν συμφωνούσε στα λεγόμενα του Σημίτη("πάμε να τον ρίξουμε") θα φαινόταν μία εβδομάδα πριν τις εκλογές για πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ ότι καθοδηγείτε και είναι όμηρος του Σημίτη
 

Επισκέπτης
Φίλε μου επειδή μάλλον δεν ανήκεις στο ΠΑΣΟΚ(προσοχή δεν το κρίνω) δεν γνωρίζεις και το παρασκήνιο τότε....επειδή ότι και να σου πω δύσκολα να σε πείσω...η κίνηση του Γιώργου ήταν σπουδαίας στρατηγικά, αφού κατάφερε να σπάσει το ισχυρό δίδυμο Βενιζέλου-Σημίτη στα δύο, αφού ο Βενιζέλος αν συμφωνούσε στα λεγόμενα του Σημίτη("πάμε να τον ρίξουμε") θα φαινόταν μία εβδομάδα πριν τις εκλογές για πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ ότι καθοδηγείτε και είναι όμηρος του Σημίτη
πεστα γιατι δεν τα καταλαβαινουν η μαλλον κανουν οτι δεν τα καταλαβαινουν!!!! υπαρχει καταγεγραμενο στη καμερα η ατακα του σημιτη προς το βενιζελο οτι στη ψηφοφορια θα τον ριξουμε!!!! αλλα τελικα τα αρχ...ριξανε!!!
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Κοιτάξτε μάγκες, καλό είναι να έχουμε γνώμη, αλλά αν δεν ανήκουμε σε κάποιο κόμμα ή κίνημα και δεν γνωρίζουμε εκ των έσω τι γίνεται και πως παίρνονται οι αποφάσεις και στεκόμαστε μόνο στην γνώμη που εκφράζουν οι εκάστοτε νταβατζήδες δημοσιογράφοι, τότε οδηγούμαστε σε εσφαλμένες κρίσεις....μόνοι σας λέτε ότι δεν είστε μέλοι του ΠΑΣΟΚ...πως λοιπόν μπορείτε και προχωράτε σε κρίσεις όσον αφορά τις διαδικασίες των οργάνων του?....άνετα όμως και έτσι πρέπει, να κρίνεται και όσο αυστηρα θέλετε τις απόψεις, τις ιδέες και τις προτάσεις του Γιώργου
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Φίλε μου επειδή μάλλον δεν ανήκεις στο ΠΑΣΟΚ(προσοχή δεν το κρίνω) δεν γνωρίζεις και το παρασκήνιο τότε....επειδή ότι και να σου πω δύσκολα να σε πείσω...η κίνηση του Γιώργου ήταν σπουδαίας στρατηγικά, αφού κατάφερε να σπάσει το ισχυρό δίδυμο Βενιζέλου-Σημίτη στα δύο, αφού ο Βενιζέλος αν συμφωνούσε στα λεγόμενα του Σημίτη("πάμε να τον ρίξουμε") θα φαινόταν μία εβδομάδα πριν τις εκλογές για πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ ότι καθοδηγείτε και είναι όμηρος του Σημίτη



Για τη στρατηγικη του βενιζελου - σημιτη δεν ξερω φιλε.
Αυτο που σχολιαζω εγω ειναι οτι ηταν μεγαλη μαλακια αυτο που πηγε να κανει, και φανηκε κιολας απο το οτι δεν εγινε τελικα.

Τωρα με το γιωργακη πραγματικα δεν εχω τιποτα.. εχω ομως με ολα τα υπολοιπα λαμογια που περιμενουν σαν τα τσακαλια να βγει το ΠΑΣΟΚ να ξαναρχισουνε τα ιδια.

Αυτους εχω βαρεθει.. σιχαθει πιο καλα.

Και για να σου λυσω την απορια, εχω ψηφισει ΠΑΣΟΚ κανα δυο φορες.  ;)
 

Επισκέπτης
Για τη στρατηγικη του βενιζελου - σημιτη δεν ξερω φιλε.
Αυτο που σχολιαζω εγω ειναι οτι ηταν μεγαλη μαλακια αυτο που πηγε να κανει, και φανηκε κιολας απο το οτι δεν εγινε τελικα.

Τωρα με το γιωργακη πραγματικα δεν εχω τιποτα.. εχω ομως με ολα τα υπολοιπα τα λαμογια που περιμενουν σαν τα τσακαλια να βγει το ΠΑΣΟΚ να ξαναρχισουνε τα ιδια.

Αυτους εχω βαρεθει.. σιχαθει πιο καλα.

Και για να σου λυσω την απορια, εχω ψηφισει ΠΑΣΟΚ κανα δυο φορες.  ;)
φιλε μου σου εξηγω οτι ολο αυτο το νταβατουρι το προκαλεσε ο σημιτης με τον βενιζελο !!! οσο γαι τα υπολοιπα θα συμφωνησω μαζι σου 100% αλλωστε αυτο ειπε και ο γιωργος καποιοι μην ετοιμαζουν κουστουμια και σου λεω εκ των προτερων οτι ορισμενοι πρωην υπουργοι θα βρεθουν προ εκπληξεων[βασω κ.α]
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
κατσε να βγει και θα δεις που θα φαν σουτ και οι δυο.... :s&m_2:
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Είναι πραγματικότητα ότι η χώρα αυτή την στιγμή είναι σε πλήρη διάλυση και σε διεθνή ανυποληψία...τα οικονομικά είναι χάλια, το κράτος κατακερματισμένο, διεθνώς απέχουμε από παντού...ε λοιπόν αντί να δώσουμε έναν τόνο αισιοδοξίας στον κόσμο, προσπαθούν οι κυβερνώντες να διαχειριστούν τον φόβο του και τις ανασφάλειές του, για οτιδήποτε....υπάρχει λοιπόν μέλλον, υπάρχει και άλλος δρόμος, υπάρχουν και καλύτερες επιλογές, υπάρχει όραμα, υπάρχουν στόχοι και όλα αυτά θα τα επιτύχουμε εμείς, όχι ο εκάστοτε πρωθυπουργός. Από αυτόν θέλουμε να μας τα ορίζει όλα τα παραπάνω, να μας λέει τι μπορούμε να κάνουμε, που μπορούμε να φτάσουμε, τι υπάρχει εκεί έξω και οι επιστήμονες, οι τεχνοκράτες όλοι μας να προσπαθήσουμε να βρούμε τους τρόπους να το πετύχουμε. Πρέπει να ξαναβρούμε τις χαμένες μας αξίες και αρχές....αλυλλεγγύη, συναδελφικότητα, συμμετοχικότητα, ισονομία, ισότητα κλπ. Φίλοι μου τα έχουμε χάσει αυτά....ποιος πρωθυπουργός από μόνος του θα κάνει κάτι, αν εμείς δεν είμαστε διατεθιμένοι να ξεβολευτούμε και να ξεκινήσουμε πόλεμο απέναντι στους κρατικοδίαιτους, στους καρεκλοκένταυρους και στους τσιφλικάδες του κράτους!!!!!!
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
φιλε μου σου εξηγω οτι ολο αυτο το νταβατουρι το προκαλεσε ο σημιτης με τον βενιζελο !!! οσο γαι τα υπολοιπα θα συμφωνησω μαζι σου 100% αλλωστε αυτο ειπε και ο γιωργος καποιοι μην ετοιμαζουν κουστουμια και σου λεω εκ των προτερων οτι ορισμενοι πρωην υπουργοι θα βρεθουν προ εκπληξεων[βασω κ.α]



Εννοεις οτι ο βενιζελος / σημιτης τον εβαλαν να ζητησει ψηφο εμπιστοσυνης? οχι βεβαια.

Αυτοι ηταν αντιπολιτευση και εκαναν το παιχνιδι τους.

Αλλα αυτη η κινηση πως να το θεσω ρε φιλε, ητανε φαουλ..  στην ουσια ηθελε να δει ποιος ητανε μαζι του και ποιος οχι, με φανερη ψηφο μια βδομαδα πριν τις εκλογες..!

Εσυ κρινεις αυτη την κινηση σωστη/ δημοκρατικη κλπ..?

Για τα λαμογια που λες οτι θα σουταρει, εγω δυσκολο το βλεπω παντως.. σημερα ειχε το Ρεπα διπλα του, και ολους τους γνωστους δεινοσαυρους μπροστα μπροστα στις καρεκλες.. νεο στελεχος δεν ειδα κανενα μπροστα..  ;)
 

Επισκέπτης
Εννοεις οτι ο βενιζελος / σημιτης τον εβαλαν να ζητησει ψηφο εμπιστοσυνης? οχι βεβαια.

Αυτοι ηταν αντιπολιτευση και εκαναν το παιχνιδι τους.

Αλλα αυτη η κινηση πως να το θεσω ρε φιλε, ητανε φαουλ..  στην ουσια ηθελε να δει ποιος ητανε μαζι του και ποιος οχι, με φανερη ψηφο μια βδομαδα πριν τις εκλογες..!

Εσυ κρινεις αυτη την κινηση σωστη/ δημοκρατικη κλπ..?

Για τα λαμογια που λες οτι θα σουταρει, εγω δυσκολο το βλεπω παντως.. σημερα ειχε το Ρεπα διπλα του, και ολους τους γνωστους δεινοσαυρους μπροστα μπροστα στις καρεκλες.. νεο στελεχος δεν ειδα κανενα μπροστα..  ;)
ενω η κινηση βενιζελου σημιτη ηταν σωστη πριονισμα και εσωκοματικο πολεμο!!!! οσο για ρεπα και αλλους δηλαΔη τοσους που εδιωξε δεν σου κανει. δηλαδη ολο το πασοκ επερεπε να διωξει. δηλαδη στκ ΝΔ τη πρεπει να κανουν; ειπαμε ρε φιλε αλλα καποια πραγματα τα βλεπεις οπως θες η οπως θες εσυ να τα δεις΄.
 

Επισκέπτης
και για να τελειωνουμε με ολους αυτους που ειναι ηθικολογοι και καιγονται ποιοι καθονται μπροστα οταν μιλαει ο γιωργος ας μας πουν το 93 στην περιφημη κυβερνηση μητσοτακη την αποτυχημενη οπως εχουν ομολογησει και οι ιδιοι δεν ηταν υπουργοι ο σουφλιας ο σιουφας ο χατζηγακης πολυδωρας σαμαρας ντορα πετραλια βουλγαρακης ολοι αυτοι δεν ηταν μεχρι προτινος και μαλιστα καποιοι παραμενουν και στη πρωτη γραμμη; καποιον δεν τον διεγραψε[σουφλια] και μετα τον επανεφερε και του εδωσε υπουργειο και το κουμαντο να κανει οτι θελει απο το ποτε θα γινουν εκλογες μεχρι και ποιον υπουργο οικονομιας θα βαλει επειδη ο προηγουμενος δεν του εκανε τα χατηρια!!!!!ολα αυτα δεν σας πειραζουν και δεν τα σχολιαζει κανενας πως ενας πρωθυπουργος εχει καταντησει μαριονετα του καθε βαρωνου!!!! απλα να θυμησω μερικους πρωην σημαντικους υπουργους και επι σημιτη και επι ανδρεα που τους καθαρισε. λαλιωτης τσοχατζοπουλος παπαντωνιου χριστοδουλακης βερελης παχτας νεονακης κουλουρης !!!!!! ο κωστακης ποσους εχει καθαρισει; :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom