Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 744K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Ο ιδιος ειπα ότι δεν το εχω καθολου.
Τελικα μπορουν να επενδύονται τα χρηματα των ταμειων ή όχι?
Μπορουν, αλλα μονο σε ηπιες επενδυσεις

Η κερδοσκοπια με κρατικο χρημα απαγορευεται δια ροπαλου :s&m_3:


Οπως και η χειραγωγηση των μετοχων. Αν τα ειχαν κανει στο USA αυτα, θα ειχαν φαει απο 200 χρονια φυλακη ο καθενας
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
E αφού δεν ξερω?
Δεν ηξερα, δεν επαιξα.
Οι αλλοι που επαιξαν και δεν ηξεραν, γιατι τους φταιει ο Σημιτης και ο Λαλιωτης?
και οι διοικητες των ταμειων δεν ηξεραν, γιατι επαιξαν τα λεφτα των ταμειων?
ο προθυπουργος που τους διαταξε να τα παιξουν δεν φερει καμια πολιτικη ευθυνη?
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Ειχα περασει τυχαια εξω απο την σοφοκλεους εκεινες τις μερες και ηταν ενας τυπος γυρω στα 50 που κοιτουσε απο το τζαμι, στο κλεισιμο. Καθως περναγα απο πισω του, γυρισε με τα χερια σαν παραλυτα στο πλαι, με κοιταξε με αδειο βλεμμα και ειπε σχεδον ψιθυριστα "...τα εχασα ολα" και εφυγε

Δεν εχω δει μεγαλυτερη ανθρωπινη τραγωδια στη ζωη μου απο αυτον τον τυπο

εγω που εχω παει σε βαλκανια εχω δει απειρες τραγωδιες δυστυχως  :S :S :S
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Προφανως όχι, όταν είναι το θεμα της χρονιας και σε ρωτάνε ολοι να δωσεις μια εκτιμηση.

ποιά απλή εκτίμηση ρε που το είχαν κάνει κεντρικό σημείο της προεκλογικής τους καμπάνια με φράσεις όπως "ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΤΩΝ ΕΠΕΝΔΥΤΩΝ"

σου έχουν ξυπνήσει τα πασοκικά σου ένστικτα δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια εμμονή :headbang:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ειχα περασει τυχαια εξω απο την σοφοκλεους εκεινες τις μερες και ηταν ενας τυπος γυρω στα 50 που κοιτουσε απο το τζαμι, στο κλεισιμο. Καθως περναγα απο πισω του, γυρισε με τα χερια σαν παραλυτα στο πλαι, με κοιταξε με αδειο βλεμμα και ειπε σχεδον ψιθυριστα "...τα εχασα ολα" και εφυγε

Δεν εχω δει μεγαλυτερη ανθρωπινη τραγωδια στη ζωη μου απο αυτον τον τυπο
Kατσε ρε παιδι μου, τι παει να πει "τα εχασα όλα"?
Μετοχες είναι. Αν την άλλη μερα ανεβαινανε, δεν θα ειχε κερδος?

Να ηταν ιππόδρομος, να το καταλαβω το "τα εχασα όλα".
 

Traveller 2

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
2.020
Like
153
Πόντοι
16
Στην επαρχία όπου ζω έχει άπειρες περιπτώσεις φτωχών, που δεν κλαίγονται και αντιμετωπίζουν τα πάντα με το κεφάλι ψηλά...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
γιατι δεν εκαναν το καθηκον που εχει το κρατος να προφυλασσει τους πολιτες του απο τους κλεφτες και τους απατεωνες! Απο κει και υστερα βεβαια αυτο εγινε ο κανονα και οχι η εξαιρεση και φτασαμε στο σημερα... αλλα εσυ ουτε αυτο το εχεις καταλαβει προφανως... :jerking: :jerking:
Το θεμα του προστατευτισμού είναι τεραστιο.
Αν εμπαινε ας πουμε ένα πλαφον στο ποσα χρηματα μπορεις να "επενδύσεις", ή ένα οριο στον αριθμο συναλλαγων θα ηταν λογικο?
Αλλά τοτε για ποια ελευθερη οικονομια θα μιλούσαμε?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ποιά απλή εκτίμηση ρε που το είχαν κάνει κεντρικό σημείο της προεκλογικής τους καμπάνια με φράσεις όπως "ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΤΩΝ ΕΠΕΝΔΥΤΩΝ"

σου έχουν ξυπνήσει τα πασοκικά σου ένστικτα δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια εμμονή :headbang:
Ναι, πες με και πασόκο τωρα.
Απλως θελω να είμαι δικαιος και προσπαθω να καταλαβω για ένα θεμα που δεν γνωριζω καλα.
Δεν με πειθετε όμως.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
E αφού δεν ξερω?
Δεν ηξερα, δεν επαιξα.
Οι αλλοι που επαιξαν και δεν ηξεραν, γιατι τους φταιει ο Σημιτης και ο Λαλιωτης?

στο μεταξύ κανείς δεν έχει πει ότι οι επενδυτές είναι άμοιροι ευθυνών, αυτό είναι δικό σου εφεύρημα


εκείνο που συνέβη είναι ότι ναι μεν οι πολίτες επένδυσαν με δική τους βούληση τις περιουσίες τους και δεν τους υποχρέωσε κανείς να το κάνουν, όμως οι κατηγορηματικές διαβεβαιώσεις της κυβέρνησης ουσιαστικά τους πήραν από το χεράκι και τους οδήγησαν στο χρηματιστήριο

εσύ το πας στο άλλο άκρο και λες ότι η κυβέρνηση δεν είχε καμμία ευθύνη
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Το θεμα του προστατευτισμού είναι τεραστιο.
Αν εμπαινε ας πουμε ένα πλαφον στο ποσα χρηματα μπορεις να "επενδύσεις", ή ένα οριο στον αριθμο συναλλαγων θα ηταν λογικο?
Αλλά τοτε για ποια ελευθερη οικονομια θα μιλούσαμε?

γιατι ποτε ειχαμε ελευθερη οικονομια   :tooth: :tooth: :tooth:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Ναι, πες με και πασόκο τωρα.
Απλως θελω να είμαι δικαιος και προσπαθω να καταλαβω για ένα θεμα που δεν γνωριζω καλα.
Δεν με πειθετε όμως.

δεν είχες πει ότι παλιότερα έχεις ψηφίσει και πασοκ :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
εγω που εχω παει σε βαλκανια εχω δει απειρες τραγωδιες δυστυχως  :S :S :S
Το 2000, ενας φιλος μου γυρισε από τις σπουδές του στην Γιουγκοσλαβια, παντρεμένος με μια Σερβα.
Ετυχε λοιπον η κοπελα να ξεκινησει τη διαμονη της στην Ελλαδα, πάνω στην κριση του χρηματιστηριου.
Ε σε πληροφορω δεν καταλαβαινε γιατι γινεται ολο αυτό.
Μου ελεγε "εγω ξυπνουσα το πρωι από τις βομβες που επεφταν στην αυλη μου, κι εσεις εδώ κλαιτε επειδή πηγατε να γινετε πλούσιοι σε ένα μηνα και δεν σας εκατσε"?
Ε δεν ειχα κατι να της απαντησω ρε φιλε.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Kατσε ρε παιδι μου, τι παει να πει "τα εχασα όλα"?
Μετοχες είναι. Αν την άλλη μερα ανεβαινανε, δεν θα ειχε κερδος?

Να ηταν ιππόδρομος, να το καταλαβω το "τα εχασα όλα".

Ειναι περιπλοκο να στο εξηγησω τωρα αυτο γιατι εχει πολλες παραμετρους, οπως πχ τι ειχε αγορασει, τι κεφαλαιο εβαλε κλπ

Τα λεφτα αυτα παντως δεν τα πηρε πισω

Ενδεικτικα να σου πω για την μετοχη της ΕΤ που ειχε παει 42ε (η μια) και την τελευταια φορα ππου κοιταξα εχει φτασει κοντα στα 2ε

 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Το θεμα του προστατευτισμού είναι τεραστιο.
Αν εμπαινε ας πουμε ένα πλαφον στο ποσα χρηματα μπορεις να "επενδύσεις", ή ένα οριο στον αριθμο συναλλαγων θα ηταν λογικο?
Αλλά τοτε για ποια ελευθερη οικονομια θα μιλούσαμε?
δε μιλαμε για προστατευτισμο, μιλαμε για διαφυλαξη των κανονων λειτουργειας ενος σοβαρου χρηματιστηριου!  :uglystupid: ποιος εδινε αδεια να μπουνε στο χρηματιστηριο εταιρειες φαντασματα με εδρα 10 τετραγωνικα και περιουσιακο στοιχειο μια καρεκλα και μηδενικη δραστηριοτητα?  :uglystupid: εκτος αν θεωρεις προστατευτισμο της ελευθερης οικονομιας να πιανει ο αστυνομικος τον κλεφτη που μολις σου βουτηξε το πορτοφολι  :jerking:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
δε μιλαμε για προστατευτισμο, μιλαμε για διαφυλαξη των κανονων λειτουργειας ενος σοβαρου χρηματιστηριου!  :uglystupid: ποιος εδινε αδεια να μπουνε στο χρηματιστηριο εταιρειες φαντασματα με εδρα 10 τετραγωνικα και περιουσιακο στοιχειο μια καρεκλα και μηδενικη δραστηριοτητα?  :uglystupid: εκτος αν θεωρεις προστατευτισμο της ελευθερης οικονομιας να πιανει ο αστυνομικος τον κλεφτη που μολις σου βουτηξε το πορτοφολι  :jerking:
Εχω ακουστά για τέτοιες περιπτώσεις, αλλά δεν νομιζω ότι αυτές εσκασαν τη φουσκα.
Υποτίθεται ότι τα βαρια χαρτια σερνουν το καραβι και τα βαρια χαρτια το βουλιαζουν.
Όχι? :think:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Το 2000, ενας φιλος μου γυρισε από τις σπουδές του στην Γιουγκοσλαβια, παντρεμένος με μια Σερβα.
Ετυχε λοιπον η κοπελα να ξεκινησει τη διαμονη της στην Ελλαδα, πάνω στην κριση του χρηματιστηριου.
Ε σε πληροφορω δεν καταλαβαινε γιατι γινεται ολο αυτό.
Μου ελεγε "εγω ξυπνουσα το πρωι από τις βομβες που επεφταν στην αυλη μου, κι εσεις εδώ κλαιτε επειδή πηγατε να γινετε πλούσιοι σε ένα μηνα και δεν σας εκατσε"?
Ε δεν ειχα κατι να της απαντησω ρε φιλε.

καλα μη συγκρινεις πρωην κομμουνιστικες μ ελλαδα  :S :S :S :S
τις προαλλες πηγαινα σοφια κ ειχε καθυστερηση το τρενο γιατι καποιος επεσε στις ραγες μαλλον αυτοκτονησε  :S :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom