Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Εκφράζεις λοιπόν προσωπική άποψη

Η οποια είναι σε αντίθεση με την άποψη που εκφράζει το κόμμα της ΝΔ

...είπε κανείς πως δεν πρέπει να αμφισβητούμε τις θέσεις του κόμματος το οποίο στηρίζουμε ???  :think:



 

Επισκέπτης
Μπορω να σου πω τι θα εισαι εσυ αν τον ψηφισεις

Μαλακας.

Οι εκλογες δεν ειναι διαγωνισμος στον οποιο κερδιζει οποιος πεταξει τη μεγαλυτερη φανφαρα.
φιλε μου ψηφισε εσυ τον κωστακη και ασε εμας τους αλλους . τον ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ στον επιστρεφω!!!!!
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Μπορω να σου πω τι θα εισαι εσυ αν τον ψηφισεις

Μαλακας.

Οι εκλογες δεν ειναι διαγωνισμος στον οποιο κερδιζει οποιος πεταξει τη μεγαλυτερη φανφαρα.

Μάλιστα .
Αλλά  δυστυχώς  το  δημοκρατικό  κοινοβουλευτικό σύστημα  έτσι λειτουργεί
Τα  σκατώνει  ο  Κωστάκης , φέρνουμε  το Γιώργο .

Η  πλειοψηφία  κερδίζει .
Έχει  αδυναμίες  το  πολίτευμα  , το  χειρότερο  είναι , αλλά  όπως  έλεγε  και ο Τσώρτσιλ , είμαι  πρόθυμος  να  το αλλάξω  όταν  θα  μου  παρουσιάσετε  ένα  καλύτερο .

Τουλάχιστον  στην αστική  κοινοβουλευτική  δημοκρατία  δεν έχουμε  φωστήρες  δο΄τούς , υπερανθρώπους  και  πάνσοφους .
Και  κριτής  είναι  ο Λαός .
Εγώ , εσύ , ο κύριος  Μήτσος  ο περιπτεράς  και η  θεία  μου  η Κλαίρη .
Και  η  των πλειόνων γνώμη  κρατείτω  .

Εγώ  σαν  μαλάκας  το Γιώργο  θα  ψηφίσω .
Μαζί  με  άλλους  μαλάκες  (το 42% του  ελληνικού λαού  δηλαδή  ) και έτσι  το ΠΑΣΟΚ  θα  κατακτήσει την αυτοδυναμία !
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
silver_bullet ίσως κάποια από αυτά που λες έχουν βάση - και πάλι σε θεωρητικό επίπεδο

Bρίσκω το χαρακτηρισμό "επικίνδυνο" ακραίο.

Επικίνδυνη ήταν και είναι για τα εθνικά θέματα η πρώην δήμαρχος αθηναίων.

Οταν ενας υποψηφιος πρωθυπουργος, με δεδομενη την οικτρη οικονομικη κατασταση της χωρας, οπου η αναπτυξη βαινει μειουμενη, τα νοικοκυρια χρωστουν σε οποιον μιλα ελληνικα και το Δημοσιο χρεος εχει εκτοξευθει στο Θεο υποσχεται εγγυημενμη κατωτερη συνταξη 500 Ε σε ΟΛΟΥΣ τους Ελληνες-ανεξαρτητως αν εχουν κολλησει ενα ενσημο στη ζωη τους (βλεπε σημερινη συνεντευξη),τρια τινα μπορει να συμβαινουν

1. Ο υποψηφιος θεωρει οτι κατεβαινει για πρωθυπουργος της Γερμανιας.

2. Μας δουλευει ψιλο γαζι.

3, Ειναι τοσο ηλιθιος που οντως σκοπευει να κανει πραξη οσα υποσχεται

Σε καθε περιπτωση ο χαρακτηρισμος που αρμοζει στην περισταση ειναι επικινδυνος


τα εθνικα θεματα και η ενδοτικοτητα-δουλικοτητα στον Αμερικανο ειναι μια αλλη πικρη ιστορια την οποια δε θα αγγιξω-προς το παρον.


 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
silver_bullet καλά κανεις και λες τη γνώμη σου αλλα μη βρίζεις

Προσωπικά βρίσκω απλοϊκή την τοποθέτηση σου.

Έχεις να προτείνεις κάποιον άλλο σαν "ακίνδυνο"?
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
ειδες φιλε μου τη κανει η ελλειψη ψυχραιμιας τους βγαζει το αληθινο προσωπο!!! ΣΕΜΝΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΑ!!!!!

ειμαι σιγουρος οτι ο "ανθρωπος σου" θα αξιοποιησει τον ενθουσιασμο σου ανταμειβοντας σε με  την καταλληλη θεσουλα.


Συνεχισε να τον δικαιωνεις.

Οι μερες οπου θα τραγουδουν παλι οι μαθητες στα σχολεια "θα τον μεθυσουμε τον ηλιο" ειναι κοντα.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Μάλιστα .
Αλλά  δυστυχώς  το  δημοκρατικό  κοινοβουλευτικό σύστημα  έτσι λειτουργεί
Τα  σκατώνει  ο  Κωστάκης , φέρνουμε  το Γιώργο .

Η  πλειοψηφία  κερδίζει .
Έχει  αδυναμίες  το  πολίτευμα  , το  χειρότερο  είναι , αλλά  όπως  έλεγε  και ο Τσώρτσιλ , είμαι  πρόθυμος  να  το αλλάξω  όταν  θα  μου  παρουσιάσετε  ένα  καλύτερο .

Τουλάχιστον  στην αστική  κοινοβουλευτική  δημοκρατία  δεν έχουμε  φωστήρες  δο΄τούς , υπερανθρώπους  και  πάνσοφους .
Και  κριτής  είναι  ο Λαός .
Εγώ , εσύ , ο κύριος  Μήτσος  ο περιπτεράς  και η  θεία  μου  η Κλαίρη .
Και  η  των πλειόνων γνώμη  κρατείτω  .

Εγώ  σαν  μαλάκας  το Γιώργο  θα  ψηφίσω .
Μαζί  με  άλλους  μαλάκες  (το 42% του  ελληνικού λαού  δηλαδή  ) και έτσι  το ΠΑΣΟΚ  θα  κατακτήσει την αυτοδυναμία !

pour φυσικά αντιφάσκεις. 42% δεν είναι πλειοψηφία, είναι συντεταγμένη ολιγαρχία
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Η θεση μου ειναι οντως απλοικη.Ζητω κατι απλο,μα συναμα και τοσο σπανιο στις μερες μας.

Απτες προτασεις και οχι ευχολογια.

Αλλωστε σα μηχανικος ενφο θα γνωριζεις οτι οι πιο δυσκολες απο αποψη συλληψης λυσεις ειναι οι απλες.


Το μαλακας δεν ηταν προσωπικος χαρακτηρισμος

Οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται.
 

Επισκέπτης
silver_bullet καλά κανεις και λες τη γνώμη σου αλλα μη βρίζεις

Προσωπικά βρίσκω απλοϊκή την τοποθέτηση σου.

Έχεις να προτείνεις κάποιον άλλο σαν "ακίνδυνο"?
φιλε μου η ελλειψη ψυχραιμιας τον κανει να λεει πραγματα που ποτε δεν ειπε ο γιωργος. απλα ετσι θελει να τα λεει για να πει κατι. αλλωστε ξεχναει οτι 6 χρονια ο κωστακης κυβερναει και αυτο που ουσιατικα μας ειπε ειναι οτι φταιει η αντιπολιτευση που 6 χρονια δεν μπορει να εφαρμοσει τιποτα απο αυτα που ελεγε απο το 2004!!!! και αυτον τον ανθρωπο που δεν ειναι ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΣ τον υποστηριζει!!!!!
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Λοιπόν
στην Ελλάδα  αυτή  τη  στιγμή  υπάρχουν  1500 - 2000 γκόλντεν μπόυς .
Σε  κρατικούς - ημικρατικούς - ελεγχόμενους  από  το  κράτος  φορείς .
Λαμβάνουν  περί  τα  110.000 - 500.000 γιουρόπουλα   το  έτος  , ως  τιμή  εκκίνησης , διότι  αν  βάλουμε  και επιτροπές , κάρτες αυτοκίνητα , αμοιβές από Δ.Σ. έξοδα  παραστάσεως  οι απολαβές  πολλαπλασιάζονται .

Ε  το 40%  από αυτά  να  κόψει  κάποια λεφτά  εξοικονομείς .
Επίσης  εξοικονομείς  χρήματα  , αναδιανέμοντας  τον πλούτο  με  την αναλογική  προοδευτική  φορολογία , επανεξετάζοντας  την έννοια του  εισοδήματος ( μερίσματα  και αμοιβές  από εισηγμένες  εταιρείες , τράπεζες κ.λπ. ) .
Επίσης  φορολογώντας  τη  μεγάλη  περιουσία  και όχι  το δυάρι  στον Αγ. Παντελεήμονα .

Εισπράττεις  τα  ενείσπρακτα  31 δις
Φροντίζεις  να  δεις  τί έγινε  με  τα  28 δις  που  πήραν οι τράπεζες
δεν οδηγείς  το Δημόσιο σε  σπατάλες  130 δις με  ανεδαφικές  προξηρύξεις  έργων  ( υποθαλάσσια  αρτηρία  θεσσαλονίκης )

Βγάζεις  έξω  τους  ελεγκτικούς μηχανισμούς κ.λπ.

Ε  κάποια  λεφτά  βρίσκεις  έστω  και για  το ελάχιστο  εγγυημένο εισόδημα .

Α  και  το ελάχιστο εγγυημένο εισόδημα  , ο φιλελευθερος  Φρήντμαν  το πρωτοεισηγήθηκε , διότι διαφορετικά δεν λειτουργεί η  κοινωνία  της  αγοράς !
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Οταν ενας υποψηφιος πρωθυπουργος, με δεδομενη την οικτρη οικονομικη κατασταση της χωρας, οπου η αναπτυξη βαινει μειουμενη, τα νοικοκυρια χρωστουν σε οποιον μιλα ελληνικα και το Δημοσιο χρεος εχει εκτοξευθει στο Θεο υποσχεται εγγυημενμη κατωτερη συνταξη 500 Ε σε ΟΛΟΥΣ τους Ελληνες-ανεξαρτητως αν εχουν κολλησει ενα ενσημο στη ζωη τους (βλεπε σημερινη συνεντευξη),τρια τινα μπορει να συμβαινουν

1. Ο υποψηφιος θεωρει οτι κατεβαινει για πρωθυπουργος της Γερμανιας.

2. Μας δουλευει ψιλο γαζι.

3, Ειναι τοσο ηλιθιος που οντως σκοπευει να κανει πραξη οσα υποσχεται

Σε καθε περιπτωση ο χαρακτηρισμος που αρμοζει στην περισταση ειναι επικινδυνος


τα εθνικα θεματα και η ενδοτικοτητα-δουλικοτητα στον Αμερικανο ειναι μια αλλη πικρη ιστορια την οποια δε θα αγγιξω-προς το παρον.

Σιγά ρε φίλε το έξοδο.

Πόσοι νομίζεις είναι σήμερα στην Ελλάδα αυτοί που ΔΕΝ δικαιούνται καθόλου σύνταξη;

Για πες μας πριν διατυπώσεις την βαρύγδουπη γνώμη σου.
 

Επισκέπτης
ειμαι σιγουρος οτι ο "ανθρωπος σου" θα αξιοποιησει τον ενθουσιασμο σου ανταμειβοντας σε με  την καταλληλη θεσουλα.


Συνεχισε να τον δικαιωνεις.

Οι μερες οπου θα τραγουδουν παλι οι μαθητες στα σχολεια "θα τον μεθυσουμε τον ηλιο" ειναι κοντα.
δεν χρειαζομαι καμια ανταμειβει και καμια θεσουλα. εσυ συνεχισε να μας λες πραγματα και θεσεις που δεν ειπε ο γιωργος και πες μας αυτα που δεν εκανε ο σωστος κωστακης 6 χρονια!!! και συνεχισε να τραγουδας το σε περιμενω.............!!!!!!!!! ψυχραιμια φιλε μου 8 χρονια παλι θα ειναι καλα!!!!!
 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
φιλε μου η ελλειψη ψυχραιμιας τον κανει να λεει πραγματα που ποτε δεν ειπε ο γιωργος. απλα ετσι θελει να τα λεει για να πει κατι. αλλωστε ξεχναει οτι 6 χρονια ο κωστακης κυβερναει και αυτο που ουσιατικα μας ειπε ειναι οτι φταιει η αντιπολιτευση που 6 χρονια δεν μπορει να εφαρμοσει τιποτα απο αυτα που ελεγε απο το 2004!!!! και αυτον τον ανθρωπο που δεν ειναι ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΣ τον υποστηριζει!!!!!

Φιλε μποντο, καποιος πρεπει να σου πει οτι πασχεις απο αδυναμια κατανοησης γραπτου λογου.

Δεν ειναι ντροπη, μη στεναχωριεσαι.

Πιθανη παρενεργεια χρονιας πλυσης εγκεφαλου.Θεραπευεται με αποτοξινωση απο κομματικο Τυπο.

 

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Σιγά ρε φίλε το έξοδο.

Πόσοι νομίζεις είναι σήμερα στην Ελλάδα αυτοί που ΔΕΝ δικαιούνται καθόλου σύνταξη;

Για πες μας πριν διατυπώσεις την βαρύγδουπη γνώμη σου.

να υποθεσω οτι εισαι υπερ του μετρου συνταξη σε ολους ανεξαρτητως εργασιακης προσφορας?
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
pour φυσικά αντιφάσκεις. 42% δεν είναι πλειοψηφία, είναι συντεταγμένη ολιγαρχία

Δεν νομίζω  ότι είναι ώριμες  οι συνθήκες  για  κυβερνήσεις  συνεργασίας .

Αν  είχαμε  τους  15  που  έμειναν τελικά  μέσα  έξω  από  τις  λίστες  του ΠΑΣΟΚ . Αν  η  Ν.Δ.  κατέβαινε  με  35 πρόσωπα  κομμένα  . Αν  η  Αριστερά  ήταν όπως  ήταν  επί Κύρκου  και Φλωράκη  και  δεν τα πιανε  .
Αν  στην Άκρα  δεξιά  είχαμε  προσωπικότητες  όπως  ο Στράους , ή  έστω  ας  μην  ήταν  μόνο ο Μάκης  ο Βορίδης  που να  νογάει .
Και  αν  η  γιαγιά  μου  είχε καρούλια , τότε  οπωσδήποτε  θα πρόκρινα  μια  κυβέρνηση  συνεργασίας .
 

Επισκέπτης
Φιλε μποντο, καποιος πρεπει να σου πει οτι πασχεις απο αδυναμια κατανοησης γραπτου λογου.

Δεν ειναι ντροπη, μη στεναχωριεσαι.

Πιθανη παρενεργεια χρονιας πλυσης εγκεφαλου.Θεραπευεται με αποτοξινωση απο κομματικο Τυπο.
θα μου προτεινες να παω εκει που πας εσυ τωρα!!!!!!!οσο για το αν στεναχωριεμαι μαλλον οχι εσενα βλεπω λιγο τσιτωμενο αλλα θα σου περασει δεν ειναι τιποτα. μην ξεφευγεις απο τη γραμμη του προεδρου σεμνα και ταπεινα!!! αντε παλι φροντηστηριο και μετα παλι εξω να μας τα αναλυσεις καλυτερα αυτα που μας λες ειναι χθεσινα πες τους να σου που το καινουργιο ποιηματακι αυτο παλιωσε!!!!
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Εν αντιθέσει προτείνεις και πάλι όπως τα προηγούμενα 30 χρόνια, κυβέρνηση τράμπα μια από τα ίδια. Ούτε αστική δημοκρατία είναι η επιβεβλημένη αυτοδυναμία
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom