Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 744K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.277
Πόντοι
8.645
ευτυχως εμεις δν παιξαμε καταλαβαμε οτι ηταν κολπο
οχι σαν κατι βοσκους οπως λες που χασανε τοτε 20-30-40 εκατομμυρια  :tooth: :tooth: :tooth:

Πού να πιαστείς κορόιδο εσύ, αφού είσαι ατσίδας, φαίνεται από χιλιόμετρα!
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Μια χαρα είναι και η δημοκρατια και η δικαιοσύνη μας.
Αμα δεν σας αρεσει, πεδιο δοξης λαμπρον σε καμια Κουβα ή σε καμια Ουκρανια. Στο καλο.

ωραίο επιχείρημα με παραπομπή σε ακραίες περιπτώσεις πιο λαϊκιστής πεθαίνεις
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
αυτοί που τους έκριναν μπορεί να είχαν 10.000 συμφέροντα από πίσω

η πολιτική ευθύνη είναι κάτι το αντικειμενικό είτε υπάρχει είτε όχι, για σένα έφερε πολιτική ευθύνη η πασοκάρα με όσα έπραξε στην περίπτωση του χρηματιστηρίου, ναι ή όχι και γιατί?
Πες μας εσυ πρωτα τι επρεπε να κανει τοτε το ΠΑΣΟΚ με το χρηματιστηριο και δεν το εκανε, και μετα συζητάμε για ποινικες, πολιτικές ή ό,τι άλλο θελεις από ευθύνες.
Πραγματικα, εγω μολονότι είμαι νεοδημοκράτης, ποτέ δεν αντιληφθηκα ακριβως για ποιο πραγμα κατηγορουν το ΠΑΣΟΚ οσοι εχασαν τα λεφτα τους στο χρηματιστηριο. Τι ηθελαν, εγγυημενη αποδοση από το κρατος? Ενας τζόγος είναι το χρηματιστηριο.
Διαφωτιστε με παρακαλω.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Ούτε εγω επαιξα τοτε.
Φυσικα ο κάθε ενηλικός ανθρωπος γνωριζει ότι ένα χρηματιστηριο μπορει να ανεβει και να κατεβει.
Το αλλοθι "μου ειπε ο Λαλιωτης ότι θα ανεβει", με κανει απλως να σκεφτω ότι αφου εισαι τοσο βλακας κυριε "επενδυτή", δεν αξίζεις να εχεις λεφτα. Χασε τα. Ζωον.

το τραγικο ειναι οτι παιξανε και καθηγητες πανεπιστημιων και χασανε  :S :S
αντε οι βοσκοι ειναι αγραμματοι αλλα καθηγητες ?? :think: :think: :think: :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
εδω ειναι το προβλημα διοτι αν βρεθει ενας εξυπνος και σοφος επαναστατης ή δικτατορας την εξουσια θα την παρει παρανομα αφου αλλα θελει ο λαος.
οποτε το ερωτημα ειναι προτιμας να εχεις ελευθερια - δημοκρατια και να κυβερνανε προδοτες και απατεωνες
ή προτιμας να εχεις απολυταρχια-πραξικοπημα-επανασταση αλλα να πεσεις σε εξυπνο και πατριωτη κυβερνητη.
αναλογα με τις εποχες και τις αναγκες μπορει η απαντηση να ειναι διαφορετικη, οι ιδιοι οι κομμουνιστες που κανουν συνθημα τους την δημοκρατια εχουν υποστηριξει παμπολες παρανομες και αντιδημοκρατικες επαναστασεις και κυβερνησεις...
Τουε "ελεω θεού σοφους ηγετες" να τους αναζητήσετε αλλού.
Στην Ελλαδα εχουμε δημοκρατια. Ψηφίζουμε και εκλεγουμε τον κυβερνητη μας. Τοσο απλα.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Πες μας εσυ πρωτα τι επρεπε να κανει τοτε το ΠΑΣΟΚ με το χρηματιστηριο και δεν το εκανε, και μετα συζητάμε για ποινικες, πολιτικές ή ό,τι άλλο θελεις από ευθύνες.
Πραγματικα, εγω μολονότι είμαι νεοδημοκράτης, ποτέ δεν αντιληφθηκα ακριβως για ποιο πραγμα κατηγορουν το ΠΑΣΟΚ οσοι εχασαν τα λεφτα τους στο χρηματιστηριο. Τι ηθελαν, εγγυημενη αποδοση από το κρατος? Ενας τζόγος είναι το χρηματιστηριο.
Διαφωτιστε με παρακαλω.
εχασες καθε ιχνος σοβαροτητας με αυτο το ποστ να ξερεις  :-
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
είπα "ας πούμε" για να προωθήσω τον διάλογο, έτσι κι αλλιώς αυτές ελέγχονται από την δικαιοσύνη οπότε ό,τι και να πούμε εμείς εδώ θα σου πει ο άλλος ότι δεν καταδικάστηκε άρα δεν υπάρχει θέμα :P
Η αγορα ομολόγων του Δημοσίου με τα χρηματα των αποθεματικών των ταμειων, είναι εξισου κατακριτεα κατά τη γνωμη σου?
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Πες μας εσυ πρωτα τι επρεπε να κανει τοτε το ΠΑΣΟΚ με το χρηματιστηριο και δεν το εκανε, και μετα συζητάμε για ποινικες, πολιτικές ή ό,τι άλλο θελεις από ευθύνες.
Πραγματικα, εγω μολονότι είμαι νεοδημοκράτης, ποτέ δεν αντιληφθηκα ακριβως για ποιο πραγμα κατηγορουν το ΠΑΣΟΚ οσοι εχασαν τα λεφτα τους στο χρηματιστηριο. Τι ηθελαν, εγγυημενη αποδοση από το κρατος? Ενας τζόγος είναι το χρηματιστηριο.
Διαφωτιστε με παρακαλω.

ε κοιτα απο τη μια δν εχεις αδικο...αλλα απο την αλλη δν επρεπε οι Πασοκοι να παροτρυνουν κοσμο να παιξει  :S :S
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Οι πολιτικες ευθύνες κρινονται σε εκλογες. Πουθενά αλλού.

διάβασες όλες τις παραπομπές που παρέθεσε πιο πάνω ο χαρτ και εξακολουθείς να θεωρείς ότι το ΠΑΣΟΚ δεν έφερε πολιτικές ευθύνες για την υπόθεση του χρηματιστηρίου :jerking:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
εχασες καθε ιχνος σοβαροτητας με αυτο το ποστ να ξερεις  :-
Θα εκτιμούσα μια απαντησουλα επι της ουσιας και όχι τις συνήθεις σαχλαμάρες που ακολουθουν κάθε ποσταρισμα μου.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Ούτε εγω επαιξα τοτε.
Φυσικα ο κάθε ενηλικός ανθρωπος γνωριζει ότι ένα χρηματιστηριο μπορει να ανεβει και να κατεβει.
Το αλλοθι "μου ειπε ο Λαλιωτης ότι θα ανεβει", με κανει απλως να σκεφτω ότι αφου εισαι τοσο βλακας κυριε "επενδυτή", δεν αξίζεις να εχεις λεφτα. Χασε τα. Ζωον.

Ωραιος :rockon:

Μακαρι να καταλαβαιναν ολοι αυτο που λες...

ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
το τραγικο ειναι οτι παιξανε και καθηγητες πανεπιστημιων και χασανε  :S :S
αντε οι βοσκοι ειναι αγραμματοι αλλα καθηγητες ?? :think: :think: :think: :think:
Εχεις σκεφθεί ποτέ πόσοι και ποιοι κερδίσανε? Σε ένα χρηματιστηριο, ο ενας παιρνει τα λεφτα του αλλου. Τοσο απλο είναι. Εγω ξερω πολλους που πλουτισαν.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Τουε "ελεω θεού σοφους ηγετες" να τους αναζητήσετε αλλού.
Στην Ελλαδα εχουμε δημοκρατια. Ψηφίζουμε και εκλεγουμε τον κυβερνητη μας. Τοσο απλα.


γιατι ομως ειναι μονο Καραμανληδες κ Παπανδρεηδες  :S :S :S
κατι δν γινεται καλα  :S :S :S
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Πες μας εσυ πρωτα τι επρεπε να κανει τοτε το ΠΑΣΟΚ με το χρηματιστηριο και δεν το εκανε, και μετα συζητάμε για ποινικες, πολιτικές ή ό,τι άλλο θελεις από ευθύνες.
Πραγματικα, εγω μολονότι είμαι νεοδημοκράτης, ποτέ δεν αντιληφθηκα ακριβως για ποιο πραγμα κατηγορουν το ΠΑΣΟΚ οσοι εχασαν τα λεφτα τους στο χρηματιστηριο. Τι ηθελαν, εγγυημενη αποδοση από το κρατος? Ενας τζόγος είναι το χρηματιστηριο.
Διαφωτιστε με παρακαλω.

ξαναδιάβασε τις παραπομπές που μπήκαν παραπάνω και δες τι ΔΕΝ έπρεπε να κάνει η ΠΑΣΟΚΑΡΑ του "σοβαρού" πολιτικού κώστα σημίτη

παρακίνησε με διαβεβαιώσεις τον λαό να παίξει στο χρηματιστήριο αλλά δεν έχει πολιτικές ευθύνες, ό,τι να'ναι
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Εχεις σκεφθεί ποτέ πόσοι και ποιοι κερδίσανε? Σε ένα χρηματιστηριο, ο ενας παιρνει τα λεφτα του αλλου. Τοσο απλο είναι. Εγω ξερω πολλους που πλουτισαν.

και γω ξερω αλλα ολοι ηταν κοματοσκυλα του Πασοκ  :grin: :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ε κοιτα απο τη μια δν εχεις αδικο...αλλα απο την αλλη δν επρεπε οι Πασοκοι να παροτρυνουν κοσμο να παιξει  :S :S
Α ξαφνικα "δεν εχω αδικο". Καλο σημαδι.
Τι επρεπε να λενε οι πασόκοι, "μην παιξετε, θα καταρρευσει καποια στιγμη?"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom