Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Να δεχθώ πως ήταν πρόεδρος του τμήματος και καλός καθηγητής, αλλά καλος οικονομολόγος δεν ήταν!
Ακούγεται παράδοξο αλλά ο Αντρέας είχε διατελέσει μαθητής των Μπαράν και Σουήζυ και δίδασκε όπως αυτοί ένα είδος "αιρετικής" οικονομίας, κάτι αντίστοιχο με την μη Ευκλείδειο Γεωμετρία. Πού καλή για θεωρητικούς στοχασμούς και πειραματισμούς, αλλά όχι κατάλληλη για την πραγματικότητα, ακριβώς όπως όταν χτίζεις ένα σπίτι στην κλασσική γεωμετρία βασίζεσαι και όχι σε υποθετικά παιχνίδια εξυπνάδας.

Άρες, μάρες, κουκουνάρες.

Ατέλειωτες ανοησίες.

Ο Αντρέας ποτέ δεν ήταν μαθητής του Sweezy και του Baran.
O Sweezy έφυγε από το Χάρβαρντ το 1942 για να πάει στον Αμερικανικό Στρατό και μάλιστα στην OSS. Ο Αντρέας μπήκε στο Χάρβαρντ την ίδια χρονιά.

Αργότερα συναντήθηκαν και δίδαξαν την ίδια χρονική περίοδο.


Ο Baran ήταν καθηγητής στο Stanford. Ουδέποτε ο Αντρέας πέρασε από το Stanford εκτός και αν επρόκειτο για το παιγνίδι Bears - Cardinals.

Ο Αντρέας ήταν μαθητής του μεγάλου Σουμπέτερ και του μαθηματικού Crum.
Διετέλεσε βοηθός του μεγάλου Λεόντιεφ (εξ ου και η χρήση μαθηματικών εργαλείων ανάμεσα στα άλλα στα οποία ο Αντρέας ήταν ιδιαίτερα καλός).

Η θεωρητική δουλειά του Ανδρέα δεν έχει καμία, μα καμία σχέση με την δουλειά των Sweezy και Baran.
Τώρα αυτά για μη Ευκλείδεια γεωμετρία είναι παπαριές πρώτου μεγέθους που καμία όρεξη δεν έχω να ασχοληθώ μαζί τους. (Να αναφερθώ δηλαδή στην σχέση του Σουμπέτερ με τον Σουήζυ; )
Αρκεί να αναφέρω ότι στον "Πατερναλιστικό Καπιταλισμό" ο Αντρέας κάνει κριτική στην θεωρία των Sweezy και Baran για το πλεόνασμα.

Ο Αντρέας, αν συνέχιζε το θεωρητικό του έργο, θα έπαιρνε σίγουρα κάποια στιγμή το Νόμπελ στα Οικονομικά.

Δυστυχώς οι οικονομικές σου γνώσεις εξαντλούνται στο Barter Theory: τι θα ανταλλάξεις με τις πουτάνες για να τις πηδήξεις φθηνότερα.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Άρες, μάρες, κουκουνάρες.

Ατέλειωτες ανοησίες.

Ο Αντρέας ποτέ δεν ήταν μαθητής του Sweezy και του Baran.
O Sweezy έφυγε από το Χάρβαρντ το 1942 για να πάει στον Αμερικανικό Στρατό και μάλιστα στην OSS. Ο Αντρέας μπήκε στο Χάρβαρντ την ίδια χρονιά.

Αργότερα συναντήθηκαν και δίδαξαν την ίδια χρονική περίοδο.


Ο Baran ήταν καθηγητής στο Stanford. Ουδέποτε ο Αντρέας πέρασε από το Stanford εκτός και αν επρόκειτο για το παιγνίδι Bears - Cardinals.

Ο Αντρέας ήταν μαθητής του μεγάλου Σουμπέτερ και του μαθηματικού Crum.
Διετέλεσε βοηθός του μεγάλου Λεόντιεφ (εξ ου και η χρήση μαθηματικών εργαλείων ανάμεσα στα άλλα στα οποία ο Αντρέας ήταν ιδιαίτερα καλός).

Η θεωρητική δουλειά του Ανδρέα δεν έχει καμία, μα καμία σχέση με την δουλειά των Sweezy και Baran.
Τώρα αυτά για μη Ευκλείδεια γεωμετρία είναι παπαριές πρώτου μεγέθους που καμία όρεξη δεν έχω να ασχοληθώ μαζί τους. (Να αναφερθώ δηλαδή στην σχέση του Σουμπέτερ με τον Σουήζυ; )
Αρκεί να αναφέρω ότι στον "Πατερναλιστικό Καπιταλισμό" ο Αντρέας κάνει κριτική στην θεωρία των Sweezy και Baran για το πλεόνασμα.

Ο Αντρέας, αν συνέχιζε το θεωρητικό του έργο, θα έπαιρνε σίγουρα κάποια στιγμή το Νόμπελ στα Οικονομικά.

Δυστυχώς οι οικονομικές σου γνώσεις εξαντλούνται στο Barter Theory: τι θα ανταλλάξεις με τις πουτάνες για να τις πηδήξεις φθηνότερα.

Σε βρίσκω πολύ δυνατό σε λεπτομέρειες της άμεσης μεταπολεμικής χρονικής περιόδου!
Τα μετέπειτα, για τον Τρεπεκλή, δείχνεις να μην τα θυμάσαι!

Όταν λέω μαθητής δεν εννοώ πως αναγκαστικά κάθησε στα έδρανα του τμήματος που δίδασκαν. Απλά πως ασπαζόταν τις ιδέες τους και δούλευε πάνω σ΄αυτές. Δεν γίνεται αυτό άμα βρίσκεσαι σε άλλο εκπαιδευτικό ίδρυμα; Σαν να μου φαίνεται πως εσύ αγνοείς την συνήθη ακαδημαϊκή πρακτική.
Δηλαδή όλη η "Σχολή του Σικάγου" φοίτησε στο Σικάγο και παρακολούθησε τις παραδόσεις του Μίλτον Φρίντμαν;

Και δεν γίνεται να κάνεις κριτική στο δάσκαλό σου, γιατί εγώ όταν δούλευα σε Πανεπιστημιακή θέση και ήμουν και μόλις τριάντα έως τριάντα πέντε χρονών τότε, του καθηγητή μου που είχε τα διπλά μου σχεδόν χρόνια του "κόλαγα" κι όλας και παρά ταύτα, ίσως μάλιστα ακριβώς γι αυτό, με εκτιμούσε!

(Αν αμφισβητείς το τελευταίο, σου λέω ευχαρίστως σε ποια Πανεπιστημιακή θέση έχω δουλέψει και πότε και ποιος ήταν ο καθηγητής μου. Ρώτησέ με π.μ. και θα σου απαντήσω)

Υ.Γ. Και να μην ξεχνάς να μου διορθώνεις τα "ορθογραφικά λάθη"! :) :) :)
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.413
Κριτικές
61
Like
42.526
Πόντοι
22.785
Και κάτι ακόμη που μου ήρθε τώρα. :think: :think: :think: :think: :think:
Αν στο ΠΑΣΟΚ θέλουν να πατάξουν την διαφθορά, ας μας αποκαλύψουν και να διαγράψουν όλα τους τα λαμόγια. :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:
Όχι να περιμένουν να βγαίνει κάτι στην δημοσιότητα και μετά να κάνουν πως δεν ήξεραν δεν γνώριζαν.
Αλλά εδώ υπάρχει ένα θέμα.
Ποιος θα μείνει μετά στο ΠΑΣΟΚ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
:cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum:
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
το ζητημα ειναι πως θα στελεχωθουν οι 20000 θεσεις διευθυντων,προεδρων,γραμματεων κτλ
εκει ειναι το μεγαλο προβλημα της διαφθορας και της χαμηλης παραγωγικοτητας
εαν δει οτι θα επρεπε αντι για 20000 θεσεις να στελεχωσει απλα 5000,με συγχωνευσεις οργανισμων εννοειτε, τοσο το καλυτερο και για αυτον αλλα και για την χωρα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Άρες, μάρες, κουκουνάρες.

Ατέλειωτες ανοησίες.

Ο Αντρέας ποτέ δεν ήταν μαθητής του Sweezy και του Baran.
O Sweezy έφυγε από το Χάρβαρντ το 1942 για να πάει στον Αμερικανικό Στρατό και μάλιστα στην OSS. Ο Αντρέας μπήκε στο Χάρβαρντ την ίδια χρονιά.

Αργότερα συναντήθηκαν και δίδαξαν την ίδια χρονική περίοδο.


Ο Baran ήταν καθηγητής στο Stanford. Ουδέποτε ο Αντρέας πέρασε από το Stanford εκτός και αν επρόκειτο για το παιγνίδι Bears - Cardinals.

Ο Αντρέας ήταν μαθητής του μεγάλου Σουμπέτερ και του μαθηματικού Crum.
Διετέλεσε βοηθός του μεγάλου Λεόντιεφ (εξ ου και η χρήση μαθηματικών εργαλείων ανάμεσα στα άλλα στα οποία ο Αντρέας ήταν ιδιαίτερα καλός).

Η θεωρητική δουλειά του Ανδρέα δεν έχει καμία, μα καμία σχέση με την δουλειά των Sweezy και Baran.
Τώρα αυτά για μη Ευκλείδεια γεωμετρία είναι παπαριές πρώτου μεγέθους που καμία όρεξη δεν έχω να ασχοληθώ μαζί τους. (Να αναφερθώ δηλαδή στην σχέση του Σουμπέτερ με τον Σουήζυ; )
Αρκεί να αναφέρω ότι στον "Πατερναλιστικό Καπιταλισμό" ο Αντρέας κάνει κριτική στην θεωρία των Sweezy και Baran για το πλεόνασμα.

Ο Αντρέας, αν συνέχιζε το θεωρητικό του έργο, θα έπαιρνε σίγουρα κάποια στιγμή το Νόμπελ στα Οικονομικά.

Δυστυχώς οι οικονομικές σου γνώσεις εξαντλούνται στο Barter Theory: τι θα ανταλλάξεις με τις πουτάνες για να τις πηδήξεις φθηνότερα.
σαν πολύ καλά να γνωρίζεις εσύ τα περί αντρέα.....
ρε μπας και είσαι το παιντί;
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
Και κάτι ακόμη που μου ήρθε τώρα. :think: :think: :think: :think: :think:
Αν στο ΠΑΣΟΚ θέλουν να πατάξουν την διαφθορά, ας μας αποκαλύψουν και να διαγράψουν όλα τους τα λαμόγια. :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:
Όχι να περιμένουν να βγαίνει κάτι στην δημοσιότητα και μετά να κάνουν πως δεν ήξεραν δεν γνώριζαν.
Αλλά εδώ υπάρχει ένα θέμα.
Ποιος θα μείνει μετά στο ΠΑΣΟΚ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
:cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum:
ω πουρουλισ
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
το ζητημα ειναι πως θα στελεχωθουν οι 20000 θεσεις διευθυντων,προεδρων,γραμματεων κτλ
εκει ειναι το μεγαλο προβλημα της διαφθορας και της χαμηλης παραγωγικοτητας
εαν δει οτι θα επρεπε αντι για 20000 θεσεις να στελεχωσει απλα 5000,με συγχωνευσεις οργανισμων εννοειτε, τοσο το καλυτερο και για αυτον αλλα και για την χωρα
+1
 

Επισκέπτης
Άρες, μάρες, κουκουνάρες.

Ατέλειωτες ανοησίες.

Ο Αντρέας ποτέ δεν ήταν μαθητής του Sweezy και του Baran.
O Sweezy έφυγε από το Χάρβαρντ το 1942 για να πάει στον Αμερικανικό Στρατό και μάλιστα στην OSS. Ο Αντρέας μπήκε στο Χάρβαρντ την ίδια χρονιά.

Αργότερα συναντήθηκαν και δίδαξαν την ίδια χρονική περίοδο.


Ο Baran ήταν καθηγητής στο Stanford. Ουδέποτε ο Αντρέας πέρασε από το Stanford εκτός και αν επρόκειτο για το παιγνίδι Bears - Cardinals.

Ο Αντρέας ήταν μαθητής του μεγάλου Σουμπέτερ και του μαθηματικού Crum.
Διετέλεσε βοηθός του μεγάλου Λεόντιεφ (εξ ου και η χρήση μαθηματικών εργαλείων ανάμεσα στα άλλα στα οποία ο Αντρέας ήταν ιδιαίτερα καλός).

Η θεωρητική δουλειά του Ανδρέα δεν έχει καμία, μα καμία σχέση με την δουλειά των Sweezy και Baran.
Τώρα αυτά για μη Ευκλείδεια γεωμετρία είναι παπαριές πρώτου μεγέθους που καμία όρεξη δεν έχω να ασχοληθώ μαζί τους. (Να αναφερθώ δηλαδή στην σχέση του Σουμπέτερ με τον Σουήζυ; )
Αρκεί να αναφέρω ότι στον "Πατερναλιστικό Καπιταλισμό" ο Αντρέας κάνει κριτική στην θεωρία των Sweezy και Baran για το πλεόνασμα.

Ο Αντρέας, αν συνέχιζε το θεωρητικό του έργο, θα έπαιρνε σίγουρα κάποια στιγμή το Νόμπελ στα Οικονομικά.

Δυστυχώς οι οικονομικές σου γνώσεις εξαντλούνται στο Barter Theory: τι θα ανταλλάξεις με τις πουτάνες για να τις πηδήξεις φθηνότερα.
ετσι γουσταρω ακομα και πεθαμενος θα σας κυνηγαει το φαντασμα του!!!!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
%CE%93%CE%B9%CF%89%CF%81%CE%B3%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82+-+%CE%9C%CE%AC%CF%81%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%84.jpg
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Θα γράψω για πρώτη και τελευταία φορά....Ο Γιώργος αν καταφέρει να κάνει έστω το 50% από αυτά που λέει και πιστεύει, λόγω της ιδεολογίας και φιλοσοφίας του για την ζωή, τότε η χώρα θα αλλάξει πρόσωπο....και πολλοί χαραμοφάηδες, τεμπέληδες, λαμόγια, καρεκλοκένταυροι που τρώνε με χρυσά κουτάλια και έχουν φτιάξει τόσα χρόνια τσιφλίκια που δεν τα πειράζει κανείς, θα εξαφανιστούν. Το ερώτημα είναι λοιπόν "είναι ικανός να τα καταφέρει?". Ε λοιπόν μόνος του δεν θα καταφέρει τίποτα....και εξηγούμε:Όταν βλέπουμε δίπλα μας τον άλλον να κλέβει και αντί να τον κατακεφαλιά σου, λέμε "μπράβο στον μάγκα" ή ακόμα χειρότερα τον ρωτάμε κιόλας "πως το έκανες αυτό ρε Μάγκα?" για να το κάνουμε και εμείς, τότε μάγκες...δεν υπάρχει κανένας πολιτικός που θα μας βγάλει από την κόλαση που ζούμε!!!!!!
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206

Αντίθετα εγώ θα γράψω για πολλοστή φορά πως ο Γιώργος μου είναι εξαιρετικά συμπαθής και σαν φυσιογνωμία και σαν ήθος και πως θεωρώ πως σε μερικά πράγματα έχει πράγματι αδικηθεί.
  Κλασσικές περιπτώσεις είναι η ιστορία με την (αυτονόητα ορθή) πρότασή του για αποποινοκοποίηση της κάναβης, η οποία δυστυχώς δεν βρήκε καμία συμπαράσταση και αναγκάστηκε να την "πνίξει" και η εμμονή των Ελληναράδων να τον ειρωνεύονται επειδή ασκείται ακόμη στα 57 του (βέβαια άμα το 70% των 40άρηδων είναι υπέρβαροι τους παραξενοφαίνεται που ο άλλος γυμνάζεται στα 60 σχεδόν!)

Όμως φοβάμαι πως δεν θα καταφέρει να ελέγξει τα λαμόγια που έχουν γεμίσει όλα τα κόμματα εξουσίας, το δικό του δε κατ' εξοχήν!

Ο Σημίτης ήθελε, αλλά δεν μπόρεσε γιατί δεν έλεγχε το κόμμα του.

Ο Καραμανλής φαινόταν ικανός να το κάνει, γιατί και ήθελε και το κόμμα του το έλεγχε, αλλά μάλλον, αν και ευφυής, παραήταν τεμπέλης και άμα δουλεύεις στο Μαξίμου 9-2 δεν γίνεται τίποτα, γιατί τα λαμόγια δουλέυουν σε 24ωρη βάση.

Τώρα να συμφωνήσω πως ο Γιώργος και καλές προθέσεις έχει και θέληση. Το ερώτημα είναι.
Την ικανότητα την έχει;
Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά φοβάμαι πως δεν την έχει.
(Για να είμαι ειλικρινής δεν φοβάμαι απλώς, σίγουρος είμαι, αλλά και πάλι μακάρι να βγώ ψεύτης, για το καλό αυτής της έρμης της χώρας.)
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
δεν ξέρω τον γιωργάκη ούτε θα τον μάθω ποτέ προσωπικά

ικανός ξε-ικανός...ο χρόνος θα το δείξει και προφανέστατα δεν εξαρτάται μόνο από αυτόν

αλλά....

προσωπικά τον θεωρώ μέγιστο τρόμπα τότε που έκανε την χοντράδα με το demi δημοψήφισμα για την αρχηγία του κόμματος

πρέπει να είσαι μεγάλος καραγκιόζης να δεχτείς να κάνεις κάτι τέτοιο όταν στο προτείνουν οι αυλικοί σου και μέγιστος χατζιαβάτης εάν τελικά είναι δική σου ιδέα

απλά πράγματα
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.899
Πόντοι
266
Ορισμένοι ΤΕΝΕΚΕΔΕΣ εδώ μέσα ΔΕΝ έχουν καταλάβει ένα πράγμα: ότι ανεξάρτητα από το πόσο καλός επιστήμονας ή ο,τιδήποτε άλλο κέρατο είσαι, όταν μπλέξεις με την πολιτική και γίνεις ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΣ, ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΠΑΤΟ. Γι αυτό κάθονται τώρα και συζητάνε για το πόσο καλός΄οικονομολόγος ήταν ο Ανδρέας κι αν θαπαιρνε νόμπελ. ΠΑΠΑΡΙΕΣ δηλαδή. Ο άνθρωπος ήταν ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΗΣ-ΛΑΪΚΙΣΤΗΣ. Γι αυτό κατέστρεψε την Ελλάδα. Και ΣΙΓΟΥΡΑ ο γιος του ΔΕΝ είναι καλύτερος. ΚΑΝΕΝΑ λόγο ΔΕΝ έχουμε να το πιστέψουμε. Έχει, άλλωστε, δώσει δείγματα γραφής. Το κλασσικό παιδί της μαμάς που έχει ως προτεραιότητα την εκπλήρωση των δικών της μωροφιλοδοξιών. Αυτό είναι Ο ΓΑΠ.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Πάντως σίγουρα είναι πασοκ:

Όπως έλεγε και μια ψυχή... ΠΑΣΟΚ, για να μάθετε σωστά ελληνικά...
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Η σύνταξη των ελληνικών πάντως δεν είναι αμερικάνικη. Ξέρει κάνεις σουηδηκά να μας πει γιατί μιλάει έτσι;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ορισμένοι ΤΕΝΕΚΕΔΕΣ εδώ μέσα ΔΕΝ έχουν καταλάβει ένα πράγμα: ότι ανεξάρτητα από το πόσο καλός επιστήμονας ή ο,τιδήποτε άλλο κέρατο είσαι, όταν μπλέξεις με την πολιτική και γίνεις ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΣ, ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΠΑΤΟ. Γι αυτό κάθονται τώρα και συζητάνε για το πόσο καλός΄οικονομολόγος ήταν ο Ανδρέας κι αν θαπαιρνε νόμπελ. ΠΑΠΑΡΙΕΣ δηλαδή. Ο άνθρωπος ήταν ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΗΣ-ΛΑΪΚΙΣΤΗΣ. Γι αυτό κατέστρεψε την Ελλάδα. Και ΣΙΓΟΥΡΑ ο γιος του ΔΕΝ είναι καλύτερος. ΚΑΝΕΝΑ λόγο ΔΕΝ έχουμε να το πιστέψουμε. Έχει, άλλωστε, δώσει δείγματα γραφής. Το κλασσικό παιδί της μαμάς που έχει ως προτεραιότητα την εκπλήρωση των δικών της μωροφιλοδοξιών. Αυτό είναι Ο ΓΑΠ.

αυτό το μένος εναντίον του γιωργάκη από τον μέγιστο κομπλέξα νεοέλληνα ποτέ δεν το κατάλαβα.....

Οχι γιατί έχει άδικο, αλλά γιατί επιλέγει ως αντίπαλον δέος το κατοπτρικό ισοδύναμο του Γιωργάκη........ Ελεος δλδ.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
δεν ξέρω τον γιωργάκη ούτε θα τον μάθω ποτέ προσωπικά

ικανός ξε-ικανός...ο χρόνος θα το δείξει και προφανέστατα δεν εξαρτάται μόνο από αυτόν

αλλά....

προσωπικά τον θεωρώ μέγιστο τρόμπα τότε που έκανε την χοντράδα με το demi δημοψήφισμα για την αρχηγία του κόμματος

πρέπει να είσαι μεγάλος καραγκιόζης να δεχτείς να κάνεις κάτι τέτοιο όταν στο προτείνουν οι αυλικοί σου και μέγιστος χατζιαβάτης εάν τελικά είναι δική σου ιδέα

απλά πράγματα



Εκτος αυτου προτεινε η του ειπανε να προτεινει και κατι αλλο λιγο πριν την εκλογη του το 07 αν θυμαμαι καλα.
Ζητησε ψηφο εμπιστοσυνης απο το εκλογικο σωμα της παραταξης του, ενω ηταν σε εξελιξη εκλογικη διαδικασια (τοτε με το βενιζελο).
Απιστευτα πραμματα ρε φιλε..  :grin: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom