Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 745K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Χαχαχαχαχαχαχαχα. Έχεις πολύ χιούμορ. [size=15pt]Είσαι πολύ πνευματώδης τύπος[/size].
Eσύ πάλι είσαι πολύ κομματικός τύπος και αναρωτιέμαι γιατί.

Και γω πέρασα από την ΔΑΠ στο πρώτο έτος και έπιασα τα μπουτάκια που σερβίρονται και ήπια τα ουισκάκια μου τζάμπα,δεν παθιάστηκα έτσι.

Ο αρχιδαπίτης είχε τον μπαμπάκα του στην ΝΔ στέλεχος και γραφείο να τον περιμένει,κατανοητό το γιατί.

Εσύ έχεις δηλώσει δικηγοράκος των 700e όμως
(χωρίς καθόλου υποτιμητική χροιά )
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Και η επόμενη κυβέρνηση θα είναι με κορμό τη ΝΔ και εταίρο το ΠΑΣΟΚ, τη ΔΗΜΑΡ ή κάποιο άλλο κόμμα που μπορεί ως τις επόμενες εκλογές να έχει μπει στη βουλή. Κυβέρνηση ΝΔ - ΣΥΡΙΖΑ αποκλείεται πρώτον γιατί δεν υπάρχει η παραμικρή προγραμματική σύγκλιση και δεύτερον γιατί αν το τολμήσουν θα χάσουν και οι δύο μεγάλο μέρος από τους σημερινούς ψηφοφόρους τους. Η ΧΑ πιστεύω έχει ένα ταβάνι γύρω στο 15%. Πάνω από αυτό είναι αδύνατο να πάει ακόμα κι αν είχαι χειρότερα τα πράγματα τα επόμενα χρόνια.
Ότι η επόμενη κυβέρνηση θα'ναι συνεργασίας εννοείται,μόνο που η ΔΗΜΑΡ χαροπαλεύει στο 3%.....και το ΠΑΣΟΚ βρίσκεται στο 7%.

-10% δηλαδή....σε έδρες δεν ξέρω πως μεταφράζεται.
 
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
Υ.Γ: Έχεις σκεφτεί να το κάνεις επάγγελμα; Stand up comedy ας πούμε.
δεν εχει μελλον κανενα ειδος κωμωδιας. τη στιγμη που υπαρχει ακομη και σημερα κοσμος που εκφραζεται πολιτικα με ορους '80s και '90s η πραγματικοτητα ξεπερνα ακομη και τον τσιφορο.
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
Eσύ πάλι είσαι πολύ κομματικός τύπος και αναρωτιέμαι γιατί.

Και γω πέρασα από την ΔΑΠ στο πρώτο έτος και έπιασα τα μπουτάκια που σερβίρονται και ήπια τα ουσκάκια μου τζάμπα,δεν παθιάστηκα έτσι.

Ο αρχιδαπίτης είχε τον μπαμπάκα του στην ΝΔ στέλεχος και γραφείο να τον περιμένει,κατανοητό το γιατί.

Εσύ έχεις δηλώσει δικηγοράκος των 700e όμως
(χωρίς καθόλου υποτιμητική χροιά )
1) Σήμερα μαθαίνω ότι η διαδρομή σου εκτός από ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ περιλάμβανε και ΔΑΠ πριν καταλήξεις στη ΧΑ. Πλέον δε θα με ξαφνιάσει ό,τι κι αν ακούσω.
2) Εγώ δεν είμαι κομματικός τύπος. Είμαι ιδεολόγος. Είμαι συντηρητικός φιλελεύθερος και ψηφίζω όποιον εκπροσωπεί την ιδεολογία μου καλύτερα. Στην παρούσα φάση το κάνει η σημερινή ΝΔ του Σαμαρά. Ας πούμε στις εκλογές του 2007 δεν ψήφισα ΝΔ. Επίσης στο πανεπιστήμιο αν και ψήφιζα ΔΑΠ, ουδέποτε έγινα μέλος της (ούτε για να πιάσω μπουτάκι) και ουδέποτε συμμετείχα σε οποιαδήποτε κομματική εκδήλωση. Άρα μακριά από μένα ο "κομματοσκυλισμός".
3) Δε με εκπλήσσει ο Δαπίτης που γνώρισες που ήταν γιος του μπαμπάκα του. Ο νεποτισμός τέμνει οριζόντια το ελληνικό πολιτικό σύστημα. Ακόμα και στην "εξωσυστημική" ΧΑ ο πρόεδρος έχει βολέψει γυναίκα, κόρη και γαμπρό.
4) Δεν είμαι σήμερα δικηγόρος των 700 ευρώ αλλά πριν κάποια χρόνια. Αλλά και σήμερα να ήμουν, πάλι το ίδιο θα ψήφιζα γιατί αλλιώς θα γινόμουν δικηγοράκος των 150.000 δραχμών.
 

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.889
Κριτικές
19
Like
3.135
Πόντοι
7.195
ΤΣΟΛΙ Μ' ΑΡΧΙΒΛΑΚΑ του σαιτ και εσυ ΒΛΑΞ του σαιτ που προσφατως βλεπω ασχολησε και με παπακια εκτροφης ΤΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ απολαμβανω στο αποκομα σας ??????

ειδατε που σας εγραφα οτι το IQ ΣΑς = ΡΑΔΙΚΙΟΥ ζωντα ζωα του θασοκ ??????

για να δουμε τοποθετηση ψυχασθενων ....
 

Συνημμένα

  • 1069418_267558110053398_1231483869_n.jpg
    1069418_267558110053398_1231483869_n.jpg
    39,4 KB · Εμφανίσεις: 14
  • 485579_10152815717790276_646891618_n.jpg
    485579_10152815717790276_646891618_n.jpg
    32,3 KB · Εμφανίσεις: 16

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
1) Σήμερα μαθαίνω ότι η διαδρομή σου εκτός από ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ περιλάμβανε και ΔΑΠ πριν καταλήξεις στη ΧΑ. Πλέον δε θα με ξαφνιάσει ό,τι κι αν ακούσω.
2) Εγώ δεν είμαι κομματικός τύπος. Είμαι ιδεολόγος. Είμαι συντηρητικός φιλελεύθερος και ψηφίζω όποιον εκπροσωπεί την ιδεολογία μου καλύτερα. Στην παρούσα φάση το κάνει η σημερινή ΝΔ του Σαμαρά. Ας πούμε στις εκλογές του 2007 δεν ψήφισα ΝΔ. Επίσης στο πανεπιστήμιο αν και ψήφιζα ΔΑΠ, ουδέποτε έγινα μέλος της (ούτε για να πιάσω μπουτάκι) και ουδέποτε συμμετείχα σε οποιαδήποτε κομματική εκδήλωση. Άρα μακριά από μένα ο "κομματοσκυλισμός".
3) Δε με εκπλήσσει ο Δαπίτης που γνώρισες που ήταν γιος του μπαμπάκα του. Ο νεποτισμός τέμνει οριζόντια το ελληνικό πολιτικό σύστημα. Ακόμα και στην "εξωσυστημική" ΧΑ ο πρόεδρος έχει βολέψει γυναίκα, κόρη και γαμπρό.
4) Δεν είμαι σήμερα δικηγόρος των 700 ευρώ αλλά πριν κάποια χρόνια. Αλλά και σήμερα να ήμουν, πάλι το ίδιο θα ψήφιζα γιατί αλλιώς θα γινόμουν δικηγοράκος των 150.000 δραχμών.
1)Ποτέ δεν εντάχθηκα πουθενά όμως ούτε εγώ (πράγμα που λέει κάτι),εντάξει θα μπορούσες να με πεις τυχοδιώκτη επειδή εκμεταλλεύτηκα τα δωρεάν μπουτάκια και ουισκάκια της ΔΑΠ και ΠΑΣΠ,αλλά γι'αυτό δεν τα προσφέρουν;
2)Ιδεολογία δεν υπάρχει σήμερα σε κανένα κόμμα,πέρα ίσως των σκληροπυρηνικών της Χ.Α. και του ΚΚΕ,αλλά και το ΚΚΕ είδες πως κάνει bussines πουλώντας κάτι που δεν του ανήκει.
3)Ο Δαπίτης αυτός σε πείραξε,λες και ο Μπουμπούκος που έχεις είδωλο δεν υπήρξε κομματικός από τα 18 του,ούτε ο Βορίδης...άσε μας ρε!!!!
4)Ωραία....αν δεν είσαι των 2.500e< σίγουρα δεν σε εκπροσωπεί η ΝΔ της πλουτοκρατίας,δεν βρίσκονται σίγουρα εκεί τα συμφέροντα σου αν είσαι κάτι από μικρομεσαία τάξη και κάτω.
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
1)Ποτέ δεν εντάχθηκα πουθενά όμως ούτε εγώ (πράγμα που λέει κάτι),εντάξει θα μπορούσες να με πεις τυχοδιώκτη επειδή εκμεταλλεύτηκα τα δωρεάν μπουτάκια και ουισκάκια της ΔΑΠ και ΠΑΣΠ,αλλά γι'αυτό δεν τα προσφέρουν;
2)Ιδεολογία δεν υπάρχει σήμερα σε κανένα κόμμα,πέρα ίσως των σκληροπυρηνικών της Χ.Α. και του ΚΚΕ,αλλά και το ΚΚΕ είδες πως κάνει bussines πουλώντας κάτι που δεν του ανήκει.
3)Ο Δαπίτης αυτός σε πείραξε,λες και ο Μπουμπούκος που έχεις είδωλο δεν υπήρξε κομματικός από τα 18 του,ούτε ο Βορίδης...άσε μας ρε!!!!
4)Ωραία....αν δεν είσαι των 2.500e< σίγουρα δεν σε εκπροσωπεί η ΝΔ της πλουτοκρατίας,δεν βρίσκονται σίγουρα εκεί τα συμφέροντα σου αν είσαι κάτι από μικρομεσαία τάξη και κάτω.
Φυσικά και υπάρχουν ιδεολογίες σήμερα. Ακόμα και στη συγκυβέρνηση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ κάθε βδομάδα γινόταν της πουτάνας μεταξύ τους σχεδόν για κάθε θέμα. Φόρος στα καύσιμα, εργασιακά, κέντρα κράτησης, ελληνικό γένος για τους υποψηφίους των σχολών αξιωματικών, αντιρατσιστικό, κλείσιμο ΕΡΤ και άλλα τόσα. Εδώ υπάρχουν ιδεολογικές διαφωνίες μέσα στο ίδιο κόμμα, στο ΣΥΡΙΖΑ (Τσίπρας - Λαφαζάνης) και είναι στο παρά 5 να διαλύσουν το τσαρδί. Αν εννοείς το κατά πόσο υπάρχει ιδεολογική συνέπεια θα σου πω ότι κανένα κόμμα δεν είναι 100% συνεπές. Το ΚΚΕ απολύει και δίνει μισθούς πείνας ενώ ευαγγελίζεται το αντίθετο και η ΧΑ πολεμάει τον "Ξένιο Δία" και τα κέντρα κράτησης ενώ μας πρηζει τ' αρχίδια για τη λαθρομετανάστευση. Πιο πολλά έχει ακούσει ο Δένδιας από ό,τι ο Παυλόπουλος.
Η διαδρομή ΚΝΕ - ΔΑΠ - ΣΥΡΙΖΑ - Χρυσή Αυγή, δεν δείχνει ακριβώς τυχοδιωκτισμό. Κάτι άλλο δείχνει.
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
α)Φυσικά και υπάρχουν ιδεολογίες σήμερα. Ακόμα και στη συγκυβέρνηση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ κάθε βδομάδα γινόταν της πουτάνας μεταξύ τους σχεδόν για κάθε θέμα. Φόρος στα καύσιμα, εργασιακά, κέντρα κράτησης, ελληνικό γένος για τους υποψηφίους των σχολών αξιωματικών, αντιρατσιστικό, κλείσιμο ΕΡΤ και άλλα τόσα. Εδώ υπάρχουν ιδεολογικές διαφωνίες μέσα στο ίδιο κόμμα, στο ΣΥΡΙΖΑ (Τσίπρας - Λαφαζάνης) και είναι στο παρά 5 να διαλύσουν το τσαρδί. Αν εννοείς το κατά πόσο υπάρχει ιδεολογική συνέπεια θα σου πω ότι κανένα κομμά δεν είναι 100% συνεπές. Το ΚΚΕ απολύει και δίνει μισθούς πείνας ενώ ευαγγελίζεται το αντίθετο και η ΧΑ πολεμάει τον "Ξένιο Δία" και τα κέντρα κράτησης ενώ μας πρηζει τ' αρχίδια για τη λαθρομετανάστευση. Πιο πολλά έχει ακούσει ο Δένδιας από ό,τι ο Παυλόπουλος.
β)Η διαδρομή ΚΝΕ - ΔΑΠ - ΣΥΡΙΖΑ - Χρυσή Αυγή, δεν δείχνει ακριβώς τυχοδιωκτισμό. Κάτι άλλο δείχνει.
α)Ιδεολογία που δεν τηρείται δεν μπορεί να θεωρηθεί ιδεολογία.....είναι σαν τον χριστιανό που πατάει στην εκκλησία Χριστούγεννα και Πάσχα και μπορεί μέχρι να κερατώνει την γυναίκα του και βιάζει την κόρη του.

β)Δηλαδή άμα μπεις σε ένα μαγαζί θεωρείς πως είσαι υποχρεωμένος και να αγοράσεις; Να δεις μόνο δεν κάνει;
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
α)Ιδεολογία που δεν τηρείται δεν μπορεί να θεωρηθεί ιδεολογία.....είναι σαν τον χριστιανό που πατάει στην εκκλησία Χριστούγεννα και Πάσχα και μπορεί μέχρι να κερατώνει την γυναίκα του και βιάζει την κόρη του.

β)Δηλαδή άμα μπεις σε ένα μαγαζί θεωρείς πως είσαι υποχρεωμένος και να αγοράσεις; Να δεις μόνο δεν κάνει;
Και επειδή κανένα κόμμα στον πλανήτη γη δεν είναι 100% συνεπές με την ιδεολογία του, ψηφίζεις αυτό που είναι κοντινότερα σε σένα.
Εκεί είναι η παρεξήγηση. Η ιδεολογία και τα πολιτικά προγράμματα δεν είναι φέτα για να αγοράσεις. Αν δε σε αντιπροσωπεύουν, δε μπαίνεις καν.
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Και επειδή κανένα κόμμα στον πλανήτη γη δεν είναι 100% συνεπές με την ιδεολογία του, ψηφίζεις αυτό που είναι κοντινότερα σε σένα.
Εκεί είναι η παρεξήγηση. Η ιδεολογία και τα πολιτικά προγράμματα δεν είναι φέτα για να αγοράσεις. Αν δε σε αντιπροσωπεύουν, δε μπαίνεις καν.
Τί θα πει δεν μπαίνεις καν; Αν δεν ακολουθήσεις τον οικογενειακό δρόμο όπως γίνεται συνήθως δεν γίνεται να διαμορφώσεις ιδεολογία.

Για να διαμορφώσεις θα πας να ακούσεις κάποιον πολιτικό σε ομιλία του....θα γνωρίσεις κάποιον ίσως,θα πας να πιεις τα ουισκάκια σου στην ΔΑΠ,έτσι πάει.....εκτός αν όπως είπα το πάρεις κληρονομιά.

Αλλά και κληρονομία να το πάρεις καλό είναι να δεις και κρίνεις μόνος σου.....γενικώς πάντως η γενιά μου είναι απολιτίκ.
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
Την προσωπική πολιτική σκέψη τη διαμορφώνεις α)όταν διαβάσεις και μορφωθείς και β)όταν βγεις να δουλέψεις. Μέχρι τότε ενεργείς σαν πίθηκος επειδή έτσι έκανε ο μπαμπάς, ο θείος ή ο φίλος. Όταν διάβασα το "Μανιφέστο του Κομμουνιστικού κόμματος" ως φοιτητής και μεγάλα αποσπάσματα από το "Κεφάλαιο" συνειδητοποίησα ότι αυτό απευθύνεται σε αλαφροίσκιωτους ονειροπαρμένους και όχι σε πραγματικούς ανθρώπους. Όταν έτρεχα ως ασκούμενος να βγάλω το ψωμί μου και έβλεπα κάθε δεύτερη μέρα διαδηλώσεις του ΠΑΜΕ με μαλλιάδες να κρατάνε πανώ "1.300 ευρώ κατώτατος μισθός για όλους" επιβεβαίωσα το παραπάνω συμπέρασμά μου. Άρα δε χρειάστηκε να μπω ποτέ στο ΚΚΕ για να δω και να κρίνω. Και επειδή διαβάζοντας ιδεολογικά κείμενα στης ΧΑ στο επίσημο site της, διάβαζα παρόμοια πράγματα με αυτά που λέει το ΚΚΕ, δε χρειάστηκε να μπω ούτε εκεί για να κρίνω. Ευτυχώς δηλαδή...
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Την προσωπική πολιτική σκέψη τη διαμορφώνεις [size=15pt]α)όταν διαβάσεις και μορφωθείς και β)όταν βγεις να δουλέψεις[/size]. Μέχρι τότε ενεργείς σαν πίθηκος επειδή έτσι έκανε ο μπαμπάς, ο θείος ή ο φίλος. Όταν διάβασα το "Μανιφέστο του Κομμουνιστικού κόμματος" ως φοιτητής και μεγάλα αποσπάσματα από το "Κεφάλαιο" συνειδητοποίησα ότι αυτό απευθύνεται σε αλαφροίσκιωτους ονειροπαρμένους και όχι σε πραγματικούς ανθρώπους. Όταν έτρεχα ως ασκούμενος να βγάλω το ψωμί μου και έβλεπα κάθε δεύτερη μέρα διαδηλώσεις του ΠΑΜΕ με μαλλιάδες να κρατάνε πανώ "1.300 ευρώ κατώτατος μισθός για όλους" επιβεβαίωσα το παραπάνω συμπέρασμά μου. Άρα δε χρειάστηκε να μπω ποτέ στο ΚΚΕ για να δω και να κρίνω. Και επειδή διαβάζοντας ιδεολογικά κείμενα στης ΧΑ στο επίσημο site της, διάβαζα παρόμοια πράγματα με αυτά που λέει το ΚΚΕ, δε χρειάστηκε να μπω ούτε εκεί για να κρίνω. Ευτυχώς δηλαδή...
Αριστεροί ή χρυσαυγίτες ή και πασόκοι ακόμα που να ανήκουν σε αυτές τις δύο κατηγορίες δεν υπάρχουν δηλαδή ε; :2funny:


 

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.889
Κριτικές
19
Like
3.135
Πόντοι
7.195

Συνημμένα

  • 485566_461808347245472_1929856239_n.jpg
    485566_461808347245472_1929856239_n.jpg
    61,8 KB · Εμφανίσεις: 12

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
Αριστεροί ή χρυσαυγίτες ή και πασόκοι ακόμα που να ανήκουν σε αυτές τις δύο κατηγορίες δεν υπάρχουν δηλαδή ε; :2funny:
Η πλειοψηφία αυτών που αναφέρεις είτε είναι αμόρφωτοι είτε κηφήνες. Το μικρό ποσοστό που είναι όντως μορφωμένο και δουλεύει σα σκυλί και συνεχίζει να ψηφίζει αυτά τα κόμματα το κάνει είτε από ιδιοτέλεια είτε από πλάνη.
 

Geo Dol

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2013
Μηνύματα
7.421
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
66
Η πλειοψηφία αυτών που αναφέρεις είτε είναι αμόρφωτοι είτε κηφήνες. Το μικρό ποσοστό που είναι όντως μορφωμένο και δουλεύει σα σκυλί και συνεχίζει να ψηφίζει αυτά τα κόμματα το κάνει είτε από ιδιοτέλεια είτε από πλάνη.
Ιδιοτελής ή πλανεμένος λοιπόν;
 

Επισκέπτης
Αριστεροί ή χρυσαυγίτες ή και πασόκοι ακόμα που να ανήκουν σε αυτές τις δύο κατηγορίες δεν υπάρχουν δηλαδή ε; :2funny:
οχι. Μονο αν παρουν μεταγραφη... Παρε τον lakis33 για παραδειγμα... Οσο ηταν στη ΝΔ ολα καλα μετα εγινε αμορφωτος,φασιστας κλπ,κλπ,κλπ... :2funny: :2funny: :2funny:
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
οχι. Μονο αν παρουν μεταγραφη... Παρε τον lakis33 για παραδειγμα... Οσο ηταν στη ΝΔ ολα καλα μετα εγινε αμορφωτος,φασιστας κλπ,κλπ,κλπ... :2funny: :2funny: :2funny:
Ο Λαλάκης είναι πλανεμένος. Του το έχω πει άλλωστε και του ίδιου ότι δεν είναι χρυσαυγίτης αλλά νομίζει ότι είναι χρυσαυγίτης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom